Pc box 12/12

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bad

Aktivan Član
19.04.2011
76
44
18
41
LucidDream je napisao(la):
Reži i uživaj u napretku koji sledi ;)

Hvala !!!! Dakle treba da ocekujem neki napredak tek sad?? :icon_lol::b_jump:

& pitanje za tebe i sve ostale,dali da rezem najvece,tj. one koje zaklanjaju svjetlost,ili? i koliko da ih skinem,ne zelim joj naskodit :):vb_wave:

Počela se lagano debljati...i počela je lagano da smeđi,dlačice...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Budi umeren. Iseci par velikih čisto da omogućiš ulaz svetlosti u "unutrasnjost" biljke,tj izdancima. Nemoj da je osakatiš :) ,treba da se hrani preko listova kroz proces fotosinteze.
Pogledaj par dnevnika,čisto da imaš uvid o čemu pričam,odnosno o onome što trebaš uraditi.
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Brale iskreno neću te negativno napucavat ali ja mislim ovako :
Pristojno loše stoje tvoji vrhovi za 61 Dan...
Nisam čitao baš sami početak dnevnika ni koja je hrana malo sam ljen jer nisam dugo ovde bio pa oči lete....
Bez obzira jeli od starta 12/12 ili ne ovo je moralo biti bolje dosta.. Liastovi su nekako plastični i loša im je boja po slikama toliko vidim..
Vrhovi su nerazvijeni i rjetki po samoj sredini..
Moraš to otavit još malo bar 15 dana ali si mogao jednom isprati zemlju pa zatim zađubriti pristojno pa opet isprati nakon tog nekih 7 dana..
I ostaviti da se zemlja osuši a usput vidit kakva je rekacija na ovaj proces koji bi mogao i trajat 21 dan...
kakva je vlaga unutar box-a i kakv je protok zraka ???
Drago mi je da si krenuo sa ovim sistemom 12/12 ali može to bolje dosta...
 

Bad

Aktivan Član
19.04.2011
76
44
18
41
upitnik??? je napisao(la):
Brale iskreno neću te negativno napucavat ali ja mislim ovako :
Pristojno loše stoje tvoji vrhovi za 61 Dan...
Nisam čitao baš sami početak dnevnika ni koja je hrana malo sam ljen jer nisam dugo ovde bio pa oči lete....
Bez obzira jeli od starta 12/12 ili ne ovo je moralo biti bolje dosta.. Liastovi su nekako plastični i loša im je boja po slikama toliko vidim..
Vrhovi su nerazvijeni i rjetki po samoj sredini..
Moraš to otavit još malo bar 15 dana ali si mogao jednom isprati zemlju pa zatim zađubriti pristojno pa opet isprati nakon tog nekih 7 dana..
I ostaviti da se zemlja osuši a usput vidit kakva je rekacija na ovaj proces koji bi mogao i trajat 21 dan...
kakva je vlaga unutar box-a i kakv je protok zraka ???
Drago mi je da si krenuo sa ovim sistemom 12/12 ali može to bolje dosta...
I meni se čini da je slabo,ali prvi mi je grow pa neću tražit dlaku u jajetu :)

12/12 od početka,vlaga ne postoji u kučištu,tu i tamo špricam ali to sam počeo tek nedavno,prije 15tak dana...hranim plantellom cvijet,1 žlicicu (čajnu) na 5l vode,nadam se da je to dobra "doza"...

Protok zraka je ok,2 ventilatora upuhuju,2 ispuhuju...nekako mislim da je slabo zbog 4 x 23w štednih i loše sjeme,neka divlja...

ostaviti ću još sigurno 15 dana,ako ne i više...jer vidim da su se počele debljati...

Listovi djeluju plastično jer su fotke obrađene u photoshopu ;)

Koliko da pomješam djubriva/gnojiva s 5l vode?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells

Bad

Aktivan Član
19.04.2011
76
44
18
41
70. dan

Ja sam prezadovoljan,jednostavno me oduševljava a pogotovo za prvi grow !! :)) Prije 6 dana odradio prvi flushing,ispiranje...s jedno cca 20l vode,pustio da se sve iscjedi i vratio u box...lijepo mi je uzvratila,još je podebljala vrhove...jučer tek ponovno zalio,opet s plantellom,1 mala žličica na 5l vode,ulio 2l vode...

