Pc grow box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
imam par pitanja uvezi pc boxa 1. dali mi je dosta 6 cfl-ki od toga 4 x 20w 2700k 1150lumena i 2 x 36 w 6500k oko 1200-1500lum jer nepise na njoj(moja procjena) znaci unutra je oko 6-7 tisuca lumena i dali sa ovakvim postavom zarulja moram dodavat -oduzimat zarulje u prelazu sa veg na cvijetanje
2. dali je dosta da pc ventovi 80mm rade na 5-6 v( 2 su jedan ulaz drugi izlaz)
3. dali je za dvije biljke unutra dovoljna posuda od 6l koju sam pregradio napola da im se korjenje ne petlja
4. sta mislite kako ce ispast strain Cinderella 99 u pc boxu :vb_wave:
 

slap-jack

Aktivan Član
30.05.2010
144
12
0
32
svjetla nikad dosta :D al za početak će ti 6 komada bit dovoljno. za vegu su ti bitnije 6500k a za cvjetanje 2700k
što se ventova tiče sve ovisi, bitno da imaš protok zraka i da nije u boxu prevelika temperatura.
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
WEEDetix je napisao(la):
imam par pitanja uvezi pc boxa 1. dali mi je dosta 6 cfl-ki od toga 4 x 20w 2700k 1150lumena i 2 x 36 w 6500k oko 1200-1500lum jer nepise na njoj(moja procjena) znaci unutra je oko 6-7 tisuca lumena i dali sa ovakvim postavom zarulja moram dodavat -oduzimat zarulje u prelazu sa veg na cvijetanje
2. dali je dosta da pc ventovi 80mm rade na 5-6 v( 2 su jedan ulaz drugi izlaz)
3. dali je za dvije biljke unutra dovoljna posuda od 6l koju sam pregradio napola da im se korjenje ne petlja
4. sta mislite kako ce ispast strain Cinderella 99 u pc boxu :vb_wave:

Ovisi koliko kvalitetno odradis svoj pc box toliki ce ti biti i urod, naravno ako uzmemo u obzir da odlicno odradis grow. E sada 6 komada za pc box je po meni maksimum, neki rade s 4 neki sa 3 a neki sa 6. Ja sam u svoj uspio ugurat prvo 4, onda sam nadodao jos 2. I dosta su mi se promijenili uvijeti u box, znaci mislim na temperaturu i vlaznos prvenstveno. E sada ja sam bio jos malo radisan pa sam nadodao i 7 zarulju. E tu se dogodilo da mi je temperatura prelazila preko 32 stupnja a vlaznost padala ispod 15%. Izbacio sam jednu i sada imam 6 i jos uvijek sam na granici sa uvijetima u boxu. Stalno ubacujem posude s vodom i vlazne krpe ali to je sve nekako slabo. Moj savijet ti je da stavis 5 komada. U vegi 3-2700 i 2-6500 a u cvijetanju 4-2700 i jednu 6500. Jer i u cvijetanju treba plavog spektra.

Sto se tice ventilacije mislim da ti to nece biti bas najbolji izbor ventova, Ako radis obican box i nemaris previse na smrad biljoza a ipak zelis malo bolji urod onda bi trebao staviti pc ventove od promijera 12cm. jedan na ulaz u donji dio boxa a jedan na vrh za izlaz vruceg zraka. A ova dva sto imas ubacis u box za unutarnje pomeranje zraka. Takva dva venta od 12cm promijera mozes za 50 kn nabaviti u trgovini a polovne jos i jeftinije. Ventilacija ce ti za 5 ili 6 zarulja biti neophodna malo bolja jer ce ti biti prevruce u boxu i padat ce ti vlaznost zraka.

Posuda od 6 litara ce ti biti sasvim dovoljna. Ali za svaku posebno, to mozes kupiti na placu za deset do petnaest. Za pocetnika growera je bolje malo vece posude od potrebnih uzet. neki rade sa 3 litre a neki s10. odluci ti kako zelis.

Neznam, za tu sortu nisam vidio niti jendu recenziju na vutri org... mozda ih ima al treba malo potraziti.. moja preporuka za takav box ti je lowryder ili auto lemon skunk.
Eto toliko od mene i sretno.
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
probo sam ga ostavit upaljenog par sati sa ventovima na 5 v mislim da ce bit ok jer je temp negdje od 25-27 c tak da mislim da ce i ovak slozeno odraditi svoj sve u svemu hvala na odgovorima ...
 

slap-jack

Aktivan Član
30.05.2010
144
12
0
32
ja sam u svom boxu smanjio temperaturu na način da sam jedan vent za usis stavio da tuče po žaruljama i da ih hladi. i temp mi je 21°c konstantno
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....ja osobno koristim 80mm jer se brze vrte i imaju veci protok od 120mm, imao sam 2 120-ke i zamijenio sam ih sa 80mm jer mi one bolje odraduju posao.....120mm bar u mom slucaju je pretromo i presporo se vrti tako da mu po meni taj veci promjer nista ne znaci....
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
Ivach je napisao(la):
....ja osobno koristim 80mm jer se brze vrte i imaju veci protok od 120mm, imao sam 2 120-ke i zamijenio sam ih sa 80mm jer mi one bolje odraduju posao.....120mm bar u mom slucaju je pretromo i presporo se vrti tako da mu po meni taj veci promjer nista ne znaci....

ovisi koje kupis. treba gledat onaj dio s Amperima. Tipa 0.485A.. to je isto bitno.

