PC box pitanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.07.2013
6
0
0
Ovako nemam još niti sjeme jer tek radim box, imam kučište, te u njega mislim staviti najmanje 4 ventilatora (svi imaju 12 V te 0.17 A, 0.14 A, 0.11 A i 0.08 A ), e sad unutra bi obložio sa onom folijom protiv sunca što koriste u autima ,kupio bi za vegetaciju 3 štedne žarulje od 6500 K i 1 od 2700 K te za cvjetanje 4 štedne žarulje od 2700 K, napravio bi adaptere od punjaca za mobitele, 2 bi trebala podnijeti sve ventove, kupio bi posudu dimenzija ŠxVxD 15x12x30, jer tolike otprilike dimenzije mi je i PC, stavio bi i pleksiglas ispod žarulja,
e sad je pitanje dali ce tih 4 ventova biti dovoljno te koji bi trebao staviti na upuh a koji na ispuh zraka, i dali sam dobro kombinirao žarulje za vegetaciju i cvjetanje, koliko bi wata trebalo biti u boxu tih dimenzija ( ŠxVxD 16x32x32 ), i dali još što trebam u boxu osim zemlje naravno,ove hidro metre i termo metre necu kupovati to cu sam nekako iskombinirati, samo mi je ovo bitno ... :smoke18: :smoke18: :smoke18: :respect: :joint2: :joint2: :joint2: :joint2:
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
dva jača venta da izvlaće zrak ove slabije da upuhuju,dobro si iskombinirao žarulje gledaj da su min. 20w pa nadalje i bit će dosta...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ne treba ti pleksiglas ispod cfl-a, biljke mozes drzati na 3cm i nece biti opekotina, ako moz da nadjes uzmi 4x25w, kombinacija lampi je ok, sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Electro
18.07.2013
6
0
0
Hvala, eo za nekih mjesec ili više kad skupim para i strpljenja nadam se da ču imati gotov box i krenuti u grow preko zime, kad završim box stavit ču par fotki kako jet o ispalo na kraju, te ču počet dnevnik na ovom forumu.. u vezi ventova i punjača, spojio bi 2 punjača serijski tako da dobijem 10 V,onda bi sve ventove paralelno spojio i onda sve to povezao sa punjačima, uglavnom čujemo se za par mjeseci kad sve bude gotovo :joint2: :joint2: :joint2: :joint2: :joint2: :joint2:
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
nemoj kemijat nego na jedan punjač spoji dva venta ili nađi staro napajanje kompjutora,jače je uz mogućnost spajanja ventova na različitu voltažu 12v,7v,5v pa biraš....;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Electro

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
ak se radi o punjačima z amobitele (a i općenito) su pušiona, neko vrijeme radi i pregori, to nije za konstantno napajanje danima, ali ako nemaš para kolko vidim može poslužit, pa dok ide..
Inače po meni je bolje kupit jednu lampu hps 70w umjesto cijelu hrpu tih cfl-ovki koji slabo bacaju lumene, a isto pržuckaju kad se stave na hrpu, možda više i od hps-a, hps, ti se čini da viš eprži jer je jedna lampa, ali ove cfl-ovke prže još više kad se zbroji, pa nastane poprilična vrućina u boxu, a da ne govorim da smrde jer se ona plastika zapeče od vrućine jer nisu predviđene da rade jedna do druge i prže se.
Oism toga treba ti više od 20 vati po žarulji, a i one slabo svijetle, idealna bi bila 30w ali je prevelika za pc i prži previše, tako da se mene pita ne bi s cfl-ovkamaimao posla jer rast na njima je šugav, ali opet ak nemaš para bolje išta nego ništa.
Ja imam doma 20komada cfl-ovki (iz dana kad sam bio nadobudan ko i ti), sadf mi jedino će služit za osvjetljenje stana.

i ovi ventovi mi nešto imaju premalo ampera, sigruno rade na niskim okretajima..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Electro

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Mozes slobodno da koristis punjace,ja sam koristio nokijine od 5.8v a ventovi 12v 80mm za komp,probao sam ih i na 12v nista jace ne duvaju...meni su radili 2meseca bez prekida i evo sad nova tura na njima,doduse ja ih koristim za vege...a sto se tice cfl-a poslusaj ekipu,batali cfl, mozes ga koristiti za vege,samo ces se namuciti u cvetanju bzvz(hedovi suplji,mali,zakrzljali etc) i na kraju ces preci na hps...raspitaj se ovde na forumu mozes nadji 70-100w veoma jeftino...Sretno!
 
18.07.2013
6
0
0
U redu onda necu kupovati CFLnego HPS, samo mi još recite dal onda bolje da kupim 2 HPS žarulje od 50-70 wata, ili da kupim jednu od 100-140 wata..
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Drug! Oće tu biti kakvog samostalnog pomaka, il' da ti mi konstruiramo? Si pročitao uputstvo? Zakačena tema u ovom pod forumu. Nema boga da mašiš.

Malo da ti pomognem ipak :)
  • HPS uvijek prije CFL-a, a za pc box nemoj ni razmišljati o većoj od 150W (moj prijedlog je 70 ili 100W)
  • pc ventilatore na adapter sa promjenjivom voltažom stavi, tako ćeš biti u stanju podešavati protok zraka prema potrebama
  • sa HPS-icom će možda biti potrebno neko staklo ili pleksi. Naglasak na možda :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and Electro
18.07.2013
6
0
0
pa dobro samo sam pitao dali je bolje 2 od 50 W, ili 1 od100 W, usput za HPS žarulju/e moram kupiti i starter i prigušnicu, dodatni trošak :eek:hno: :eek:hno: :eek:hno: :eek:hno: :eek:hno: :eek:hno:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
frend, 3 osramove cfl lampe od 30w su preko 30e, za te pare moze se naci hps komplet od 70w, a neuporedivo je bolji... al kreni ti sa cfl pa se uveri, i ja sam tako pa ti samo prenosim iskustvo, al mozda si jedan od onih koji vole sami da steknu iskustvo, dakle na tebi je odluka. u svakom slucaju gledaj da ti zbir cfl lampi bude bar 100w, il uzmi hps 70w, jos bolje 100w, lampa od 150w ide u big tower, to bas nije za midi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
e pa sad, ti bi growao, a nemas prebijene kinte, pa bolje onda nadji za iducu godinu outdoor lokaciju, ovako ces se slabo napusiti, jos ces vjerojatno ici sa sjemenom iz paketa... :))
nije da kudim, ali pc je goli q. bolje napravi manji box zbog stealtha, rokni 150w hps i vec ces imati ok za svoje potrebe...
sta ocekujes vise od 30g? a cekat ces 2 i pol mjeseca za to, isplati li ti se to uopce? dobro razmisli. :)
pusit ces max 3tjedna ako i toliko, i onda ces opet kupovati... a to ti nije u cilju... ;) al ok, ako ti pase trositi struju za 30g dima samo naprijed! :)
ja osobno ni sa 2 ogromna towera, u jednom 70w hps a u drugom 150w hps nisam imao dovoljno za sebe... tako da sator ili box da imas i sirinu i visinu a tu dolazi i kolicina...

financijski ti je isto, a i dobro zakamufliran ormaric je isto tako stealth, a unutra moze 150w hps s reflektorom bez cool-tube-a, ali uz puno PRAVILNO POSLOZENIH pc ventova...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
18.07.2013
6
0
0
Kao prvo napiso sam gore da cu kupit HPS kad svi govore da su bolje a i to sam procito neznam cemu ponovno objašnjenja kako CFL ne valjaju ????
Kao drugo nisam neki ovisnik da moram svaki dan po 5 jointa popušit nego tek krećem sa growanjem i mogu sesuzdržat a da ne popušim i po cjeli mjesec joint, mislio sam jedan joint tjedno pušiti ali dobro to je več ddruga stvar...
Kao treče očekujem 700 kn od kojih trebam 200 na školske uđbenike potrošit ( još sa srednja škola), a ostatak može na Box.. i to što pazim kolko trošim nema nikakve veze sa time kolko imam oke?
mada opet nisam dobio odgovor na moje zadnje pitanje ovdje uspio sam shvatiti da bi za moje uvjete bilo dovoljnu kupiti jednu HPS od 100 W , Hvala Puno svima daljni komentari i kritike su dobrodošle ja sam uvijek za razgovor bio on svađa ili ne..
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
( još sa srednja škola),
Dobit ces odgovor kad napunis 18 god...pravila su jasna....do onda ostavi se boxa i uhvati se knjige :)

15. Maloljetnicima je zabranjeno učestvovanje u diskusijama na forumu.
Svatko tko tvrdi ili se dozna da je maloljetan bit će upozoren i banovan s foruma.
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
ako je 4god ima 18 leta,mozda je i pao godinu,mozda ide i vandredno,nista ti lepo nama knjizicu na uvid hahaha :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ja kad sam zavrsio srednju nisam jos imao 18, sve zavisi od datuma... al posto tek treba da trosi za udzbenika, srednja skola, znaci da ce na jesen najranije biti 4 godina, tako da mislim da jeste maloletan, al ako nije i ako ima nacina da dokaze moze da mi se javi na mail [email protected] pa da probamo anulirati ban
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
rakija dobro priznam nisam razmisljo o padanju nego Powerovim nacinom i ja sam zavrsio 4god srednje s nepunih 18...ako je punoljetan ja se ispricavam .