PC Box prvi pokušaj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

slap-jack

Aktivan Član
30.05.2010
144
12
0
32
Odlučio sam se okušat u indoor uzgoju, s obzirom da nemam baš previše mogućnosti odlučio sam se za pc box.

riječ je o midi toweru. unutra su 4 cfl-ke
1x 6500K 20W 1250lm
2x 2700K 23W 1550lm
1x 2500K 21W 1230lm
ukupno 5580 lumena.

30.12.2010 sjemnke stavljene na klijanje. (sorta nepoznata)
proklijale su 7.1.2011 i stavljene su u zemlju (terra magma)

slike boxa:

usisni ventilator, kojem je glavna namjena da hladi žarulje

ispušni:

vlažnost i temperatura dok su žarulje i ventilatori ugašeni:

a dok su upaljene i žarulje i ventići, temperatura je 20°C dok je vlažnost otprilike ista.

s obzirom da sam ograničen prostorom, namjeravam ih u vegetaciji držat cca tjedan dana dok malo ne porastu, a onda prebacit na cvjetanje. naravno pozabavit ću se lst-om.

i imam jedno pitanje, dal da ih stavim pod svjetla u box, bez obzira što još nisu izašle iz zemlje?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: slobodan

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Probaj ubaciti još dvije 6500K i složit neki reflektor iznad samih žarulja.
Inače super složeno pičiiiiiii :bananallama:

E da, i mogao bi posaditi još koju biljku, šta ak ti ove dve budu muške? Ako su dvije samo u pitanju...
U taj box stane 2 žene bez beda znači moš slobodno 4-5 biljaka vegetirati.
 

slap-jack

Aktivan Član
30.05.2010
144
12
0
32
ako se dokopam kakvih novaca budem kupio još jednu od 6500 za vegetaciju.
nabavio sam prije par dana big tower, kojeg pripremam za idući uzgoj pa njega namjeravam složit kak se spada, ovo mi je ajmo reć proba, da se malo ufuram.

vidiš, dobro ideju si mi dao.... ja sam očekivao da će od ove dvije bar jedna bit žensko pa ću nju posadit u veliku posudu i izvuć maximum iz nje.
al budem još barem 2 posadio.

još slika stavim kasnije.....
 

slap-jack

Aktivan Član
30.05.2010
144
12
0
32
evo još slika na zahtjev:





i zanima me dal je ovo dovoljno velika posuda za obavit kompletan grow?



i stavio sam jednu sjemenku u papir na klijanje, a jednu dirketno u zemlju, pa ćemo vidjet kak će to bit....
 
25.10.2010
24
4
0
38
Ja u svom prvom big tower boksu imam iste take posude, samo ih napuni skroz do vrha zemljom jer se kasnije malo slegne pa izgubiš 1-2cm na dubini.
Inače samo naprijed, ovo odlično izgleda!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SimasZg

slap-jack

Aktivan Član
30.05.2010
144
12
0
32
evo još malo slika sa upaljenim lampama :




stavljene su pod 18/6 režim svjetla, još ni jedna nije izašla iz zemlje, al nadam se da hoće sutra, preksutra.
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
Super boxić :) +rep..znam kako ga je zajebano složit

Jeli stealth? bježi svjetlo?
 

slap-jack

Aktivan Član
30.05.2010
144
12
0
32
zahvaljujem svima na pohvalama :)

@simas nije stealth jer mi to nije od početka ni bila namjera jer sam mislio držat box u ormaru, no nešto mi se zakompliciralo pa ga ipak moram vani imat.
ugl manje rupice kroz koje je išla svjetlost sam zakrpao, tak da mi to nije neki problem.... jedino gdje mi previše svjetla izlazi su ventići....na tome ću sutra poradit.
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
Pozdrav, nabaci svakako još dvije cfl 6500k, koje su ti važnije za vege. U tako malom prostoru moraš im pružiti najviše šta možeš da bi imao lijep urod. Odlično bi bilo kad bi ih imao obratno. 6 cfl-ica 4 x 6500 + 2 x 2700 za vege. i obratno u cvjetanju. Nisam dobro skužio, ali ti imaš dva venta i to jedan gore ua usis zraka i jedan dole za ispuh? Najbolje dokazana shema 3x8mm venta i za upuh i to dole, te dva za ispuh i to gore + adapter sa promjenom voltaže kako možeš mjenjat i obrtaje. Posude su ti super za taman lijepe dvije curice.Riješi svjetlo na ventovima kako kažeš da ide dosta van tako ide i unutra, a to ti nije dobro. Kad je mrak, mora biti totalni mrak.
Sretno:icon_lol:
 

