PC Box, 100w HPS, domacica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
tale89 je napisao(la):
Balast i upaljac su mi van box-a, a na balast sam stavio kuler od procesora tzv. "heatsink" bez ventilatora i pomaze dosta, mozda ugradim i vent kasnije ako se puno greje.

jest van box-a al je i na box-u :) dobro da si nasao nacin da ga malo hladis, on se prirodno prilicno greje, ali ako je na kucistu ima dodatno "podgrevanje" od gornjeg dela kucista koje mora da greje lampa ;)
 

Smoke_Weed

Aktivan Član
10.09.2012
111
91
0
Dolina Vutre
PowerSeed je napisao(la):
jest van box-a al je i na box-u :) dobro da si nasao nacin da ga malo hladis, on se prirodno prilicno greje, ali ako je na kucistu ima dodatno "podgrevanje" od gornjeg dela kucista koje mora da greje lampa ;)
Greje se gornji deo od lampe, ali ne puno. Sa unutrasnje strane je zalepljena folija za soferku, koja je sa stiroporom koji je izolacija a i ovaj heatsink dosta pomaze, vruc je kao i balast, tako da se toplota rasporedjuje ;) Videcu ako se previse greje nesto cu da smislim.
 

Smoke_Weed

Aktivan Član
10.09.2012
111
91
0
Dolina Vutre
update jedan:
fino napreduju, zalivene sa po 0,5l vode + slavol.

uradjen lst jos pre par dana, sad je samo pritezem, nedam joj ni mm u visinu :)
Da li bi bilo pametno da je topiram? Ne znam da li decak ili devojcica :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ¤ tweety ¤

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
Smoke_Weed je napisao(la):
Da li bi bilo pametno da je topiram? Ne znam da li decak ili devojcica :)

pitanje koje sadrzi i odgovor ,)
naravno,topiraj,igraj se-vise vrhova-vise hedova,pogotovu kad nisi siguran da li su obe zenke
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Smoke_Weed je napisao(la):
... Ne znam da li decak ili devojcica :)

jajan ko kuća

1zflzps.jpg


sta je auto, a... za 17 dana
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
pa mozes ako nije automatik, i ako imas prostora u boxu, racunaj da ce rasti i tokom cvetanja nekih 30~50%
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Smoke_Weed je napisao(la):
update
27. dan od početka, malo me brinu zuti listovi, ne znam zbog čega, zalivao sam je samo sa vodom+slavol

listovi nisu problem..listova nema !

izgladneo si je poprilicno. Treba joj puna doza vege djubriva. Nastavice da zuti neko vreme dok ne usvoji azot. Nazalost ogromna steta je vec nacinjena,ali nije sve izgubljeno. U buduce,obrati vise paznje na ponasanje biljke. Potrazi savet,nemoj da se stidis ")
 
  • Sviđa mi se
Reactions: petarpan135

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Pozdrav Smoke Weed!

Malo sam ti pogledao dnevnik i evo što primjećujem.

Nepoznata zemlja "neka talijanska kompost" u prošlom growu se pokazala ok, ali prošli grow je bila neka druga nepozata sjemenka u igri ili? Znaš li barem NPK sastav / pH te zemlje?

pH vode kojom zalijevaš nisi spomenio niti jednom do sad.

Topiranje se ne preporuča prije 4-5 para pravih listova, a ti si malenu otcapario nakon 3 kata listova.

Ovaj stari list sa tri pera ti vuče žutilo još od topiranja, a sav novi izrast ti je tamno zelen i izrazito kržljav.

Mala biljčica je u posudi od 5l, koliko dana između zalijevanja?

Probaj otškrinit tu foliju i pogledaj koliko je tegle ispunjeno korijenom i koje je boje korijen?

Želim reći da je jako puno tu neodgovorenih pitanja, a ti si odlučio pomoći cvjetajućoj biljci gnojivom za vegetaciju.

Iskreno se nadam da brijem, sretno dalje. :)
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
ja imam 3 biljcice isto na 12/12 koje su puno bujnije od tvojih, a 1-2 dana su mladje,tvoje su vec pokazale male vrhice a moje jos nisu,tu se slazem sa powerom da je u pitanju neki auto,i slazem se sa sulundarom da joj fali azot,iskreno mislim da nisi napravio gresku sa gnojivom bez obzira sto je u cvetanju.;)
samo udri;)
 

Smoke_Weed

Aktivan Član
10.09.2012
111
91
0
Dolina Vutre
vidim i ja da nije ok, ali sta da se radi neka istera do kraja sad. Pistile lepo izgledaju i duzine su do 1cm i primetno rastu hedovi, koren na dnu posude izgleda ok. Zemlja nije ta sto sam napisao, inace je Tercomposti. Bila mi je nestala i uzeo sam neku domacu u poljo. apoteci ph 6,8. Mucila se od pocetka, a ona sto je bila u boljoj zemlji ispala je mudonja. Regulisem joj ph(nisam do sada), Zalivanje na 4-5 dana, zalivam slavolom, a svako drugo zalivanje sa djubrivom(1,5ml na 0,5l vode). Imam i djubrivo NPK 6-3-8. Planiram da je prebacim u drugi box pod cfl, a u ovaj da napravim vertical SoG sa 2 biljke kao kod weedetix-a ;) Slike kad se upali svetlo.

edit: Evo slika, 32. dan
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.