WEEDetix je napisao(la):
probo sam ga ostavit upaljenog par sati sa ventovima na 5 v mislim da ce bit ok jer je temp negdje od 25-27 c tak da mislim da ce i ovak slozeno odraditi svoj sve u svemu hvala na odgovorima ...

daj nabaci koju slikicu boxa da ga vidimo. I napisi koje su dimenzije obavezno
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
dimenzija je VxDxŠ 42-41-19 a slike nema jer nemam fotic al cim fotic nabavim bum i dnevnik otvorio :facesjump: u svakom slucaju stavi sam sjemenke na klijanje pa bumo vidli hehe
 
13.03.2011
6
0
0
32
da li neko moze da mi objasni kako uspete sijalice da podesite unutar kucista? npr kad bi kupio HPS 250w sijalicu ? nije mi jasno kako namontirate grlic od navedene sijalice unutra? sve mi je ostalo spremno za grow,hvala
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......za nosac CT ili na reflektor ovisi sta ces koristit.....uostalom imas puno zavrsenih dnevnika pa se i tamo moze nac samo treba citat......pozz
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
xnicabu je napisao(la):
da li neko moze da mi objasni kako uspete sijalice da podesite unutar kucista? npr kad bi kupio HPS 250w sijalicu ? nije mi jasno kako namontirate grlic od navedene sijalice unutra? sve mi je ostalo spremno za grow,hvala

Sa štednima to idu grla za plafonjerke, to su ti ona shto imaju na sebi nesht zeljezno pa mozesh to zavrnuti... Evo ti primjera
imgres


Mislim da ti to moze biti korisno ;)

Pošto vidim da ne radi link od slike evo ga opet SLIKA
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
shoki je napisao(la):
pozz svima
malo banalno pitanje, ali čime da ja zalijepim ovu reflektivnu izolaciju na samu kantu?
hvala i pozz

Ja sam zaljepio sa metapren ljepilom...

BIG TOWER ekipa..savjet jedan

posto nas ima od svukuda, takve su i cijene...

HPS od 70w ima 6000 lumena i kosta cca 40 eura, a ja sam ga nabavio i jeftinije...

5 CFL- a takodjer kosta 40 eura i isto daju cca 6000 lumena (ako ista valjaju..)

Ne zelim se praviti pametan, jer tek sam i ja poceo...ali...

moj HPS od 70w grije manje i to puno manje nego kad je unutra bila kombinacija:

30w warmlight x1
23w coolwhite x3

na udaljenosti od cca 10 cm..

e sad...kad radite samo sa CFL-om, biljka vam mora biti jako blizu tog CFL-a, jer je INTEZITET tog svjetla mali..znaci sto biljka dalje od lampe manje lumena..a 5 komada grije pun k.. vjerujte mi..

A HPS..svi ga se boje nesto..:)..ta zarulja uopce nije tako vruca ljudi moji..kao da imate obicnu neku zarulju od 100w sa žarnom niti..eto uzmite jednu obicnu zarulju od 100 w pa teatirajte toplinu u boxu..

ali (naravno pricam za big tower kuciste), ako stavite HPS od 70w (dovoljno), sa prigušnicom izvan kučišta..biljku mozete drzati 20-30 cm od žarulje..automatski imate par stupnjeva manju temperaturu nego sa brdo CFL-a...

....znam da nam to kao "nije vazno"...ali racunajte isto na puuuno veci urod i brže sve to nekako ide...

Ja trenutno koristim kombinaciju CFLa i HPS 70...http://img228.imageshack.us/g/fotografija0004x.jpg/
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
@SimasZg sad si me zainteresirao, ja sam isto planirao raditi sa 70W HPS ali sam mislio da je topliji od par cfl-ki recimo...

Imaš li koju bolju sliku kako si spojio HPS na big tower i kako izgleda to? Znam da je offtopic, ali možda bude koristilo ljudima, ako ne možeš i na pm?
Zanima me kako izgleda sve to nemogu nać tvoj dnevnik ako ga imaš
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
Sam da kazem za WEEDetix-a, mala ti je to visina boxa... Ne kazem ti ovo jer se ocu praviti pametan, nego shto imam jedan takav identichan pokraj svojih nogu upravo sada i polomih se trazeci novi da ima barem nekih 60tak cm... Osim toga, 5-6 V mislim da ce to slabo puhati, ja u takvom boxu imam jedan vent za upuh na 12V i jedan pasivno hladjenje za ispuh isto 12V i temperatura je idealna... Sve to radim sa 4 CLF-ice i mogu reci da sam zadovoljan, urod znam da ce biti manji ali to je ionako prikupljanje iskustva, nek' se ishta zdimi i dobro je ;)...

