PC Grow (Domacica)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Srecno u growu.Svi su vec sve rekli a ja bih ti samo naglasio da je PH vode od presudnog znacaja od formiranja korena preko vege radi pravilnog rasporeda nutritijenata jer ces svakako gnojiti, pa do cvetanja kada ces ustvari i shvatiti sta si to do sada radio,mislim, kad vidis kako napreduju hedovi.Zemlja,samo da znas,ako koren ne bude imao dovoljno kiseonika,nece biti ni cveca.Po meni su to tri najbitnije stavke Zemlja,Voda,Svetlo onda dodje Ventilacija,Temperatura i moj omiljani slozeni element Hemija he,he.Vlaznost mi do sada nije igrala nikakvu ulogu.
Pozzzz :sick:
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Pozdrav ljudi,

evo da se malo javim, imao sam problema sa klijanjem, nikako mi sjemenkice nisu uspijevale proklijati dok nisam nabavio tri nove od neke dobre domacice,

biljkama je cca 10.dan od kada su pod svijetlom i imam problem jer se listovi svi spustaju prema dole ali kako vidim po brzini rasta sve teče najnormalnijim putem osim uvijanja listova,

temp u boxu je cca 27 stupnjeva kada box radi vec 10 tak sati, inace minimalna temp je 19 stupnjeva a maximalna 29,1 stupnjeva ( cudo onaj thermometar sa memorijom najvise i najnize temp.)

molim da mi netko da neki savjet ili nesto :D
slike:
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Nikako, zalijevam ih otprilike svaki peti dan, kada osjetim na dubini od cca 3-4 cm da nije vlazno.
Danas sam uzeo ph tester, pa cu testirat vodu prije slijedeceg zaljevanja koje je za dan dva ...
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Evo izmjerio sam ph vode iz pipe te je ona oko 7,5 stoga ju moram spustiti na minimalno 6,5 ako ne i nize bi ja malo podesio, zaliti cu ih sutra ujutro sa "podesenom" vodom pa vam za koji dan javim rezultate i je li bilo do toga ...
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Slobodno stavi na 5,8 čak na 5,5.
Njima neče škodit a u zemlji ti je več poraso Ph tako da je bolje s malo nižim zalit par puta sad.
A nakon par puta šteluješ ga na 5,8-6,0 sada u vege fazi a poslje povečavš.
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Imam tester sa odstupanjem od 0,5 tako da vodu mogu "nastelat" na 5,5 ili 6,0 , pa eto to sto si rekao ima smisla tako da cu sada staviti jednom na 5,5 pa poslije po 6,0 ...

Dodajem im i hidrogen peroksid ali to stavljam svako trece zaljevanje, nakon sto sam stavio prvi put kao da su im stabljike puno ojacale i podigle se gore, jer u pocetku su biljke lezale po zemlji i nisu imale snage se ustati tako da nesto ide krivo, sumnjam na zemlju, sutra ujutro idem po teramagmu, danas sam trazio u jednom centru ali nije bilo, ujutro idem u drugi po zemlju pa cu ih ocisitti maximalno moguce od ove sada zemlje i presaditi u finu teramagmu ...
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Nemoj previše da korjen ne oštetiš i praviš nepotreban stres biljci.
Bolje presadit u veče saksije nego stresat biljku.
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Necu je stresat, radim to strpljivo i polako sa drvenim stapicem lagano odvajam zemlju i tocno se vidi ako si pazljiv sto je povezano sto ne, samo treba biti jako jako njezan ... do sada sam radio vise presadivanja iako ni jedan grow do kraja nisamodradio (tragicno) i svkao presadivanje mi je ok uspjelo, cak i na proslom grow reportu koji je propao na kraju iz drugih razloga :D

dodatno: kako cu je ocistiti od ove zemlje sto vise mogu i staviti novu teramagmu onda necu toliko spustati vodi ph vec cu staviti na 6,0 odmah, jer ce od nove zemlje ph biti relativno ok.
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Vruce im je i nemaju kiseonika.Mislim da ce uskoro i lisce da pocne zuteti.Ali verovatno im fali nesto.Ko zna koja je to genetika biljke.Moze biti da ima fali N-azot.Pocni da gnojis ali necim blazim jer su male.Experimentisi.Ne moze sve da bude savrseno u boxu,osim u prirodi.:sun2:
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Zasto mislisda im je vruce, prosjecna temp, mjerena u visni biljaka je 27 celzijevih stupnjeva ... mozda da ih vise zalijevam?

i da u pravu si na jednoj biljci su pozutili prvi listici (kotiledoni kako vec xD) ali to moguce da je ok i da treba tako biti, vidjet cemo ...
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Evo zalio sam ih svaku sa jedno 1dl vode sa dodatkom limuna ph 6,5 po testeru, i dodao sam cca 2 ml peroksida na tih 3 dl i lijevao blizu stabljike prema korijenu, javim se sutra-preksutra jesu li zivnule ili opet idemo iz pocetka :
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Pozdrav ljudi, da se malo javim

ovaj grow box je bio osudjen na smrt, camelonus9 je dobro rekao falilo im je kisika, box je bio zabijen iza nekog stola gdje stvarno i nije bilo dovoljno potrebne izmjene zraka, ali ne ocajavam napravio sam novi box sa novim malenima evo danas im je jedno 14 dan, da ne duljim eto specifikacija

Svjetlo: Rezim 18/6 u korist dana
5 x CFL 865 23 W 6400 K Phillips 1450 Lumena
1 x Neonka 20 W cca 1500 Lumena
Ukupna lumenaža : cca 8750 Lumena
* Improvizirani cool tube za rasvjetu - samo stavljeno staklo po cijeloj duzini i sirini boxa, rasvjeta je iznad stakla a biljke ispod, postoji rupa za cool tube i rupa za box te je ventilator ispod njih posto je napravljen light trap ne moze se vidjeti na slikama ali valjda je jasno, ventilator vuce iz boxa i iz cool tubea van

Prostor : ormaric visina 40 cm
duzina 40 cm
širina 45 cm

Ventilacija: 1 x 120 mm ( ispuh iz boxa i "cool tube-a" )
2 x pc vent iz kucista za upuh zraka
1 x pc vent za mjesanje zraka unutar boxa i pokret biljki


Zemlja: Composana
Temperatura: 23 - 28 ( ovisno o sati "rada" boxa )
Vlaga: u najboljem slucaju ocajnih 38% inace oko 29% unutra imam 2 rucnika i jedno 8 casa sa vodom i nema pomaka

Dan: 13-14

Evo na slikama vidite kako napreduju, ali iako reguliram ph vode, dodajem peroksida ( svako drugo zaliejvanje 2 ml na 0.7l ) i dalje ima nekh problema sa listovima, na ovoj mi izgledao kao da su se oprzili od topline sto i je mogucnost stoga to necu uzet kao zlo ali na nekima su poceli zutiti listovi a ne shvacam zasto ... vlaga ? jer ph vode i zemlja su ok, svjetlosti im je dovoljno na taj prostor, ideja neka ?