PC grow box 1st time

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.08.2015
7
3
3
Evo ovako vutroljupci odlucih ja da napravim PC grow box cisto iz dosade jer nemam nikakvu zanimaciju u ovo vrijeme, a i pravljenje neceg me opusta.

Uglavnom, u pitanju je obicno kuciste za PC ja mislim da su dimenzije 42×18×38 tako nesto. Unutra sam stavio 5 CFL-ki, 3 plavog spektra i 2 crvenog.

Ventilaciju cine 3 izduvna PC coolera precnika 8cm i jedan koji ubacuje vazduh isto 8cm precnika.

E sad, imam jedan problem sijalice su ukljucene u grlo E27 koje je spojeno na utikac, a utikac na produzni sa prekidacem. Kad sam upalio prekidac za test drive sto bi se reklo, sijalice su radile 2, 3 minute i onda mi je pao osigurac. Ako neko zna zasto je to tako. I ako neko ima nekih prijedloga.

I da zaboravio sam reci da je tu jedna USB kamerica za pracenje desavanja unutra bez otvaranja boxa.

 
Poslednja izmena:
12.08.2015
7
3
3
Pa sve je najnormalnije spojeno da nije ne bi se ni upalilo. Moguce je da je osigurac iskocio zbog toplote jer nisam prvi put upalio ventilaciju ;) kad sam sad palio radilo jw sve normalno.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Možda imaš limitator ugrađen pa ti izbacuje automatski čim je veća potrošnja. Iako to i nije neka prevelika potrošnja.
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Koju si foliju koristio da obložiš kućište?
Deluje mi kao da su 3 izduvna ventilatora možda previše, i možda bih jedan premestila da bude intake vetilator koji bi duvao direktno u biljku.
Takođe, kako su sijalice totalno blizu gornjeg dela boxa možda bi mogao da probušiš male rupice kako bi lakše odlazila toplota, a taj deo direktno iznad sijalica mislim da nije kritičan za refleksiju jer su sijalice toliko blizu njemu. Mada bi ti onda svetlelo van kućišta :)
Sve u svemu lepo deluje!
 
12.08.2015
7
3
3
@No Joke pa znam nije 115w nesto puno
@Space_Lulu grow box je full stealth ni lumen svjetlosti ne izlazi pa mi ne ide na ruku da busim, racunar izgleda kao obicni cak ima iza i sve jackove za od maticne i grafcike ploce...
Folija za sofer sajbu zastitna
Hvala :)
 
08.05.2015
3
0
1
31
Mislim da nisi razumio. Ovo grlo e27 u kakav utikac ide. Kako je ukljucio e27 grlo u produzni kabal.


* * *
ne treba citat kada odgovaras odmah nakon posta
pwrsd
 
Poslednja izmena od urednika:

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
pa reko sam ti uzmes obicni 2 zilni kabal moze 0.75 nije jaka lampa zavrnes dva sarafa koja se nalaze na grlu i onda na drugi kraj kupis obicni utikac,plus sto je on izmedu dodao samo prekidac
grlo ima dva sarafića to si ti bukvalno svatio kad je on reko da je ukopco kabal u grlo
 
12.08.2015
7
3
3
Mozes li objasniti (slikati) kakav je ovo utikac i gdje se moze kupiti.
Pa ovako ja sam dugo trazio suko utikac sa grlom e27, tako se to zove i nasao sam ali neki kineski koji ne odgovara nasim uticnicama pa sam morao sam napraviti. Uglavnom kupis utikac najobicniji i grlo e27. Uzmes 2 zice nebitno koje, ne treba nista posebno. Ja sam sve zice u boxu rezao od zica za PC napajanje. Odvrnes sarafe na utikacu, ogulis zice malo i povezes. I na kraju sve oblijepis izolir trakom. Svaki utikac me je izasao 1.5€. Bolje je ovako kad je uredno, a ne da ti zice letaju svuda. Pozdrav.