pc big tower box, 6x23W

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
Pozdravljam vaz ljubitelji zelenja i ponosno želim predstaviti svoj prvi pravi pokušaj growanja.

Radi se o PC box-u, 57x67x18, znam da je tjesno i da ću imati problema no očekujem i pomoć od ovdje prisutnih growera.
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
Ventovi su dva od stare kante, danas sam ih i upalio, jer mi je testirana temp bez ventova skočila na preko 40 celzijusa
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
Lampe 3x tež 23w i 3x philips 23w pa ćemo eventualno mjenjati spektar u cvjetanju jer sam čitao da bi mi kasnije bolje pasalo više težovki zbog spectra
Što se tiče trenutne temperature sad je na 37 C, mislim da ću morati ugraditi još jedan vent jer ovo mi je nekako puno, stvarno se nisam nadao da će ove štedne moći ugrijati ovoliko, no neću dopustiti da nešto krene po zlu, sutra ugradnja još jednog venta.

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
Sjemena sam na klijanje stavio više nego trebam pa ću prve koje krenu ostaviti a ostatak baciti, radi se jednom sjemenu iz frendove sooper vrečice pa je zbog krasnog efekta tih vrhova sačuvao sjeme.
Danas sam u kupljenu zemlju ( terra brill hp 5.8 ) dodao malo zemlje iz bašće i narunio malo stiropora te sam u nekoliko kombinacija stavio više sjemena na klijanje.
Od svih sjemenki samo je jedna proklijala kroz 3 dana, ona se nalazi u bijeloj čašici i volio bi da bude kao prva i najjača, evo i ime ću joj sada nadjenuti pa recimo neka bude Renata, i to zato što želim da ima plodove kao Sopekica guzu i cice, želim da ima takav bujan stas, :banana_rasta:
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Potrudit ću se da iako se radi o početniku krenem s lst-om, jer želim ipak finiji i jači urod, no kako će biti naspram mojih želja vidjet ćemo.

Na slikama se vidi kakvu sam posudu kupio, veća ne stane, u konačnici želim u tu posudu presaditi 2 ženke i krenuti s lst-om, pa me zanima što mislite o tome.

Mislim da ću sjeme ostaviti pod lampom 24 sata ili dok ne proklija, jer želio bi da djevojke izađu u uvjetima u kojima će živjeti.
Vodu ću lijevati iz bakinog bunara i vidjeti kako će reagirati, nemam uvjeta da kupujem više išta, bar nekih nekoliko dana, no oko svega ću još malo poraditi.

Frend mi je bio doma i sav se uzjebo, dolazi svako malo, jesu krenule, kako su, pa mi kaže kad uđe u sobu da nije kod mene došao nego da male pogleda i tako, uglavnom, živi smjeh, super zezancija.

Kritike sve prihvačam tako da me rokajte bez beda...

Pusa zeleni ljudi i eto, napravili ste i od mene nešto, bar sam počeo
:baby:

neznam zašto mi nije bubnuo slike odmah ovdje, a to sam baš želio, i kopirao adresu od svake fotke koja je okružena u malom fontu, možda zbog rezolucije???
Uglavnom, sorry, sljedeći put smanjujem
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
sretno meri.huana, nadam se da ti frend zna da cuti, skidaj tu tropsku temperaturu sto pre, one sijalice koje si prikazao su 2700K, dakle za bloom, nadam se da u startu imas i 6500K za grow, kad regulises temp. mozes slobodno jos da podignes posude prema sijalicama
edit: za fotke najbolje da kopiras Forum Thumbnail link (za manje) ili Forum Code link za vece u dnevniku
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
da da, ove filipsovke su 865, malo sam odškrnuo vrata da lupi neki propuh, sutra ugradanja kao što sam rekoh, nadam se da ću prvu probu svog prvog cvijeta kušati na staru godinu, tako da u novu uđem kao novi čovijek, :eyebrows:
toliko sam u tome sada već nekoliko dana da sam danas skoro onom na temu meaning of life napisao da počne da sadi, samo o tome mislim

Frend je susjed, naj frend, i normala da je ok, to je zajedničko, već se sklapa hps koji će biti spreman ako mi žbunje preraste box, što je vrlo moguće pošto sam nov u tome

Jednostavno želimo imati svoju malu šumicu, ma lud je i on, kažem vam da skroz dolazi i smijulji ko kreten
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
evo malo updejta:

biljoze su stare tjedan dana, i nekako mi se čini kao da sporo rastu, e sad jel zbog manjka 856 spektra, ili zbog zemlje koju sam u početku mislim krivo stavio neznam.

uglavnom, nakon 3 dana kako su izašle neke van, sam pomješao novu zemlju sa ilovačom, pjeskom.
Stavio sve zaživjele u veće čaše, snizio biljoze od lampi malo i onda mi se učinilo kao da su krenule malo jače, zanima me dali u vegi može štetiti 827 žarulja, pošto imam 3 ove i 3 one, dali da isključim 827???

Također sam uvidio da je ovaj box stvarno premali za mene i pošto mi je prvi grow da ću malo iz njega vjerovatno dobiti, pa sam s frendom odlučio da idemo na malo bigger thing, vidi se na slikama, iznutra je obložen aluminijevim limovima, daju lijep odbljesak, još da se montira lampa koju ću dobiti za 3 dana i prebacujem sve u ormarić, možda ne odmah, možda ih ostavim u pc-u dok baš nepočnu divljati, a onda u ormarić kasnije.

