PC CFL box -> test grow by Osiris

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
ma znam...skužio sam da sam ih malo previše zalio, ali sada neću zalijevati sve dok ne bude potrebno...s obzirom na to da su jučer popodne zalijane, nekak si kemijam ne zalijevati do sutra popodne/navečer.

Imam novi termometar, za akvarije, kupljen u pevecu za 5.5 kn, pa navalite ko nema...Za sad mi se čini da točno pokazuje temperaturu, razlika između njega i starog termometra je cca 0.5 stupnjeva. Temp u boxu za sad je 28 stupnjeva. i to na nekih 5 cm od lampi, ventilatori super odrađuju posao.


SvojeJa, tenx na info, budem curi rekao da ode u Billu i da tamo vidi.


Slap-jack, znam da ima u Baumaxu, al mi je problem do tamo doći...


Zlo, ako me pamćenje dobro služi, prema radu bi procijenio da su i jedna i druga malo sativastije, tak da i očekujem da će relativno puno narasti, u odnosu na dimenzije boxa, ako se pokažu curkama... Uglavnom, planiram ih držati još10ak dana u vegetaciji, s tim da ću ih čim malo porastu i ojačaju presaditi u tegle od litru, litru i pol, a onda kad ih stavim na cvjetanje, idu u tegle od 3l, jer mi veće ne stanu u box. Naravno, u planu je i LST, za koji su već pripremljene rupe na teglama.


Kak rekoh ranije, sad idu slikice od večeras, vidi se da su bebice poprilično napredovale u zadnjih 24h.




Treća, koja je ipak odlučila proviriti iz zemlje:



Idući grow će biti u ormaru dimenzija 0,8*0,8*1,6. Stari ormar koji je sestra imala u sobi. Sva sreća, pa je ormar cijeli, izvana i iznutra, mat bijeli, pa neću morati farbati u bijelo ili lijepiti kojekakve folije.
Kakva lampa bi mi bila dosta za taj ormar? Imam u planu staviti 250 W HPS + CFLke kao dodatno osvijetljenje donjih vrhova. Sugestije?


edit: stavio sam svjetlosnu zamku na vent za ispuh i pojavio se problem relativno visoke temperature...
jedan termometar, u visini biljaka pokazuje 32 stupnja, dok drugi, smješten u visini sijalica pokazuje 36 stupnjeva.
kak da to riješim?
osim zgradnjom još jednog venta, kojeg stvarno nemam gdje stavit...
mislio sam privremeno skinut svjetlosnu zamku, jer mi onda temperatura ne prelazi 28 stupnjeva. hoće li biljkama baš jako smetati u cvjetanju ako ne bude svjetlosne zamke?
box je ispod radnog stola, gdje je i preko dana relativno mračno + venecijaneri na prozorima su mi uvijek zatvorei, tak da je u sobi vječno polumrak...
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
bio sam jučer u bauhausu, kupio sam compo sanu.


biljčice su stagnirale, moja pretpostavka da je zbog zemlje...
jutros su svježe presađene u malo veće posude, pivske bocu su odlično poslužile u nedostatku boljih posuda...bar još nekih 10ak dana, pa onda presađivanje u veće posude i stavljanje na cvjetanje...
nisu tolko niske koliko se čini, malo su se izdužile, ali sam ih danas, kad sam ih presađivao, presadio malo dublje, da uštedim na visini...
temperatura u boxu im je stalno oko 25 stupnjeva kad je svjetlo upaljeno, bez svjetlosne zamke, u mraku bez zamke oko 17, sa zamkom 20ak
danas su prvi put mraka dobile, držat ću ih 18/6 idućih 10 dana i onda na 12/12
evo jedan photosession prije paljenja mraka. :icon_lol:

bolji fotomodeli nego renata sopek.:icon_lol:

 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
Ae' brate chim ih to slikash kad je ovaka kvaliteta slika... :S
Smanji rezoluciju da se mogu pregledati te slike, nikad da mi loaduje sliku :D...
Nego shto se tiche svijetla... Ae' mal poslikaj "luster" kojeg si napravio, ili vec kako si rijeshio taj problem oko uvezivanja svjetiljki, bash me zanima... ;)
Sve ostalo super...
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Sretno s novom zemljom... ;) Mislim da mozes te biljkice jos pribliziti lampama...guraj dokle god ti temp dopusta...nema potrebe da se svjetlo baca i da one zure u visinu... ;)

I slikaj sa manje MPx-a ako si u mogucnosti...nema potrebe za tako velikim slikama.... =)
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
zemlja je premokra zalivaj kad se osusi samo,, iiii obmotaj case necim koren nesme dobijati svetlo :) pozdrav i guraj da priblizi svetlo na 5cm i jedan vent mozes namestiti da duva imedju svetla i vrha biljke
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
evo, rezolucija smanjena, tj. slike su croppane, pa će vam lakše učitavati.
pojavili se prvi problemi.
listovi se objesili i malo požutili po rubovima. gledao sam tablice s deficijencijom nutrijenata, ali nisam mogao odgonetnuti problem..osim možda da joj fali duška. e sad, malo mi je čudno da im fali dušika, ako su svježe presađene u compo sanu...
da probam sa dozom peroksida pri slijedećem zalijevanju?
help any1?
evo slikica pa sami procijenite...




@LegalizeIT
malo mi je problem slikati instalaciju jer mi svjetlo smeta, a ne bi biljčicama htio zeznuti fotoperiod jer su na 18/6, pa ti slikovito opišem.
na gornju stranu kučišta stavio sam alu foliju da reflektira svjetlost. grla sam kupio keramička koja na sebi imaju metalnu pločicu kojom ih pričvrstiš na podlogu. na gornjoj strani kučišta sam izbušio rupe i grla pričvrstio šarafima.

@zoki
posude su zamotane u alu foliju, neće korijen vidjet svjetlo :)

@Sekach
biljke su sad na nekih 7 cm od lampi, ne mogu ih više približiti jer nemam nijednu kutiju koja mi stane u učište pa da ih podignem. :icon_lol:
Budem nekaj skemijal, pa ćemo vidjet...
Inače, koliko mi se za sad čini, temperatura mi dopušta da ih staim na nekih 2 cm od lampi, jer je temp u boxu kad je svetlo upaljeno 25 stupnjeva.
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Nedostatak dusika se moze pojaviti ukoliko ti je ph visok...provjeravas li ph vode?
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
ne provjeravam, jer nemam s čime. ni kod mene u pet shopu, a ni u pet centru u ZG nisam našao ništa za mjeriti pH. znam da je pH vode kod mene negdje ok 7-7,5.
malo mi ih je bed gnojiti kad su još tak male, a i svježa je zemlja...
vidjet ću kak će biti danas/sutra, pa onda...
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Napuni si neku kantu punu vode, ostavi negdje u prostoriji da odstoji par dana, kupi limunsku kiselinu i stavljaj prstohvat na litru, trebao bi dobit pH 6.5-7.0. Neka me netko ispravi ako griješim, mene su tako uvijek govorili.
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Yep...to ti je visok ph...do 6,5 je ok... Npr kisnica koja je najbolja za nase biljke ima ph oko 5,8...

Kao sto je putnik rekao, pomocu limunske kiseline mozes smanjiti ph...mozes takocer koristiti i ocat... Trebao bi moci nabaviti lakmus papir u ljekarnama ili poljo ljekarnama... ;)
 

slap-jack

Aktivan Član
30.05.2010
144
12
0
33
ja sam miješao destiliranu vodu sa vodom iz pipe, neznam kolki je ph bio kad se to pomiješalo, al biljka je odlično rasla, i nije pokazivala znakove da joj ne valja.
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
slap-jack je napisao(la):
ja sam miješao destiliranu vodu sa vodom iz pipe, neznam kolki je ph bio kad se to pomiješalo, al biljka je odlično rasla, i nije pokazivala znakove da joj ne valja.

