PC grow - prvi puta

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.04.2015
19
6
3
Eto nakon dugo čitanja i propalog vanjskog growa, odlučio sam za prvi indor u pc boxu.
zašto pc?
- planiram jednu biljku za što mi treba manji box i manja količina svjetla.
- može se složitit da nije uočljivo
- izgleda mi zanimljivo

Što imam od opreme za indor?
- za sada kučište klasnično 40x18x40, probat ću nabaviti neki tower koji je 60 visok
-trebam ga pripremiti, obljepiti folijom
-ventilacija od pc-a 12cm jedan za upuh jedan za ispuh i jedan 8cm da puše unutra
- naručen ph metar i termo/hidro metar

Koja zemlja?
-uzet ću najbolju koju nađem, ionako mi treba najmanje pakiranje pa nema smisla šparati

Gnojenje?
-za to kad dođe vrijeme, u vegetaciji nešto sa vćim udjelom dušika Cvetal ili plantela list, kasnije nešto za cvjetanje, po potrebi tekuće željezo. Uglavnom prema savjetima iskusnih growera

Rasvjeta? (molim za pomoc-savjet)
-pošto je to mali prostor, čitajuči ostale teme spominje se da treba minimalno 100w žarulja
dal da uzmem jedan hps 150w + balast to je oko 450 kn (treba još nešto?)
ili CFL cca 5kom od 24w što je cca 160 kn ?
S kojom je lakše raditi ili koja dalje boje rezultate (pretpostavljam da HPS) al me interesira dal opravdava
3x veću cjenu za tu veličinu boxa, a i CFL je lakše nabaviti

Sjeme ?
-neko dwarf sjeme (priča se da su biljke niske rastom) što ide u prednost veličini boxa, ali tu bi trebao možda i najveću pomoć jer nisam previše pametan koje sjeme da uzmem, da ne uzmem nešto zahtjevno pa da ne uspijem, isto tako dal da fotoperiodno ili automatik. pretostavljam da je automatik bolji za prvi grow.

Cilj?
cilj mi je da uspijem završiti grow i nešto podimiti od toga, zadovoljan bi bio sa 25-30 grama, sve iznad super, sve ispod barem da se dimi


Evo to je ukratko od mene, slušam savjete, kritike, komentare.
Nadam se da sam pogodio temu i da cu ubrzo otvoriti dnevnik.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Radije stavi CFL nego HPS, bojim se da bi u tom malom prostoru mogao imati problema sa temp. ako ces ici sa HPS.
 
19.04.2015
52
71
18
Buraz ako hoces hps onda ti treba i cooltube ...CFL ima naravno manje lumena ali je dosta niza temp . Sto se tice upuha stavi obavezno neki cooler jer kada narastu biljoze i budu blizu sijalica izgorit ce ti - kao sto se meni desilo kada je ventilacija stala na par sati. Sto se tice sjemena mozes svaku vrstu uzgojiti ali je naravno bolje neku dwarf vrstu i indicu ... lst i supercrop su tehnike koje ces morati raditi i slobodno stavi saksiju max. velici e jer ce se korj3n sirit po cjelom volumenu posude. Pogledaj moj dnevnik ..taj kush raste u outu do 3m a meni u pc boxu je taman ...za 30gr suhog moras si dobro oderati guzove ...ja se nadam oko 20gr ...mozda bude i vise ....

Sretno
 
22.04.2015
19
6
3
tnx na dosadašnjim savjetima,
@Cyber posudu sam mislio staviti kao i tvoja duguljasta po cjeloj dužini boxa
ma za priv grow mi je bitno da uspije, a kad steknem iskustva onda mogu na nešto malo veći, ako ništa drugo da bude dosta između 2 growa :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyberfarm
19.04.2015
52
71
18
Boce to Ok ..samo pazi na PH i da nema light leaks da ih ne sjebes ...uzmi nesto sto brzo cvjeta i stavi na 12/12 nakon 2 sedmice od klijanja . Ako je auto onda nema sta osim treninga i drzis 18/6 ili 20/4. @Mad Rabbit je radio isto pc grow i ispalo je dobro ..on je meni dosta pomogao
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mad Rabbit

