PC grow ocajnog geeka

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.12.2009
1
0
0
39
pozdrav :D
i tako, dojde subota a u relaciji ponuda-potraznja, ove ponude fali :D
zato se odlucio slozit PC škatulu da uzgojim nesto za vlastite potrebe :D
zivim u stanu znaci škatula triba bit inkognito :D, ne smije smrdit, ne smije se cut, ne smije
svitlit ka lampion :costumed-smiley-027
krenimo od pocetka :D

sjemenke:

8 komada nekih domacica, neka se njih 3 razvije sretan :icon_lol:

box(oliti škatula)
neko midi kućište kome sam pokida sav onaj alumini ki mi ne triba,
sljedi oblagnje alu folijom i preko alu folije ide sloj onog širokog selotejpa, da se ne raspori folija, od kartona mat reflektori da svitlo ne ide vanka
svitlo: za pocetak jedna 23W "plava" štedna(philips) i jedna 23W "žuta", kasnije mislim dodat jos 2 komada. posto je cijeli box u alu foliji dobra je refleksija pa mi se cini da ce bit dosta svitla
ventilacija: 1 usis, drugi ispuh, coolermaster 80mm, paralaleno spojeni na 12V adapter= misli sam 3 venta ali zima je pa ce bit dovoljna 2, eventualno bacit jos jedan da radi propuh u boxu.
zemlja: kupit cu za cvice i pomisat sa stiroporom, mislio sam radit hydro al skuzio da je tesko nabavit nutriente.
moram jos kupit neki termometar, zna li tko ima kakav jeftin u metro/mercator/interspar? tako nes?
:pat:
 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
imas po ducanima sa tehnikom mjeraca za vlagu i temperaturu cca150-200kn ,a a imas u skoro svakom ducanu koj ima veze sa biljkama,kucnim potrpstinama(ne sad bas u konzumu.. ;) obicne termometre od 30 pa na dlje kn..
uz..
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
1....hyidro zaboravi,bar sljedecih godinu dvije ak tek pocinjes sa uzgojem..a gnojiva nabavis i kod nas u 15 minuta ali je znanje ono sto je potrebno.

2. 2x23 je malo, 4x23 je dobro, 5-6x23w je odlicno

3. 2 ventilatora su ti ok...i ne moras vise za pocetak

4. termometar... u chipoteci imas temperatura in/out..nekih 50kn..a ak mislis kupovati nesto skuplje,te novce ulozi u gnojiva i ph metar jer zarulje samo po sebi ne zagrijavaju (provjereno u vise navrata kod vise ljudi)pa ti trenutacno i ne treba,radje kupi pH metar kod nas za 300kn ili preko ebaya za cca. 120kn.

5. unknown domaje... ti u prosjeku narastu 1.5 metar..stoga misli unaprije kak ces ti to zgurati ..tj. moras nakon tjedan dva prebaciti rezim svjetla na 12/12 da ti pokazu spol i ak pokazu da su zenske,mozda ces uspjeti uzgojiti 2 u tak skucenom prostoru,koji ce ti dati u najboljim uvjetima sve zajedno nekih 30grama.kazem u najboljim...

za uzgoj u tak skucenim prostorima kupis sebi lowridera koji je stvoren da bude mal i da da lijep prinos...

i daj neke slike :)

i citaj malo... :)
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
cole@ svaka čast na iznošenju primečenog..
nisam htio njatke da nebi rekli da san vaki naki pijan
da rasturam yugoslaviju itd. al sem izuzetaka ko šo si ti
bratori PCbanana i nedaju se krstit po pitanju setupa
i svih ostalih potreba da to nečem liči al ša češ...

rep+ (samo znamne kako to dei ili je na riječ;)
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
...mislim da je vrijeme da otvorim neki dnevnik oept da ljudi malo vide sta se da izgurat do kraja ... :)
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Che mislim da i sam znas na cemu si nema potrebe komentarisati o tome :) slazem se i mislim da je vreme jer ljudi nemaju od koga da nauce a ima sve vise PC-growera u pokusaju na kraju jednostavno ispare!Mada ima par izuzetaka.
Nista mozda sam nekog uvredio :S nisam imao nameru ali ja tako vidim stvari trenutno!!!
 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
ma procitat ce malo..:),al u opremu treba ulozit,jel ima puno manje mogucu ljudsku pogresku,i ph-metar,GENETIKU...-po meni,sve ti se to vrati kolko se potrudis,i ak oces imat nesta za gust treba ulozit..jbg..skup sport..:vb_whip:
che je stara lija..hehe