PC CFL box -> test grow by Osiris

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
Moj Osirise, svaka ti čast...kad bi bar mogao i ja fast forward svoj PC 2 mjeseca :vb_kez:....
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Dao bi ti rep, ali nedavno sam... :p

Jako lijepo...mislim da si napravio najbolji PC grow na ovom forumu...savrsen primjer treniranja biljaka... =)
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
samo me nemojte previše hvalit, da se ne umislim. :icon_lol:
sad se nekako dvoumim oko vremena berbe. 56 dana od stavljanja na 12/12 pada 12.4., a mislio sam berbu obavit 19.4, eventualno 23.4.
znam da sve ovisi o tome kakav high želim, ali nemam mikroskop, pa ću morati nekako pogodit prema boji pistila. zadnji put je ipak danas pognojena danas pognojena, a ne zadnje zalijevanje.
uglavnom, imam još jedn pitanjce, na koje nisam uspio naći odgovor ni tu na forumu, a ni na stranim forumima...

da i dalje nastavim zalijevati vodom u koju dodajem med ili da ipak nastavim zalijevati čistom vodom?

što se tiče meda, imam stvarno pozitivni feedback. sad, jel to pojačano debljanje i mašćenje vrhova zato jer je biljka pri kraju cvjetanja, ili je pak zbog meda, stvarno ne mogu sa 100%tnom sigurnošću zaključiti, ali sam primijetio da su se od kad med dodajem vrhovi malo bolje debljali nego bez meda...

za kraj, evo jednog vrhića iz malo bližeg...
veličine je upaljača sa prethodnih slika



Zokijev i mr.dr. Smokov post sa SKT-ovog dnevnika me potaknuo na razmišljanje o vraćanju biljke u vegetaciju, tako da poslije harvesta planiram experiment. Nemam što izgubiti, osim 20ak litara vode i par kWh struje.
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
pa stavljaj meda mada si mogao jos i pognojiti jednom.... ja kolko som skontao da se sa stednim malo cvetanje oduzi pa mozes jedno 10 dana i vise ostaviti al mozda sam ja to lose skontao..

al ne moj sad stalno sa medom konbinuj malo meda malo vode ja to sa medom zalivam kad vec isperem zemlju i vise ne gnojom.

vidim da su hedovi otisli malo u lisnatiju masu.... ne znam dal ti je bas pametno vracati u vege mislim da bi mogao neku bolju genetiku da nabavis pa probas sa njom al nisam skontao dal hoces da vratis u vege pa napolje da posadis ili ces u boxu ponovo cvetanje da radis....? kad vec budes vracao u vege posadi pored jos koju semenku ... ili cak mozes i klonove uzeti kad vratis u vege ma masti na volju samo se igraj... i obavezno postaj i slikaj... pozdrav i samo naprad....
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
ma kombiniram tak da između zalijevanja medom ide čista voda i voda s peroxidom...al kad već kažeš da bih komotno mogao ostaviti 10ak dana dulje, bude onda još jednom išlo i gnojenje. :)

planirao sam pobrati skoro sve vrhove, ostavit jedan, možda 2, vratit je u vegetaciju, i ako vegetacija uspije, onda poskidat klonove, pa imat jedno 2 biljke u cvjetanju, a dio boxa odvojit, pa od ove ženke, ili čak jednog klona, napravit majku. iako je domaćica, vutra je jedna od boljih koje sam pušio, tako da nisam siguran da je bila čista domaja. miris i rad je bio poprilično sličan northern lightsu koji je prijatelj uzgajao, ali opet, ni to ne mora ništa značiti...
a bolja genetika će najesen, isto indoor, outdoor ne mogu saditi, jer živim u takvom kraju da su oko mene većinom obradive površine, a ono što je čak relativno izolirano od posjeta ljudi, pak nije sigurno od lovaca, koji ama baš svuda lutaju...tak da, iako bih htio, ništa od outdoora. možda bi ih uspio i u dvorištu sakriti, uz brutalni LST da živicu ne prerastu, samo kaj kod mene uvijek nekakvi znatiželjni pogledi...
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
eto jedan update...
grow sam priveo kraju. jučer navečer su vrhovi skinuti.

da rezimiram:
10.01.2011.
4 sjemenke stavljene na klijanje, 3 uspješno proklijale.

15.01.2011.
stvljene sa klijanja u PC box pod 3*20W 865 i 1*20W 827.

19.01.2011.
presađene iz noname zemlje u Composanu za cvatuće bilje.

15.02.2011.
fotoperiod promijenjen sa 18/6 na 12/12.

17.02.2011.
sklopio novi box od kupaonskog ormarića, biljke stavljene u njega pod
4*20W 827 i 3*20W 865 - ukupno 7400 Lm

25.02.2011.
do sad su 2 od 3 biljke pokazale spol. u boxu su hermi, ženka i biljka za koju će se kasnije ispostaviti da je moodonja.

27.4.2011.
posjekao skoro sve vrhove.
na hermiju ostavio 2 sićušna vrhića iz kojih se ne nadam nekakvoj revegetaciji.
na ženki ostavljena 2 mala vrha, recimo nekih 3 cm dužine i 1cm promjera u svrhu revegetacije.
biljke ponovno stavljene na 18/6, pa da vidim jel će biti uspješan povratak u vegetaciju, pa da do mora bude još jedan harvest.
biljke su ukupno imale 70 dana od kad su stavljene na cvjetanje. vrijeme berbe sam odredio prema udjelu smeđih pistila, u nedostatku mikroskopa.

ukupno sam na 2 biljke dobio oko 180g mokroga + nekih 5g trima, tako da ako bude i 50g suhoga, ja extra zadovoljan. - masa je mjerena na relativno nepouzdanoj kuhinjskoj vagi, koja je nakon 5 namještanja na nulu i 5 vaganja pokazala svaki put oko 180g, koji gram više-manje.

od starog PC boxa sam složio sušionu, na kojoj vent 80 mm izvlači zrak. malo sam ga i prigušio gazom da se ne suše biljke prebrzo, jer vent poprilično jako vuče zrak.

slike, nažalost, za sad nemam. ako uspijem pokrenuti aparat, stavim slike kasnije...a ako ne uspijem, onda ću skemijat nekaj kroz par dana, kad ću ih staviti u staklenke na curing.

s obzirom na to da je grow odrađen u PC boxu vege faza i cvjetanje u novom boxu, ne puno većem, i da sam koristio CFL rasvjetu, i više sam nego zadovoljan količinom vutre. o kvaliteti još ne mogu suditi, iako sam na polovici cvjetanja skinuo jedan vrhić i sa hermija i sa ženke i razbio se. ako nakon u cijelosti odrađenog cvjetanja rezultat bude i 50% bolji nego u pola cvjetanja, ja i više nego zadovoljan.

smoke report kad degustiram, ako budem imao inspiracije. :D
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Osiris je napisao(la):

masa je mjerena na relativno nepouzdanoj kuhinjskoj vagi, koja je nakon 5 namještanja na nulu i 5 vaganja pokazala svaki put oko 180g, koji gram više-manje.

Svaka cast, umro sam od smeha
 

RastaBird

Aktivan Član
19.03.2011
88
1
0
44
Svaka čast!!! Dao sam ti rep, a ti nama daj smoke report ;)...zbog ovakvih dnevnika odmah bi i ja napravio PC gwor :D :D :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.