PC Box - Dance World - 5x23w CFL

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

=Sarma=

Aktivan Član
03.11.2018
62
395
53
32
Ime vašeg dnevnika: PC Box - Dance World - 5x23w CFL

Datum nicanja sjemenke: 27.11.2018

Početak vegetacije: 02.12.2018

Breeder: Royal Queen Seeds

Strain: Dance World

Vrsta uzgoja: Zemlja

Tehnika uzgoja: Low Stress Training, Screen of Green (ScrOG)

Rasvjeta u vegetaciji: CFL

Snaga svijetla u vegetaciji (W):

Rasvjeta u cvjetanju: CFL

Snaga svijetla u cvjetanju (W):

Nutrijenti: Biobizz Grow, Bloom, Top-Max, Alg-a-mic + Slavol

Ostala oprema: Termo-Higrometar, Ph metar, Mikroskop

Dodatne informacije: Zdravo svima!! Moj prvi nadam se uspesan dnevnik :)

Evo da krenem od boxa prvo, High Tower dim. 60x40x19, oblozen auto folijom, 2 pc venta za uduvavanje vazduha, 2 za izduvavanje i jos 2 u boxu.
CFL sijalice (VEG. 3*cool daylight + 2*warm white || CVET. 2*cool daylight + 3*warm white)
Zemlja je Florabella pomesana sa perlitom , i stavljena u balon za vodu od 6l ("saksiju" vece zapremine od ove nisam uspeo naci ).

Juce je izbila iz zemlje i od tad je pod 2 sijalice na 24/0.
Cekam da se otvori i otpadne ljuspica sa nje pa cu ubaciti i trecu sijalicu i poceti na normalnim rezimom za vegetaciju(18/06), to je nadam se od sutra.
Nisam nikad radio sa djubrivom, ovo je moje prvo iskustvo pa sam iz tog razloga izabrao organsko, nadam se da necu preterati sto je cest slucaj kod pocetnika, a i znacilo bi mi puno da mi pomognete u ovome, pogotovo saveti od ljudi koji imaju iskustva sa ovim djubrivom.
Inace temperatura je dobra, vlaga kako kad, testirao sam, cesto se spusta ispod 50% kao sad ali se nadam da ce se popeti kako biljka bude rasla vremenom.
I to je to za sad. :)

Slike boxa: DSC_0007.JPG
DSC_0009.JPG
DSC_0010.JPG
 

=Sarma=

Aktivan Član
03.11.2018
62
395
53
32
Dobro vece svima!:)
8. dan od pocetka vegetacije;
Sve je ok za sad, biljkica raste kako treba, zalivam je vodom sa cesme na 2 dana po 100-150ml otprilike.
Prebacio sam je na rezim 18/6 sa i dodao jos 2 sijalice (sad ukupno 4: 3-6500k,1-2700k).
Temperatura danju 25-30, vlaga 35-45%
Temperatura nocu 21-23, vlaga 50-60%

Skinuo sam ljuskicu na nacin kako mi je @Himalaya Gold rekao,bez problema, zahvaljujem se jos jednom:thumb:
Pojavili su se neki beli tragovi na prvim listovima, mislim da je od kamenca jer sam je po malo prskao vodom, slikao sam pa pogledajte.
Hteo bih da pitam u vezi slavola, je l se on moze davati vec sad u nekim malim kolicinama ili da sacekam jos do sl nedelje ili kako vec?
Evo slika DSC_0002.JPG DSC_0003.JPG DSC_0004.JPG DSC_0005.JPG DSC_0006.JPG DSC_0010.JPG