PC Grow Box - 1st time...pozdrav svima

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Skupe su ledice,vjeruj mi!
Možda ti se to čudo tehnike ne čini skupo,ali nije to bolje od cfl-ki sigurno.
Probali su meni trgovci svašta utrpati jer sam muku mučio s prostorom,ali led nije (na žalost) još alternativa.
Hps 75 W je poprilično malih dimenzija i mogao bi razmotriti tu opciju!Samo jače hlađenje,neko tanko staklo,eventualno modifikacija običnog halogenog reflektora
i nema problema.
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
wtf?
s najmanjom biljkom mi se nesto cudno dogadja...od pocetka je bila nekako krzljava i za nju sam bio uvjeren da ce ispasti zenka...ali su vrhovi listića počeli smeđiti...ne gnojim, samo voda...ph nepoznat...ostale biljcice su ok
ovak to izgleda





pomagajte!!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Pričekaj da ti iskusni odgovore još,ali ja mislim da je zemlja "prejaka".Tako je i kod mene bilo,ali kad sam presađivao,kupio sam drugu zemlju i sad je bolje.
Ne znam...čekaj još malo.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
evo ti jedan savjet. ne kupuj i ne trosi novce...od pocetka do kraja 2x 865 2x827. i poslije dodaj eventualno jos jednu sa strane 827,onu osram ili philips za 40-50kn.

u pevecu su bile po 32kn kad sam ih ja kupovao :)


hps je 70w ,ne 75w- imam ih ja vise...super su ali jedna grije kao 6-8 cfl zajedno,przi listove ak su na 5 cm od nje a da nije ventilacija jaka.

biljka...ne mogu naci koju zemlju koristis.inace se presade u normalne posudice od pola litre,bas one za cvijece koje dodju nekih 2kn po komadu.ne ove case,korijen treba mrak.to kupi,ulozio si u sve i onda ovo ... :)

presadi ju,u terra magmu ili supstral,ak vec koisritis super.i lampe inace ne trebaju biti sve 4 upaljene dok je skroz mala jer joj ne treba pno svijetlosti.mozda se sprzila dok je bila jos manja pa se to ocituje na krajevima listova...vidjet ces za 10dana.ne brini.to je prolazno.a ak nije :) bus zasadio nove :p
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
e sad sam se već lagano i zabrinuo jer je i druga počela smeđiti po vrhovima, a dobro valjda će se oporaviti
neznam točno šta je, možda je to do korjena zbog toga sto svjetlo smeta...zasad sam omotao alu foliju oko casa, kad se malo oporave onda cu ih presadit u normalne posude jbg bas sam zeznuo tu...supstralovu zemlju imam, al sumnjam da je prejaka jer sam fino zmiksao sa stiroporom i pijeskom, a perlita vec ima u njoj...uglavnom uspio sam ih uspravit uz cackalice i pirkanje vjetra, sad su zastale sa rastom, drze se na 10tak cm, al listovi se izduzuju o sirinu...ma prava milina za gledati
uglavnom me happy with my grow...stalno otvaram, gledam unutra...ma bolje nego telka ;-)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Pijesak i stiropor ti ne mjenjaju ništa što se hranjivosti zemlje tiče,nego su bitni za poroznost tla-korijen se lakše razvija.Prouči još temu o pripremi zemlje.
Moguće je da su i lampe odgovorne,kao što Che kaže.
Uglavnom,moj zaključak bi bio-Obavezno zemlja za sjetvu ubuduće! (Mislim,ja ću tako,ne znam za tebe :icon_lol: )
P.S.
Baci pogled ovdje
https://forums.vutra.org/threads/1465-Vodic-za-bolesne-biljke-i-nedostatke-u-prihrani
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
da zlo...u pravu si...što se tice poroznosti, mislio sam da sam mozda sa pijeskom malo "razblazio" zemlju al cini mi se da nije zemlja problem vec moj zajeb sa casicama...god dammit (smijem psovat na engleskom?)
presadio sam ih jucer i to vrlo oprezno, sa minimumom stresa...nazalost najmanja je morala ispasti jer nikako nije mogla stati u box tako da su sad 3 u igri...znam da sam si time smanjio sanse za cure al jbg...valjda ce biti barem jedna
sto se tice problema sa vrhovima listova sve gore i gore je...donji okrugli listici su skrot pozutjeli a na nekim vrhovima se i dalje pojavljuje smedjkasto, kao da se suse
che...znam da je prvi put i shvacam to vise kao vjezbu al sigurno se necu predati bez borbe ;-)

