Pc box sa jednim ventilatorom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Kako ne, možeš bez problema pasivni ulaz zraka imati. Međutim, ako staviš pc vent na ulaz, olakšat ćeš ispušnom ventu, pa ćeš ga moći i utišati uz pomoć potenciometra.
Kakvu rasvjetu planiraš?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
moze netreba ti ono crno sto imas ne znam sta je to ja sam imao sa jednim ventom pa cak i bez venta sa stednima ,,, al fora je da imas sto dublji box da bi topao vazduch odlazio gore i da sijalice spustis a ne biljku da dizes , to ti je prirodna cirkulacija ,,, nadm se da me razumes.. al ja tad kaada sam radio sa jednimim ventom imo sam neki mali unira koji je duvao izmedju sijalice i vrhova ,, meni je temp bila idealna ,, kasnije sam nabacio i taj recimo treci tj. drugi koji je ubacivao al sam ga na kraju iskljucio zbog temp..

al gledaj sve zavisi i kolika je temp u sobi u kojoj ti je box ,, sve to ide sa okolnostima...

probaj pa javi....
 
04.12.2007
12
0
0
35
veg 3x 23w 6500 i jedna 2700 a za cvetanje 3x2700 i jedna 6500, mada, razmisljam da u oba perioda imam po 5 ukupno tako sto cu dodati dve od manje potrebnog spektra umesto jedne.

untitled.jpg
@ zoki Za pocetak cu probati sistem sa slike 2 jer sam kratak sa prostorom i ne verujem da bih mogao da napravim sistem za spustanje svetla. Tako da cu posmatrati temp i vlaznost vazduha pa ako bude potrebno postavicu kuler kao na slici 1. Ne znam na koje CRNO mislis - STAKLO?
@ zlo Potenciometar ti je odlicna ideja. Samo koliko se secam imao sam ga na nekoj lampi i kad ga smanjim sijalica pocne da zuji i treperi, pa ne znam kako ce to uticati na vent. jel neko to vec probao?
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
potenciometar mozes prejednostavno napravit za 16kn, ja san napravija, dijelove trebas kupiti u trgovinama elektronickom opremom
ja cu ti pokazati ako hoces
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ono staklo nije piotrebno a mislijo sam na njega :)

nego sto sad meni nije jasno kako nemas neki jos vent pa kupi nagdes ga za 2e nije skuplji nije moguce da nemas toliko...
ili ako imas neki stari komp u napajanju ima od procesora nekad u kompu imas pun k kulera... cak sve to mozes na napajanje da spojis...
idi sa bar cetiri sijalice pet ako mozes super... a ako neko zna nek mu pokaze kako je che napravio sistem za spustanje svetla ili mozes to potraziti u zavrsenim dnevnicima pc.
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
mali_1.3 je napisao(la):
potenciometar mozes prejednostavno napravit za 16kn, ja san napravija, dijelove trebas kupiti u trgovinama elektronickom opremom
ja cu ti pokazati ako hoces

nećeš njemu nego SVIMA :p ;) pozz kolega.....
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
ZOKI je napisao(la):
nego sto sad meni nije jasno kako nemas neki jos vent pa kupi nagdes ga za 2e nije skuplji nije moguce da nemas toliko...

nemoj od 2e, kupi coolermaster ili neku drugu poznatiju marku od 4e:icon_lol:, ovi od 2e pocnu da se cuju kad ih upali tajmer, bas onako ko da grebu, dovoljno da te probude. I to vec posle 2 nedelje. Provereno:icon_lol: