PC CFL box -> test grow by Osiris

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
ZOKI je napisao(la):
brate smanji zalivanje nema potrebe za blatom samo unistavas koren biljke ..... ti se bavis u ph a biljke ti plivaju u vodi inace jos i dobro izgledaju kolko ti je zemlja mokra.. tebi cak i kad je vrh skoroz suv dole je jos mnogo vlazno biljkama ne treba mokro dovoljno je i mokro...

biljke zalijevam kad gurnem prst u zemlju i osetim da je suho na 3-4 cm dubine. slikao sam koju sekundu poslije zalijevanja, zato izgleda kao da je blato.
zalijevam toliko da voda taman procuri na tanjurić ispod posude. i to ne da previše procuri, nego taman da se voda pojavi, kao što sam i pročitao na hrpi tema na forumu.
moram, još jednom, napomenuti, da ne samo da mi je ovo prvi grow, nego mi je to općenito prvi kontakt sa uzgojem biljaka, ne računajući uzgoj graška u 3. razredu osnovne.

@LegalizeIT
to su 3 različite biljke, sve 3 slikane u isto vrijeme...u razmaku od nekih 10ak sekundi.

od jučer su se ove prve dvije pošteno razrasle, dok su ovoj trećoj listovi porasli za par mm, ništa značajno...
pune mi se baterije u aparatu, ponovno :sick:, pa kasnije slikam i stavim nove slikice, eventualno sutra. :icon_lol:
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
evo, jučer navečer poslikane, zemlja je na vrhu bila suha, kao barut...s obzirom na to da ja imam malo deblje prste, cura je prst gurnula u zemlju i rekla da se osjeti da je vlažno, onak skroz malo, jedva, ali da bi ona to zalila...pa sam im dao malo vode...sad recimo dobivaju nekih 50 ml vode svaka 2 dana, prosjek neki...
evo novih slikica...prve 3 su da se vidi veličina biljki, a ostale slike su detalji sa ove najveće, na kojoj se na vrhu pojavljuje neka ljubičasta boja...i to se vidi od kad je pustila prvi par listova nakon ona 2 prva okrugla listića...
ovu malu sam večeras stavio u sredinu, i čini mi se da je od slikanja jučer malo porasla, al mi se neda sad ponovno
slikat...
budem sutra ponovno slikao i stavio slikice jer biljke svaki dan sve više i više rastu...
uživajte:




detalji sa najveće:



 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
Ovo izgleda super...
Pratim ti grow i chini mi se... fino to tebi ide...
Sorry ako sam te vec pitao, ali interesuju me velichine boxa???
I takodjer interesuje me od ovih "iskusnjara" do chega bi moglo biti uzrok "zakržljalosti" ili ti ga slabijeg rasta ove malecke...???
Baš me zanima...
Pozzzz... i
Svaka chast ;)
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
putnik11 je napisao(la):
Lijepo to tebi ide, samo tako nastavi! LegalizeIT, mislim da je to do genetike.

Ako je do genetike, znachi li to da ovakva biljchica ostaje zakrzljana do kraja (tj. ima li takvih primjera) ili da ce se ipak nekada trgnuti???
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Opet ovisi o genetici, zna se desit da te zakrzljale na kraju budu najbolje, a može biti i obrnuto. Ako griješim neka me netko ispravi, nemam još dovoljno iskustva da bi baš sa sigurnošću govorio takve stvari. :)
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
A kad smo vec kod toga... Interesuje me da li veca sjemenka garantuje i bolju stabljiku. Naime, imam neke "bisne" sjemenke koje su najmanje 3 velichine onih prosjecnih, a imam i neke ispodprosjecne skroz sitne... Shta bi to moglo znachiti :D
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Mislim da ne, no nisam siguran. Ja kada sam kupio fem sjeme, dobio sam skroz malene sjemenke, nasprema ovih iz keta od dilera. Ali uglavnom, moraju biti smeđe boje (tigraste), te valjaju, valjda. :) No po sjemenci se ne može odrediti kakva će biljka biti, u to sam skoro pa stoposto siguran :D
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
LegalizeIT, box je dimenzija: 43*18*40 [d*š*v]
ta biljka koja je najmanja, kak kažete zakržljala je izašla iz sjemenke u koju sam polagao najviše nade...lijepa debela, tigrasta, dok je ova srednje velčine bila iz sjemenke skoro upola manje, nekake mslinastozelene boje, ni blizu tigrastome, izgledala mi je kao da od nje neće biti ništa, pa vidite sad biljčicu...
tak da, mora daje do genetike....
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
Osiris je napisao(la):
LegalizeIT, box je dimenzija: 43*18*40 [d*š*v]
ta biljka koja je najmanja, kak kažete zakržljala je izašla iz sjemenke u koju sam polagao najviše nade...lijepa debela, tigrasta, dok je ova srednje velčine bila iz sjemenke skoro upola manje, nekake mslinastozelene boje, ni blizu tigrastome, izgledala mi je kao da od nje neće biti ništa, pa vidite sad biljčicu...
tak da, mora daje do genetike....

