PC box pitanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
Power Seed je napisao(la):
frend, 3 osramove cfl lampe od 30w su preko 30e
u HR u grow shopu CFL 40w 85,00 kn ili cca 11 eura....

Electro@ aj se ti navrati za mjesec i pol kako si napisao kad budeš imo pare u đepu...pa koliko para toliko i muzike...dosta masiranja ;)


neznam zašto sad više ne valjaju cfl lampe a ipak se uspije pušit i od njih....
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
NIKO nije rekao da ne valjaju, vec da je bolji rezultat pod HPS-om.

Ja prvi sam bio "skeptican" prema CFL sijalicama, ali nakon growa, vidim da su sasvim okej za grow....Ali da je HPS bolji...Ma ne treba ni reci, dovoljno je pogledati dnevnike sa CFL i HPS sijalicama pa uporedit.
 
30.05.2011
43
6
0
43
evo ljudi nesto o pcgrowboxu blesavo frendu smo slozili pc grow box sa 150w hps sve tjra van zrak samo sa jednim ventilatorom i to onim za wc vruci zrak van i funkcionira mada nisam moga o vjerovati ali radi znaci defolt 150wata wc vent straga i pici
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
za pc big bi bilo dobro imat neki izolator topline ili ct pogotovo sa hps 150w,za midi po meni je to sauna sa 150w :D ....uz dobru ventilaciju naravno
a za sortu bi i mogao neku fotoperiodnu al ju držiš na režimu 12/12 od starta ili ju kratko vegetiraš pa 12/12 pa čak ako ti se da
vegetiraš ju dok ne dobiješ par dobrih klonova pa te klonove odmah 12/12 režim....a ako ti je do autosa baš,onda ima tema kako naručit
sjeme i gdje pa biraj ....možda neko zna koji je auto pogodan za big... :) :banana_rasta:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and weedoye
23.02.2008
1.048
1.455
188
ako oces da u pc boks stavis hps 150w, onda ce ti trebati ozbiljna ventilacija a i
nekakv kul tjub, tj staklo koji bi napravilo 2 dela tog pc. ja imam hps 100 i
imam vent na izduvu 12cm, uduv 8cm, 8cm duva po biljci + staklo kao neki kul tjub,
temp leti na 10 cm od lampe je preko 30 stepeni pa ti vidi, zimi je manja temp.
moj savet ti je da u pc stavis hps 70 ili 100w, to ti je dovoljno lumena za taj prostor
a i kupi dobru ventilaciju.
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
pitanje za znalce: da li se isplati slagati box sljedećih dimenzija:
širina: 68cm, dubina 21cm, i visina 41cm? dakle, široka i niska kutija...
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
ne mogu je okrenuti jer
1. gubi se stealth (a to mi je važno za ovaj projekt)
2. gubim jednu stranu za upuh/ispuh

radi se o velikom serverskom kućištu, samo što je, na žalost, tak glupo okrenuto...
Duljinaje ludnica, stane mi i air scrubber i sve, ali da je samo još hebenih 10cm...
 
02.09.2013
1
0
0
Pozdrav ekipa. Nova sam članica ovog foruma i potrebna mi je pomoć oko nekih bazičnih stvari. Naime, već dugo godina bavim se konzumacijom i ( kao i većina ovdije) uživam u tome. Budući da iz financijskih razloga nisam u mogućnosti kupovati proizvod, odlučila sam se sam poćeti baviti proizvodnjom, za osobne potrebe naravno. Planiram si napravit manji box, za jednu do dvije biljke maksimalno, pa bih zamolila nekoga da mi detaljno napiše potrebne komponente koje su dostupne kod nas- Hrvatska. Molila bih da uzmete u obzir i cijenu tih komponenata i da sve na kraju dode na neku razumnu cifru. Box planiram napravi u pc kučištu. Svjesna sam brojnih korisnih informacija i postova vezanih za ovaj problem, koji se nalaze na forumu, no ipak bih zamolila nekoga da mi direktno, na ovaj način pomogne. Hvala unaprijed :)
 
02.06.2007
7
0
1
35
Poz svima, imam problem sa uzgojem na rež 12 /12 pc box. Imao sam vec uspjesan grow pod cfl isto na 12/12 u tom box-u
Dakle biljka je stara 9 tjedana ali nikako da pocnu cvijetati, preflower je pokazala 3-4 tijedan kao i prosli grow koja je pocla cvijetat u 5-6 tijednu
Nigdje ne propusta svijetlo,gnojiva nisam nikakva dodavao,vlaga u redu temp isto prakticki isto sve radim ko i prosli grow
biljka je full zdrava.. i vise sam lud neznam sta da radim
Malo sam guglo ali vecina sa tim problemom je na kraju bacila biljku (to mi je bed jer mi je ovo zadnje fem sjeme white rhino)
pa me zanima jel neko ovdje imao isti problem i ako moze pomoc dat savjet UNAPRIJED HVALA

2x40w cfl 2700
1x20w 6700




Svejedno hvala

 

malimarko

Aktivan Član
08.07.2012
222
266
63
zg
nisam znao di da pitam,a vidim da ovdje ima svakakvih pitanja pa da probam :)
znaći ako bi ja sam radio posudu za zemlju u pc boxu,znaći po dimenzijama boxa da što više iskoristim prostor..kolika bi mogla biti minimalna dubina te nazovimo posude?dali je 7-8cm dovoljno duboko?
zahvaljujem na vremenu ;)