PC Box, 100w HPS, domacica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Smoke_Weed

Aktivan Član
10.09.2012
111
91
0
Dolina Vutre
Pozdrav svim forumasima, razmisljam vec duze vreme da li da otvaram dnevnik i prelomio sam :)
Ovako, ovo mi je drugi grow. Prvi nije ispao lose samo sto sam ja zajebao na kraju i presusio je, ali uspeo sam da izvucem nesto za pusenje. Ovaj put sam hteo malo da eksperimentisem i da stavim 2 biljke u case od 0.5 L, da vidim koliko ce da porastu. Jedna je Cvetana a druga Marijana (samo se nadam da nece biti Cvetan i Marijan :D ). Od pocetka su na 12/12 i videcemo sta ce biti od njih. Imam i mrezu za scrog, pomogla je dosta kod prvog growa.

Box je PC midi tower SxDxV= 20x40x35, oblozen reflektujucom folijom, onom sto se koristi za zastitu od sunca na automobilu.
Svetlo 5xcfl 30w svaka, 8250 lumena ukupno, neka srednja klasa Elite+, najbolje sto sam mogao da nadjem.
Zemlja neka 'talijanska compost(prvi grow je ispao fino sa njom).
Ventilacija 1 vent 120mm ubacuje, a 1x120 i 1x80 izbacuju vazduh. Imam jos 2 od 80mm, jedan duva po sijalicama a drugi u biljku.
Evo malo slicica:

ova levo Cvetana je nikla 18.01 i po mom misljenju fino napreduje, desno je Marijana i ona mi deluje nesto usporeno nikla 22.01
Cvetana i Marijana

sve kritike i predlozi dobrodosli :)
 

hendrix&frusciante

Aktivan Član
22.10.2011
113
62
0
30
dobro je to za sada,nego daj ako vec eksperimentiras i neces ih stavljati u vece tegle,obljepi te čašice nečime jer svijetlost bas i ne pogoduje razvoju korijena ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
tale89 je napisao(la):
... Ovaj put sam hteo malo da eksperimentisem i da stavim 2 biljke u case od 0.5 L, da vidim koliko ce da porastu...

ima da porastu taman koliko treba da ih presadis, nemoj se zezas i ostavis za sada ok biljke da se izgladnjuju u to malo zemlje
 

Smoke_Weed

Aktivan Član
10.09.2012
111
91
0
Dolina Vutre
dite_splita je napisao(la):
stavi neku foliju oko casa
korijen + svijetlo = nebu bilo dobro
hvala druze, uopste nisam razmisljo o tome...

PowerSeed je napisao(la):
ima da porastu taman koliko treba da ih presadis, nemoj se zezas i ostavis za sada ok biljke da se izgladnjuju u to malo zemlje
a sta bi mi ti savetovao? da vidim pol pa da ih prebacim u vece saksije?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
naravno, pa neces ih muciti posle u to malo zemlje, nemas tu nista kad krene cvetanje i razvije se koren, obavezno u najvecu posudu koja moze da stane u pc
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.994
34.358
2.598
tale89 je napisao(la):
uh majku mu, sad cu da idem odmah da ih presadim :)

Oprezno da neostetis korijen.te case su vjerovatno pune .Moj prijedlog je da ih samo izvadis i prebacis u vecu posudu,zajedno sa tom zemljom.
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Lepo izgleda. Mada nije imalo potrebe da se jos uvek presadjuje. Sad ce zemlja sporije da se susi,sto manje odgovara biljkama.Moglo je najmanje jos 7 dana u casama,ali nema veze bice zahvalne kasnije *slika

Posebna zanimljivost je sto ces moci da posmatras i razvijenje korena:) Neka ih za sada tako dok ne provire prve zilice,a pripremi crne kese koje ces im kasnije navuci kao zastitu od svetla.
 

ventilator

Aktivan Član
22.09.2012
52
9
0
33
Umotaj te posude hitno u alu foliju jer nije pametno da svijetlost prodire do korijena.
 

Smoke_Weed

Aktivan Član
10.09.2012
111
91
0
Dolina Vutre
Jedan update, stavio sam hps 100w i 1x cfl 6400k u kuciste, i biljcice su odmah primetile razliku :) Nema neke velike razlike u temperaturi u odnosu na 5 cfl. ali sam za svaki slucaj stavio staklo 3mm ispod lampe. Balast i upaljac su mi van box-a, a na balast sam stavio kuler od procesora tzv. "heatsink" bez ventilatora i pomaze dosta, mozda ugradim i vent kasnije ako se puno greje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ¤ tweety ¤
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.