PC box grow, oprema i par pitanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.02.2015
0
0
1
32
Prije svega pozdrav svim forumasima,
dosta vremena sam proveo na forumu, citao i citao i na kraju odlucio se na jedan pc box grow jel sam samo trenutno u toj mogucnosti.
Evo doslo i to vrijeme da konacno krenem sa spremanjem pc box-a,
e sada dolazi meni par "problema" za koje se nadam da cete mi pomoci zato sam se konacno i registrovao.
Dosta sam citao ali ipak volio bi da mi direktno ovde pomognete jer stvarno mi je velika konfuzija u mozgu
od previse informacija i cinjenica koje sam procitao :)
E da pocnem,
nabavio sam pc box sledecih dimenzija, slika:
http://i.imgur.com/NggJ9Ra.jpg

Prvi problem je rasvjeta, kako mi je prvi put ne znam sta bih stavio, najsvjezija informacija koju sam procitao za pc grow box je:
"CFL-ke (štedne) stavi 4 od 20-25w 6500k za vegetaciju, i 4 od 25w 2700k za cvjetanje.. tako radi vecina pc growera, ja bi tu bolje stavio neku malu hps-icu nego te cflke"
Po ovim mojim dimenzijama sta je najbolja solucija za moj pc, uzgajao bih jednu djevojcicu.
Ja sam se opasno zagrijao za LED rasvjetu, ali kako nema niko bas nekog iskustva rizicno mi je da experimentisem a i nemam vremena da cekam da mi stigne sa ebay-a (dosta su jeftini), prema hps lampama imam fobiju bojim se da se puno grije, cfl nisam imao susreta ali mislim da je najjeftinija i najbolja solucija... sta vi predlazete?

Reflektujucu foliju cu polijepiti sa svih strana (i na dnu), kako nemam nikakvu drugu koristio bi one sto se koriste za auto sajbe :) znate na sta mislim, nadam se da je dobra solucija.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
4 cfl-ke griju gotovo jednako kao 70W hps. 4 kulturne cfl-ke koštaju više od jednog 70W hps kompleta. Ove no name made in china su bullshit. 4 cfl 23W će ti dati oko 6000 lm i trošit će 92W, 70W hps će ti dati 6000lm i trošit će 20W manje.
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Ovo za auto sajbe je ok, al za pc te stvarno ne kosta puno da uzmes nesto kvalitetnije i ljepše. 70w hps unutra kao sto ti z&n napisao. Ja bi to sve skupa upogonio s 2 pc ventilatora, jedan na ispuhu i jedan po lampi. Dimenzije koje god tebi pašu.
Ja svoj 250w hps hladim s dva pc venta tako da neces imat problema s grijanjem sa 70w
Brijem da sve sto sam nabrojao ne kosta vise od 500kn.
I to je vise manje to, ostalo s vremenom. Nemoj fušarit da te nebi kostalo jos vise kasnije kad vec radis u tako malom (jeftinom za nabavit dijelove) PC-u.
Sretno ;)
 
01.02.2015
0
0
1
32
Moja odluka je onda HPS 70w, ohrabrilo me to da necu imati problema i sa 2 kuler venta ;)
Osim lampe jos mi je preostao pH metar, termometar i mjerac vlage.
Sto se tice folije stvarno nigdje nisam mogao naci nikakvu drugu osim ove za autosajbe :)
E sada pitanje, hocu li moci ubaciti i 2 biljke ako izbacim napajanje (nadam se da mi nece trebati)?
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Ne treba ti napajanje. Pc ventove na 12v adapter. Folija iz nekog grow shopa imas na metre. Za biljke i velicinu posude pogledaj pc dnevnike. Trenutno ih imas par aktivnih i imas valjda na stotine u zavrsenim dnevnicima pa si citaj ;)
 
01.02.2015
0
0
1
32
Grow shopa nema ni u prici u mom gradu :D
narucio sam preko interneta "Rescue Warm Solar Thermal Space Mylar Blanket"
Material: PET Membrane + Coating.
Slika: http://i.imgur.com/gqmOe5Q.jpg
Da li ova folija odgovara, tj da li je iskoristiva - bolja od ovog za auta sto planiram?
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
kupi si tu foliju u apoteci, moz i ono za auto, ali kontam ovo je bolje mnogo

ja sam imao 5CFL (tornado 23 ili 24w) u big toweru, i sasvim solidno izvukao za prvi put (a i drugi put) i glede kvaliteta i kvantiteta

uzmi 70w hps i ubaci jednu ili dvije cfl sa strana ako dozvoljava temperatura i viola.....jos jedan savjet, nemoj trpat dvije biljke vec si napravi saksiju (mozes od onih slim dvd covera, unutra ubaci kesu i onda zemlju u kesu, samo vodi racuna da dole izbusis rupe da moze visak vode izaci napolje") da zauzme "sav" prostor i napravi mrezu i bice tu finog dima....samo pazi na temperaturu, da ne sprzis biljku i OBAVEZNO uradi dobru ventilaciju, vjeruj mi da ti je to pola posla
 
01.02.2015
0
0
1
32
Nakon mnogo mnogo vremena, grow box je spreman, problem s rasvjetom sam rijesio LED sijalicom (10w) i dobro reaguje na biljke koje su do skoro bile pod uticajem sunca.

HB5xXL1.jpg


Moje iduce pitanje za vas koji ste duze u ovome, kako da zaustavim rast biljke, mislim da ce kroz par dana da udari u sijalicu... citao sam razne teme ali mi je sve il komplikovano tj ne znam (sjeckanje i sl).
Ovo mi je prvi grow, dosta cu nauciti i citati, ali trenutno sam slab s vremenom :)))
 

Duck

Aktivan Član
27.02.2016
185
274
63
Izbusi dno u podu i treniraj biljke, cim dodas jos 10ak takvih LED sijalica
EDIT: Moze i manje, ali koliko joj svetlosti das toliko ce ti cvetova dati na kraju
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.659
13.851
358
Nece ti to uspjet pod jednom ledicom, sad je vec previsoka.