pc grow box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.11.2010
21
1
0
36
ei pozdrav svima,ovako... ovih dana sam dosta čitao po vašim forumima itd...i naravno ko i vi..i ja volim bilje :)
dakle odlučio sam se napravit PC grow box u domaćem izdanju... ali naravno imam nekih problema pa bi vas molio posto prvi put to radim da mi date nekoliko savijeta i mišljenja....

računalo 40x40x18

osvijetljenje 2x CFL 865 + 1x CFL 827 ( a kasnije obrnuto)

2 coolera 80mm jedan dolje usisni, jedan gore isisni

transformator 12v

Zemlja..iz maminih cvijetnjaka u stanu :)

sjemenke (nepoznata sorta) stavljenje u čašu mlake vode..prve 3 koje su potonule su posadjene (sve po pravilu)

autofolija

i danas konačno sam stavio to sve u pogon...no naletio sam na prve probleme :( zagrijavanje...starci mi došli s posla i pitalju što smrdi po zapaljenoj plastici,iskreno mislim da jedan cooler smrdi kad se vrti..i to chu cim prije zamijeniti...no idalje me hebe ovo zagrijavanje kučišta....!!!

evo nekoliko slika..da vidite kako sam to iskemijao :

http://i54.tinypic.com/15rgw44.jpg

http://i52.tinypic.com/w7bh40.jpg

http://i55.tinypic.com/nqzdc7.jpg

http://i53.tinypic.com/nwcupi.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: OGSTER KUSH
25.09.2010
21
3
0
36
svaka cast drug, fino si sklopio taj box! mada bi mogo ubacit jos jednu-dvije sijalice, bilo bi haos! al vjeruj i ovako ce ti rast.

koji ti je rezim svijetla?

sto se pregrijavanja tice, mozda da pokusas da odmaknes kuciste od zida, da ima malo lufta?
 
10.11.2010
21
1
0
36
hvala :) da planiram kasnije jos kupit jednu sijalicu od 827 pa cu imati 4 ali zasad neam zbilja para...jer sam nezaposlen trenutno (jbg recisija i ta sranja)
pa sam improvizirao tako kako je... tezim svijetla..neznam kako točno mislis...ali to su tunskramove zarulje 23W sve 3 imaju oko 4500 lumena
znam da bi trebao više..al za ovako mali box mislim da je to oke...a sad...trebo bi ih malo jos spustit kako ti kazes..jer mi se bas gornja stranica zagrijava...!!!

ehh...i ako znaš mozda...dali ovi ventilatori moraju stalno biti upaljeni il samo dok je svijetlo upaljeno ???
 
25.09.2010
21
3
0
36
Evo da ti ovdje odgovorim =)

sto se tice mog boxa, totalno je sklepan, improvizacija, samo da vidim kako to ide. vec imam planove za nesto malo vece!

Rezim svijetla je koliko je svijetlo ukljuceno tokom dana. npr u prve tri sedmice tj 21 dan a mozes i vise ili manje ,zavisi od tebe, stavis na 18/6 (znaci 18 sati upaljeno,6 sati ugaseno), a u fazi cvijetanja stavis na 12/12.

Sto se tice ventilatora, oni uvijek moraju biti upaljeni radi protoka zraka. biljkice vole svijez zrak :D
A smrad ce uvijek bit tu. ja zivim sam tako da mi nije bed, al kad mi dodju gosti, otvorim prozor , pustim da se izraci i zapalim one mirisne stapice. eh sad ne znam gdje ti zivis, i ima li se tog kupit, ali ako nista kupis one mirisne svijece i bar privremeno rijesis problem.

Nikad nisam imao problem sa zagrijavanjem. Sad ne znam kako bi to mogao rijesit, mozda da stavis jos koji ventilator ili nesto.

