pc grow GNOMO AUTOMATIC by ganja_farmer

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
odlučio sam da ću nastaviti sa 14/10 režimom jer po kanabiji je uz 12/12 ovo najbolji izbor,samo me zanima jel mogu odmah prešaltati na 14/10 ili da postepeno skraćujem svjetlo,recimo 2 dana na 16/8 pa onda na 14/10?
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
isto ti je :) biljke nece osjetit neku veliku razliku :)
sretno!! :)

peace out !
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
pozdrav ljudi...da odmah pređem na stvar...a stvari su takve da nije baš dobro,u zadnje vrijeme im se nisam mogao posvetiti biljkama koliko je bilo potrebno i to se vidi na njima.jbg,posao,privatne i druge obveze su ostavile traga na grow-u.

starija (14.dan)


nju sam previše zalio čini mi se.

mlađa (7.dan)


u boxu




prvu sam previše zalio pa ju je usporilo,druga je kilavila s klijanjem,pa je možda to razlog da i ovako kilavi,mada se neki sitni napredak primjeti.
u svakom slučaju ću ih još ostaviti u boxu,možda se oporave.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
isto kilavljenje sam imao sa automaticima u plantelinoj zemlji, mozda ima neke veze a mozda i nema, al spomenuh to vec ranije cini mi se
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Il je genetika ili je zemlja. Mozda cu ja saznati uskoro, moji Super Bud-ovi su stari preko mjesec dana a izgledaju kao i tvoji... evo sinoc presadio u Terra Magmu pa cemo da vidimo. Po logici bi trebalo iskljuciti zemlju kao uzrok ako Super Bud ne pocne rasti. Makar ja vjerujem da je to do genetike. Imam neki feeling da nama u HR uvaljuju najlosije sjeme :/


A sadim domaje iz zajebancije da vidim klijavos sjemena i rast mladica... stari moj, rastu ko lude, ko da su na bombonima.
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
je,Power,spomenuo si,ja sam u ovu zemlju dodao malo teramagme što mi je ostalo i izmješao.za ovu stariju me strah jer je promijenila boju na žuto vuče i kotiledoni su joj požutili skroz.ova mlađa se još nekako i drži,mada skroz sporo raste.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
aj da ja herezu bubnem:
izmjeri temp.u boksu ali u vrijeme kad je najtoplije o prostoriji di ti je boks postavljen.recimo oko 4h. popodne i postaj rezultat.
indorom se nisam bavio pa mi je glupo davat savjete ali neke stvati su univerzalne u vezi uzgoja pa...
edit: kolko vidim ovo ti vec drugi pokusaj indora a ponavljaju se isti problemi.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Frende sve sto cu ti reci je da pogledas ovu sliku

pet dana stara biljka koja stoji na balkonu, odnosno prozoru jer nema sunca vec 7 dana ovdje kod mene.Posadjena u teramagmu. Tek evo prije pola sata nekog sunca napokon.

image.jpg
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Nebih rekao genetika pre da joj zemlja neodgovara.

A u mesec dana da tako izgleda tu nesto zesce nevalja.

Mora da se svati da je ZEMLJA kod klijanja biljke najvaznija i onda kakvom vodom polivas.
Sve dok ne ojaca ona je jako osetljiva na sve ( jacina,rastresitost,PH vrednost zemlje, tvrdoca, PH, jacina klora vode ).

Ne jedan se zeznuo zbog koriscenja lose zemlje upocetku.

Indor je sasvim drugaciji od autdora, moras im obezbediti skoro savrsene uslove ( svetlo, temperatura, vlaznost ) ako to nespunis uvek ti se javljaju neki problemi.

Sretno dalje.
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
temperatura je ok,dok rade svjetla je 25-28,a dok su ugašena 20 stupnjeva.
zemlju sam htio isprobati Plantelinu,pošto su im gnojiva dobra,mislio sam da će i zemlja biti.izgleda da nije.
najradije bih presadio biljke,ali sam čitao ovdje na forumu da automatici ne vole presađivanje.
voda je isto dobra,prokuhavam je i smanjujem ph s limunovim sokom.
ne bih htio da ispadne kako ja mičem krivicu sa sebe,ali moguće da je i do sjemena.iako je brendirano,jako mu je loša klijavost,od 5 menki,samo su dvije proklijale i liče na ovo što liče. :(
u zadnje vrijeme stvarno nisam imao vremena da im se malo više posvetim,tek toliko sam ih pregledavao i nadao se da će se pokrenuti,očito su mi to uzvratile štrajkom. ;)
 

The Man From Utopia

Aktivan Član
06.08.2009
172
129
43
51
Identičan problem sam imao, presadi što pre, manja šteta po biljke nego da ih ostaviš tako. Mož ih držat dva meseca još u toj zemlji-neće maknuti.
Da nisam škrtario na zemlji imao bih barem dva uspešna uzgoja u ormanu do sada, ovako tek prvi :(
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Napušena Vjeverica;213070 je napisao(la):
Il je genetika ili je zemlja. Mozda cu ja saznati uskoro, moji Super Bud-ovi su stari preko mjesec dana a izgledaju kao i tvoji... evo sinoc presadio u Terra Magmu pa cemo da vidimo. Po logici bi trebalo iskljuciti zemlju kao uzrok ako Super Bud ne pocne rasti. Makar ja vjerujem da je to do genetike. Imam neki feeling da nama u HR uvaljuju najlosije sjeme :/


A sadim domaje iz zajebancije da vidim klijavos sjemena i rast mladica... stari moj, rastu ko lude, ko da su na bombonima.

A ja kad sam ovo napisao dobio sam rep minus, ekipa ste u banani.


Al da ne filozofiram bezveze...


Ja sam sinoc presadio Super Budove u Terra Magmu, nisam ih ni zalio poslije presadivanja kako ne bih narusavao pH zemlje (posto ne znam pH svoje vode).
Evo proslo je 24h, pomaka nema, jedna se okrenula prema izvoru svijetla ali ne raste. Mozda se samo korijen prilagodava... vidjet cu za 3, 4 dana.

Aj i ti presadi u neku bolju zemlju pa cemo znati da li je to do zemlje ili do sjemena, ja sam pauzirao svoje internet narudzbe sjemena zbog ovog iskustva i necu uopce nis narucivat ak se ovi Super Budovi ne pomaknu... imam jos i +Speed, bili su u Biokompovitu 2 tjedna, nisu bas nesto narasli za svoju brand... vidjet cemo. Ja bi vise volio da je do nas i do zemlje nego do loseg sjemena koje nam uvaljuju.
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
bit će red puknut ih u teramagmu,možda se izvuku,ako ne,onda im nije bilo suđeno. :)
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
mislim da je ipak kriva temperatura na koju se zgrije medij u koji su zasađene biljke(zemlja+posuda). probaj posude maknut iz boksa ali da biljke ostan unutra.
improvizacija:
otvoris 2 rupe na dnu boksa polumjer=2cm.
posude izbacis van i postavis ih ispod njega kao nosioce i jos po rubovima boksa zbog stabilnosti postavis nekave predmete(cigle/)u visini posuda .
biljke kroz rupe provuces unutra, naravno ako su dovoljno velike.ako su premale onda ce same krenut rasti pravcu svjetla.
koja ce bit dobit od ovoga;
korijenu biljke pase kad je hladnije u odnosu ne zelenilo biljke.
recimo biljka u boksu bude na +30 dok je korijen izvan boksa na 22c.to je idealno
trenutno se u tvom slucaju desava slijdece:
pale se zarulje,za sat vremean zrak u boksu se zgrije na 28c,dok zemlja tu temp. dostigne za 5h.
ako si je stavio na 12/12 onda jos 7h imaju istu temp.(28c),najveci problem nastaje kad se zarulje zgase.temp.u zraku se spusti na 20c(zelenilu) za max.2h dok zemlji i posudi treba 5-6h.
tih 4-5 sati razlike biljka je u velikom disbalansu i dolazi do stresa,normalno biljka nece rasti
e ako si ih stavio 18/6 ispadne jes veca piz.... jer se kopijen ne stigne ohladiti
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Sharp, da li u slucaju takvog stresa (razlika temp stabiljke i korijena) lisce postane osjetno mekse na dodir?
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
, trebalo bi bit i vjerovatno je.
primjer iz prakse:
slikano 02-11-2011g.imala je tanke i glatke listove8ko mlada kristalka), bila stara 40 dana i visoka 8-12 cm
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
Sharp,hvala na savjetima,sviđa mi se ova ideja s teglama vani,a biljkom unutar boxa,ali u mom slučaju je to neizvedivo jer ne bih mogao cijelo vrijeme tako držati,pošto je uglavnom stealth u igri radi raznoraznih okolnosti.
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
kolega bas mi je krivo,ajde neka bude ona stara nada umire zadnja ja sam prosli grow sadio afghan kush ryder isto automatic u jednoj tegli je bila terra magma u drugoj tegli je bila florabela "low budget " i u trecoj tegli je bila composanina zemlja ,sve tri su rasle istom brzinom ,ali od pocetka do kraja su bile pod HPS-om .. ..Uglavnom trebao si HPS staviti od samoga pocetka vjeruj mi ne bi imale vremena stagnirati ,sretno !
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
Hvala Nixa...i ja sam razmišljao o hps,ali će mi to pričekati do sredine 8.mj. barem.taman da se na jesen imam s čim za*ebavat.
p.s. ova starija počinje izbacivati novi list,barem neki znak da je živa. :))
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.