PC/CFL Domacica by LegalizeIT

Hesi Original Sjemenke Hempatia Organics Nutrients
Želite nešto više od socijalne mreže?
Društvo za legalizaciju marihuane, medicinu i uzgajanje kanabisa. Registrujte se za dodatne opcije foruma.
Registracija

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
30
Evo da i ja otvorim svoj dnevnik iako sam počeo dosta ranije, i to sa već jednim neuspješnim ormarom, pa reko ae' nešto manje za početak.
No, da ne duljim ja, za početak idemo na specifikacije boxa:

Prostor:
-Midi tower PC kućište visine otprilike 43 cm.
-Obloženo ALU folijom.
Nemate dozvolu da vidite linkove. Prijavite se ili registrujte se.

Ventilacija:
-Dva PC ventilatora
-1. ventilator na donjoj (zadnjoj) strani za upuh zraka.
-2. ventilator na gornjoj (prednjoj) strani za ispuh (trenutno nije u funkciji, nešto se pokvario, pa ću kupiti novi u ovo koji dan)
-sve to pogoni adapter od 12 V

Temperatura:
-Obični kineski termometar koji mi kaže da je temperatura kako kad od 20 – 30, no to su ekstremi, uobičajeno je oko 25.

Rasvjeta:
-1*PHILIPS 23 W = cca 1500 Lm ( plavi spektar )
-2*OSRAM 20 W = cca 3000 Lm ( bijeli spektar )
-1*OSRAM 20 W = cca 1500 Lm ( žuti spektar )
Total: cca 5.500 - 6.000 Lm
Režim svjetla je za sada 24-0

Zelenilo :):
-Domaćica, domaćica i opet domaćica. Znači tri biljke iz nekog uličnog „ŽNJ“ sjemena...

Gnjojivo:
Plantela – tečno univerzalno gnjojivo. Omjer NPK je 7:5:6... Zalijevam naizmjenično jednom sama voda, jednom sa gnjojivom i čini mi se da im prija...

Evo i cijelog albuma:

To bi bilo sve ja mislim, slobodno pitajte, biće mi drago odgovarati, ipak je ovo moj prvi grow.

OP
OP
LegalizeIT

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
30
Osiris je napisao(la):
sudeći po veličini biljaka, čini mi se da je ipak malo prerano za gnojenje...
još jedan grow, fino, bitno da nas ima :)
pratim.
Dao sam pola od propisane doze i jedna veća biljka je doslovno buknula u rastu, ove dvije su zabilježile blagi rast... Nastavit ću svakako sa gnjojenjem ove najveće, a ove manje možda još sačekaju koji dan. Hvala na prijedlogu ipak ;)

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
260
43
40
Pozdrav,
Slažem se sa Osirisom u vezi gnojenja,no neznamo u biti koliko su stare ali sudeći po izgledu već bi mogao lagano prelazit na 12/12 ukoliko misliš grow do kraja odradit u tom boxu....po mogućnosti umjesto jedne sijalice bijelog spektra stavit žutu.Govorim to jer budući da imaš domaćicu nikad neznaš šta te čeka.....
Uglavnom pazi s gnojenjem jer prva 2 tjedna netreba stavljat uopće gnojivo,zemlja ima dovoljno svega u sebi...

sretno

OP
OP
LegalizeIT

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
30
Pa biljčice su stare nekih 7-10 dana, fakat ne znam ni ja u dan tačno, ali eto rećemo da je 7 :D...
@Data čemu ranije na 12/12 ima tu još mjesta, a one su svega nekih par centimetara od zemlje, ne kužim zašto baš ranije...???
Sve i da hoću u ovom boxu gajiti cijeli grow mislio sam prvo malo LST-a pa onda na 12/12 ili ako budem imao para nabaviti jedan big box od 70 cm kojeg sam vidio kod druga, pa u njemu napraviti samo za cvjetanje... no o tom po tom...
Sve u svemu ja sam mislio ih držati u vegetaciji ovakvim tempom barem još nekih 15-tak dana, sad si me malo iznenadio ovime, pa interesuje me zašto baš odmah... HuH raspisah se ja a bezze :D

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
36
www.nisambashinformatickipismen.com
moje su u midi tower boxu vegetirale ravno 30 dana. visina bi im bila oko 30 cm da ih nisam LST-irao od 10 cm visine. sad su već 3 dana na 12/12 i rastu kao i u vegetaciji. napravio sam im novi box, koji je malo viši od starog, al LST ide i dalje, osim ak ispadnu jajani.tak da se možeš ravnati prema mom starom boxu, jer je i moj bio istih dimenzija...

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
796
142
63
Nema smisla rezim 24/0...daj im da se odmaraju malo, treba im malo stanicnog disanja(obrnuta fotosinteza)...

Sretno u uzgoju u svakom slucaju... =)

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
260
43
40
Tako je sekach,brate zamisli sebe da nespavaš uopće..:sick:
a prebacivanje na 12/12 nisam mislio sutra nego kako bi stres biljki bio što manji recimo svaki dan smanjiš za jedan sat na taj način doći ćeš na 12/12 za 12 dana ,jednostavno mislim da im je 30 dana za vege preeeviše opet govorim ako ćeš u tom boxu do kraja(ako ćeš imat veći box onda možeš produžit vege.

OP
OP
LegalizeIT

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
30
@Osiris Prema tvome boxu sam se i ravnao otprilike, znači sa LSTom još čekati, tak sam i mislio... Hvala ti...
@Sekach Konto sam ih jednu sedmicu staviti na 20/4, pa sedmicu na 18/6 i onda 12/12??? Smatraš li to OK?
@Data Novi box ovisi o bruku studentskih faktora, medju kojima su: dobitak na kladionici, stipendija, dobitak na BINGU, dolazak rodjaka iz inostranstva etc... :D

Hvala svima na supportu ;)