Pc grow box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bob.Marley

Banned
Banovan
17.09.2010
12
0
0
33
Radim PC box s 4 CFL sijalice 2-25W i 2-23W. Ventilacija je 4 PC venta od 8cm 3000rmp u min. 2 upuh, 2 ispuhkoji su spojeni na adapetr od 1.5V do 14V 1000mA. Imam jos 4venta koji su malo slabiji pa ako cu imat problem s temperaturom a nevjerujem stavit cu ih jos.Box planiram obplijpit samoljepljivom bijelom folijom. Sjemenke su spremne uskoro idu na klijenja to je neka nepoznata domacica.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
zarulje su ti ok. ventilatora ti ne treba toliko. uzmi samo u obzir da dolje stavis jedan za ulaz,gore dva za izlaz i hladan zrak ce ti se uzdizati,prelaziti preko lampi i izlaziti van. ne treba ti toliko ventilatora,ne radis 'oluju' nutra ,nego samo strujanje zraka.
da stavis gore i dolje po jedan ventilator,vec je dovoljno. bijela folija isto super. napravi pa daj neke slike da vidimo :)
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
Imas mozda podatke od ventilatora koliki im je CFM ? (to bi ti bio puno korisniji podatak od promjera i brzine vrtnje) :)
Za 4 CFLke bi ti trebao biti dosta 1 upuh 1 ispuh i jedan vent ispod zarulja, a za nesto konkretnije bi ti trebao taj CFM podatak..

Ja sam se na svom PC boxu (koji je jos u izradi) opasno izmaltretirao sa vent.., 6 CFLki 2 upuha (2x approx.30CFM), 1 ispuh 110 CFM-Pc vent 120mm :), 1vent od proca u razini zarulja/reflektora i kad na ispuh nabacim filter s aktivnim ugljenom za napu koji sve to previse zagusi (koji je za vent od 450m3:(), (morat ce past neki DIY sa aktivnim ugljenom) temperatura mi je za 5-7stupnjeva veca nego vani i to sa filterima na upuhu :)
I jedna stvar koju sam primjetio, spiralne CFL-ke je puno lakse hladiti :)
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Iz iskustva da ti recem , u svome pc boxu imam 7 25W cflova i to je bez problema hladilo 3 12cm venta i 1od 80mm , od kojih je jedan 12cm vent upuhiva zrak , drugi 12cm i 8 cm vent ispuhvali , a jedan 12cm vent je puhao unuta kucista i stvarao umjetni vjetar i k tome pospjesiva gurat topli zrak prema ispuhu ,sve ti spojeno na 12v adapter , u biti baci pogled na zavrseni dnevnik iz potpisa ako te zanima da vidis slikama.
 

Bob.Marley

Banned
Banovan
17.09.2010
12
0
0
33
Box polako napreduje jos trebam stavit bijelu foliju,folija ide preko svih zica u box-u,i grla postavit, sve ce to bit gotovo u ponedjeljeak najvjerojatnije evo za sada box izbutra izleda ovako:
http://img4.imageshack.us/img4/447/18092010128.jpg
http://img693.imageshack.us/img693/7131/18092010129.jpg
http://img522.imageshack.us/img522/3601/18092010130.jpg

a sa straznje strane box izgleda ovako:
http://img215.imageshack.us/img215/83/18092010132.jpg
http://img823.imageshack.us/img823/5357/18092010131.jpg
zahvaljujem se na svim savjetima, sutra domacicu stavljam na klijenje
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Brale što vrjeme trošiš ???
Dok si radio BOX one su mogle biti na klijanju......

Sad fino udri 5-6 komada da klijaju i onda u zemlju naravno male posude...
Pa nakon 4-5 dana odma prebaci na 12/12 i čekaj dok vidiš šta je M šta Ž....
Koliko ostane Ž prebaci u malo veće posude i ostavi isto 12/12... do kraja..
Malo prostora imaš pa moje mišljnje je kako ćeš najviše ovako uradit nego sa jednom ili možda dvije biljke..

Sretno !!!!!!!!!!!
 

Bob.Marley

Banned
Banovan
17.09.2010
12
0
0
33
e to jos ne znam sto da napravim ovi pc ventilatori su pre slabi za ugljeni filtertajo da ne znam ako netko ima dobar zamisao za moj box slobodno nek posta i komentira
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
jedan hint :)
ove kutijice koje si stavio na ventilatore za sprjecavanje svjetla ti dosta uticu na protok zraka kroz vent :(, zbog odnosa rupe i promjera samog venta. Probaj uzeti tu kutijicu u ruku i malo se poigrati velicinom otvora, na papiru kutevima svjetlosti koje prodire ..

Sto se tice mirisa imao sam par ideja:
- kupio neki jeftini filter za napu sa aktivnim ugljenom (60-ak kuna) pa to probati montirati, zrak prolazi ali jako slabo (nadjoh upute , uglavnom treba mi vent sa protokom od 450m3 al to bi bilo preglasno:(..., al proba cemo ovako .
imaju i neki za 300kn, mozda su ti namjenjeni za tisi rad, slabiji vent, al neda mi se toliko novaca za probu...
- npr. dodati jos jednu kutiju (kao komoru za kontorlu mirisa :) ) u koju bi ulazio zrak sa ispuha growboxa, na toj kutiji probusiti rupice i preko njih neki filter za PC ..., tek toliko da napravimo mali otpor izlazku zraka iz tog boxa ili samo rupice. U kutiju staviti one kutijice,gelove sa mirisom( posto nisam uspio naci kod nas neki bez mirisa a da kao uklanja neugodne mirise npr. ONA), ovi valjda samo prikrivaju al neka :) ...
Ili npr. one mirise sto se ukljuce u struju ili cak probati sa onim zaruljama sto kao ciste zrak/ioniziraju (rade to samo u toj kutiji) znaci smanjili smo utjecaj na okolinu u nekoj mjeri pa bi to moglo raditi i duze vrijeme od 8h .....

uglavnom trebalo bi pokusati, samo sto ta proba kosta :(
mozda neka kombinacija sveg toga ....
A za DIY filter s aktivnim ugljenom mislim da za pravilan rad ipak treba neki jaci "industrijski ventilator" koji moze drzati neki tlak a ne da uspori protok zraka kroz sebe... al treba probati neki PC ventovi idu do nekih 140CFM koji su i malo glasniji al opet fali nam tlaka :(

eh, kad bi imali nekog fizicara tu koji bi to znao proracunati i dati mjere :)
Islo bi i s pc ventom ili mozda nekom kombinacijom od 2-3 ista.
npr. dal bi dobio stogod kad bi iza ispuha stavio jos 2-3 na nekoj udaljenosti da dobijem nesto kao tunel - dal bi se povecao ukupni protok, malo dobilo na tlaku ?
 

Bob.Marley

Banned
Banovan
17.09.2010
12
0
0
33
AndrijaJ je napisao(la):
jedan hint :)
ove kutijice koje si stavio na ventilatore za sprjecavanje svjetla ti dosta uticu na protok zraka kroz vent :(, zbog odnosa rupe i promjera samog venta. Probaj uzeti tu kutijicu u ruku i malo se poigrati velicinom otvora, na papiru kutevima svjetlosti koje prodire ..

Sto se tice mirisa imao sam par ideja:
- kupio neki jeftini filter za napu sa aktivnim ugljenom (60-ak kuna) pa to probati montirati, zrak prolazi ali jako slabo (nadjoh upute , uglavnom treba mi vent sa protokom od 450m3 al to bi bilo preglasno:(..., al proba cemo ovako .
imaju i neki za 300kn, mozda su ti namjenjeni za tisi rad, slabiji vent, al neda mi se toliko novaca za probu...
- npr. dodati jos jednu kutiju (kao komoru za kontorlu mirisa :) ) u koju bi ulazio zrak sa ispuha growboxa, na toj kutiji probusiti rupice i preko njih neki filter za PC ..., tek toliko da napravimo mali otpor izlazku zraka iz tog boxa ili samo rupice. U kutiju staviti one kutijice,gelove sa mirisom( posto nisam uspio naci kod nas neki bez mirisa a da kao uklanja neugodne mirise npr. ONA), ovi valjda samo prikrivaju al neka :) ...
Ili npr. one mirise sto se ukljuce u struju ili cak probati sa onim zaruljama sto kao ciste zrak/ioniziraju (rade to samo u toj kutiji) znaci smanjili smo utjecaj na okolinu u nekoj mjeri pa bi to moglo raditi i duze vrijeme od 8h .....

uglavnom trebalo bi pokusati, samo sto ta proba kosta :(
mozda neka kombinacija sveg toga ....
A za DIY filter s aktivnim ugljenom mislim da za pravilan rad ipak treba neki jaci "industrijski ventilator" koji moze drzati neki tlak a ne da uspori protok zraka kroz sebe... al treba probati neki PC ventovi idu do nekih 140CFM koji su i malo glasniji al opet fali nam tlaka :(

eh, kad bi imali nekog fizicara tu koji bi to znao proracunati i dati mjere :)
Islo bi i s pc ventom ili mozda nekom kombinacijom od 2-3 ista.
npr. dal bi dobio stogod kad bi iza ispuha stavio jos 2-3 na nekoj udaljenosti da dobijem nesto kao tunel - dal bi se povecao ukupni protok, malo dobilo na tlaku ?

Za sada razmišljam o onome elektricnom mirisu Sta se ukopca u struju pa on lagano mirise cijelo vrijeme. A kasnije ću moc tek vidjet koliko zaista smirdi pa možda bi onda taj miris stavio u box i u box-u onda uticnicu ali za sada neću ništa dok ne počne cvjetat. Soba u kojo se nalazi box ima 20kvadrata a cijeli stan negdje oko 70 prozoru su stalno otvoreni na kipanje a kada smo u kući otvorieni su skroz da te od probuha zaboli glava to je još jedna prednost protiv mirisa. A zrak kroz kutije izlazi kao lud zato jel su kutije veličine malo veće od ventova a debljina je 3cm i ispuhuje odlično.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
kad zasmrdi.. nabolje je rijesenje filter od aktivnog ugljena.imas par tema kak izraditi isti za 50ak kuna. Ili napravis jos bolji filter, kao JA :) Hiltovku u ruke i rupu u zidu....
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
Che* je napisao(la):
Ili napravis jos bolji filter, kao JA :) Hiltovku u ruke i rupu u zidu....

najace rjesenje :) ali...
hehe, bilo bi zanimljivo vidit face od mojih susjeda u zgradi :)
za vrijeme busenja "sta ovaj dole radi ?"
po zavrsetku "vidi izbusio je rupu, koji ce mu k... rupa ???"
a kad zamirisi ".., nakon par mjeseci, hmm, odkud taj miris dolazi ??? , mozda ona rupa.... "
i jos bolje to napravit u unajmljenom stanu, prikrit pa da vlasnik ni nezna da ima rjesenu kontrolu mirisa u stanu :)
a kad bi bilo legalno, cak bi mogao podici i cijenu najma :)
 

Bob.Marley

Banned
Banovan
17.09.2010
12
0
0
33
evo box je gotov jos samo ovu zicu da sredim sta visi i to je to. temperatura je u box-u 30stupnjeva a u sobi 24. jucer sam stavio pet sjemenki na klijanje na tri sjemenke sam dns vidio da su pustile klicu jedno2-3mm ostavit cu ih jos do sutra onda ih stavljam u zemlju i u box. planiram stavit dvije proklijale sjemenke svaku u jednu skasiju, saksija svaka ima negdje oko800ml do 1l kada vidim koji je spol mislim ih stavit onda zajedno u jednu od 8l. ako imate neke primjedbe ili savjete ili cak mozda pohvale slobodna napisite :) i saznao sam koji je CFM je 39.51

http://img827.imageshack.us/img827/3724/20092010138.jpg
http://img801.imageshack.us/img801/2066/20092010133.jpg
http://img832.imageshack.us/img832/3862/20092010134.jpg
http://img230.imageshack.us/img230/8326/20092010135.jpg
http://img339.imageshack.us/img339/369/20092010136.jpg
http://img694.imageshack.us/img694/481/20092010137.jpg

STO MI PREDALZETE STO DA SUTRA NAPRAVIM KADA PROKLIJALE SJEMENKE STAVIM U ZEMLLJU I U BOX NA KOLIKO DA STAVIM SVJETLO/NOĆ???
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
A s obzirom da je pc kuciste a i cilje ti je šta prije otkrit spol i riješit se mudonja mozes odma iz starta 12/12 , ali ja bi osobno ipak tjedan dana vege odradia da se malo razviju i onda tek na 12/12 , a kroz tih tjedan dana ces i sam vidit je li biljcica vise sativastija ili indika neka , a uz lst i topovanje i malo igre da se to sve odradit i ukrotit bez problema.Btw koje su ti dimenzija i koliko mislis biljaka drzat?
 

Bob.Marley

Banned
Banovan
17.09.2010
12
0
0
33
Purica je napisao(la):
A s obzirom da je pc kuciste a i cilje ti je šta prije otkrit spol i riješit se mudonja mozes odma iz starta 12/12 , ali ja bi osobno ipak tjedan dana vege odradia da se malo razviju i onda tek na 12/12 , a kroz tih tjedan dana ces i sam vidit je li biljcica vise sativastija ili indika neka , a uz lst i topovanje i malo igre da se to sve odradit i ukrotit bez problema.Btw koje su ti dimenzija i koliko mislis biljaka drzat?
dimenzije su visina 43cm sirina 20cm i duzina 40cm. planiram stavit dvije biljke pa vidjet koja ce ostat zenska.. IMAM JOS JEDNO PITANJE KOLIKE SAKSIJE MORAM IMAT ZA JEDNU BILJKU OD KOLIKO LITARA??