pc grow box 2

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.02.2012
8
0
0
33

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Gedza je napisao(la):
Jel pratis temperaturu i vlaznost?

koja temperatura druze, jedna cfl od 23w, to moz skoro rukom drzati ;)

@Dionysus, drugar, to je jako slabo za pc grow, npr. ja u mom pc imam 2x25w i 2x26w, sa jednom lampom ne ocekuj puno
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
nemoj snago molim te više jer ću te počet uhodit po forumu kad mi bude teško da umrem od smijeha na komentare =))

@gadzo al on ima samo jednu u usporedbi s tvojih par...da imaš i one koje najmanje na svijetu griju opet će jače grijat od jedne makar najjače grijala :))
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
Gedza je napisao(la):
Moja jedna od 25w cim se ukljuci ima 50C, a izmericu kada radi neko vreme, mora da prebaci 80 pa i 100. Uzecu od caleta unimer koji ima i sondu za temperaturu i izmericu. Kada bi i ovu jednu primakao na 5cm od biljke mogao bi samo da je slika za uspomenu.
Pa mozda neka kineska greje toliko,one i ne traju dugo,retko koja potraje.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
gedzo, 5cm, pa i manje, je regularna udaljenost cfl lampi od biljke, provereno u vise navrata sa osram 30w lampama (3 komada), uostalom, baci pogled na moj poslednji zavrseni dnevnik sa automaticima... za kineske zaista ne znam kako rade, koliko greju...
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Spustit svijetlo instant na visinu biljke kako je navedeno 5 - 6 cm...Savjeti su ti iz iskustva ne iz objesti :)
 
18.02.2012
8
0
0
33
priblizio sam ju cfl-ki al sto blize ventu, jer ova cfl-ka grije, i nezelim ju spalit ko i proslu... bolje nek ide lagano, kolko treba, i ako bog da na proljeće ona leti u prirodu..
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
ali kako ne kužiš da na takvoj udaljenosti ne dobiva apsolutno ni 2 posto lumena a kamo li 2200 koliko ti misliš.....dobiva samo vrućinu...ako ta clf-ka previše grije kupuj novu...pa ne kupuješ komplet od 400 ili 600 w nego štednu žarulju....
 
18.02.2012
8
0
0
33
i daj mi predlozi onda di da ju stavim.. skroz na dno, ili gore? kupit cu ja nove cfl-ke al trenutno sam na nuli s novcem, nemogu ju izmislit, sve u svoje vrijeme... ***** ga, da mogu kupio bi i od 600w al nejde..
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
ma sori brate nisam htio ti zavirivat u džep...svi muku mučimo s novcima.... stavi ju odmah do venta....nek ti rub kasije "dodiruje" vent...ako imaš još jedan vent stavi ga da puše u žarulju....a ako nemaš dam ti ja imam ih gro :)) a za žarulju ako si iz zga kupi tež....20 kuna od 23 vata...super su...provjereno ;)
 
18.02.2012
8
0
0
33
moram pogledat cijene u vu... vidio sam od 23w 45 kuna, a od 100w 56 kuna, ali brine me da grije previse posto nije oblika spiralnog i ko obicne cfl zarulje nego ovakva http://www.elektropadovan.com/img/p/510-243-large.jpg ... al pogledo sam samo u jednoj trgovini, trebo bi obici ostale i vidit kakve cu cijene, imam ja jos tri venta, ali nemam ih na sto spojit... napajanje mi je pokidano, ovo sto imam mi je na punjaču od sony-a... znači radi na 5v, a treba radit na 12v.. nije full power, ali puše solidno... sad čekam da frend sredi onaj punjač za akomulator sto moze radit na 12v... imam sigurno puno propusta u cijelom ovom growu, nemam s cim obracat paznju na temperaturu i vlaznost... kriza je na vrhuncu... valjda ce izdrzat u vegetaciji ta 2 mjeseca najvise, cim bude 12/12 ona leti van.. nadam se da cu ubrat išta.... da nesto naucim iz ovoga, sljedeci put cu bit bolje organiziran :) evo slika od danas... ja mislim da ljepo napreduje, 10.3.2012

http://i40.tinypic.com/iz2sk0.jpg
http://i42.tinypic.com/ipazqp.jpg
http://i44.tinypic.com/20ssv1h.jpg
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
Dionysus je napisao(la):
i daj mi predlozi onda di da ju stavim.. skroz na dno, ili gore? kupit cu ja nove cfl-ke al trenutno sam na nuli s novcem, nemogu ju izmislit, sve u svoje vrijeme... ***** ga, da mogu kupio bi i od 600w al nejde..
Stavi staklo neko ispod cfl-a
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
najbolje je da se sijalica spusta a gore odlazi topao vazduh znaci ako mozes ne moj dizati biljku nego spisti svetlo. [potrebno ti je jos jeden vent da izvacuje vazduch koji stoji gore, dole jeden vent da ubacuje vazduh i jeden najmanji vent koji ce da duva tokom celog grova izmedju lampe i vrha biljaka, posto ti moras raditi lst metodu jer ne mozes pustiti biljku da raste u vis..
jos sam video da imas tamo alufoliju ako se nevaram skini je i polepi obicen beo papir ili imas reflaktujucu foliju kupiti negde u nekim radnjama slicno kao aluminiska al bolja.. ili josjedna opcija koju ja uvek kazem kad kupis cips imas nesto takvo unutar kese tj. kesa kad okrenes na opacke ako me razumes.. moze i to da posluzi..

sad o svetlu nzma da je finansiska situacija losa ja bi ti predlozio mislim da su one najjeftinije osram sijalice uzmi nejjace cetiri komada moes i philips one su malo skuplje isto gledaj da budu sto jace. ili mozes hps od 70w mozda te izadje i jetinije od stednih :)

sto pre gledaj da uzmes sijalicu jer sa ovom jednom ne mozes ni dve nedelje a da se ne izduzi.. posadi bar cetiri biljke jer ovako sa jednom je lako da ce biti muska onda moras sve ispocetka..

i obavezno reflektor nabaci na svaku sijalicu ili mozes jedan za sve sijalice to moras sam da inprovizujes ili ako ti nije jasno ja cu ti nacrtati :)

ako jos nestto treba pitaj..
 
18.02.2012
8
0
0
33
@Dolar sve pet :) imam jos ventova, ali nemam ih na sto spojiti, napajanje mi neradi tako da nemogu ih spojit na to... frend ima punjac za akomulator koji radi na 12v, samo mora to izvuc iz kuce... grlo mi nije problem sredit, ali zarulje vec je, moram iskopat nesto jeftino... ima od 23w ali kostaju oko 50 kuna a to je puno previse.. vidio sam da ima od 100w ali neznam dali to grije, posto nije spiralnog oblika ko ostale stedne, nego ko ona obicna zarulja, iako je bijela... a kosta 56 kuna, muci me to...

@Petarpan neisplati mi se u ovom boxu, radit cu novi, mozda vec sutra pocnem

@ZOKI oblozit cu bijelim papirom, i vidio sam da se od limenke moze napravit reflektor pa bi mogo i to sredit mozda, hvala.. :)

također nemam s cim pratit temperaturu i vlaznost, mozda sredim nesto... kriza je na vrhuncu :S

evo slike od danas, ja mislim da je u 2 dana ljepo napredovala
10.3.2012

29zzm6h.jpg


2gvu2ya.jpg


j9wxvd.jpg