PC GROW BOX [ BIG TOWER ] + CFL = Dooomajaa PRVI GROW

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.748
258
out of space & time
Ljetos sam uzgojio biljkicu sa 45w led sijalica. Nisu one bas naivne, treba odrzavati veci razmak od biljke nego CFL. Baci pogled na temu LED sijalice/zarulje. Prvo sam natrpao 75w, pa trcao da nadjem slabije sijalice.
Na tvom mjestu ja bih izgurao grow sa ovim sto imas, a u medjuvremenu proucavao rasvjetu za sledeci grow. Biljke su ti na 12/12, nemoj ih stresirati. Ostavi ih na miru, zaljevaj, savijaj, i gledaj kako se ponasaju.
Osim ako bas volis da komplikujes, a to bas i ne ispadne kako treba.
Keep it simple;)
 

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Ljetos sam uzgojio biljkicu sa 45w led sijalica. Nisu one bas naivne, treba odrzavati veci razmak od biljke nego CFL. Baci pogled na temu LED sijalice/zarulje. Prvo sam natrpao 75w, pa trcao da nadjem slabije sijalice.
Na tvom mjestu ja bih izgurao grow sa ovim sto imas, a u medjuvremenu proucavao rasvjetu za sledeci grow. Biljke su ti na 12/12, nemoj ih stresirati. Ostavi ih na miru, zaljevaj, savijaj, i gledaj kako se ponasaju.
Osim ako bas volis da komplikujes, a to bas i ne ispadne kako treba.
Keep it simple;)
Uderu herb !!! Hvala puno I Panta mi je rekao da furam pod CFL da se ne igram sa ledicama u malom prostoru... Nastaviti cu ovako do kraja, samo ne znam jel potreban LST kad radim scrog (mislim da si skonto sta zelim pitati)
Raste mi 3ci kat, jel 4ti Ili 3ci topiram??
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Štaćukadjevolim

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Ove 12w daju 1155lumena
Kad se malo razmisli jeftinije a bolje i manje prostora zauzimaju i manje griju itd nista hoces hps 100w 17km samo kupi balans ako imas gdje u gradu uzmi balans od 100w
Evo drug https://www.olx.ba/artikal/24318941/hps-sijalice-natrium-150w-100w-70w/

Edit:
Sori drug za spam mislio sam da pisemo u PP. Ubi ova Sarajka:zvezda:::eek:

Ipak ostajem pri CFL :) ne da ekipa da zeznem biljku haha
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Štaćukadjevolim

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.748
258
out of space & time
LST- low stress training, je savijanje biljke da bi sporedni vrhovi dobijali vise svijetla, i u tvom slucaju kontrola visine biljke, kao i iskoristivos CFL sijalica. Mogu se koristiti zice/vezice, ili mrezica , gledao sam kolegu sa stipaljkama za ves kako radi, ili izmisli nesto cetvrto, nije bitno samo je savijaj i razvlaci da svi vrhovi dobijaju isto svijetla.
Istina kad se radi zaista scrog, biljka se osim lst i topira.. Tebi to ne treba, u malom je boxu i odmah si stavio na rezim cvijetanja. Poenta je jednostavno savijanje biljke.
Nemoj da komplikujes.

I ni u kom slucaju ne treba preispitivati Pantine savjete. Sto ti covjek kaze ucini tako, opusti se i uzivaj. Nemoj izmisljat u jednom trenutku ovo cu ili ono cu, poceo si ok, slusaj sta Panta kaze i bice cvijeca... ;)
 

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
LST- low stress training, je savijanje biljke da bi sporedni vrhovi dobijali vise svijetla, i u tvom slucaju kontrola visine biljke, kao i iskoristivos CFL sijalica. Mogu se koristiti zice/vezice, ili mrezica , gledao sam kolegu sa stipaljkama za ves kako radi, ili izmisli nesto cetvrto, nije bitno samo je savijaj i razvlaci da svi vrhovi dobijaju isto svijetla.
Istina kad se radi zaista scrog, biljka se osim lst i topira.. Tebi to ne treba, u malom je boxu i odmah si stavio na rezim cvijetanja. Poenta je jednostavno savijanje biljke.
Nemoj da komplikujes.

I ni u kom slucaju ne treba preispitivati Pantine savjete. Sto ti covjek kaze ucini tako, opusti se i uzivaj. Nemoj izmisljat u jednom trenutku ovo cu ili ono cu, poceo si ok, slusaj sta Panta kaze i bice cvijeca... ;)
Words from God... Haha

Ma da znam kako se radi LST, dosta Sam proucavao I pratio, zato pitam jel scrog dovoljan Ili da I savijam

Dobio Sam odg I hvala Puno!!

Ma meni je cilj dovesti ovo do kraja I vidjeti kako hoda....kolicina manje vise, jer koliko pusim ovaj box mi nebi zadovoljio potrebe hehe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herb Gardener

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Mali upadate!
Dan: 11
Rezim: 12/12
Upaljeno: Temp 26-27 Vlaga 50%
Ugaseno: Temp 15-16 Vlaga 80%

Ne vidim za sad nikakvih bugova, presadjena prije par Dana I samo prije vodu.