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Jedan mi problemčić ostaje svakako, nisam još ventilaciju radio na ovom novom boxu, a čitao sam da vent za upuh i nije nužan ako stvorim negativan potlak, odnosno, izvučem s 2-3 venta zrak van a s druge strane ostavim neku rupicu da negativa može uvlačiti svjež zrak unutra.

Mislim da ću probati s tim, a unutra ću objesiti jedan vent da piri po biljozama.

Box je 50x60x90

i čak razmišljam da ga stavim da ovih 90 ide u visinu, jer se bojim da bi na niže hps 400 mogao kuriti biljke, znam da moram posebno dobro ohladiti ovu žarulju i dat ću si truda.

Samo me zanima koliko mi može struje nagurati taj hps na režimu 12-12
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
ne da je malo za tjedan dana....nego nešto ti definitivno neštima.....ali brijem da puno toga kad je ovak malo...a i neizgleda mi ko vutra :D ....
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
sta god radio nemoj to bacit....

Posadi nove biljke iz neke vuve koju pušiš...a ovo molim te ostavi i stavi pod HPS...možda je jestivo nešto

:icon_biggrin:

no hard feelings
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Vidim da ce to biti masna hedovina, IMA POTENCIJALA, sto je najbitnije!
Budi samo uporan imas od mene REP+!
Pratim...
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
Ajde da te ne spammamo i ne zezamo jer si ipak uložio u box...svaka cas na trudu i boxu...

Uglavnom..makar su još male, jasno se vidi na nije vutra...jer male su šanse da imaš 6 degenerika...

Stvar broj 1. SJEME...ako pušiš vutru, nije ga problem nabavit...mogu se kladit da u roku 5 minuta možeš nabavit 10 sjemenki domacice samo ako hoces...

broj 2.ZEMLJA...izgleda kao da si se po noci iskrao u park sa kanticom i brže bolje prvu livadu raskopao...

broj 3. Kad nabaviš sjeme od vutre (nije problem vjeruj mi), kupi neku zemlju u cvječarni...2 - 3 eura..i uzmi neke malo vece posude i napuni ih skroz do vrha...pa tek onda posadi...

Stvarno, šteta ti je i vremena i živaca i para trošit na ovo...

Pocni ispočetka, bit ce ti lakše..vjeruj mi..

Ako di zapne pitaj, uz tebe smo..


Pozdrav
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
umret ću od smjeha, no i meni su čudne, baš zbog tih listića...
zemlja je kupovna, nisam ništa grebao, dodao sam malo ilovaće iz bašće i pijeska

što se sjemena tiće, pa i posadio sam sjeme od biljoze koje smo pušili, stvarno sam se potrudio, i sad ovako, eh hebem ti neiskustvo.

Nadam se da ste i vi kašljali dok ste čitali moj post.

Znaći niti jedna od ovih vani nije mery, pa nemoguće, sjeme je meri, i reko kad su krenule, nema što drugo biti nego to, a sam jadan, puco bi sad.
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
ove čaše veče su od pola litre, pa to bi im za neko vrijeme trebalo biti dosta....

oja sam ja budala, još gledam kako to čudno, prvo 2 lista, pa još jedan, pa na nekoj i 4., pa reko kad će resice, oću listove ko na majici, a reko moram fotke opaliti...

a ništa, izgleda da moram kupiti sjeme, imam još ovog no kad iz njega neide meri, mogu ga pobacat....

majke mi, umret ću od smjeha:alien555:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
jesi ovakve semenke posadio

ako da, onda ti to nije niklo nego nesto mozda iz zemlje, te dodatne iz baste, zaboravi na dodavanje "divlje" zemlje ako si uzeo kupovnu
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
frendaći, dimim već godinama, i znam što je kif, i đika, i sjeme, i kako izgleda, no nisam nikada sadio, sad prvi put.

Kad dimimo ili dimimo kako spada, ili nedimimo, žiža koju smo dimili je bila superička, od nje smo ostavili nekoliko sjemenja, i to je to, sad neznam dali da pobacam sve ili da ostavim još????

nije đika ovo 100%????

koja smijurija, pa ovo nemožeš ni prepričat...

ove sjemenke koje sad imam od đike koju pušim neću saditi jer mi ni žiža nije neka, moram nabaviti neki profi seed i gotovo, baš sam pehist.

A ja se po noći dižem, ovlažujem iznutra, palim i gasim ventove i sijalicu, imam 13 alarma na mobu, a za šta, za neki celer, uf..
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
znam ja sta si ti sadio .... al neznam kako se zove biljka aj pokazi seme ako ti nije frka ?

meni je jednom lik dao tako nesto slicno al ja nisam sadio ....

tj. mozda znam aj daj slike?
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
kako da ti dam sjeme, pa sve je u čašama, ovo što sam imao u ručkici od ladice sam pobaco prije 4 minute, sjeme je žiža garant, nema dileme, samo jel moguće da meni žiža raste a da je neki degenerik, jer sjeme je stajalo u teglici nekih 6 mjeseci, dali ima netko tko misli da ovo trebam ostaviti još koji dan da vidim što će s tim biti????
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
to nije vutra kako god ti bio ubedjen da jeste jebiga to je stvarnost :)
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
onda molim admina da obriše cijeli topic, kad krenem s novim dignem ga, hvala svima...:sadbanana:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.