A sta je reci za prokuhanu vodu, da li bi to bilo dovoljno???
Ili mozda ipak napunuti kisnicu, ali malo sam skeptican prema njoj, jer se moze naci svakakvih gamadi u njoj (musice i td... ili ko zna vec kake zivotinjice, bakterije i sl...), ili josh bolje napuniti kisnicu pa je prokuhati pa onda???

Neka mi neko od "iskusnih" pomogne, shta bi bilo naj od ovoga pobrojanoga, eto licno imam jednu biljcicu u fazi bash kao i Osirisova, pa mi je glupo da sad otvaram novi dnevnik barem dok josh znanja ne pokupim... Dakle, pratim ovo sa merakom :)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
2Sekach-je kisnica je najbolja za dragu nam biljku al posto zivimo u svijetu kakvom zivimo i kroz sta sve prode ta kisa dok dode do zemlje mislim da vise nije najbolja.....

2LegalizelT-moje su biljke isto zasad relativno mlade i ovo mi je prvi grow, netrebas se zamarat glupostima i perfekcijama sad za prvi put, pusti to ce doc s vremenom, ja biljke zasad zaljevam obicnom vodom iz pipe koja je odstajala sa 4-5ml H2O2 na litru vode i cure rastu savrseno.....ako nemas problema sa biljkama to te zasad nebi trebalo zamarat.....

....pogledaj moj dnevnik i vidi kak cure napreduju.....
 

slap-jack

Aktivan Član
30.05.2010
144
12
0
33
LegalizeIT je napisao(la):
A sta je reci za prokuhanu vodu, da li bi to bilo dovoljno???
Ili mozda ipak napunuti kisnicu, ali malo sam skeptican prema njoj, jer se moze naci svakakvih gamadi u njoj (musice i td... ili ko zna vec kake zivotinjice, bakterije i sl...), ili josh bolje napuniti kisnicu pa je prokuhati pa onda???

Neka mi neko od "iskusnih" pomogne, shta bi bilo naj od ovoga pobrojanoga, eto licno imam jednu biljcicu u fazi bash kao i Osirisova, pa mi je glupo da sad otvaram novi dnevnik barem dok josh znanja ne pokupim... Dakle, pratim ovo sa merakom :)

probaj nabavit neki ph metar il slično. pa vidi koja ti voda najbolje odgovara.
al prokuhavat ju nemoj, jer će ti prokuhana voda bit još tvrđa.
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
slap-jack je napisao(la):
probaj nabavit neki ph metar il slično. pa vidi koja ti voda najbolje odgovara.
al prokuhavat ju nemoj, jer će ti prokuhana voda bit još tvrđa.
Ja se u svom mjestu muchim sa pronalaskom CFL sijalica, auto folije ili zemlje za uzgoj a josh da mogu naci pH metar :D... Pa jedva da nadjoh i TERMOmetar... :D... Chisto sumnjam da to ima kod mene, ali ae'... No u svakom sluchaju hvala ti ;)... Ak nish kad budem ishao u kakav veci grad pa tam uzmat ;)
Pozzzz
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
hvala svima na savjetima!
baš mi lijepo vidjeti da se i tu razvila diskusija. :icon_lol:

evo neki apdejt, nisam stigao prije..
biljkice se oporavile, dvije za sad, još imaju skroz sitno žutoga na vrhu listića i sa strane, tako da pretpostavljam da je to bilo zbog loše zemlje na početku, a i možda malo stresa zbog presađivanja.
dvije biljkice fino napreduju, ne toliko u visinu, jer su na svega 5-7 cm od lampi, ali zato su se počeli fino listovi razvijat. imam samo 3 fotke, baterije mi se ispraznile, iako se sad tek vole slikati. :icon_lol:
treća biljčica mi stagnira, i to poprilično, nemam pojma zašto, iako izgleda zdravo...ali ne raste baš nešto značajno...
makar, možda i ona krene kroz koji dan...
danas je 14. dan od kad su stavljene na klijanje, a 10. dan od kad su pod lampama. prvih 6 dana vegetacije su bile 24/0 svjetlo, sad su u režimu 18/6.
koliko dugo da ih još držim u vegetaciji? mislio sam još nekih 7-10 dana, pa onda u cvjetanje.
kad sam kupio zemlju u bauhausu, kupio sam odmah i mehanički timer, pa sam imao problema par dana dok nisam prokljuvio na kojem principu radi, jer upute ko da su sa njemačkog na hrvatski preveli pomoću gugl translejta. sad, uz pomoć šogora, inženjera elektrotehnike, sve savršeno funkcionira. :icon_lol:
temperatura u boxu je i dalje 25 s upaljenim lampama i 17 s ugašenima.
pH indikator i peroxid stižu krajem tjedna, tako da ću onda i nešto više paziti na kvalitetu vode.
do tad, uživajte u slikama, koje su i ovaj put smanjene na neku pristojnu veličinu. :icon_lol:


 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
Osiris je napisao(la):
hvala svima na savjetima!
baš mi lijepo vidjeti da se i tu razvila diskusija. :icon_lol:

evo neki apdejt, nisam stigao prije..
biljkice se oporavile, dvije za sad, još imaju skroz sitno žutoga na vrhu listića i sa strane, tako da pretpostavljam da je to bilo zbog loše zemlje na početku, a i možda malo stresa zbog presađivanja.
dvije biljkice fino napreduju, ne toliko u visinu, jer su na svega 5-7 cm od lampi, ali zato su se počeli fino listovi razvijat. imam samo 3 fotke, baterije mi se ispraznile, iako se sad tek vole slikati. :icon_lol:
treća biljčica mi stagnira, i to poprilično, nemam pojma zašto, iako izgleda zdravo...ali ne raste baš nešto značajno...
makar, možda i ona krene kroz koji dan...
danas je 14. dan od kad su stavljene na klijanje, a 10. dan od kad su pod lampama. prvih 6 dana vegetacije su bile 24/0 svjetlo, sad su u režimu 18/6.
koliko dugo da ih još držim u vegetaciji? mislio sam još nekih 7-10 dana, pa onda u cvjetanje.
kad sam kupio zemlju u bauhausu, kupio sam odmah i mehanički timer, pa sam imao problema par dana dok nisam prokljuvio na kojem principu radi, jer upute ko da su sa njemačkog na hrvatski preveli pomoću gugl translejta. sad, uz pomoć šogora, inženjera elektrotehnike, sve savršeno funkcionira. :icon_lol:
temperatura u boxu je i dalje 25 s upaljenim lampama i 17 s ugašenima.
pH indikator i peroxid stižu krajem tjedna, tako da ću onda i nešto više paziti na kvalitetu vode.
do tad, uživajte u slikama, koje su i ovaj put smanjene na neku pristojnu veličinu. :icon_lol:



Fino ti ovo napreduje barem koliko ja vidim... :D...
Nego, reci mi koji je vremenski period izmedju zadnje i srednje slike...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
brate smanji zalivanje nema potrebe za blatom samo unistavas koren biljke ..... ti se bavis u ph a biljke ti plivaju u vodi inace jos i dobro izgledaju kolko ti je zemlja mokra.. tebi cak i kad je vrh skoroz suv dole je jos mnogo vlazno biljkama ne treba mokro dovoljno je i mokro...
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
ZOKI je napisao(la):
brate smanji zalivanje nema potrebe za blatom samo unistavas koren biljke ..... ti se bavis u ph a biljke ti plivaju u vodi inace jos i dobro izgledaju kolko ti je zemlja mokra.. tebi cak i kad je vrh skoroz suv dole je jos mnogo vlazno biljkama ne treba mokro dovoljno je i mokro...


U ovom stadiju biljku... Shta predlazesh oko zalijevanja u kojem intervalu???
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.