Btw ako neko ima ideju kako prosiriti pc box ili gdje kupiti novi bilo bi mi zadovoljstvo... Negdje sam chitao da su neki groweri rezali dno pa su tako josh dobili par cm-etara ali nezzz sad bash...
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
Ajmo ljudovi malo slika postajte...uslikajte vaše boxeve sa svih strana, malo detalja više, tako da svima dojde na pamet kako riješiti neki problem...

Sve nas muči..i kako si postavio grla? i kako si napravio Lightrap? i dal ti svjetlo curi? ventilacija.....daj SLIKAAAA!

:icon_mrgreen:

Evo ja malo slika i objašnjenja na svom boxu....

VENTILACIJA:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Dakle... zaboravite na one male rupice, jer kroz njih puše za k u r...., ajmo flexu u ruke i malo ljepše nego ja odrežite rupu

Ventilatore sam ja pričvrstio žicom, al preporučam da vi to napravite sa šarafima



Uploaded with ImageShack.us

ventilator je od 80 mm i vuče zrak naravno van.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

i stavio sam jedan mali vent od 50 mm sa suprotne strane na dnu boxa da upuhuje zrak unutra...znam da je mali, ali imao sam ga i radi posao zasad ok....

SVJETLO

Večina vas stavlja CFL radi njihove dostupnosti ili cijene..vidio sam par dnevnika sa PC CFL growom i rade svoj posao....ja sam se odlučio na korak više i stavio sam HPS 70w uz plave CFLove od 23w...kasnije u cvjetanju ih mjenjam sa 45w warmlight...



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Ovdje sam uz gornji rub stavio malo reflektirajuće folije, da spriječim svjetlost da mi curi po gornjem rubu od vrata kučišta, a ujedino mi i radi efekat reflektora...

PLEKSIGLAS ILI STAKLO....Majka!!!...napravite to!! pogotovo ako HPS stavljate...napravi ogromnu razliku u temperaturi...2 venta od 80mm...1 iznad, a drugi ispod stakla da vuku van....



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

LIGHT TRAP

E tu sam imao i imam još problemos malih...

Glavni razlog zašto growamo u PC boxevima..(99% nas) je stealth! Jer cemu onda zajebancija sa tim..lakše u ormarić neki bubnut, jel tako?

Sigurni smo (nadam se ;) da naše znatiželjne ukućane ne zanima taj dio elektroničke opreme, pa je nece niti dirati..ali šta ako proviri ispod stola, a iz kompa blješti kao NLO? đaba nam sav trud...

dakle....light trap...još uvijek pokušavan napraviti idealan (učinkovit)..da propušta zrak, a da ukloni svjetlost 100%..

Za sada imam ovakav..



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us


a u izradi je ovakav





Uploaded with ImageShack.us

ovaj još moram pofarbati u mat crno, da ne reflektira svjetlo...znači 2 pregrade unutra cik cak...

nadam se da ce raditi, ako ne bude onda cu napraviti DiY carbon filter od čaše za olovke i aktivnog ugljena malo ranije od planiranog...


Evo..nadam se da sam nekome pomogao, i nadam se da ce netko i meni pomoči na ovoj temi sa nekom slikom vlastitog rješenja
 

El_Vato

Aktivan Član
04.02.2011
56
46
18
32
eo i ja da zapocnem sa prvim postom :D prosetao sam forum uzduz i popreko, video sam u jednoj temi, kako izvaditi "iznutrice" kompjutera sa busilicom, ali mislim da to kod mene nije tako mislim da mojem kucistu ne gine neka secha delova, pa sam ja nesto kontao da mi to neki majstor odradi, ali mi nije jasno koji to majstor moze odraditi ? naime zadnja strana kucista mi je dosta otvorena pa sam mislio nekako lim neki zalepiti ili kako vec i na njemu napraviti rupe precnika 12cm(za ventilatore) ali prethodno ce biti potrebno napraviti rupu i na kucistu... nadam se razumete sta hocu da pitam, a i ako postoji nekakav nastavak na busilicu koji bi mogao napraviti rupu precnika 12cm i da nije skup bilo bi lepo, ali radije bih kod majstora da mi to lepo odradi.(jel to limari rade ???) drugi problem je sto mi je oklop kucista jednodelan, znaci nema ono da otvorim sa strane ko na nekim kucistima, nego moram ceo taj oklop skinuti, pa sam mislio na jednoj strani napraviti nesto kao vrata(znaci ponovo mi je potreban majstor) ili eventualno da otvaram box spreda, znaci tu plastiku(gde su cdromovi i ostalo)... nadam se da shvatate moj problem i unapred hvala!