pc grow box big tower prvi put

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.08.2011
8
0
0
39
Pozdrav svima za pocetak... i to VELIKI.. citam vas odavno i povremeno ali ima zadnjih tjedan dana svaki dan provodim po forumu i prelistavam teme, uglavnom vezano za unutrasnji uzgoj i slicno.. imam nesto iskustva sa sadnjom na prvoj godini faxa gajio sam je jedno 2 mj. u pitaru u ormaru obljepljenom alu folijom i nekom ogromnom sijalicom iz peveca sa zarnom niti. narasla oko metar onda je prika odnio u vrt u sebe jer sam moro ici doma na ljeto i vratio se na berbu tako da je on vecinu posla obavio oko 3m na kraju bila... ali vratimo se na ono zasto sam se odlucio se javit na forum... namjeravam se okusat u indooru ali jbg sve nesto potajno pa zato i razlog pc jer to nekako doma mogu ukucanima podvalit...
ustvari glavni mi je problem za koju se lampu odlucit a nisam bas pri parama uglavnom isle bi cfl pa sad nezanm da li da stavim onu jednu od 125w ili 4-5 u nizu uglavnom molim savjete za sto jeftinije svijetlo s kojom mogu odraditi i vegetacijiu i cvijetanje ako slucajno ne dodem do nekih para pa onda uzimam hps ili mh... mislim biljke vec rastu u casici na prozoru 2 kom zasada par cm su visoke tako da mi je hitno jer taj box mislim sklepat u par dana... eto molim sve koji imaju iskustva u sadnji na maloj povrsini... zavaljujem se sa slagom
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
Bok...evo odmah da ti kažem da CFL te snage ili 5 x CFL kostaju kao HPS 70w koji je daleko najbolja opcija....par ventilatora i to je to...po mogucnosti plexi ispod...

Sa HPSom to ide puno brže, bolje i veci urod naravno...

Ako nisi baš pri parama, moj savjet ti je da prištediš tjedan dva i uzmeš HPS 70w koji sam ja platio oko 250 kuna ( 35e )

nemoj da ti podvaljuju kabel, skupa grla, jer tu znaju oderati...to možeš kupiti za 5 kn...

Nabavi obavezno reflektivnu zaštitu za šajbe....smanjuje drastično temperaturu u PC i odlično reflektira svjetlost....evo mene je moj PC izašao manje od 300 kn cijeli....


P.S. taj CFL ti kosta više nego HPS, grije više nego HPS..(isprobao), a daje puno manje nego HPS..

ImageShack Album - 16 images
 
02.08.2011
8
0
0
39
Radosna vijest... od sljedeceg tjedna pocinjem raditi tako da pare izgleda nece biti problem... znaci hps 70w sasvim dovoljna za big tower? jel mi ona dobra i za vegetaciju? jer mislim prvi put to u kompjuteru uzgojit s jednom lampom i min investicijama cisto da se malo ispraksiram... a onda cu vrlo vjerojatno krenuti u ozbiljniji grow (ormar barem) kad mi se sve stvari posloze( a i pun mi je ***** posla onih dilerskim smecima , cast iznimkama ali halim 15 god pa...) i nadam se cak prizvodit ulje i uvalit ga babi koja je stara i sjebana a roka apaurine za spavanje a i onako zna cvoknut...a i to je jbg ljekovito i to bi svaka kuca trebala imat a ne lekadol.
 
02.08.2011
8
0
0
39
eee jos ako mi mos reci koji tip tog hps 70 w ili je to sve isto jer ti kazes da si platio 250kn a po forumima sam vidio da ljudi govore oko 70-80 kn hps 70 w i kako se spajaju te sijalice i koji jos djelovi imaju neki granicnici prigusnici i jos neka cudesa...
 
19.12.2009
9
1
3
35
ja sam isto u pripremi boxa, samo bi tija pitat posto sam vec uzea dvi phillips tornado 23w e27 1550lm, mislija san sutra jos 2 uzet,a imam mogucnos doc besplatno do takvih zarulja.... E sad me zanima da mi kazete misljenje o tom svitlu i kolike su mogućnosti, i uspješnog takvog grow-a...nisan uspija nigdi naci karakteristike pa me zanima... i preporuka ventilacije nekakve naj idealnije za te uvjete, a pc box je midi tower onaj obicni, nemogu se dokopat veceg nikako...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kilo granja

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
@rufus

Ja sam isto u fazi slaganja midi towera....pa da ti napisem kako cu ja to slozit:

Svijetlo:
Ovako, kao prvo 2 zarulje od 23w ti nikako nece biti dovoljne, najbolje bi bilo 6x23w (nemoj napravit gresku kao ja i kupit one stapicaste nego kupi spiralne, puno su krace zauzimaju manje mjesta, a prostor je ja mislim najbitniji u MIDI-u)....

