PC CFL 110w - Morning Glory

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Dugo vremena se nista nije uzgajalo, ali kad su se uvjeti poboljsali i volja vratila, krenuo drugi grow u PC boxu.

Svjetlo je malo pojacano od zadnji put, tako da su sada unutra:
23w 6500k 1450lm
23w 2700k 1750lm
30w 2700k 2100lm
33w 6500k 2300lm

Strain je Morning Glory, drzana u vegetaciji nekih 20tak dana. Zemlja obicna florabella, od gnojiva hesi supervit, bloom i ortoflor. Sad krece fosfor faza


mg1d.jpg


mg80.jpg


mg22.jpg


mg32.jpg



Danas, 30 dan cvjetanja
mg34.jpg



Najbolji kif od pocetka cvjetanja do danas

mg19d.jpg


mg35.jpg


mg36j.jpg


Zadovoljan sam napretkom, samo se nadam bez puno problema do kraja...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 4herbs

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Donji listovi su mi poceli zutit, zalio sam sa Ortofolorom (visok N) i to je kao malo pomoglo. Ali mislim da je ipak problem u pH-u, a mozda i previse gnojiva, ne znam ni sam...

mg33.jpg


mg34.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Netrebaš zasebnu temu ionako je previše tavih pojedinačnih pitanja o problemčičima listov.Zar nije jednostavnije da je sve skupa na oku.Ne izgleda loše sve skupa,neko stručniji nek da koji savjet:)
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
jbg, malo duze nisam bio na forumu, nekad se to u zasebno stavljalo... a lakse bi vam bilo zbog pretrazivanja ;)
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Stvarno odlično izgleda za sada,moj savjet:

Odreži one spaljene dijelove lišća sa škarama "sterilnim" da biljka ne troši snagu na oporavak,svaki tjedan prije gnojenja napravi jedan dobar flushing,minimalno 3x više količine litara vode nego što imaš zemlje,ja bi radio omjer 5x više vode na litru zemlje!Tako češ sigurno izbječi nakupljanje soli od gnojiva,i biljke če bit zdravije i naočigled sretnije!
Biljke hrani lakše ali češće ako možeš,umjesto da istroljaš cijelu dozu u jednom poljevanju,raspodjeli si na više slabijih doza pa poljevaj svaka 2-3 dana po malo,biljke vole češče poljevanje tijekom cvjetanja!

Na taj način češ održati zdravlje,ako je voda u pitanju obavezno si nabavi ph minus i spuštaj ph vode na 6,8 ako koristiš zemlju

Temp boksa 26-27 celzijusa- vlaga 35 %

Ako imaš priliku uz flušing dodaj i malo H2O2 3% mislim da bi tvoja pravilna doza bila 25ml na 5 litara vode,tako češ lakše isprat soli i dat češ korjenu i korisnim bakterijama malo kisika!
Sad da malo odemo u malo dublje spike,ako želiš hedine da otiču,fosfor i ugljikohidrati,znam da zvuči smiješno ali slično je kao kod bildanja,Nahrani bakterije u zemlji tako što češ dodat otprilike punu žlićicu meda u 5 litara vode s kojom zaljevaš,to ti je dosta jednom tjedno kad gnojiš istovremeno tako da na kraj tjedna ispereš pa opet isto!

Cilj ti je da potakneš kalikse i cvjetne dijelove biljke na rast i na oticanje a ne da hraniš i tjeraš biljku da proizvodi lišće tako da odbaci ona kupovna gnojiva i gnojiva za cvjeće poslje 4 tjedna cvjetanja,samo čisti fosfor i kalij i ako imaš prilike kupi neki od kupovnih Hygrozime,Sensizyme i takve šeme tojest umjetne vitamine,hormone,enzime i ostale *****rije,od poznatijih i lako nabavljivih imaš hesiev super vit i čak možeš uzeti superthrive,navodno jedan od najboljih preparata ikad što se tiče svega što ima veze s biljkama!

Za sad izgleda odlično,ali imaš još dug put stoga iskoristi to najbolje što možeš,olakšaj biljci napredak i saslušaj me barem što se tiče gnojiva i ima da ti hedovi budu stvarno ukusni i ogromni,i ako imaš sreće i masni do bola!

nastavi slikat i javljaj se redovito da vidimo napredak,imaš rep+ od mene zbog načina sađenja i treninga,stvarno si ih održao niskima i malima a bit če ploda koliko mi se čini i to dosta za tako mali grow!