Treci kad izrasto, Raste cetvrti

I nista bez slika naravno
 

Prilozi

  • IMG_20171217_145018.jpg
    IMG_20171217_145018.jpg
    196,1 KB · Pregleda: 57
  • IMG_20171217_145025.jpg
    IMG_20171217_145025.jpg
    212,5 KB · Pregleda: 58
  • IMG_20171217_145104.jpg
    IMG_20171217_145104.jpg
    166,2 KB · Pregleda: 72
  • IMG_20171217_145033.jpg
    IMG_20171217_145033.jpg
    195,4 KB · Pregleda: 71

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Pozdrav ljudi, ne nadano javljanje jutros hehe

Dakle, prekosutra mi dolaze 2 coba od 50W full spectrum, jedan do drugog spojeni na aluminiju, a odozdo dva pc venta da to sve hlade...dakle 100W

Zanima me, da li je i koliko je efikasnije od ovih trenutnih CFL-ki, dal će mi pospješiti ili uništiti nešto, na šta moram paziti pri montiranju i dal da uopce ovo namontiram... hahah

U prilogu originalne slike, samo nisu spojena dva jedna do drugog

Ocekujem odgovor neki i pomoc ! hvala

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg
 

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Od CFL-a je dosta bolje, samo je malo tesko za rshladiti. Probao sam na tom hladnjaku za procesor i nije uspelo, treba ti neki ozbiljniji komad aluminijuma.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: VirtualH

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
@VirtualH
Ne razumijem se previse u cobove,sklapanje,jacinu...itd.Doktori za taj dio price su u temi "projektiranje prostora za grow"..trazi tamo postove od 1310,adri,wajnejohn,kakadu,Stipe(on bas ako ti se ovi ne jave preko 10 dana:p)...ima ih koji kuze,samo tagiras sa pitanjem i ljudi ce ti pomoci:thumb:
Odgovaram povodom upita na pp.
 

Windfucker9000

Aktivan Član
23.08.2015
482
2.065
143
Mislim da ti je COB od 50W prejak za tako mali prostor. Rekao bi da ce se skuriti biljka ali ne zbog topline nego zbog kolicine svijetlosti koja ce ta 2 COB davati. Kada sam ja radio svoj LED panel imao sam 40kom po 3W cree ledice, hladnjak mi je bio sto veci mi je uspio stati u kuciste. Kada sam ga gurao na full snagu od 120W poceo sam biljku kuriti od intenzivnog svijetla, tako da sam uvijek smanjio na 80W. Kolege koje su imali COB u kucistu su imali jos vece probleme zbog intenziteta svijetlosti. Imali smo neke teorije da je na tako mali prostor gore imati jedan-dva jaka izvora svijetlosti nego vise manjih koji su bili rasireni...
 

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Od CFL-a je dosta bolje, samo je malo tesko za rshladiti. Probao sam na tom hladnjaku za procesor i nije uspelo, treba ti neki ozbiljniji komad aluminijuma.
@VirtualH
Ne razumijem se previse u cobove,sklapanje,jacinu...itd.Doktori za taj dio price su u temi "projektiranje prostora za grow"..trazi tamo postove od 1310,adri,wajnejohn,kakadu,Stipe(on bas ako ti se ovi ne jave preko 10 dana:p)...ima ih koji kuze,samo tagiras sa pitanjem i ljudi ce ti pomoci:thumb:
Odgovaram povodom upita na pp.
Mislim da ti je COB od 50W prejak za tako mali prostor. Rekao bi da ce se skuriti biljka ali ne zbog topline nego zbog kolicine svijetlosti koja ce ta 2 COB davati. Kada sam ja radio svoj LED panel imao sam 40kom po 3W cree ledice, hladnjak mi je bio sto veci mi je uspio stati u kuciste. Kada sam ga gurao na full snagu od 120W poceo sam biljku kuriti od intenzivnog svijetla, tako da sam uvijek smanjio na 80W. Kolege koje su imali COB u kucistu su imali jos vece probleme zbog intenziteta svijetlosti. Imali smo neke teorije da je na tako mali prostor gore imati jedan-dva jaka izvora svijetlosti nego vise manjih koji su bili rasireni...

Ništa, nema veze...neću ih ubacivati, žao mi samo što sam ih naručio i platio a ne mogu ih koristiti....Ostaje pod CFL

Popodne updare biljoze, lupio sam joj LST
 

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Ekipa, imam mogućnost za jako malo para odmah kupiti ovu sijalicu

Led sijalica Za Uzgoj Biljaka 80W Grow Light
Untitled-1.jpg Untitled-2.jpg Untitled-3.jpg

LED sijalica za biljke od 80W sa 800 dioda, 640 crvenih i 160 plavih idealan odnos za sve biljke koje cvetaju ili daju plodove. PIŠE U OPISU

Dal mi je pametno jednu ovu zasarafit?

LP
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jaime88