Zaključak bi bio znači ne saditi debele i velike sjemenke... Moja lijenčina od dvadesetak dana je svega par centimetara izrasla, a isto tako debela, tigrasta, bla bla bla.... :S
Btw kontash li poslije stavljati u neki veci box ili furati tako dok ima mjesta ili cesh LST ili shta vec???
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
zakljucak bi ti bio da sjemenka ne garantira kakva ce biti biljka..znaci inace dobre odrasle sjemenke su zrele kad potamne ili tigrastu boju dobe i te su sjemenke u prednosti nad onim zelenim slabijima..ali vidis i sam da to isto nista ne znaci,zato je zakljucak da moze niknut 50-50% losih i dobrih iz takve sjemenke
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
planirao sam raditi scrog, već sam i mrežu napravio, ali sam na kraju došao do zaključka da nema smisla scrog u tak mali box, tak da budem LST radio. već su rupice probušene na teglama i žica je spremna, pa ću ih vezati.
sad ide jedno presađivanje u još malo veće posude i recimo nekih tjedan dana na 18/6, pa će onda ići na 12/12.
u biti, da budem ziher, pa da pitam...
sad su u posudama od cca 0.5l. jel da ih sad presadim u posude od 1l, ostavim u vege još 7 dana, pa onda 12/12 i kad pokažu spol presadim u posude od 3l?
ili da ih ostavim ovak kak jesu još tjedan dana, pa onda presadim u 3l posude i stavim na 12/12
nekak bi ih radije sad stavio u posude od litru, pa da vidimo kolko će treća biljka narasti i onda bi ih presađivao u 3l kad pokažu spol...
znam da bi ih trebao presađivati prije mraka, zbog manje stresa, ali mamino zdravstveno stanje mi to ne dopušta, jer sam kod nje u bolnici od jutra do navečer...pa ih mogu presaditi tek iza 21h, nakon što mi se upali svjetlo kad doma dođem...
savjeti?
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Mozes tako kako si planiro...i nije neki problem sto ne stignes presaditi kad se gasi svjetlo...bice one ok i ovako kad ih presadis kad se upali
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
evo problemčića...
požutjela dva donja lista na najrazvijenijoj biljci.
tražio u tablicama nutrijenata i zaključio da se radi o nedostatku dušika.
pognojio sam sa 1/2 propisane doze, pa ćemo vidjet kak će dalje biti...
i da, presadio sam ih u posude od cca 0.75 litara, u kojima će biti do pokazivanja spola, pa onda presađivanje...
evo slika, pa sugerirajte :icon_lol:


 

Cannabeast

Aktivan Član
13.06.2010
53
7
0
37
mogao si da ostavis u 0.5L dok ne pokaze pol pa onda u 3L,
jer sa ovim presadjivanjem im nisi dao mnogo prostora a stresirju se,
jos jedno presadjivanje jos jedan stres,
takvu sam gresku napravio prosle godine i dobio 4 hermija
i srecno sa daljim grovom
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
a jebiga, nije bilo druge...jer imam 3 biljke, treća se konačno počela malo normalnije razvijati i žao mi ju je bacit, ako mi ove druge 2 ispadnu jajani.
malo sam ih zanemario jer mi se mami stanje jako pogoršalo i u nedjelju je preminula.
biljke su u ovih par dana rapidno propadale, tako da sam ih, nažalost bio prisiljen presaditi u posude od 3 l i staviti na cvjetanje. prvotna namjena im je bila za izradu ulja za mamu, ali sad će biti za pušenje.
znam da im je svako presađivanje stres, ali ovo je tak i tak test grow, da vidim hoće li išta uspjeti, pa mi uspjeh i nije najbitniji, bitnije mi je iskustvo koje steknem.
2 veće biljčice su u posudama od 3l, treća je i dalje u maloj posudi, jer još nema smisla u veću, sutra ujutro idu na cvjetanje da pokažu spol, pa ćemo dalje vidjeti kak će biti...
cilj je ovo čim prije završiti, pa što bude, bude, a u pripremi je novi box, dimenzija 2x veći od PC boxa, jer mi veći za moje pušačke potrebe za sad ne treba, jer pušim oko 10g mjesečno, pa ako bude sve zajedno 10g u ovom growu, ako uopće budu ženske, uz malo kontrole, meni dosta do idućeg growa. nadam se. :icon_lol:
za kraj, 2 sličke, ovih većih biljoza, manja trenutno nije vrijedna spomena.


 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
Fino to napreduje... Iskreno saučešće zbog tvoga gubitka, bilo je kako mora...
Sretno s growom...

Btw Koji li je ovo dan grow-a???
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
moje saučešče, gubitki su to veliki :(
ljepo je to šta si htio pomoć al štase može
306.gif
drž se i samo napred , uz malo pažnje i ljubavi češ sigurno imat za svoje potrebe pošto ajd nisi veliki potrošač i držim ti fige da budu obadve cure. pozz i sretno

sveti:)))
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.