nadam se da sad puno bolje izgleda?


ovaj list je poceo blijediti


dok na druge dvije vrhovi kao da trule



ne vidi se bas najbolje ali donji listovi su skroz pozutjeli


zlo...gledao sam vec taj post o nedostacima ali nisam bas puno skuzio...mozda visak kalija, stvarno ne znam
nije moguce da im vec necega fali...koliko znam, nema jos potrebe za gnojenjem?
moguce da me j... ph vode jer nijednom nisam provjerio...a nigdje u zg nema ph mjeraca? bio sam vec na puno mjesta i nula bodova...izgleda da cu ipak morati uzeti one ph listice koji nisu tak ni jeftini...60tak kuna u pet shopu...lik mi veli da digitalne nikad nisu ni imali

necu se bedirati, al zao mi ih je...toplo se nadam da ce sve ipak sretno zavrsiti...eto nadam se da ne gnjavim...podosta sam naucio na forumu al ipak sam newbie pa valjda cete mi oprostiti
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ma nema frke kolega,i meni je prvi grow,samo je malo dalje doguro :icon_lol:
Za 1. ne znam...izgleda kao ph,ali to prepuštam drugima da prokomentiraju,jer s tim barem nisam problema imao :icon_lol:
Druge su naje... od zemlje 100%
Uskoro (valjda sutra) otvaram svoj dnevnik,pa ćeš tamo moći vidjeti kako je to kod mene izgledalo.
Mogu ti reći samo da nije alarmantno,ali je potencijalno opasno,jer ja sam sa svoje dosta listova skinuo jer su se posušili od rubova prema unutra,ali to tek kad se oporavila i razvila nove,zdrave listove.
Za ph ti toplo preporučam reagens.To ti je tekučina koju dodaješ u vodu i prema boji određuješ.Prednost papirića je što možeš i zemlju provjerit,ali meni se oni čine malo neprecizni.
Na ph metar nemoj bacat novac,osim ako ne planiraš kupit nešto kak spada,a to je puuuuno nofaca :icon_lol:
Eto,toliko od mene.Dosta sam ti solio pamet :rofl:
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
joj čovječe de prekini se sekirat,jednostavnop ih prekini gledat i uočavat takve sitne promjene na lišću,uzmi si ph minus za akvarije to nek ti bude najveće ulaganje,i stavi ih u dobru zemlju a nemoj sam radit mješavine zemlje,nisam ni čito šta si napravio ali već vidim da ti je ovo prvi grow i da se previše sekiraš,vjeruj mi što manje ih diraš one bolje uspjevaju,opusti se i pusti biljke da rade svoje,namjesti si u boxu sljedeće...zemlja nek ti bude na 6,5 ph i nemoj gnojit,zaljevaj samo kad se vrh zemlje isuši jedan nokat dubine,što bolja ventilacija i nek ti temperatura bude oko 25-28 stupnjeva što viša temperatura u ovom rangu to ti biljke bolje rastu i više svjetla koriste,nemoj ih prskat s vodom da budu vlažne to ti je greška pošto naša voda ima puno smeća u sebi i to ti može uzrokovat paljenje listova i ostale probleme,namjesti si atmosferu u tom rangu i vjeruj mi biljke če ti rast bez problema i samo budi opušten i nečeš imat problema!!!pozz
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
:thumb:
Lijepo,lijepo.
Kad ih planiraš u veče posude stavit?
Sorry,sad sam skužio da si ih nedavno presadio.
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
niko nish ne pise pa cu ja malo slikavati ;-)
ovu svjetliju sam jucer zalio 1/3 gnojiva Composana Guano da vidim kak ce joj pasati i odmah je probujala he he
vrijeme izgleda za papicu...necu ih jos presadjivati, dok rastu nek rastu u krug...kad stanu presadicu..ispala je prava indica, taman po mjeri za box