Ako ti mogu jos oko neceg pomoc samo reci =)
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
pozdrav jass
takodje treba paziti i na vlaznost vazduha,a nocu kada ti sijalice ne rade ona se podize.
a sto se tice ventilatora biljke vole svez vazduh i u nekim idealnim uslovima on bi trebao da se meznja na svakih 5 min... tako da ti je po meni bolje da ih ostavis da rade.
i jos kada ti biljke malo izrastu bilo bi dobro da ubacis i jedan mali ventilator koji ce stojati unutar boxa i mesati vazduh,drugim recima simulirati vetar..
 
10.11.2010
21
1
0
36
oke..hvala puno...stvarno...!! evo sad imam prvi dan upaljena svijetla kakvih 8 sati...kučište se ne pregrijava više,temperatura u kučištu je oko 26 - 30 stupnjeva....jedino me još uvijek hebe ovaj miris po zapaljenoj plastici...pokušavam se toga riješit...zasad..prvom prilikom kupujem 3 nova ventilatora...jedan usisni,jedan isisni i jedan unutra koji ce puhati !! te cu pokusati nesto iskemijati sa onim mirisima za auto il nesto..pa staviti kod ventilatora il unutar kučišta..nadam se da neče smetat....

pošto sam prije 6 dana posadio par sjemenki mami u cvijetnjak u kujinji di jedemo :) niknula je neočekivano jedna sjemenka te sam je presadio u čašicu da jos malo izraste...pa cemo vidjet što če bit....
evo slikice

http://i56.tinypic.com/2eq6o7d.jpg

ehh...sad imam jedno pitanje....
što se tiče svijetla...trenutno je znači sve u fazi vegetacije...2 sjemenke nisu niknule još...tek su 2. dan u zemlji...a jedna je stara 8 dana..ta koja je niknula...što se tiče rasvijete....malo me hebe sad dok nenabavim te nove ventilatore (trenutno sam bez lipe)...radi smrada...pa nemogu imati cak niti 12/12 tako da trenutno sad par dana cu imati 8/16 (kad su starci na poslu) !! dal če to utjecati na sve skupa ???
 
10.11.2010
21
1
0
36
oke..hvala puno...stvarno...!! evo sad imam prvi dan upaljena svijetla kakvih 8 sati...kučište se ne pregrijava više,temperatura u kučištu je oko 26 - 30 stupnjeva....jedino me još uvijek hebe ovaj miris po zapaljenoj plastici...pokušavam se toga riješit...zasad..prvom prilikom kupujem 3 nova ventilatora...jedan usisni,jedan isisni i jedan unutra koji ce puhati !! te cu pokusati nesto iskemijati sa onim mirisima za auto il nesto..pa staviti kod ventilatora il unutar kučišta..nadam se da neče smetat....

pošto sam prije 6 dana posadio par sjemenki mami u cvijetnjak u kujinji di jedemo :) niknula je neočekivano jedna sjemenka te sam je presadio u čašicu da jos malo izraste...pa cemo vidjet što če bit....
evo slikice

http://i56.tinypic.com/2eq6o7d.jpg

ehh...sad imam jedno pitanje....
što se tiče svijetla...trenutno je znači sve u fazi vegetacije...2 sjemenke nisu niknule još...tek su 2. dan u zemlji...a jedna je stara 8 dana..ta koja je niknula...što se tiče rasvijete....malo me hebe sad dok nenabavim te nove ventilatore (trenutno sam bez lipe)...radi smrada...pa nemogu imati cak niti 12/12 tako da trenutno sad par dana cu imati 8/16 (kad su starci na poslu) !! dal če to utjecati na sve skupa ???
 
10.11.2010
21
1
0
36
oke..hvala puno...stvarno...!! evo sad imam prvi dan upaljena svijetla kakvih 8 sati...kučište se ne pregrijava više,temperatura u kučištu je oko 26 - 30 stupnjeva....jedino me još uvijek hebe ovaj miris po zapaljenoj plastici...pokušavam se toga riješit...zasad..prvom prilikom kupujem 3 nova ventilatora...jedan usisni,jedan isisni i jedan unutra koji ce puhati !! te cu pokusati nesto iskemijati sa onim mirisima za auto il nesto..pa staviti kod ventilatora il unutar kučišta..nadam se da neče smetat....

pošto sam prije 6 dana posadio par sjemenki mami u cvijetnjak u kujinji di jedemo :) niknula je neočekivano jedna sjemenka te sam je presadio u čašicu da jos malo izraste...pa cemo vidjet što če bit....
evo slikice

http://i56.tinypic.com/2eq6o7d.jpg

ehh...sad imam jedno pitanje....
što se tiče svijetla...trenutno je znači sve u fazi vegetacije...2 sjemenke nisu niknule još...tek su 2. dan u zemlji...a jedna je stara 8 dana..ta koja je niknula...što se tiče rasvijete....malo me hebe sad dok nenabavim te nove ventilatore (trenutno sam bez lipe)...radi smrada...pa nemogu imati cak niti 12/12 tako da trenutno sad par dana cu imati 8/16 (kad su starci na poslu) !! dal če to utjecati na sve skupa ???
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
pozdrav jass
posto su ti biljke mlade temperatura nemoj da ti predje 30'c,bilo bi idealno da je odrzavas na 26'c.mogao bi da ubacic jednu posudu sa vodom i glinenim kuglicama,a ako ih nemas mozes i obicno kamenje da stavis,ali ga predhodno prokuvaj. to ce ti malo spustiti temperaturu a i ujedno podici vlaznost unutar boxa.
ne vidim bas najbolje ali mi se cini da su to case od o,2l??? ako jesu ubuduce koristi case od o,5l i predhodno ih raseci oko dna i po duzini,a zatim sve to zalepis selotepom. to radis da bi kasnije sto lakse presadio kad mu dodje vreme...i komotno mozes da napunis te case sa zamljom,jer kad budes zalivao ono ce malo da se spusti i to ce biti taman ok...
vidim da si uzeo neku neproverenu zemlju... kad ih budes rasadjivao gledaj da to bude terra magma i pokusaj da stavis i perlita i vermikulita... ako nemas perlita mogao bi i stiropor da mu bude zamena.
sa svetlom ti nije bas pametno da se igras ako si pocetnik,mozes da dobijes hermice...najbolje bi bilo da stavis 18h svetla i 6h mraka.
a sto se tice mirisa nije mi jasno sta ti se oseti kad su biljke tek isklijale???

i da, bilo bi ti dobro da stavis jedan ulazni ventilator fi80mm, i jedan izlazni fi 120mm. biljke tako vole. a onaj ventilator sto ce ti simulirati vetar,mozes da uzmes od kola. bilo je da se kupe mali ventilatori sto su isli levo desno da dodatno raslade kabinu u autu,ako znas na sta mislim. pa ga ugradis u box
 
10.11.2010
21
1
0
36
e..super hvala puno na savijetu... da case su 0.2 nisam imao nista drugcije...zemlja nije obicna nego je kupljena crnica neka..oke je zemlja... al naravno..kad cu presadjivati cu stavit u terra m....
sto se tiče ventilatora .. oke..tako cu slozit...a sad neznam dal cu moci nabavit taj za auto..ako ne stavit cu obični...a sto se tiče svijetla sad jos moram kroz dan dva poslozit to..da bude cakom pakom...
jvala jos jednom...!!
 
10.11.2010
21
1
0
36
evo...problem sam riješio ... našao sam krivca za smrad.... Izolir traka....smrdi ona sama po prirodi...a jos k tome dok se doda malo topline... KOMA....uglavnom..90% izolir trake sam maknuo van i stavio sam umjesto nje TREP TRAKU...tj ona traka papirnata sto sluzi za soboslikarstvo malariju i td....i puno je bolje..nema vise mirisa...!! sva sreca.... :)
jos k tome uspio sam besplatno nabavit jednu manju zarulju 827 spektar od 11 w....pa chu nabavit jos jednu...i imat cu 2 manje zarulje 827 od 11 w....to ce mi bit negdje kao jedna od 23w cca.....tako da cu kroz 2 tjedna kad pocne cvat...imati 2x865 i 2x827
sad kad sam riješio smrad mogu početi sa 18/6 bez problema...!!!

evo jos koja slikica nakon 3.dana prvog mi pc grow boxa :)

5x20dg.jpg


5fntid.jpg
 
10.11.2010
21
1
0
36
nije problem stari...evo ovako...slikica nacrtana u paintu na brzinu shema kako sam to napravio za svijetla..najjednotavnije...
uglavnom... napravio sam to od 2 daske i pričvrstio s vanjske strane kučišta sa šarafima malim...jednostavno !!! :)
51wqb5.jpg
 
13.06.2009
5
0
0
41
Ej, sve pohvale za box i volju. Ali...

Ako radis growbox u kanti za pc može bitii:
- da zapravo nikada nisi vido vutru uzivo. Vjeruj mi, ambrozija joj nije do koljena. Konoplja je strašno potentna kao biljka. Po vitalnosti, brzini rasta, veličini nema joj ravnog.
- kupi kucu pa onda radi box. Tako ćeš barem moći uzivati u plodovima :icon_lol:
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
BladeMaster je napisao(la):
Ej, sve pohvale za box i volju. Ali...

Ako radis growbox u kanti za pc može bitii:
- da zapravo nikada nisi vido vutru uzivo. Vjeruj mi, ambrozija joj nije do koljena. Konoplja je strašno potentna kao biljka. Po vitalnosti, brzini rasta, veličini nema joj ravnog.
- kupi kucu pa onda radi box. Tako ćeš barem moći uzivati u plodovima :icon_lol:

lagano se slažem....

ubit ćeš se od lst-iranja!

možda da si uzeo high tower, ali ne ulazim u tvoje odluke... u svakom slučaju želim ti sretan urod :thumb:
 
10.11.2010
21
1
0
36
ahhh... fkt imam volju...i sad dok nemam posla...to mi je ko hobi...pricam sa susjedom o tome i radimo skupa na tome... tako da mi to krati ovo vrijeme koje ubijam...a i naravno...zato ste vi svi tu..da mi pomognete i dajete savijete...neznam koliko sam čitao...neznam u čemu je problem što se tiče kučišta uspijelo im je ... ja neočekujem pola kile od biljke da mi da...nego tek toliko da vidim kako je to...pa mozda ubuduce kad budem imao stan il nesto...cu imati iskustva za necim malo boljim i vecim...!! tako da...kao što sam reko...vidjet cemo,stavljat cu slike pa cemo vidjet sto ce bit... :)
 
10.11.2010
21
1
0
36
evo vracam se opet da malo updejtam novosti.....nisam imao puno sreche sa klijanjem....tj nisu mi nikle 3 sjemenke koje sam posadio....tako da se trenutno brinem o ovoj samo jednoj sto mi je niknula...
što se tiče onog mirisa tj smrada sa kojim sam imao problema..rrijesio sam to tako..da sam iza kučišta di mi puste ventilator ispusni zrak..zaljepio miris za auto.... :) i da nepricam...sad mi cjela soba MIRIŠI hehe.. ehh sad...imam jedno pitanje za vas iskusnije...zadnja 3 dana nisam bio uopce doma....i nisam palio svijetla...znači biljkica je bila u mraku..no kad sam je otvorio i vidio je ..bila je veca nego prosli put....ehh....dali se sto moze desiti..i oče li biljka patiti kasnije radi toga....i dali je sad dobro vrijeme da je presadim....(posto sam dosao do nekih para mogu kupit zemlju i vecu teglu za biljkicu ) !!!
k2d9o9.jpg