slap-jack

Aktivan Član
30.05.2010
144
12
0
32
bobach79 je napisao(la):
Pozdrav, nabaci svakako još dvije cfl 6500k, koje su ti važnije za vege. U tako malom prostoru moraš im pružiti najviše šta možeš da bi imao lijep urod. Odlično bi bilo kad bi ih imao obratno. 6 cfl-ica 4 x 6500 + 2 x 2700 za vege. i obratno u cvjetanju. Nisam dobro skužio, ali ti imaš dva venta i to jedan gore ua usis zraka i jedan dole za ispuh? Najbolje dokazana shema 3x8mm venta i za upuh i to dole, te dva za ispuh i to gore + adapter sa promjenom voltaže kako možeš mjenjat i obrtaje. Posude su ti super za taman lijepe dvije curice.Riješi svjetlo na ventovima kako kažeš da ide dosta van tako ide i unutra, a to ti nije dobro. Kad je mrak, mora biti totalni mrak.
Sretno:icon_lol:

ma da sve je to meni jasno, ali nažalost nemam novaca da kupim tolke žarulje.....a osim toga mislim ihkratko držat u vegi jer ipak imam mali prostor.....
što se ventića tiče bitno mi je da se žarulje ne griju prejako i da mi se od njih negrije lim, zato imam usisni gore da njih hladi, a ovaj ispušni je 12cm, pa iako nije gore dobro izbacuje zrak.

@ sekach imam probušene rupice, to sam taman pokvasio zemlju prije nego sam slikao, zato tako mokro izgleda
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
hihi al si ga iskomplikovo,pa ni sam nisam znao gde da ti odgovorim... :)))
vidim da je u pitanju cfl rasveta,tako da komotno mozes da primaknes sijalice,za pocetak na 10cm,pa kad ti se malo prime mocices jos da primaknes... videces vec vremenom
ali moram da te pitam koje su to posude u koje si ih stavio??? deluje mi malo i neprakticno za dalji rasad,a opet mozda gresim...
 

slap-jack

Aktivan Član
30.05.2010
144
12
0
32
ma eto tu odgovaraj ubuduće :D
da, stavio sam ih na neki 10cm,stavimkasnije slike još.
posude jesu male, jedna je od jogurta, a ova druga neam pojma od čega XD al je dupl oveća.
ugl, čim se biljke prime, odma ću ih presadit, ovo je samo sad za početak tako male posude
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
ok,dogovoreno... bitno je da smo se razumeli

za ubuduce koristi case 0,5l za klijanje i za prvih 10 do 15 dana rasta biljke,a kasnije presadis u posudu u kojoj ce ti biti do kraja growa. radi lakseg rasadjivanja mozes case praseci po duzini i obseci po dnu,pa ih zalepiti selotepom... i obavezno izbusiti rupe na dnu da visak vode moze da izlazi. ako zid casa propusta svetlost,mozes je kompletno umotati u alu foliju...
e sad to sa casama je ono "skolski" i tako sam ja radio kad sam pocinjao. medjutim sad jednostavno preskocim zalivanje tako da mi je zemlja suva i malo istiskam casu sa strane i po dnu i okrenem,a biljka sama ispadne... i jos kad radis rasadjivanje mozes biljku komotno sa prvim zalivanjem zaliti sa malo vise vode jer nemozes da je prezalijes,a vec drugo i ostala zalivanja pazis i vodis racuna
 

slap-jack

Aktivan Član
30.05.2010
144
12
0
32
ma ja bi bio najsretniji kada bi ih mogo stavit u jednu teglicu pa da do kraja budu u njoj, al eto kad neznam koja će bit ženska :p

za presađivanje nije problem, već sam presađivao i prije, pa znam otprilike kako i što.

sad čekam da ove fino krenu rast, pa ih presadim u tegle od cca 1l stavim na cvjetanjem i onda ženske budem stavio u prave tegle u kojima će bit do kraja.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
..pokuaj si izraditi posude koje ce pratiti cijelu povrsinu dna kucista, tako da budu sto plica a sira ...znaci da imas dovoljno zemlje za bljku ali opet da ti posuda bude maksimalno iskoristena da imas sto vise prostora gore za biljku. ako nemas od cega , uzmi kartona i neke trake i slozi si kuciste za biljku, stavi vrecicu sa unutrasnje strane zbog vlage i to je to.
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
slap-jack, lijepo je vidjeti da su ti uspjele menkice proklijati. :))
držim fige i pratim napredak.
sviđa mi se kak si kučište složio...samo mi nije jasno ovo s ventovima...kaj ne bi bilo bolje da ovi na vrhu kučišta izvlače zrak, a da su na suprotnoj strani na dnu vent(ovi) za upuh?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.