PC Box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Mr.JA

Banned
Banovan
19.09.2009
48
0
0
34
http://img230.imageshack.us/img230/1248/dsc07967.jpg
- dakle box mi je od šper-ploča - uzmi u obzir- da bi uslika žarulje treba san isčupat krov :)
pa malo izgleda neuredno, al poslje ću popravljat kad mi starci odu leć :D
i iza je još jedno grlo - al to ću stavit crveni spektar sviću- znači za par dana imat ću 4 sviće ili čak 5 mogu produžit još jedno grlo
 

Mr.JA

Banned
Banovan
19.09.2009
48
0
0
34
to je i meni "privremeno"- vidiš da san na slici pokuša napravit nosače na onoj najvećoj žarulji ali bez uspjeha
- ma nije zapaljivo - tjedan dana je na 18/6 i ništa se nije dogodilo :D
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
PCboxGrower...


napajanje teraj van..stavi radje samo jedan ventilator iza,ali napajanje van...
ovaj iza lim.njega mozes slobodno iuzrezati..nece se sve raspasti :)
ove rupice za zrak s prednje strane...lijepo zamisljeno ali nedovoljno..stavi ventilator sa straznje strane i izrezi cijelu kocku...tak da ima kvalitetan dotok zraka ...


a svjetla..daj masti na volju...ja sam sebi kvalitetno izradio..imas opisano..


Mr.Ja...tebi ce kuca izgoriti
pa ces onda traziti privremeno rjesenje za prespavati...popravi to da ne citamo o tebi u crnoj kronici..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SimasZg
20.09.2009
32
0
0
39
al imam 2 vent-a nazad za izbacivanje zdraka, dal ce sve radit kako treba, ako su svi na istoj strani, tj oce li strujiti zdrak? skontao sam nesto za nosace svjetla. da li bi pomoglo jos rupica? :D hehehe

danas dovrsavam box :D
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
a bit ce strujanja..u svakom slucaju puno bolje od rupica,i koliko god da ih izbusis ,bolje je iza kad je sve otvoreno...
 
20.09.2009
32
0
0
39
axa, a cime si brate sjekao lim? mene nas nervira , jer imam samo busilicu pri ruci, da nema neki nastavak busilici za to? :)

sjemencice dolase uskoro
 
06.08.2009
21
0
0
43
au.. kad sam vidio kako je ovaj MR.JA povezao sijalice kad nisam upo sa stolice ...ljudi struja ubija.pali.itd
stoga sa strujom nema zajebancije... evo vam za info,,,
postoje grla za sijalice samonosiva znaci izgleda kao obicno grlo samo sto na sebi ima lim kojiu je izbušen sa 2 rupice i to je idealno kod horizontalnog montiranja sijalice takvo grlo se koristi kod plafonjera pa skini staklo plafonere i vidi kako to izgleda eto toliko od mene i jos jednom poslušajte iskusnog elektricara ne zajebajite se sa 220v
 
20.09.2009
32
0
0
39
MR. ja nebih ja to drzao u kuci nema sanse :) bez uvrede naravno. mene malo jebu nosaci za svjetlo jer nemam nesto mnogo alata. malo mi sporije napreduje pravljenje box-a od ocekivanog,al ajd, i to cu da rijesim nekako. sutra ja odo trazit grla, i nosace za svjetlo, moram to rijesiti sto pre.
 
06.08.2009
21
0
0
43
mr ja.. nevalja ni ovo brate lepo ti kazem nemoj da se zajebavas sa strujom ovo sto si ti napravio je isto kao da mašeš za zippo upaljacem upaljenim naravno kraj lika koji toči gorivo.. poslušaj me sinko odi i kupi 4 horizontalno-montazna grla koja kostaju 1.5 eura sva 4 kom i to lepo zašarafi i daj izoluj ovu šperu nekom folijom što zbog refleksije svetlosti to zbog lako paljivosti špere kad se ugrije od 4 sijalice koje ce da gore i po 18h..uradi kako treba ili nemoj nikako....
 
20.09.2009
32
0
0
39
brate uzmi onu alu kao foliju sto se stavlja ispod sajbe na autima, ona tij e brate vrh, samo je zaljepis, 2 min posla, a za svjetla ja odo sutra pravit nosac, od L profila, jer drugi nacin ne vidim :)
 
06.08.2009
21
0
0
43
neradi mi sad digitalac nece da upali baterije su lose pa da ti slikam to grlo da vidis kako izgleda i da ti slikam svoj pc box da vidis kako treba da izgleda sa svim potrebnim eto potrudit cu se da sutra nabavim baterije za aparat pa da ti to uslikam pa da vidiš kako treba i kako je sigurno da nista ne zapalis i jos manje da te struja udari, jer jebeno je kad ti se to desi zgrci ti mišiće nemozes pustiti a 5 sec i gotov si...
i zato vam govorim nema zajeb... sa 220v
 
20.09.2009
32
0
0
39
Bjela Travo :p

ajd malo sutra islikaj svoj box, al detalje posebno (nosace svjetla, ventilaciju) mozda mi das neku dobru ideju za moj box, posto je jos u fazi izrade. jel moze?

i naravno napisi koje si lampe stavio! :icon_lol:
 
06.08.2009
21
0
0
43
pazi nista posebno
od druga sam dobio pc kojem je kojem je vrisnula ploca ili MB da bi se on okanio popravke meni je ostavio taj pc za dijelove..e ja sam ga totalno rasklopio sve zivo povadio i iskoristio sto se da iskoristiti..
pa sam tako iz napojne izvadio ventilator koji je jako dobar za pc grow i sa hladnjaka procesora sam skinuo ventilator nesto manji od onog koji je u napojnoj ali ima isti br obrtaja,,znaci resio sam ventilaciju onako rasklapajuci pc,,, sve sto sam ulozio u ovaj box koji ces sutra da vidis jeste 4 grla e27 i 4 sijalice zuto-crveni spektar 2700k 23w (osram) tj za cvetanje. posto u svakoj sobi vec imam stedne sijalice 6400k 23w (osram) ili ti ga plavi spektar za vegetaciju pa sam ih samo zamijenio znaci sad u boxu imam 3 sa plavim spektrom i jednu sa zutim sve po 23 w =92w svetlosne snage za lumene neznam koliko to izađe u lumenina al znam da su sa ovom kombinacijom svetla i drugi imali uspesan pc grow. to je sve dok biljka ne procveta e kad procveta mijenam sijalice stvavim 3 zute i jednu plavu...i tako ostavim do kraja grow-a sta hocu da ti kazem da me ovaj pc box izasao skoro 13 eura sve ostalo sam iskoristio ili vec imao kao npr ..kablovi.folija.lepak itd..sutra ces i da vidis kako to izglega
 

Mr.JA

Banned
Banovan
19.09.2009
48
0
0
34
white weed
ma znan kako izgledaju .- iman takvo jedno grlo ali ih neman 4 ---...
i treba ti crveni spektar žarulja za cvjetanje a ne žuti