Pc BoX-Extended-CfL Žarulje !

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

BlekFog

Aktivan Član
27.03.2009
142
0
0
39
Evo krećem nakon podužeg vremana sa uzgojem, a prvi put tipa PC BOX.

PC BOX

Dimenzija boxa: VxŠxD-41x18x43 cm.
Visina od dna pa do zarulja 31-33 cm.

Zašto je dno ispilano? Pokazat cu vam kasnije!:sun2:
EL.INSTALACIJE
Za dovod struje sam koristija staro napajanje, povadija sam sve iz njega osim onih utora za dovod el. struje, ispila ga tako da je od napajanja ostala samo prednja strana.


Također sam kupija 3m dvozilnog kabela (8 kn) za sve to pospajati, a od uticnice do napajanja ce mi posluziti kabel od kompa


SVIJETLO
3x25 w Landlite 865, oko 1600-1700 lumena svaka. Cijena: 25 Kn u Chipoteke
1x24 w Osram 827, 1550 lumena Cijena: oko 30 Kn
A u fazi cvijetanja ide 3 827 i 1 855.

Pokušao sma nagurati 5 zarulja ali neće pa neće, premal box

VENTILACIJA
Za ventilaciju sam uzea 3x80 mm pc ventilatore, tako da ovaj sta mi je na lijevoj strani izbacuje zrak dok preostala dva sa desne strane ubacuju zrak, tako da ce mi donji desni ubacivati zrak i pukati po biljkama dok ce onaj gore desni puhati po zaruljama i tako ih hladiti.
Sva 3 ventilatora su spojeni na Adapter AC/DC, 12 V, 1000 mA. Cijena: oko 60 kn.

PITAR(I)
Za vrijeme vegetacije cu koristiti čaše od Pepsi-a, 0.5 L (njih 4 ili 6 ovisi koliko ih stane)

dok mi ne pokazu spol a onda idu u veliki pitar(dvije biljke koje se pokazu najboljima)

Dimenzija:VxŠxD-16x17x37 cm
a pitaru cu napraviti pregradu po sredini tako da im se korjenje ne ispreplete.

Pitar neće ulaziti u pc box već če biti ispod njega. Evo slija da pojasnim:

Tako da dobijem max. na visini boxa...
Znam da s ovim gubim na stealth-u ali nije me ni briga kad zivim u stanu:2flip:

GNJOIVO
U vegetaciji ga ne planiram koristi jer mislim da ima dovoljno hrane u zemlji, dok u fazi cvjetanja cu koristiti PLANTELU ua cvjetanje.
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Materijal koji sma koristio za obloziti box je Auto folija, po meni najbolje rješenje za refleksiju svijetla a i slabo se grije s tim da mi zarulje skoro pa i dodiruju tu foliju.

Za zemlju neznan sta cu, obisa sam danas pola grada ali nigdje composane ili tera magme pa kupija Biokompovit 10L-15 kn, ali ta zemlja je prejaka, sjećam se da sma je prije koristija pa bi biljćica (stara 10 dana) odmah pozutila, tako da me je to trta stavljat.
Uglavnom, zemlju koju kupim cu pomisati sa građevinskim pijeskom i perlitom (ako ga nenadem ide stiropor). Omjer 75% zemlje, 15% pijeska i 10% perlita/stiropora.

Sjemenke su Unknow, neka domacica, stavljene sinoc na klijanje u Guz papir:icon_lol:.

Eto toliko od mene za sada, javim se sa novim saznanjima i vijestima, a ako imate kakav prijedlog slobodno ga tu ostavite :costumed-smiley-027



 

bakajoko

Aktivan Član
22.01.2009
121
4
18
35
fino si ti to napisao, studiozno... :)

kojeg su ti spektra te žarulje? što se zemlje tiče, terramagmu najčešće imaš i u najobičnijim supermarketima pošto se poprilično koristi za uzgoj cvijeća i tih pizdarija

e da, zašto PC box? vidim da je to montirano tako da i nije baš neuočljivo pa očito nemaš potrebu skrivat to od nekog pa se pitam čemu ne pravi box? ;)

u svakom slučau SRETNO :sun2:
 

BlekFog

Aktivan Član
27.03.2009
142
0
0
39
hmmmm....zasto pc box??? pa ima vise razloga. prvo ovaj box mogu premjestati kad i gdje god hucu tako ako mi dode netko u posjetu ja ga samo spizdim u ormar i rjesena stvar, a da negovorim ukoliko dodu moji ili od cure mi roditelji da vole zabadat nos di bas i nebi tija, također ako bi htija napraviti veci box nemam ga mjesta gdje smjestiti a da nije uocljiv osim u ormaru, a zasto ne u ormar? jednostavno se nema para, nema se posla i tako to....pa se snalazim kako stignem
 

bakajoko

Aktivan Član
22.01.2009
121
4
18
35
aha, ok...zbog onog pitara van boxa sam mislio da privatnost nije problem, nevažno :)

spektar žarulja?
 

BlekFog

Aktivan Član
27.03.2009
142
0
0
39
bakajoko je napisao(la):
aha, ok...zbog onog pitara van boxa sam mislio da privatnost nije problem, nevažno :)

spektar žarulja?

hehe pa pise, editovao sam...za vegetaciju-3 865 i jedna 827, a za cvjetanje obrnuto :sun2:
 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
34
u vegetaciji neces gnojit,ali ces u vegetaciji gnojit :D ,zabunio si se gore u textu :D,dobro,dosta, da ne ispadnem baba roga....Sretno ti u growu
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
odlicno ovo izgleda .. stvarno super :)

jebe se tebi kad nemas potrebe za tajnoscu :p
 

BlekFog

Aktivan Član
27.03.2009
142
0
0
39
sjemenke (6) isklijale ta sam ih premjestio u čaše i stavio zemlju u omjeru:

Terra Magma 80%
Građevinski pjesak 15%
Stiropor 5%

Terru jedva jedvice nasao u baumaxu i za 8 litara dao 26 kn (malo mi to skupo zvuci) ali sta je tu je...
Stiropor jedva jedvice namrvio, a perlita ne da nema nigdi vec me ljudi blijedo gledaju, ka da sam ko zna šta pita...
Pjesak ja i cura isli krasti nekom tipu u dvoriste:rofl:

Sve u svemu nadam se da ce nesto biti od ovog growa...
..do sljedećeg updatea, pozdrav!
 
07.04.2009
28
0
0
34
Cudi me sto ovo niko nije primjetio ali biljke ce ti se dosta izduzit buduci da su gotovo 30 cm udaljene od svjetla....osim ako imas mogucnost spustanja svjetla....
 

BlekFog

Aktivan Član
27.03.2009
142
0
0
39
Flamey je napisao(la):
Cudi me sto ovo niko nije primjetio ali biljke ce ti se dosta izduzit buduci da su gotovo 30 cm udaljene od svjetla....osim ako imas mogucnost spustanja svjetla....

Flamey srico babina:rofl: nemoj razbijati glavicu nepotrebnim glupostima...dno kucista cu ponovno zalijepiti tako da ce to biti zatvoreno kuciste i onda kad budem presadiva dvije zenske(daj boze) biljke idu u onu veliku posudu koaj ide ispod kucista, uostalom vidjet ces u growu kako i sta
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
Flamey je napisao(la):
Cudi me sto ovo niko nije primjetio ali biljke ce ti se dosta izduzit buduci da su gotovo 30 cm udaljene od svjetla....osim ako imas mogucnost spustanja svjetla....
uvijek postoji mogucnost stavljanja knjige/cigle/drveta/.../ ispod tegle......
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
hehe .. . na sve si mislio . . . samo tako dalje. . .

jedino, mislim da ce ti bit malo toplo u kucistu . .
 

BlekFog

Aktivan Član
27.03.2009
142
0
0
39
18.04 prva biljcica iznikla
19.04 iznikle jos četiri, a do danas šeste nema na povrsini, tako da ako ne izade za koji dan čaša leti vanka radi mista u boxu...
Slike za koji dan kad malo narastu!
 

BlekFog

Aktivan Član
27.03.2009
142
0
0
39
Evo mali update!

Iznikla 18.4
1.

Ostale iznikle 19.4
2.

3.

4.

5.

Evo jedna grupna za kraj


Biljcice su bile 2 dana pod 12/12 ali sam odlucio da cu ih prebaciti na 24/0, te su od tada negdje oko 3 dana pod tim rezimom pod kojim ce biti jos negdje 4-7 dana...
 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
34
Lijepo...Pazi na zaljevanje jer vidim da su ti listovi na prvoj slici savinuti prema dolje...zaljevaj svaka 2-3 dana,procjeni vec sam po suhoci zemlje...Treba dat korjenu malo zraka i mira,jer bi u suprotom moglo bit nezeljenih problema....Sretno ti u Growu
 

BlekFog

Aktivan Član
27.03.2009
142
0
0
39
ma, posto im je malo tijesno u boxu, iz jos nepoznatog razloga pocele su se okretati prema bocnim stranicama pc-a koje su oblozene auto folijom, pa su se malo nakrivile prema foliji, pa da mi kasnje ne budu krive stavio sam cackalice:costumed-smiley-027
 

BlekFog

Aktivan Član
27.03.2009
142
0
0
39
ma radit cu lst samo ne zelim da mi se sad krive i okrecu svako malo prema svjetlu, nezelim ih muciti, pomalo
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.