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Tako je cyber!! Mad Rabbit ne da je radio pc grow on ga jos uvijek ima. Nekako mi je prirasao srcu bas zbog te minijature. :banana_rasta: Dakle za dobar pc trebas nekih 70-100w cfl 5500K ili vise za vege,te do 150w za bloom 2700K. Tako slicno ja radim. :vozdra: Jedan do dva pc venta 120 za ispuh i 80 da mijesa zrak,ulaz pasivan. Dobra folija po mogucnosti mylar! Jedna mala zardinjera po duzini boxa i jedan kratak flower strain ili neki brzi auto...i naravno provjerena zemlja,kasnije dobra hrana i trening biljke!! Malo vege recimo 10-ak dana ak ides photo biljku.. I eto ti 30-ak g koliko trebas za pocetak!! Sretno drug pratim te ak krenes s growom.. :joint: :wave:. I da imas moj dnevnik afghan skunk pc pa skicni malo.. pozz :let:
 
22.04.2015
19
6
3
to znači da trebam 3-4 cfl žarulje za vege sa 5500K i oko 5 žarulja sa 2700K za rast, jel mogu kombinirati 2+3 ili 3+2 ili 3+3za cijeli grow ili baš treba mjenjati spektar prema rastu ?

jel velika greda imati 5×23 w CFL ili uzeti jednu 125 kao ova http://www.hempatia.si/elektrox.126w-bloom-2700k

matematički je isto, da li je i praktički isto, osim što 5 komada zauzima više mjesta od jedne
 
Poslednja izmena:

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Ako mozes uzmi jednu od 125w. Lakse ti je hladit jedno rasvjetno tjelo nego 5 bez obzira sto su manja.. pa idealno bi bilo kad bi za vege imao vecinski 5500 ili 6400K a mali udio 2700 dok u cvjetanju obratno!! Ma da ja koristim u cvatu samo 2700K. E sad od volje ti je.. ;)
 
22.04.2015
19
6
3
našao sam ove žarulje koje su 3 puta jeftinije od onih s hempatie ali koliko vidim za njih treba grlo 2g11, do sad se nisam susretal s tom vrstom grla nadam se da ga ima za nabaviti.
ako ima uzimam tu lampu
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Cek kakve si zarulje jeftinije nasao?? Imas takvih cfl od 20-ak w za uzet u svakom vecem marketu ali su vecinom grlo E27. Imas i kineskih verzija vecih cfl-ki na ebayu od 80,115,135 pa cak i 150w.. nisu skupe toliko (oko 15-ak $) a odlicno rade posao.. e sad vidi jos.. ;) i kreni sa growow sto prije da vidimo mi to komacno.. ;)
 
29.07.2015
49
44
18
Anchorage
Ne isplati ti se kupovati te lampe CFL specijalizirane za grow iz grow shopova. Bolje si kupi ove male E27 grlo štedne sijalice. Ima u dućanima 36 W koje daju 2370 Lumena. Staviš 4 komada i miran si. Cijena jedne je 4.30 eura. Imat ćeš oko 10000 lumena dok toliko lumena daje grow lampa od 200W (11500 Lumena) iz growshopa, a košta 50 eura. 125 Watna daje manje lumena. Dakle sa štednim E27 sijalicama ćeš manje struje potrošiti, manje ćeš ih platiti i imat ćeš više lumena. Uspoređujem sa 200Watnom jer imaju slično lumena.

Da ne zaboravim. Obavezno uzmi keramička grla E27 za lampe jer se budu grijala na tako malom prostoru ako ih bude 4 komada. Mislim da u PC growu vegetaciju možeš imati možda tjedan dana ako i toliko. Ovisno da li je midi tower ili big tower. Onda kupiš 3 žute (2700K) žarulje i jednu plavu (6400K) sijalicu i imaš za stalno. I za malo vremensko razdoblje vege i za cvjetanje.

Te koje sam ja vidio štedne sijalice su VitoOne Spirit model.
 
Poslednja izmena:
29.07.2015
49
44
18
Anchorage
Nadam se da budeš uspio složiti kak treba. U međuvremenu sam provjerio 125 W plavu lampu u growshopu. Daje 5000 Lumena, a cijena je 30 eura.

U pc-u si možeš složiti i svoj refletkor od pocinčanog lima. Samo na kraju površinu sa brusnim papirom izbrusiš da makneš onaj zrcalo look da ne bi bilo hot spotova. Ako mi se bude dalo napravim DIY reflektor guide za pc grow ili isto tako može i za bilo koji grow box. Ništa komplicirano. Par sati rada. :) sretno.
 
22.04.2015
19
6
3
stavit ću štedne žarulje, hvala na svim savjetima i ja se nadam da bude ok sve skupa. u selidbi sam neznam ni gdje su mi čarape, jedino laptopm i net spojeni