Znaci, za vegetaciju bi ti trebale 6500K zarulje (ja imam 6700 al to je isti vrag, da te ne buni kad budes kupovao), a za cvjetanje 2700K (plus minus moze 200-300 ako ima u ponudi).

Pošto su to zarulje male lumenaže, bilo bi najbolje kada bi u vegetaciji imao 6x6500 a u cvjetanju 6x2700 al to znaci da onda moras kupovat 12 zarulja a to je vražiji trošak i ne isplati se.... Znaci 3x6500 i 3x2700 ce odradit posao. Ne najbolje, al oće....

Ja imam 2x2700 i 2x6700 i jos cu svaki spektar podebljat sa jednom zaruljom, mozda cak i 30w.

Tu jos od investicije imaš tajmer koji te kosta nekih 50 kuna cca.... bez toga nemoj ni počinjat grow....
I da, ako ti temperature budu velike, mozes stavit staklo ispod zarulja, al ne predebelo da ne izgubis na intenzitetu.... 2mm bi bilo dovoljno.

Ventilacija:
Najoptimalnije (ulozeno-dobiveno) bi bilo 4 venta. Jedan za ulaz zraka, 2 za izlaz zraka i jedan unutra da piri po biljkama.

Refleksija:
Ako si u mogucnosti - mylar folija, ako ne moze i obicna aluminijska ali obavezno ona mat strana a ne ona zrcalna....



Mogucnosti takvog grow-a su dobre ako nisi megaloman, tj ako znas uzivati u malim stvarima.... Ako pušiš svaki dan 5 grama trave i ako častiš ekipe onda nemoj ni počinjat jer ćeš izgubit 2-3 mjeseca života za 5 dana pušenja. Pogledaj ove gore dnevnike što je Ivach stavio, neki prosjek je 20-30 grama po biljci ako to napravis kako treba....

Pa eto... nadam se da sam pomogao.

I pazi dok spajaš struju... izolacija na prvom mjestu.... ;)
 
19.12.2009
9
1
3
35
BigL-čino frende pomoga si skroz, fala ti masu si mi toga objasnija ode u startu, te tekstove ivachu sam procita sve, pa i tvoje, svejedno fala ;), al ovaj prethodni post je jebeno dobar, i imaće koristi dosta ljudi od njega, mislin da je sve rečeno. Reci te mi misljenje sa sortu, ja san mislija klasicno za prvi put Lowrider#2, bija bi zadovoljan s tim za pocetak, i mislim da cu najvise dobit savjeta jer je dosta ljudi imalo iskustva pa ono :D kralju mogu tih zarulja od 23w i slabijih al one mi netribaju, uzet koliko ocu besplatno zato san i pita jel moguce da stim bude sve ok..tako da ćemo ostat nadam se jos u kontaktu, javicu odma sve cim sutra uzmen kutiju, pa cu malo improvizirat, za nekih par dana bi moga okacit sliju, i napredovati uz ovaj jebeno dobri rumfo....

ps. digitalni termometar i higrometar, jel neko zna cijenu, ono prosjek neki blizu mi je chipoteka jel ima tamo ako neko zna..
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
A eto drago mi je da sam pomoga....

A za sortu, to sam moras odlucit, jednostavno radi svojeg ukusa.... Lowryder je za micro grow, ali mozes ti uzet i neku drugu dwarf sortu i napravit trening (lst, scrog) da ju obuzdaš na željenu visinu.....


Ma samo čitaj dnevnike, to ti je moj prijedlog, tamo se sve vidi.... Samo čitati i čitati, kad negdje zapneš potražiš u trazilici, ako nemozes nac, onda pitas....

I da ne otvaras teme, samo TU stavis pitanje i vjerujem da ces vrlo brzo dobit odgovor....

:)
 
19.12.2009
9
1
3
35
Evo mene opet...Kupljen digitalni termo higro 200kn, pa sam sa boxom pri kraju, posto nisam moga nabavit niakkav pc, napravia sam od sub woofera kutiju, dimenzije su 57x57x30, iman 3 pc ventilatora tribam nabavit jos jedan, oce mi bit dosta 4 ??

I ova 2 doli su na visini od 20 cm sa svake strane po jedan za upuh, jeli previsoko ili da spustim jos kojih 5 cm, i oce mi bit dosta 6 cfl-ki od 23w a svaka ima 1550 lumena. ostat ce mi onda da testiram temp. i vlagu, nabavim zemlju i gnojivo, to bi vas isto molia da mi kazete obavezno kako doc do toga, jer u mom gradu nema zemlji koje se uobicajeno koriste kod mini boxova a ni gnojiva....


ImageShack® - Online Photo and Video Hosting evo slika