 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Izgledaju zdravo, ali se moram sloziti da su vrhovi malo mrsavi...

Za prvi puta je super...biti ce to puno bolje u drugom growu sa stecenim znanjem... =)
 

Bad

Aktivan Član
19.04.2011
76
44
18
41
Ma meni je ovo fantazija za prvi put :)))

Greške zbog kojih je ispalo mrsavo =>

1.sjeme?
2.4 cfl,vjerovatno malo
3.visoka temperatura u kučištu,33C+
4.vlaga nikakva
5.premala vaza,trebao sam staviti ipak malo veću

Vjerujem da bi bilo puno bolje da imam kontroliranu temperaturu,vlage,veću vazu...i naravno svjetlo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Seme ko seme nije problem.
Svetla mozda al neigra u tvom slucaju previse ulogu.
Definitivno, dobra temperatura 25-28 c sve preko toga nevalja. Pocinju mnogi problemi koji se nemogu ispraviti ako se nesmanji temperatura.
Definitivno, 50-60% u vegetativnoj fazi i 40-50% cvetanje. Takodje dolaze mnogi problemi.
Ako se nemogu ispuniti tri osnovna uslova:
1. Temperatura 25-28 c
2. Vlaznost 50-60% vegetacija i 40-50% cvetanje
3. Priliv svezeg vazduha
docicete u situaciju kada cete imati toliko problema (zutilo susenje itd) da ih sigurno necete resiti a niti cete znati zasto ih imate. Ko nemoze da ostvari ta tri uslova bolje neka ni ne pocinje samo ce izgubiti na vremenu i novcu a o zivcima i da nepricamo.
 

Bad

Aktivan Član
19.04.2011
76
44
18
41
Nabacim nove slike uskoro,sad je neznam koji već dan...imao sam problem s nedostatkom fosfora,vjerovatno zbog nekontroliranog PH-a vode...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells

Bad

Aktivan Član
19.04.2011
76
44
18
41
Evo slike!!! Ajmo stručnjaci,koliko da ostavim još? Dakle bilo je problema s fosforom,pa sam gnojio...pa je bilo ok,pa opet isto,presadio u novu zemlju i od onda sve 5...čak su se i vrhovi počelo množiti pistilama (zadnja slika),a dok je bilo problema bili su potpuno mršavi...

Ako se ne varam,91. dan 12/12 :goldmaryjane:

 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Ne znam jel to jedna biljka ili dvije...a mrsko mi traziti po dnevniku...

Na prvoj slici se vidi neravnomjerno sazrijevanje...onaj vrh sa druge slike izgleda zreo za rezanje dok ostatak biljke jos ima dosta bijelih pistila i kao da joj treba jos vremena...pogotovo ako je treca slika ta ista biljka, onda treba jos dosta vremena jer je bas jako bijela...

Mozes napraviti i dvostruki harvest...ovaj vrh sto je zreo mozes ocapariti i staviti na susenje, a ostatak pustiti nek sazrijeva jos koliko je potrebno... =)
 

Bad

Aktivan Član
19.04.2011
76
44
18
41
Jedna biljka ;) Onda režem najtamnije...treća slika je samo slika vrha koji se nastavio razvijati,inače su pistile smeđe...samo na vrhu izrasle nove bijele pistile...

ovaj najtamniji je glavni vrh,njega sutra ujutro režem,neka odradi još jednu noć u mraku...

jedva čekam!!!! ali ne gine mi mjesec dana sušenja u kučištu pod ventilatorima?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells

Bad

Aktivan Član
19.04.2011
76
44
18
41
Onda sam ja krivo protumačio,čitao sam malo o sušenju...dakle 10 dana pod ventilatorima u mraku i spremno za smoke report?? :b_jump:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.