PC CFL box -> test grow by Osiris

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
Aaaaaaaaaaaaaa... To je doctype :D... Ma imam to vec :D...
Nego ako ima neko slikica o svjetlosnim barijerama na ventovima, chitao sam o tome ovdje u nekom dnevniku, frajer je jednostavno zalijepio neku gumu na ventove s vanjske strane, nije bash najbolje ferceralo, temp se podizala vishe nego je trebala... Evo npr. Osiris, kako si ti rijeshio taj problem i da li si ikako???
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
ZOKI je napisao(la):
odlicno je ovo mogao bi da preporucis lst novim clanovima malo jos skockaj slike i nek niko ko pocine sa stednim nepita nista vise znaci minimum a maximum :)


ma LST ja preporučam i iskusnjarama, a i novima. :)
nego, moje su biljke tolko povezane, tolko idu stabljike u svim mogućim smjerovima da ni sam više ne znam kud bi ih vezao. s obzirom da je biljka tek na pola cvjetanja, ak se nastave vrhovi ovak debljati, bit će tu sa 2 biljke možda čak i 50g prije sušenja, možda i više...glavni vrhovi me već sad veličinom podsjećaju na jednu priliku kad sam od dilera riješio 5g i dobio jedan jedini vrh...ma da imam i 10g suhoga, nije bitno, moje je, pa je i slađe. :))

@ LegalizeIT
zamke sam riješio gotovo isto ko i taj iritantni lik sa jutuba na linku koji je Simas stavio, jedino moje zamke nisu unutar boxa nego su vani. problem sa zamkama je da se box nešto jače grije kad su svjetla upaljena, meni sad kad je vani toplo, noću 10ak stupnjeva, temperatura u boxu ide do 28, rijetko do 30 - ako je upaljeno grijanje u sobi, a bez zamki ide do 25. problem je u tome što ne izlazi puna količina zraka iz boxa koju ventovi ispuhuju, već se dio odbija od stijenke zamke i vraća se u box...ako se zamke stave unutar boxa, da ventovi kroz njih vuku zrak, onda ne bi trebalo biti tolikog povećanja temperature, iako je protok zraka opet nešto manji. u biti, taj problem sam primijetio samo sa PC ventovima, jer frend ima više-manje isti setup kao i ja, samo im neke malo jače ventove pa mu se ne diže toliko temperatura...
a kak riješim problem...pa ne riješim ga, ostavim tak kak je, eventualno u slučaju da je temp oko 30 ili preko otvorim prozor na sobi i problem riješen...
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
Frende...skupi svaki dan po 20 kuna i za 2 tjedna odi i kupi HPS od 70w...grije kao 2 cfl-a...vjeruj mi...pogledaj moj box...temperatura 25 par cm ispod sa samo 2 venta od 80 mm koja vuku van...urod 2x veci
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
eto novi update.
40. dan cvjetanja
vrhovi se fino debljaju i maste, lišće polagano žuti i otpada.
glavni vrh na ženki (na slici upaljač naslonjen na njega) je dužine cca 20 cm, samo što se ne vidi cijeli jer je povijen, promjera 2-3 cm, s tim da je na samom vrhu nešto tanji, 1-1.5 cm.ostali vrhovi na ženki su otprilike veličine cricket upaljača, promjera oko 2cm.

na hermiju je glavni vrh dužine nekih 13cm, debljine 2-3 cm, dok su ostali približo iste veličine kao i na ženki, možda mrvicu manji.

temperatura u boxu je još uvijek oko 25 stupnjeva, vlaga varira od 30-60%. uglavnom je malo povećana dan nakon zalijevanja, a onda padne. ovisi i o vremenu. ovih dana ima dosta vlage u zraku, tako da je nešto viša nego obično. uglavnom rijetko prelazi 45%.

ponestalo mi je biopon gnojiva pretprošli tjedan, u trgovini ga više nije bilo, pa sam bio u dilemi nastaviti zalijevati čistom vodom + peroxid tu i tamo, ili da kupim drugo gnojivo. ipak sam na kraju kupio plantellu cvet i moram priznati da nisam požalio. od kad zalijevam plantellom, vrhovi se brže debljaju i maste.

biljke planiram držati još nekih 2-3 tjedna, možda i duže, ovisno kako će pistili mijenjati boju. za sad je boja još uvijek uglavnom bijela. biljke ću gnojiti još 2 zalijevanja i onda ide zalijevanje čistom vodom do berbe. da ne duljim previše, evo slika, pa uživajte ;)


vrt:


ženka:


hermi:
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
stvarno prekrasno :D
mogu se cuda napraviti i u pc boxu a ovo to i dokazuje ;)
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Ovo samo pokazuje sto se moze uz puno volje i ljubavi prema biljci...zasluzeni rep+ od mene... =)
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Prelijepo to sve izgleda, cestitam! Izvazi ih obavezno kad budu gotove, nemoj da izvisimo :D
rep+
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
lijepo je vidjeti pohvale :)
ma baš sam ponosan, pravi bonsai sam napravio. :D
skinuo sam jučer vrhić sam hermija, na brzinu ga posušio i moram priznati da sam se ugodno iznenadio. :)
miris posušene nije niš extra, dim grebe za grlo, al eto..s obzirom na to da je na brzinu sušeno, nisam ništa previše ni očekivao.
dim puca u glavu, neki muving, baš fini high...ko zna što će bit kad dozrije. :))
večeras sam skinuo vrhić sa ženke i njega ću nešto sporije sušiti, možda bude nešto ljepše za zapaliti. :)
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
za večerašnje zalijevanje sam pripremio hranjivu otopinu s medom, u koju ću navečer prije zalijevanja dodati gnojivo.
u vodu sam stavio nekih 20g meda, na 2l vode. uglavnom, prijateljica radi kao asistentica na biološkom odsjeku PMF-a, u labosu u fitotronu uzgaja biljke. ali ne ove naše...iako bi to htjela i rekla mi je da oni pod najnormalnije za brži rast biljaka i bolji razvoj cvjetova dodaju šećere u vodu. e sad, oni stavljaju čistu saharozu, i to 20g po litri vode. kaže mi da je činjenica da biljke lakše apsorbiraju šećere iz meda. tako da sam se ipak radije odlučio za med. prema onome što sam imao prilike čitati na forumu o stavljanju meda, možda se čini da sam malo preveliku količinu stavio, ali još uviek do navečer stignem prirediti novu otopinu.
pa bih molio one koji imaju iskustva sa stavljanjem meda, da napišu koju pametnu i tako to...
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
raspodjeli to na bar dvije ture..i zalij tako onda...ne mogu sad tvrditi kolko tocno ide na koliko L vode..ili kolko biljka apsorbira u miligramima:D...ali med stavljam par godina ..i pase biljkama..kolko se da primjetiti(zadovoljan sam s vrhovima,velicinom,potencijom,sigurno i med tu ima malu zaslugu)..zlicicu i pol,do dvije...na 3L vode..tolko ja stavljam,opet kazem,ne znaci da vise nije dobro..al ja bi rade to rasporedio na 2x ili 3x puta..pa sa tako razrijedenim zalio..zato jer med(ako je domaci onaj gusci) ako ga se vise stavi cak mislim da kolko ispadne to ljepljivo..da bi moglo i stetiti biljci recimo da joj zastopa sve spore..ili da teze probavi..sta ja znam..razmisljam logicno..zato to kazem da razrjedis malo ipak
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
nisam stigao ništa napisati u srijedu, bio sam prezauzet...
smanio sam na kraju količinu meda, i u to sam još dodao punu dozu plantelle cvet. nije me bilo 3 dana doma i moram priznati da su rezultati i više nego očekivani.
hehe

vrhovi su se osjetno više udebljali nego u istom vremenu pri zalijevanju čistom vodom ili vodom samo sa plantellom tako da nastavljam svako zalijevanje sa gnojenjem dodavati med.
hermi se nešto sporije deblja i masti od ženke, al fino i jedna i druga biljka napreduju. jedino mi se čini da će hermi pod nož nešto prije ženke jer su pistili počeli lagano smeđit, nekih 40%, dok su pistili na ženki potpuno svijetli.

miris je sad puno intenzivniji, prozor je bio 3 dana otvoren na kip, pa se u sobi lagano osjeti miris, još uvijek kombinacija paradajza i metvice, sa nijansom amonijaka...možda malo skunky.

probao sam i ženku i moram priznat da me još bolje iznenadila nego hermi. vrhić se sušio 3 dana na toplom mjestu sa puno strujanja zraka i fino se posušio, okus je puno bolji nego hermi , osjeti se malo u grlu, ali ništa strašno. miris je lagani neki, miris neke vutre vulgaris, al je zato high prva liga :) puca u glavu, prvi sat vremena baš neki muving, kreativa.baš fini rad. nakon jedno 2 i pol sata dolazi glad. i ako ostane još za koji dim kak je meni ostalo, taman fino za potegnut malo poslije jela...
ufff
stvarno ima dobar rad. :)

jedva čekam da dozriju pa da ih poberem, posušim kak treba i fino na curing.
ovo je bilo malo za probu i više ih ne diram, jer ak se ne suzdržim, teško da će išta osim glavnog vrha doživjet berbu. a šteta bi bila upropastiti fini urod.

slika, nažalost, nemam zbog tehničkih problema, ali slijedeći update 100%.


 

SKT

Banned
Banovan
06.02.2011
247
327
63
41
svaka cast ozirise odlicne su ti biljcice, kao med medeni, drzim fige da bude sve ok do kraja, od mene imas + rep za odlican grow
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
tenx ekipa :)
ma nije berba još na vidiku, stalno novi pistili rastu, vrhovi se na očigled debljaju i postaju puniji.
u stvari, nit se tolko debljaju kolko se pune...osjeti se pod prstima kak su sve čvršći, kompaktniji. nisu toliko ljepljivi na prvi dodir, ali se kasnije na prstima dosta osjeti smola.
miris je mmm, nemogu opisat, iako još uvijek jako vuče na paradajz i metvicu.
hibrida tih dviju biljaka ću nazvat tomato paradise.
hehehe
slike večeras, kad im zarudi zora.
a berba bude tamo negdje oko uskrsa. danas ide zadnje zalijevanje sa gnojivom, i dalje samo čista voda.

evo, slike na zahtjev :)

ženka:

hermi:

vrt:

 
  • Sviđa mi se
Reactions: SimasZg and nolle
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.