PC Grow Box misljenja?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.03.2016
56
31
18
Pozdrav ljudi, zanima me cisto sta mislite o tome sto sam ja do sada napravio sa svojim grow boxom.
Trenutna temperatura u boxu je 18°C bez žarulje, planiram ubaciti HPS 70W te mislim da bi ona dala taman jos koji stupanj temperature vise kako bi se postigli idealni uvijeti.
Imam sest ventova unutra od toga su tri za izlaz zraka, dva za ulaz i jedan da usmjerava zrak prema izlazu..
Svaki komentar je dobro dosao. Hvala unaprijed!

IZLAZ ZRAKA

ep0iEYW.jpg


ULAZ ZRAKA

unxMM4E.jpg


cilLDOL.jpg


TEMPERATURA BEZ SVIJETLA

pfHOC7k.jpg
 
Poslednja izmena:

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Okaci jos dimenzije, sliku, da li si oblozio i cime unutrasnjost box-a, raspored ventova ces morati da menjas, jedan da duva po biljci ulaz svezeg vazduha moze da bude pasivan bez ventilatora, i trebace ti strujanje i po lampi vazduha.. Ovo sto si do sad pitao si mogao i u nekoj temi nisi morao otvarati novu :)
 
11.03.2016
56
31
18
Ne znam sad dimenzije ali normalni pc box, oblozeno sa diamond mylar folijom evo sad vidis kakav mi je raspored ventova stavio sam slike...
Sori za novu temu htio sam okacit ove sve slike pa sam je zato otvorio jbg.
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Pa imas mini, midi, big tower kucista, serverska kucista itd, nema veze.. Ova sad temperatura nista ne znaci, na nju ce uticati vlaznost, lampa, spoljna temperatura.. Ovaj na prvoj slici vent, to je taj sto usmerava vazduh ka izlazu? Ako je to, njega slobodno skloni, to ti je visak, deluje mi dosta malo kuciste, saksiju gledaj sto siru a plicu da bi biljka imala bar malo visine jer ce jos doci i lampa. Ajde srecno, jos kad bi mogao jednu sliku frontalno da se sve vidi na slici, znaci ta stranica koju skidas iz njenog pravca slikaj ceo boks da bi bilo sve jasnije :)
 
11.03.2016
56
31
18
Midi kuciste je mislim..
Aha aha, a kolika je zapravo idealna vlaznost zraka u boxu?
Ne, na prvoj slici su tri venta za izlaz, iako sam razmisljao da napravim neku tubu za ta dva venta da rade kao jedan, oznacit cu ti crvenom bojom da vidis za koja dva venta mislim praviti tubu.

blbhCdG.jpg


Pokraj ovog AMD-ovog sam ostavio mjesta kako bi mogao usarafiti grlo zarulje.

A isto tako sam ti oznacio crvenom bojom vent na koji sam mislio kada sam rekao da gura zrak prema izlazu jer je ovaj oznacen plavom bojom malo vislje i na suprotnoj strani boxa pa sam taj mali stavio tek toliko.

MfM99jP.jpg


I nije mi se sad dalo slikati, ali imam ovu sliku prije no sto sam rezao lim od napajanja te prije no sto sam stavio taj AMD-ov vent za izlaz i taj mali da gura zrak ka izlazu pa mozes vidjeti cijelo kuciste.

rtQc7BO.jpg


Kako ti se cini to sve za sada?
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Malo sam high pa sam se izgubio u svim ventovima :)uglavnom da je moje, ja bi slozio ovak nekako kak sam ti oznacio na slici. Ovaj koji je prekrizen bi stavio negdje unutra da puse po biljki. Znaci samo jedan za upuh (cak ti ni ne treba vent za upuh, moze i bez venta-al ostavi kad si vec slozio) i 2-3 za ispuh i mislim da bi to trebalo bit ok.
rtQc7BO.jpg
Aha aha, a kolika je zapravo idealna vlaznost zraka u boxu?
Oko 60% u vegetaciji i 40% u cvjetanju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Chan
11.03.2016
56
31
18
Hahah ma samo polako :joint:
Aha znaci bas ga moram cupat, nikako ne bi bilo dobro da ostane u boxu?
Sto se tice ovoga da puse po biljki imam ja jos jedan od 80-90 mm nisam siguran...
Kako bi bilo da ostavim sada sve kako je samo da ubacim jos jedan vent da puse po biljki?
Posto nemam vise mylar folije a morao bi krpati tu rupu hah
Hvala na odgovoru za vlaznost zraka! :thumb:
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Ma nemoras ga skidati ne zauzima on tolko mjesta da bi bio kritican, mislio sam da nemas jos jedan koji ce puhat po biljkama pa da toga iskoristis. :)
 
11.03.2016
56
31
18
Aaaa tooo, hvala ti stari vec sam se uplasio da ga moram skidati, nista onda samo moram ubaciti jos jedan da puse po biljkama i cao :spliff::banana_rasta:
 
Poslednja izmena od urednika:
30.01.2013
142
145
43
najbolje ti je probati i vidjeti, tako sam barem ja. također je midi pc, imam jedan ispuh drugi ulaz i sasvim dovoljno je bilo, cak i malo prehladno.
kad ubacis stanara unutra, neko vrijeme se pozabavi temperaturama, posto imas nekoliko ventova nemas brige sa ugradjivanjem, samo palis gasis.
sve u svemu, lijepo, uredno :thumb:
 
08.07.2015
492
203
43
Ima znanja ovde puno,stavi saksu sa vlaznom zemljom,upali svetlo i za 2 sata vidi uslove.
Imaj na umu da ide samo toplije vreme.:)
 
11.03.2016
56
31
18
Hvala puno decki, kazem zanimalo me cisto da vidim jesam krenuo u dobrom smijeru..
Nakon sto ugradim svjetlo i pozabavim se sa jos nekim sitnicama koje mi trebaju, idem probati pa vidjeti kako ce se to sve odvijati.. :gled::respect:
 
Pozdrav, da ne otvaram temu evo ovdje pitanje.
Napravio sam Pc Grow Box slicnih dimenzija, takoder oblozen diamond mylar foliom.
Trenutno su u boxu tri venta za ispuh, dva za upuh i jedan za kruzenje zraka.
Slijedece sto moram napraviti je ubaciti zarulju, procitao sam vec puno toga i dosao sam do zakljucka da je najbolje ubaciti 70w hps.
E sad planiram to sutra otici kupiti no negdje sam isto tako procitao da nebi bilo lose ubaciti jos jednu zarulju 23w cfl cool white da radi paralelno sa 70w hps dok je biljka u fazi vegetacije?
Moj plan je staviti te dvije zarulje u neki improvizirani reflektor a ispod staklo?
Molim vas malo prokomentirajte, neki savjet nije na odmet! :)
 
Poslednja izmena:

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Pozdrav.. Pc je lijepa stvar. Mozes slobodno 70w hps-a ubacit i ja bi cak dodao tu i dvije cfl 23 cool daylight ( 6500K),ali moras vodit racuna o tome da imas "dooobar" propuh u boxu.. :puuuh::. 70w ne grije puno ali opet bi ti savjetovao da bacis vise ventova na ispuh tako da mozes dva ubacit za izlaz zraka i jedan za upuh te jedan da mijesa zrak. :cool:. Prakticki ti staklo ne bi ni trebalo testiraj pa ces vidjet ali posto idu topliji dani ako imas ubaci ga nece bit na odmet.. Sretno dalje daj koju fotku da vidimo... :eek: :joint:
 
Hvala vec si mi pomogao jednim djelom jer sam sad siguran da to sto uzimam nije krivo i bez veze bacanje novca.
Kao sto rekoh idem sutra bas po zarulju (70w hps, upaljac, prigusnica i grlo) i poslusat cu tvoj savjet i uzet cu jos dvije 23w cfl cool daylight, za te zarulje mi trebaju samo grla?
Ma mislim da imam dobar propuh i napisao sam ti gore imam tri ventilatora za izlaz zraka, dva za ulaz zraka i jedan koji bi puhao po biljkama taj hladan zrak.
Pa nemam staklo, no medutim mislim da takav komad stakla kod staklara nebi trebao biti skup, zato sam pomislio kako nebi bilo lose imati ga u box-u.
A nemam sad trenutno fotku no medutim fakat sam slicno napravio kao fsdrr (malo sam ga kopirao) i ja sam takoder rastavio napajanje i stavio dva venta na taj lim kao on te sam identicno pozicionirao ostale ventilatore.
 
Poslednja izmena:
11.03.2016
56
31
18
Bas ovo sam i sam htio pitati jer planiram ovaj tjedan otici po rasvjetu sve danas cu - sutra cu, pa nikako da odem.
Znaci ako sam sve dobro shvatio meni za rasvjetu treba:
- 1x 70w hps - grlo, prigusnica, starter
- 2x 23w cfl - samo grla
I evo pitanje posto nisam s elektro tehnikom neki, dali je moguce spojiti ta sva svjetla na jedan kabel ili svaka zarulja mora ici posebno? Ili hps posebno a cfl moze zajedno?
 
11.03.2016
56
31
18
Pozdrav, znam da je ova tema na forum bila sto puta a sve razlicito nesto, jel moze samo netko na brzinu da mi kaze kako ovo spojiti?
IMAG0820.jpg