napravio i lst...lijepo se jos savija...mlada je, svasta joj se moze raditi :ludaci_lol:





 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
A jesi ih poputo k'o cigan prase :rofl:
Zezam te malo :icon_lol: dobra fora sa žicom.
Zašto gnojiš?Ne misliš da je rano za te akcije?Još su male.
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
nego šta...sa odgojem se kreće dok su djeca još mala ;-)
jako malu dozu je dobila al samo jedna, čisto da vidim kak ce reagirati...govori li to ista da je u jednom danu presisala druge dvije?
nego, gdje su svi nestali...izgleda da cekaju cvjetanje, inace ne sudjeluju...cak se ni che vise ne javlja..ajde che kazi neku pametnu

nego...nesto sam se pitao...jel pametno uopce voditi dnevnik ovdje...mislim jel mogu štrumfovi nekako dokuciti tko se krije iza profila na vutri?
pitam dok nije pocela proizvodnja thc-a :goldmaryjane:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Štrumpfovi jesu zaje**ni igrači,ali mislim da im ti baš i nisi pretjerano interesantan.Mislim,šta će ti prišit-uuuuuu veliiiiiiiki uzgajivač !U pc boxu uzgajao za prodaju :icon_lol: To je i njih sramota :rofl:
Što se gnojenja tiće...valjda znaš...ja svoju još nisam,ali mislim da će trebati uskoro papica.
Baš,nitko živ ne komentira-pogotovo moje :eek:hno:
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
To o tebi ovisi oće li štrumpfovi te naći heheheheh
Ako nisi govrio široj masi i hvalio se sa Grow-om a slike ne govore dosta ako nećeš onda se nebrini...
Zavisi koje brale info... ovde ostaviš i kako se ponašaš inače ja neznam da je nekog radi vutre sahvatalo.....

To što si đubrio nije baš pametno često dok su mlade biljke ja osobno nedajem ništa prvih 20 i nešto dana.....

A komentara će biti imaš dosta posjeta zar nevidiš a ima dosta dnevnika u toku pa doće red na svakok....

Sretno !!!!!!!!!!!1
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
ma bez brige, box je strogo cuvana tajna...pa nisam lud da okolo pricam, a ovdje mi je ime marco prezime polo ;-) ...nego pitam, kad vec spominjes enkripciju, jer vec par dana na mozzili imam prekrizen lokot (ono dole u desnom cosku)
gnojenje je proslo ok, pa to je to...22i dan
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
imam dilemu...biljcice bi drzao jos nekoliko dana u vegetaciji da puste jos koju granu...pa onda prebacujem na 12/12...dok ne pokazu spol
e sad...u posudama su od 1.5 l...ne bi ih presadjivao dok ne pokazu spol jer u box stanu samo 2 vece posude (u kojima ce ostati do kraja)
da li je problem za njih, odnosno preveliki stres, ako ih presadim kad otkrijem spol...tj. mogu li to napraviti uopce u fazi cvjetanja??
bed mi ih je presadjivati sada jer cu onda morati jednu ukloniti iz boxa...sta da radim?

inace prilicno dobro napreduju...izgledaju malene na slikama, ali u biti su gusta dzungla ;-) bice nesto od njih
pognojio sam jucer i druge dvije...i zadovoljne su