Pc led grow uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

MaxMarica

Aktivan Član
11.03.2010
201
693
93
Eto malo po malo ide i moja kutijica u izradu , za sada raspolazem sa veeelikom kartonskom kutijom (imac) na koji sam probusio 100 rupica i stavio 100 ledica plavog spektra. jos 300 ledica (crveni spektar) jacine 1w ceka da pospojim i da to isto instaliram... jos malo pa cu neki pikčr opalit da vam pokazem kako spada.... uglavnom vidim da to ljudi rade i ide im... ak uspije kaj dobro ak ne ne, ionak me cijela prica kosta stvarno zajebanciju od love ... :icon_lol:

ovo je vise nekog experimentalnog razloga nego uzgoja pravog ali dobro, zanima me pa da vidimo koliko su te ledice napredovale ( danas postoje led diode snage 3w/kom sedme generacije)
pa eto, do skorog pisanja :lock: :pat:

MM
 

MaxMarica

Aktivan Član
11.03.2010
201
693
93
ovo je recimo vrlo zanimljiv test i vidim --- radi :lock: :lock: :lock:
ja sam samo povecao snagu, ali je princip isti, s time da koristim puno kvalitetnije led diode, vecu kutiju 60 x 60 x 25...
nemogu docekat da sve pospojim.... u medjuvremenu sam stavio na wc papir - obliato zalivenim i posipanim sa 13 sjemenaka neke poluskankulje te poklopljenim da proklijaju dok ja radim box ... :eek:hno: za par dana ce valjda proklijati :eek:hno:

http://www.cheapvegetablegardener.com/2009/01/cheap-led-light-and-grow-box.html



te ovo je jedna isto zanimljiva slicica:

http://cheapvegetablegardener.files.wordpress.com/2009/03/fsnyclufroa58yq_medium1.jpg
 

MaxMarica

Aktivan Član
11.03.2010
201
693
93
ggggg.... okey, widim da che potrajati ovo s ledicama dok pospojim , krecem s 5 stednih, .... savjetujte mi koje da uzmem? kojih 5 je najbolja kombinacija?

thn
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Ako ti je budzet ogranicen i tih 5 planiras i za veg i za cvetanje,najbolje da ih izmesas malo,da uzmes i plave ii crvene,npr ja bih se odlucio za kombinaciju 2 plave i 3 crvene
 

MaxMarica

Aktivan Član
11.03.2010
201
693
93
helou piplovi :) eto nije me bilo neko vreme , malo posao malo neke druge obaveze.... uglavnom sve pospojio - nista cfl samo 300 ledica plavog i crvenog spektra + 100 ledica plavog spektra..... 7 dana je od kad su biljoze proklijale i ide po meni dobro.... poslikao sam ali bluetooth nekaj zeza.... sad ce slike :)))
 

MaxMarica

Aktivan Član
11.03.2010
201
693
93
helou piplovi :) eto nije me bilo neko vreme , malo posao malo neke druge obaveze.... uglavnom sve pospojio - nista cfl samo 300 ledica plavog i crvenog spektra + 100 ledica plavog spektra..... 7 dana je od kad su biljoze proklijale i ide po meni dobro.... poslikao sam ali bluetooth nekaj zeza.... sad ce slike :)))
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
sto se tice ledica..nije nikad na pocetku problem..sve to dobro izgleda ali kad dodje do faze cvijetanja kuzi se ogromna razlika naspram hps-a i slicnog.

Super eksperiment ali jos 10ak godina i ledice ce biti zakon. :)
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
sto se tice ledica..nije nikad na pocetku problem..sve to dobro izgleda ali kad dodje do faze cvijetanja kuzi se ogromna razlika naspram hps-a i slicnog.

Super eksperiment ali jos 10ak godina i ledice ce biti zakon. :)
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
malo sam proucavao po stranim forumima..ne mogu sad naci link...iste biljke,dvije identicne,pod (u tom trenutku)zadnjom generacijom ledica i HPS-om....

jedna velika razlika je bila...pod hpsom su budovi bili trvdi podatni,a ovi pod ledicama samo napuhani,i pri susenju je razlika bila ogromna...

ova na kraju dala 40% od onog sto je dao HPS..

neki strani vutra forum gdje je decko izveo vise tih 'eksperimenata'

Ja ne pljujem ,dapace bio bih prvi koji bi imao to da vjerujem da se moze izvuci jednaka kolicina trave,ali mislim da je to jos relano 10ak godina od sad. . cijene se krecu vrtoglavo visoko i nisu isplative nikako.kaj meni znaci led koji moze izvuci kao i hps kad moram dati 500-700 dolara za kvaliettnu izvedbu led rasvjete.

ali pratim ovo tvoje.obavezno neke slike stavi i dao bog pa nakon tvog uzgoja primijenio misljenje :) :)
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
malo sam proucavao po stranim forumima..ne mogu sad naci link...iste biljke,dvije identicne,pod (u tom trenutku)zadnjom generacijom ledica i HPS-om....

jedna velika razlika je bila...pod hpsom su budovi bili trvdi podatni,a ovi pod ledicama samo napuhani,i pri susenju je razlika bila ogromna...

ova na kraju dala 40% od onog sto je dao HPS..

neki strani vutra forum gdje je decko izveo vise tih 'eksperimenata'

Ja ne pljujem ,dapace bio bih prvi koji bi imao to da vjerujem da se moze izvuci jednaka kolicina trave,ali mislim da je to jos relano 10ak godina od sad. . cijene se krecu vrtoglavo visoko i nisu isplative nikako.kaj meni znaci led koji moze izvuci kao i hps kad moram dati 500-700 dolara za kvaliettnu izvedbu led rasvjete.

ali pratim ovo tvoje.obavezno neke slike stavi i dao bog pa nakon tvog uzgoja primijenio misljenje :) :)
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Che je dobrim djelom u pravu sa ovim o Hedovima kakvi su itd...
Nego Max.... pusti ti sad te sve silne teorije i ostale detalje to ćeš i ćemo vidit kad krene Vege i Cvjet i kraj nadam se kako treba...
Daj ti nama brale te LEDice poslikaj da ih vidimo i kako lemiš jeli ti se tresla ruka ???
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Che je dobrim djelom u pravu sa ovim o Hedovima kakvi su itd...
Nego Max.... pusti ti sad te sve silne teorije i ostale detalje to ćeš i ćemo vidit kad krene Vege i Cvjet i kraj nadam se kako treba...
Daj ti nama brale te LEDice poslikaj da ih vidimo i kako lemiš jeli ti se tresla ruka ???