pepeo?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
E jel valja u soil mix bacit malo pepela?

Ja ispred kuce imam masu toga, jer imam kamin u kuci pa bacam pepeo ispred prozora.. e i na tom raste cvijece i to onak predobro.. To je cijelu zimu bilo vani i sad se fino natalozilo.. onak skoro je ko neka jako rahla zemlja.. ugl jel valja to za ubacit?
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
mislim da je pepeo luznat i da ga je ok malo
stavit kad ti je ph prenisko, ali malo.
ali nebih se kladio u to jer neznem vise
di sam to vidio i jel vrijedi...
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
može se ali ja nisam baš pristalica pogotovo znajuci da pepeo ima kancerogena svojstva .
od čega kod bilo gorilo je i sigurno nije zdravo ako imate problema sa ph onda neki bio regulator kao npr onaj za ribice jer sama logika nalaže da ako taj ph + - naliješ u akvarij da izravnaš ph i ako ribice ne pomru a neće :D onda sigurno i nama neće biti ništa tako da po meni najbolje je pogledati u shopu sa akvarijskom opremom.
Ja imam ph + i minus od Bionova i hesi no to je opaka kemija ima sve one znakove iza pitaj boga što je to :D
ja sam za totalni bio i to je moj čvrsti stav . kemija kod mene ne prolazi xexexx
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Istina da je pepeo gorio.. ali u nekoj tocki vremena citava zemlja je gorjela. Livadna trava najbolje uspijeva iza kise kojoj je prethodio pozar.. dakle pepeo pognoji zemlju voda germinira sjeme i pici misko..

Evolucija se pobrinula da sve ono sta je prirodno iako djeluje destruktivno zapravo je veoma uravnotezeno i zdravo.
Dakle biljka nece apsorbirat "kancirogene" spojeve i na nju nemaju negativnih posljedica po mojim saznanjima. Misljenja sam da sta se sigurnosti tice je perfektno u redu ako ne poremeti neki drugi od uvjeta potrebnih za uspjesan grow tipa PH..

Ovo sve vrijedi iskljucivo ako je pepeo nastao od nekoc zivih organizama nezagadjenih kemijom.. naravno da nije mudro pognojit biljku pepelom od iverice, kartona, plastike i slicnih tvorevina. :shit2:
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
vjeruj nema potrebe stavljati tako nesta, to su ljudi prije radili
jer nije bilo gnojiva danas je to potpuno nepotrebno, a pogotovo
to stimanje ph-a dok jos nemas nikakvih poteskoca
imas sve potrebno u miksevima zemlje i ne brini
nece ti pepeo puno pomoci.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
uglavnom bilo kako bilo jako neprezicno povecavanje ph zemlje a što se tiče majtsa ZABORAVI :) i da nezaboravim tu je i virus koji se prenosi duhanskim proizvodima inace pogaca duhan no pogađa i naše ljubimice a prenosi se putem cigareta ruka biljka xD tobacco mosiac virus
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Eh ova stara tema probudi u meni nuba koji nije imao pojma... i dalje gledam isti pepeo... i dalje cvijeće raste ko ludo.
Znam što mi je činiti ove godine :D

A vi ostali se pazite pepela ak su vam kemikalije gorjele u kaminu, i nemojte njime tamaniti gamad... Ima drugih stvari za to, al najbolje je kad se gamad ne pojavi ;)