Med isto tako pomaže i samim biljkama pošto i biljke trebaju šečer samo im je teško dat u pravom obliku stoga samo med ili melasa iz DM marketa ako ima u tvom lokalnom
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Žutilo listova ti je inače normalna stvar tijekom cvjetanja,oni manji listovi unutar i oko dna biljke če ti sigurno žutit i veliki fan listovi ali oni če pred kraj tek znatnije požutit,gledam po vrhovima tvojih listova i čini mi se da si malo previše gnojio sigurno,imaš burnove ali neču sad sudit,inače gnoji uvijek s pola propisane doze na kupovnim gnojivima,puna doza nakon 2 gnojenja počinje palit i to na svim markama ja isprobo,biljka je zdrava kad joj listovi idu prema svjetlo i to na gore a ne ovješeni prema dole,kažem ti ako si zabrinut za zdravlje biljaka i ne želiš pogoršati stvari,napravi jedno 30 litara vode podešene na 6,8 ph ako neznaš kako ja stavljam 3 kapljice ph minusa marke sera i to onaj akvarijski na 10 litara vode i nikad nisam problema imo dosad!Tek nakon flušinga smiješ prihraniti i to s pola od propisane doze i to odma,a sve oštečene dijelove biljke ukloni pogotovo to žutilo i smeđilo da nebi navuko pljesan bzvz i svejedno je nepotrebno,sve što je žuto je mrtvo,nema klorofila i ne proizvodi ništa dobro!

i što se tiče tog polaganog doziranog gnojenja,nemoj odma smiješat vodu s propisanim gnojivom pa onda tu vodu držat negdje pa poljevat,nego svaki put uzmi gnojivo odmjeri si pola od propisane doze i to podijeli sa 5 i sa tom količinom gnojiva poljevaj čim umješaš,gnojiva najbolje rade ako ih se odma koristi čim se pomiješaju!eto neznam više šta da se sjetim sada!pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

pc.grower

Aktivan Član
15.10.2010
87
4
0
34
ako nije problem možeš pojasnit kako si zaklonio svitlo šta izlazi iz ventilatora s prednje strane kompa
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Imas za kupiti zastitu za vent-za svijetlo,kosta oko 20-tak kn....a mozes ju i sam napraviti....malo procackaj po netu kak zgleda i vidices koji ti materijal treba..al nije skupa da bi se trebo muciti;)
P.S.-ja sam ju platio nekih 15 kn kolko se sjecam...u tratinskoj na pocetku-od cibone,ducan sa elektricnim stvarcicama-kao chipoteka slicno...ako si iz Zg-a
 

pc.grower

Aktivan Član
15.10.2010
87
4
0
34
iz splita san... jbg, uglavnon, tražia san tu mrežicu u chpoteke, robota i još nekim prodavaonicama i nigdi nema...
nije mi problem zada uklonit svitlo pa ću tamo stavit vent za upuh i ispuh ... jbg nema druge
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
@4herbs
Nemam priliku precesto ic na forum. Hvala mnogo na odgovoru, pomoglo je i vratila se u normalu sto se tice boje. Ali sad se pocelo nesto jako cudno dogadjat (zadnja 2 dana). Grane su pocele rasti iz kifa i tako rec, kif se raspada i ona raste!?

111220101136.jpg
111220101136.jpg
111220101136.jpg

111220101137.jpg

111220101139.jpg


@pc.grower
Kuciste je tako napravljeno, vuce odozdo.
 
06.06.2010
43
1
0
37
Kad ovo gledam dođe mi da plačem...Ja sam posadio jedno sjeme koje sam dofuro iz španije i isto mi se desilo i to od previše gnojiva.Tajmer je bio na 12 12 i svjetlo nije ulazilo u box.To mi je bila prva biljka sa istim problemom-izgleda kao da mutira...Isperi tu zemlju sa 20 litara vode.Ako ne pomogne (naravno ,pričekaj par dana da vidiš ima li promjena) ,ponovi.Ja sam i zabrio na ovaj forum jer nisam kužio kaj joj je,fakat -to ti je pregnojavanje.Jesi li koristio nekakav root kompleks za vrijeme cvatanja???Ako jesi to ti je sigurno od toga.Ali moglo bi bit i od drugih gnojiva.Koja gnojiva koristiš?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.