Pecurkov grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
Pre negoli išta uradim ili napišem, hteo bih da Vas pozdravim i pohvalim, jedan sam od onih koji dugo čita, a slabo piše...
Naime sve ove godine( čitaj 15-tak god.) vutru završavam, iako uspešno gajim mnoge druge darove prirode, te sam rešio da ove godine prestanem da zovem i čekićam dilere.
Stavio sam neko seme na klijanje. Kupio sam 6 saksija od 30l i Terra magmu...
Plan mi je da za ovih narednih par meseci dok vreme bude kako treba sve držim na terasi koja je jugo-istočno orijentisana. A onda unesem početkom oktobra sve u stan. Kakva su iskustva sa ovakvim načinom gajenja ?
Ima li svrhe raditi nešto ovakvo? Ili je možda bolje da se odlučim za tipični indoor ili outdoor?

Stan mi je mali baš pa mi svaki kvadrat znači, a i ženka bi me ubila da joj sve to stoji mesecima pred nosom...Terasa je pak samo moja :sun2:.

Zamolio bih modere da ne pomeraju temu, jer bih uz vaš blagoslov na ovom mestu započeo dnevnik uzgoja uz nadam se vašu pomoć.
 

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
Komšije imam samo ispod mene, oni ne mogu da vide, a nadam se ni da namirišu. Preko puta nema zgrada bar 2 km vazdušnom linijom...
 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Ako si siguran da te nitko nece vidjet onda je to dobra ideja,ali moras bit svjesta da biljke moraju dobit svoju porciju sunca.Iako ja ne bi to tako radi zbog rizika i ostali stvari.Ako vise volis da ti biljke budu na oku napravi neki box i ulozi malo para,a ako bi htio velike biljke i ako ti je kolicina bitna a nemas para za box onda nabaci pravi outdoor negdje daleko od nezeljenih ociju gdje ni sam neznas da to mjesto postoji jer ipak sigurnost je najvaznija,sve ti se nalazi na forumu sto se tice indoora i outdoora i sveg drugog sto ti je potrebno.Ako se pak ne snades pomoci ce ti ljudi ovdje ukljucujuci i mene...Sretno
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pecurko je napisao(la):
... Plan mi je da za ovih narednih par meseci dok vreme bude kako treba sve držim na terasi koja je jugo-istočno orijentisana. A onda unesem početkom oktobra sve u stan. Kakva su iskustva sa ovakvim načinom gajenja ? ...

licno mislim da je bolje ili cist in ili cist out, ali sve je moguce, npr. prosle sezone sam imao thai/haze x skunk na njivi, pa sa nje skinut klon nastavio na terasi i na kraju ubacen unutra, skinut krajem 11 meseca... dakle, ako ne mozes drugacije izvodljivo je, toliko sto se tice iskustva, a na osnovu licnog iskustva... sretno
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
a sto bi ih unosio unutra pocetkom oktobra??????

lepo odradis ceo grow na terasi....pocetkom oktobra ce ti vec biljke biti pri kraju cvetanja...mislim na out.... tako da ne vidim razlog za unosenje unutra.

pozzzzzz
 

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
Ovako, svaki put kad sam kao mlađi probao gajiti uvek je bilo out zbog matoraca i uvek bi nešto sjebalo biljke...
Što se tiče opreme tu imam dosta toga, imam MH 70w 4200k, imam led reflektor 20w rgb, imam 5kg CO2 bocu, imam i volje i strpljenja, ali imam i ženku koja veruje u feng-neki tamo, pa bi joj pored mojih silnih akvarijuma to bilo teško remećenje energije...a kako mislim da svi treba da imamo svoja ubeđenja, ja njena moram da poštujem.
Unutra sam mislio da ih unesem pred kraj growa, na par nedelja sunčanja na 2700 kelvinazi.
 

KneLLe

Aktivan Član
02.08.2011
76
25
8
35
pecurko je napisao(la):
Ovako, svaki put kad sam kao mlađi probao gajiti uvek je bilo out zbog matoraca i uvek bi nešto sjebalo biljke...
Što se tiče opreme tu imam dosta toga, imam MH 70w 4200k, imam led reflektor 20w rgb, imam 5kg CO2 bocu, imam i volje i strpljenja, ali imam i ženku koja veruje u feng-neki tamo, pa bi joj pored mojih silnih akvarijuma to bilo teško remećenje energije...a kako mislim da svi treba da imamo svoja ubeđenja, ja njena moram da poštujem.
Unutra sam mislio da ih unesem pred kraj growa, na par nedelja sunčanja na 2700 kelvinazi.

Meni ne ide u glavu zasto spamas covjeku dnevnik... Prelistaj forum i potrazi si odgovor ako ne... Uzmi ti i nalijepi crnu foliju na prozore i onda oblijepi folijom sobu i onda posadi u toj sobi...
Pecurko, nadam se da ce biti interesantan grow, samo nam slikica nabavi.. Zelim ti srecuuu :)))
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
kao sto rekoh, moze, ali je zaista bitno da na terasi imas bar 5~6 sati direktnog sunca preko dana... i za terasu bi ti bilo odlicno da nabavis nekog automatika, pa ne moras cekati jesen, ne moras nista unositi unutra... samo furaj, sretan balkon-grow ;)
 

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
Biće sličica čim sve proklija i posadi se, ne verujem da želi iko da vidi vatu u kutiji str8-ta.
@Power seed, voleo bih da nabavim auto, ali nisam sa svim tim najbolje upoznat, stoga čitam i učim...može slobodno neki predlog ili link.
I hvala na savetima i praćenju teme uopšte:bananallama:
 

njrnjava

Aktivan Član
09.05.2011
106
17
18
36
Pozdrav pečurko!! super su malene, pogotovo ova sa zadnje fotke!! Ali, da.. uvijek ali... mozda da barem dvije stavis na balkon...ako ti ova ispadne muska steta ce bit vremena i zivaca...