PC box ... početnik

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Markan

Aktivan Član
20.10.2011
50
0
0
33
ventilacija - 2 venta ispuh, 1 unosi zrak (ne znam jačinu ali jedan koi ispuhuje zrak je dosta slabiji od ova druga dva)
svjetla - 1 CFL 23 W 2 CFL 45W
kućište dimenzija 40x19 visina 40 cm
zemlja r-supstrat
auto big bang sjemenke iz greenhouse-a
jos čekam jedan ventilator da mješa zrak iznutra i termometar i hidrometar ( trebao bih do kraja mjeseca imati)

temperatura u boxu ne znam točno kolika mi je ali čini mi se da ova lampe previše griju i dosta je vruće

jedna biljka mi je proklijala i izašla iz zemlje u srijedu i sve je bilo u redu do jučer kad sam uključio treću ovu lampu od 45W i danas je mrtva vjerojatno... stabljika joj se isusila, listovi joj se izvrnili i skroz je žučkasta na nekim mjestima čak crna no ne znam zbog čega... ne znam jeli se dobro vidi na slikama no pogledajte

img0644co.th.jpg
[/URL][/IMG]
img0642h.th.jpg
[/URL][/IMG]
img0643xa.th.jpg
[/URL][/IMG]


mislim da je skroz mrtva no vidit ću jos kroz koi dan sad sam je zalio maloprije pa ćemo vidit..
btw početnik sam i ovo mi je prvi put i ujedno i prvi post na forumu pa ako sam prekrsio neko pravilo upozorite me da znam :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
poz markane, & welcome. pa, za pocetak to izgleda ok po pitanju setup-a, al izgleda da ti je ova otisla zauvek. kazi jel to fotkano pre ili posle zalivanja, deluje prilicno vlazno i imam utisak kao da ti je biljoza istrulila!? sta se desava sa drugom biljkom? sto pre term. i higro, to je mali prostor i tu moras kontrolisati temp. i vlagu, inace nista od uzivanja u growanju, sretno
 

Markan

Aktivan Član
20.10.2011
50
0
0
33
a jebiga onda morat ću ju izbacit ... slikano je poslije zaljevanja odma a ova druga jos mi nije izašla van ... kasni 4 dana za ovom što je trenutno mrtva :/
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Markan je napisao(la):
ventilacija - 2 venta ispuh, 1 unosi zrak (ne znam jačinu ali jedan koi ispuhuje zrak je dosta slabiji od ova druga dva)

Mislim da kad bi taj slabiji stavio za upuh, a ova dva jaca za ispuh bilo bolje (cekaj da iskusniji potvrde :p ). Svjetla ce biti dovoljno no temperaturu brzo rijesi jer ih je lako sprzit za popizdit :icon_lol:

Sretno s growom :)

Edit: zas temu nisi na dnevnik uzgoja okacio?
 

Markan

Aktivan Član
20.10.2011
50
0
0
33
stavit cu u dnevik kad mi ova druga izraste pa da mi pomazete malo jer kao sto sam reko jos ne znam dosta toga iako zadnjih 2 tjedna visim na forumu od 0-24
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Moja preporuka ti je da PRVO slozis koliko toliko dobar box. Pod tim mislim dosta lumena i dobar ventilacijski sustav. Sto se nekih na ovom forumu tice, upuhni vent ti ni ne treba jer ce ispusni (koji moraju biti jaci) stvarati podtlak i s time ces dobivati svjezi zrak u box, a dole ostavis samo rupu(da ne bude rupa, ide neki slabi vent na minimalno okretaja). Najvaznije ti je da nije u boxu prziona, a jos bolje bi bilo da jedan vent puse po zaruljama. Vidjet ces da ces imati nizu temp. Velim, prvo se pozabavi izradom box-a a tek onda ubacuj tegle... Inace ces se samo dobro najebati da reguliras temp., vlagu i sl. Dok to rijesis onda se mozes curama posvetiti max.
 

Markan

Aktivan Član
20.10.2011
50
0
0
33
stavio sam da ova skroz gore dva jača venta ispuhuju i onaj slabiji upuhuje... jos tjean dana nekih da mi stigne jos jean vent, termometar i hidrometar pa će bit nadam se sve 5 ... u planu je za nekih 2-3 tjedna veći box pa ću dodat jos kou lampu al zasad će biti ovo sasvim dovoljno... očekujte neki dnevik idući tjedan ako sve bude u redu :)
 
31.01.2011
9
0
1
49
da ne otvaram novu temu posto i ja imam pitanja u vezi pc boxa...

stavio bi u bigtower kuciste (neznam tocno dimenzije, oko 25*55*70cm) 2 auto blueberryja i radio LST.

gledao sam po dnevnicima i obicno bi u takvim kucistima bile CFL lampe, a negdje sam na forumu procitao da je bolje HPS... sad trazim od vas da mi kazete koje su bolje i jednostavnije za ugradnju posto mi nista nije jasno :)

hvala

edit: da li da odmah stavim "crvene" lampe ili neko vrijeme ove za veg? auto sorte su pa racunam odmah na cvijetanje...

edit2: pronasao odg na prvo pitanje tu: https://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/8965-pc-grow-box-big-tower-prvi-put.html

drugo mi i dalje nije jasno...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
vidis da se moze naci, samo treba traziti... ima odgovora i na drugo, al evo, ako ides sa cfl u startu za vege ti je najbolje da uzmes 6500K, kad prebacis na cvetanje onda zameni sa 2700K, sto vise skupis lumena to bolje, i to je cela filozofija, a za auto, moje su npr. procvetale i pod 6500 tako da sta god da stavis one rade svoj ciklus, moz i 2700, moz i da kombinujes, al' hps od 70 ili 150 je naj resenje, sretno sa bluberijem https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/9021-autoblueberry.html?highlight=auto+blueberry
 
31.01.2011
9
0
1
49
nisam racunao bas na temp... mislio sam na vrhu kucista stavit 2 pc venta od 80 ili 120mm neka puse u smjeru i visini lampe, a dolje po dijagonali jedan za ispuh... nisam bas pri novcu pa neznam koliko bi me izaslo sve to sa ct-om... nadam se da ce ovo bit dosta, za 70W, ali ako nema velike razlike u temp izmedju 70 i 150, uzeo bi ovu vecu i stavio jos koji vent.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
Markan je napisao(la):
računaj na to da ćeš za HPS-om u PC-u imat večih problema s temperaturom pa ćeš morat stavit neki ct


.....sve je to relativno, ak slozis pljuga ventilaciju bit ce ti problem i CFL ohladit a ako je ventilacija ok ide unutra HPS bez problema za temperaturu......