pc box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.06.2011
8
0
0
37
evo pozdrav svima novi sam ovdje.surfao malo netom i naletio na pc growing pa reko hebate bas to mi treba.uglavnom naletio na vutra.org. i pogledao sve dnevnike pc growinga.evo sastavit cu si box koji mi stoji u sobi vec godinu dvije a komp drzim na stolu na tankoj spuzvici radi hladjenja.znaci plan je ovakav-komp koji stoji na spuzvici maticna hard napajanje dvdrom ubacit u ladicu u stolu a u boxu cepat lagano.komp bi isao u ladicu radi sto boljeg prikrivanja jer box nije radio dugo.radim mali test s boxom za sada znaci stavio sam jedan vent od 80 mm da upuhuje a jedan od 80mm izbacuje unutra sam stavio jednu zarulju obicnu od 40 w i jedan vent da puse u nju na 10 cm udaljenosti.temperatura ne mrda s 28 vec 5 sati.sad moje pitanje je da li ce se dic temp. s 4 cfl od 23w jer sam namjestio ventove da rade kako meni pase znaci tiho.hebiga nisam se susreo s cfl pa neznam koliko to grije a box mislim napravit za duze koristenje jer hebiga nezive svi sami.evo toliko od mene za sada
 

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
pa mogao bi to da resis tako sto ces sijalice razdvojiti staklom,ili umesto da smanjujes broj obrtaja kulerima uzmi neke kvalitetnije npr. Noctua

dx067b.jpg
:sun2:
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Izvai si tuobičnu žarulju van samo svijetli a ništa ne radi nema spektar svjetlostikoji biljkama odgovara...
Prouči si o crvenom i plavom CFL-u (6500 i 2700) :)
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
definitivno 4x23 cfl i neko staklo izmedju... temperatura bi ti se mogla dici ali do nekih 30-32 sto i dalje nije strasno ako zaljevas uredno.. citaj -> dovoljno da je biljka zalivena a dazemlja nije konstantno mokra.

a i vent dolje gore je dovoljno. samo namjesti ako mozes da ovaj gornji radi brze od donjeg i neces imati nikakvih problema, topli zrak ce se automatki dizati gore..
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Kolko sam ja upoznat kad se počne slagat cfl lampe unutar tako malog boxa.Pogotovo ako se marihuana neki minimum lumena za sadnju.Dođe se do broja od 6-8 cfl lampi.Šta po mom iskustvu dosta grije.Moje mišljenje je da bi se trebalo razmatrat o nekom malom HPSu,naprimjer 70w ili 150w.Grijat če isto ako ne i manje a iskoristivost veče.Više lumena bolji spektar!
Evo ja se spremam ugurat HPS 250w u big tower.Naravno u neki improvizirani ct za tu lampu a da stane u big tower.Sad sam malo napet zbog skorih događaja a i ljetna sezona je.A u to vrjeme nemam baš previše vremena(mora da se radi puno).Tako da ču sa slaganjem počet na jesen pa vas počastim sa testiranjem i slikicama boxa.
 
10.06.2011
8
0
0
37
:wave: svima
evo malo sam napredovao s tehnologijom u pc boxu :icon_lol:
trenutno imam 2 x 21 w 2500k ali radi samo jedna radi topline
sutra cu se pozabavit malo s tim ventilatorima
kad sam kupovao zarulje nisam pronasao 6500k pa je pc bio u stand by-u
sad nemogu u nabavku jer nemam novaca :sad2:
ubacio dvije iz paketa malo za test :icon_mrgreen:

:costumed-smiley-027


:costumed-smiley-027



ako prezive jos koji dan javim :wave:
 

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
Che ako stavim staklo ali ne celom duzinom boxa,nego da staklo ide do ventova koji izvlace vazduh 2 venta 8x8 cm a ovamo sa druge strane da ostavim prostora da provlaci vazduh tuda pa preko sijalice(hps 70) jel mislis da ce to da bude ok,ili da busim novu rupu i stavim staklo celom povrsinom boxa??
 

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
Aha pa meni su ventovi koji izvlace skroz levo u stranici boxa a mislio sam desno da ostavim sta znam par cm-a krace,jer je ne toj strani vent koji ubacuje vazduh,nesto slicno kao tebi.probacu sa kracim staklo pa ako bude vruce jos jedan vent cu da ubacim.koje su ti dimenzije i zapremina tih saksija?I sta mi ti savetujes posto imam obicno seme iz tiketa,dal da zasadim 8 posuda po 1 litar i drzim ih do kraja tako,ili da podelim na 4 posude pa sto ostane zensko u vece posude?
 
10.06.2011
8
0
0
37
:wave:
Namjera mi je skinut od svake po jedan ili dva klona ako uopste budem imo sta za recnut s njih pa ih malo pokusavam razgranat.
Treba mi drugi spektar za veg. no bit ce jednog dana :icon_lol:
-sjeme je iz paketa

:popcorn:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
HEDINA je napisao(la):
:wave:
Namjera mi je skinut od svake po jedan ili dva klona ako uopste budem imo sta za recnut s njih pa ih malo pokusavam razgranat.
Treba mi drugi spektar za veg. no bit ce jednog dana :icon_lol:
-sjeme je iz paketa:popcorn:

super za seme al' ge nemoj sjeb***, za kloniranje ti je prerano a za taj drugi spektar za veg. il' daj neku kintu za sajalicu il se ne pati sa indoor-om (il ocekuj kepeca na 2700k? il' sta vec imas)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....za klona grana na biljci treba bit veca od tvoje biljke, odnosno grana treba imat bar 5 internoda da bi se skidala za klonove a uopce mi nije jasno zasto pokusavas skidat klonove prvo sa tako male biljke a drugo i najbitnije to da neznas dal je cura ili ne.....a klon od mudonje mislim da ti netreba.......

.....a kolko vidim po slikama imas hladan spektar svjetla pogodan za vegetaciju....
 
10.06.2011
8
0
0
37
:wave:
Neskidam ja jos klonove s biljaka.
Onu sto sam recnuo ima dvije grane sada-jednu mislim skinut za klona kad poraste.
Manju nisam recnuo jer sporo raste ali mi se svidja jer neizgleda mi kao sativa.
Slike varaju s bojama malo lisce pocinje da zuti,gubi boju a to je zbog lose vode a mozda i manjak N pa cu da koristim urin.
Prvi put su dobro reagirale na urin kad ih presadim cu im opet dat. (nema nikakvog neugodnog mirisa-Amonijak)
Sutra cu im dat jos zemlje sigurno im je malo 0,75.
I imam 2500k spektar ala hps sto nije dobro za veg.
Procito sam negdje da 6500k spektar u veg fazi ce dat vise zenki nego 2700k pa na manje.
Seme je uzeto iz obicnog paketa.

:email:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
HEDINA je napisao(la):
:wave:
Manju nisam recnuo jer sporo raste ali mi se svidja jer neizgleda mi kao sativa.
. . .
Seme je uzeto iz obicnog paketa.

sacekaj bar mesec dana vegetacije pa proceni na sta lici, 'di mozes znati na osnovu par listica sta je dominantno u strain-u, a gadjam da je to "obicnog paketa" nesto sa street, dakle ne znas sta je?