PC Box - Dance World - 5x23w CFL

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Srecno brate,pratim do masnog kraja. Preporucio bih ti da joj ne dajes svaki drugi dan vodu,velika ti je ta saxija,a denserka jos mala,sem povremenog spricanja ne treba nista jos uvek. Ne znam za slavol,a ako gresim za cesto zalivanje sad dok je beba ,nek me neko ispravi,jer sam i ja nov jos ucim
 
  • Sviđa mi se
Reactions: =Sarma=

=Sarma=

Aktivan Član
03.11.2018
62
395
53
32
Hvala Igorče! :thumb: Naspricam po malo u medjuvremenu zemlju i ne bude potpuno suva, sad nemam pojma da l je to potpuno ispravno, ali ne pokazuje mi da joj nesto fali
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Ja sam prvih 10ak dana samo fajtao listove,zemlja je bila vlazna,dok jednog dana nisam primetio da se odvojila zemlja od posude,tada je palo prvo pravo zalivanje,i od tad zalivam samo kad saxija postane lagan,tj kad butnem prst u zemlju,a ona suva posle 2 cm. Nadam se da si izbusio posudu,ne samo na jednom mestu.
 

=Sarma=

Aktivan Član
03.11.2018
62
395
53
32
uf, ja sam izgleda sve po nekom svom nahodjenju radio, nisam cekao da se osusi zemlja do kraja, a i ne fajtam je vise jer mi je voda puna kamenca, ostaju tragovi.. Sl put cu probati na ovaj nacin kako ti radis, verovatno da joj tako vise odgovara

nisam naravno na jednom mestu, izresetao sam je kvalitetno :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Igorče

=Sarma=

Aktivan Član
03.11.2018
62
395
53
32
Nadam se :)
@Herb Gardener mogu ti reci da je tvoj dnevnik po mom misljenju jedan od boljih ovoj kategoriji growanja, inace ne gledam ko objavljuje i pise dnevnike, trazio sam samo ono sto me je zanimalo, pa sam tek nedavno provalio da je to tvoje delo.. ono je moj domaci, svaka cast!:thumb:
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Jos nije kasno da procitas neke zavrsene dnevnike,ne mora nista da imas zjednicko sa groverom koji je napisao dnevnik,ponasanje vutre je kod svih slicno,razlike u grovanju su u nijansama koje se sticu vremenom. Slicno sam i ja uradio :D ,srecom brzo citam pa sad imam nekih desetih problema. Samo strpljenje u pocetku i puno ljubavi ,a na rucak je izvedi tamo negde za 20ak dana,kad ogladni :rasta:
 

=Sarma=

Aktivan Član
03.11.2018
62
395
53
32
Pozdrav ljudi!
15. dan;

Temperatura/Vlaga:
Dan: 23-30C/35-45
Noc: 21-23C/50-50
Svetlo: 18/6

Napravljen problem vec u drugoj nedelji, nisam ocenio distancu izmedju sijalica i biljke i pre 2 dana sam video prve tragove od przenja, DSC_0007.JPG DSC_0008.JPG , bile su na udaljenosti oko 4-5cm, a sad su na 9-10.. Proveravao sam jos pre nego sto se ovo desilo da li je razdaljina ok i nisam video razlog da odmaknem jer temperatura izmedju njih se skoro pa nije osetila, ne razumem i dalje kako se ovo desilo ali ajd' sad..

Inace ostalo sve ok, prekjuce zalio sa 0,5l vode +1ml slavola, nista nije iscurelo a prethodna 2 zalivanja na 400ml vode po 1,5ml slavola. Na sledecem planiram da krenem sa djubrenjem pa cu javiti ako budu bile neke promene u medjuvremenu..

I jos jedna greska koja nije toliko bitna ali opet od koristi, promenio sam stranu ove auto folije jer sam slucajno primetio razliku u reflekciji a razlika je vidna, tako da sam se i oko toga malo cimao ali ok, ispravljeno

14.12. DSC_0001.JPG DSC_0003.JPG
Danas DSC_0004.JPG DSC_0005.JPG DSC_0006.JPG
 

=Sarma=

Aktivan Član
03.11.2018
62
395
53
32
najverovatnije da je do slavola, jer sam proveravao temperaturu rukom, malo veca nego u celom boxu.. Mada, imao sam slucaj na istim sijalicama, kad nisam koristio djubrivo da se opeku na slican nacin kad su bile bas manje pa sam prekidao grow.. mozda glupo pitanje, ali da li mogu sijalice posle duzeg koriscenja kad oslabe da npr ispustaju vise toplote ili necega sto bi njoj skodilo?
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
toplote ili necega
koliko se kužim u te stvari, sve žarulje s vremenom oslabe i daju manje "luxa" a griju jednako, znači postaju manje učinkovite, sad da počinju štetiti biljkama ne vjerujem (mislim šteta je što griju a ne svijetle već samo po sebi) ali da baš škode biljci čisto sumnjam. Light burn ti listove izbljedi, kao da si ih nekom kiselinom isprao, neznam točno objasniti a nemam više starih fotki.... uglavnom čim ima ovih nekrotičnih pojava po rubu lista i čim postepeno ide iz zelene u žuto/smeđe/bijelkasto (kao gradient efekt neki bolesni) teško da je light burn
 
  • Sviđa mi se
Reactions: =Sarma=

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
A moze biti ph u kombinaciji sa slavolom.
Nema smisla da slavol tako sprizi biozicu,mozda gresim ne mogu da tvrdim tacno ali sam davao licno po duple doze slavola nikad nije bio problem a radio sam dugo sa clf sijalicama i isprobao svasta,bas neobicna situacija ali eto probaj sta ti kazu kolega regulisi ph pa probaj uubuduce kako ce reagovati bioza,pisem sve ovo i neverujem samom sebi.Interesantno pratim dalje...:popcorn::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman and =Sarma=

=Sarma=

Aktivan Član
03.11.2018
62
395
53
32
pogledao sam simptome light burna, najverovatnije onda do slavola :fuck:, vcrs joj sledi zalivanje pa cu je zalivati jos jednu ned samo vodom.. ono sto sam primetio od starta je da su listovi na rubovima bili malo vise svetlije nijanse u odnosu na srednji deo, pa sam zbog toga davao malu kolicinu slavola da joj malo pokrene koren, jbg.. Prethodne nedelje sam je zalivao vodom Vrnjci, jer mi je cesmusa puna kamenca, pa rekoh dok ne krene lepo da je zalivam kupovnom.. a ph metar imam, samo ga jos nisam upotrebio :).. Je l se ph vrednost steluje pre nego sto se stavlja prehrana ili kad se izmesa sve onda se meri i ph, to mi je ostalo nerazjasnjeno? Hvala vam na pomoci i savetima :thumb:
 

=Sarma=

Aktivan Član
03.11.2018
62
395
53
32
evo trenutne situacije, na trecem katu listovi su vec dobili neke bele tragove kao da su se malo opekle a vec treci dan je na razdaljini preko 10cm od sijalica

Mozda je jos i do variranja kod vlage, zna i do 30% da se spusti kad je upaljeno svetlo
 

Prilozi

  • DSC_0001.JPG
    DSC_0001.JPG
    229,9 KB · Pregleda: 70
  • DSC_0002.JPG
    DSC_0002.JPG
    251,2 KB · Pregleda: 69
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and vladomar