PC HPS box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Enolagay

Aktivan Član
30.08.2007
60
5
0
35
evo mene opet.

da napokon počnem i ja s nečim. znači trenutno su unutra 2 proklijale domačice, a čeka se još da proklije jedna domačica + 1 church od greenhouse-a. pa sam mislio unutra ostavit 2 biljke. znači jedna domačica (neka dobra ženka koja izađe iz ove 3) + taj church

mix je složen odokativno terramagama+ stiropor + pjeska kako je rečeno u guide-u.

za ventilaciju imam 2 80mm venta za usis zraka i jedan 120 za izbacivanje. svjetlo je ostalo na 1 hps 70w, pa kasnije možda za cvijetanj ubacim 1,2 cfl-a. otom potom.

temp se kreču oko 20 dok je ugašeno svjetlo i nešto ispod 30 dok je upaljeno. nemam mjerač vlage, ali sam stavio unutra posudu s vodom pa da diže vlagu koliko može.

evo neka slika bezveze. i nema se šta puno za vidit. kasnije kad sve to krene ću stavit slike kako se spada.

08fe9af6.jpg


toliko od mene za sad. to be continued.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
imam potpuni isti HPS od 70, i bas me zanima kako ce ti se ponasat kad ti se vrhovi priblize k lampi...

sory al mislim da ce bit paljevine, HPS dosta przi.

pratim grow, bas me zanima kak ce ic Church
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Upravu si za HPS bjelac !!!!!
Da prži i to jako ali je zato dobar ovako po zimi kad se radi BOX moram priznat jer ugrijat neki BOX dimenzije 1x1x2 š/d/v metara ili recimo i PC box po ovim zimskim tem... nije lako a lakše ga je ozraćiti i ovlažiti bar meni.
Ali je meni zanimljivo inače da vidim u PC boxu bilo što jer je prostor jako mali pa je to najveći uzrok mog interesovanja...
Samo naprjed i sretno..........
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
ja imam 50x50x140 i bio je takav hps unutra i temp je bila 27 'C (s time da ne koristim ventove!)
sad je 250 i sad je temp max 29 i opet nemam ventove, makra mi je sad udaljenost od lampe skoro 1m.

grijenje velkog BOX-a i PC BOX-a nije isto. da su i 4 cfl-a bilo bi toplo.
vidjet cemo!
@Egay nego jesi mjerio temp na razini tegle ili malo ispod lampi? daj fino izmjeri temp na jedno 5-10 cm od lampe jer ce ti vrhovi bit u toj razini.
 

Enolagay

Aktivan Član
30.08.2007
60
5
0
35
ovako. temp sam mjerio ako vidite gdje je dno desnog venta. tu sam zakačio toplomjer i bio je na nekih 5 cm od lampe. shema je u tome da ova 3 venta dobro rade svoj posao i prozračeno je jako dobro unutra. na dnu boxa je temp 25 stupnjeva, a na tih 5 centi je oko 30. ja mislim da bi to trebalo biti u redu.

nego imam i ono poprečno staklo, pa bi trebao probati i s tim kako bi funkcioniralo.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ja se ipak pitam di če to rasti nakraju?Zato mi jedino žao ovih boxeva,od lampe do biljke nesmi biti manja udaljenost nego sad a neznam jesu li saksije podignute na nešto.Neizgleda mi.
Mislim da bi se treba pripremati i tražiti soluciju večeg boxa.Ali nek krenu one pa če se viditi kako stvari stoje.Sretno :)
 

Enolagay

Aktivan Član
30.08.2007
60
5
0
35
kao prvo saksije su podignute, a druga stvar je da ću izrezat dno i da ispod cijelog kučišta ide jedna velika saksija kao što je to učinio tropico. tako da će biljke do lampe imati nešto manje od 40 cm.

vidim da su svi malo skeptični, pa se nadam da će mi ovo uspjet da dokažem suprotno.
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Bice gusto tu :)...bitno je da imas neke ideje i da pokusavas sve do jednog dana kada ne nadjes pravu stvar i resenje samo pici =)
p0z
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
nema odustajanja! IDEMO DALJE!

Tropico je to kvalitetno napravio, jedva cekam da ti biljke pocnu bujat!
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Ljudi Sretna Nova Godina !!!!!!!!!!!!!!
Gay nadam se pozitivnom iz ovog BOX-a i vjerujem u podršku od svih ovde koji prate tvoj dnevnik.....
Nisam skeptik za Pc-BOX nikako gledao sam dosta video zapisa na ovu temu a vjerujem i ti.
Nego ovo oću da kažem kako u tom PC-Box isto vremena i struje pa i drugi troškova istih imaš kao da si napravio neki BOX malo veći od tog PC-a u koji bi mogle da rastu min 2 ili 3 biljke onako komotne da budu i sa dosta ploda na sebi ...... Ponavljam isto vremena i troška kao kod ovog sada......
Bojim se da ćeš domalo morat izbacit jednu biljku od ove dvije kad vidiš kako se razvijaju ili misliš da radiš sječenje grana i slično , pretvaraš ih u par sami vrhova kojima će biti jako,jako gusto sa prostorom...
Kao što ti i Green reče gore na tvom mjestu bi razmišljo o nekom proširenju boxa sa tim da saksije izbaciš kroz dno kućišta kao što si i sam reko i nebi bilo loše kad već to radiš da spojiš još jedno kućište kako bi dobio na širini bar. A kućišta ima bar danas koliko oćeš.....
 

Enolagay

Aktivan Član
30.08.2007
60
5
0
35
znam ja sve to. fora je u tome da ja radim ovaj pc box da pohvatam neke stari i ako sve prođe kako se spada onda ću sklepat pravi box, trenutno mi uvjeti to ne omogučavaju pa imam taj pc box da se malo zezam. shema je u tome da se uskoro selim pa mi se neda ulagat toliko puno. dok dođem na novu poziciju, onda ću i zveknut jaču hps-icu i napravit box nekih poštenih dimenzija. ovu tu je sve napravljeno sa minimalnim ulaganjima, jer sam ove hps-ice našao na smeću a kučište imam od prije pa malo rada i ispalo je ovo. tako da sad ovo, a onda kasnije neka hps 250 ili 400 i par šper ploča pa ću sklepat kako se spada.

hvala na podršci. sutra ću stavit par slika.

pozdrav i sretna nova
 

Enolagay

Aktivan Član
30.08.2007
60
5
0
35
ljudi, trebam pomoć. jednom kad sam surfao tu forumom i naišao sam na neki link za kako smanjiti glasnoču ventilatora pomoću običnih gumica. neko je stavio link za tu shemu i ne mogu nikako to nači sad. pa ako neko zna na šta mislim neka pomogne.
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
pa gume ti sluze samo da ti smanje vibraciju.

tu gdi si zasrafio ventilator izmedju venta i rupe od boxa stavis gumu oko samog spja da ti guma upija vibraciju i da ti se ne stvara dodatan zvuk od tresnje.

kao da si stavio podloznu plocicu...veoma jednostavno
 

Enolagay

Aktivan Član
30.08.2007
60
5
0
35
evo update. nisam do sad update-o jer čekam da mi izađe church iz zemlje, a nikako da se to dogodi. prošlo je već 5 dana a njega nikako nema vani. nadam se da će izači, a ako neće onda ću ostavit ovo šta imam pa ću iz toga probat napravit 1. grow. unutra su trenuto 3 domačice, s tim da ova 3. kasni 3 dana.

evo slika:




tolko za sad
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
nemoj tako Cole, to nisu knjige to je WoW game box!
nama je to sveto kao sta u i biljke, a ti Enolagay, stavi nes drugo dolje jbt,

javi na PM sta si i realm :D
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
ahahahah nisam ni primetio da je u pitanju wow :D ja se izvinjavam...
Imao sam 3 heroja ;) Hunter je bio na max lvl-u i kupio epic leteceg mounta,ostalo jos po onoj areni da se mlatim za epic oklope i sranja...naravno batalim ga i obrisali su me :( :(
Sest meseci svaki dan svaku noc,jednio sam imao vremena kad jedem da radim nesto drugo hahaha