HID/HPS Permanekultura

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bLuNt.z

Aktivan Član
06.09.2006
233
1.332
143
Satyaloka
To to je pitam @Mad Rabbit ! Hvala na skolici.
c/p za one koji neznaju..

"
Transpiracija je isparavanje vode iz biljaka, pogotovo lišća, a i isparavanje vode iz stabljike, cvijeća i voća.

Transpiracija se odvija kroz puči lista tj. kroz otvor u lisnoj epidermi koji omogućuje izmjenu plinova između vanjskog svijeta i parenhima lista. Transpiracija omogućava protok hranjivih tvari od korijena do gornjeg dijela biljke, u kojima je smanjen hidrostatski tlak zbog isparavanja vode i kao rezultat toga voda s otopljenim tvarima putuje prema lišću.

Regulira se otvaranjem i zatvaranjem puči listova. Količina vode koju biljka gubi transpiracijom ovisi o intenzitetu svjetlosti, temperaturi, vlazi, vjetru i veličini biljke. Također količina vode u tlu i temperatura tla utječu na otvorenost puči listova, a time i na isparavanje."
 

bLuNt.z

Aktivan Član
06.09.2006
233
1.332
143
Satyaloka
totalno (vam) nebitno, al' strg'o sam girl scout cookie kompletnu granu... napadaj kaslja prilikom "hand-job"-a (as mentioned before premature LST). Oh well... shit happens!
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Ipak si mogao ubaciti neki mokri ručnik sad dok su male i malo dignut vlagu iako pokaziva 65% pa vlaga ne bi trebala bit problem i neke ventove da pirka po njima, vidi se da im je vruće,po onome na slikama ja bi tako napravio. Sretno u nastavku
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Love
Reactions: bLuNt.z

bLuNt.z

Aktivan Član
06.09.2006
233
1.332
143
Satyaloka
Ipak si mogao ubaciti neki mokri ručnik sad dok su male i malo dignut vlagu iako pokaziva 65% pa vlaga ne bi trebala bit problem i neke ventove da pirka po njima, vidi se da im je vruće,po onome na slikama ja bi tako napravio. Sretno u nastavku

:thumb:

Stavio jucer i mokre rucnike! :D + posudu sa vodom (old school!)
digao takodjer malo lampu unatoc dosadasnjim savjetima...
 

bLuNt.z

Aktivan Član
06.09.2006
233
1.332
143
Satyaloka
Apdejtic, no pikcrz, jbg... nikak' da dodje taj kinez.

28. 01. 2020.
Digao sam lampu na 50 cm iznad vrha najvece biljke. I dalje dnevno spricam (maglica) biljke i zemlju 2-3x (obicnom vodom). Vidim lepi napredak na Black Domina #2, daj Krishna da je zenka.. Danas slusaju Thome Yorkea.​
29. 01. 2020.
Odsjekao sam par listova pri vrhu White Widow #1 kako bi novoizrasli nodovi dobili vise svijetla. Od sestre sam na poklon dobio „grancicu” limuna pa pokusavam to spasiti. Presadio sam ga i stavio u sator. Biljke danas slusaju Cinematic Orchestra.​

Sve u svemu... hand-job LST je i dalje u igri.. temperatura i vlaga postojane poput moje frizure. vrt zgleda sretno i zadovoljno :)
 

Hammer 2 +5 bombi

Banned
Banovan
24.01.2019
1.347
8.977
258
:wave: Ima i pozitivna strana ako se potovi ne pune do samog vrha nego recimo 2-3 cm niže.Na taj način prilikom zalijevanja se neće prljati box a curice ako se počnu izduživat onda dodaš zemlju što će ih malo ustabilit.Možda nisi trebao WW topirat, dosta je ona gusta i razgranata sama po sebi(ali to sve što ti pišem je moje mišljenje pa bilo pogrešno ili ne).Lišće služi kao kolektor koji skuplja ajmo reći svjetlost što je pokretač svega.Mislim da nemaš potrebe tako učestalo folijarno špricat curke, ne vidim tu neku pozitivu.Koristiš li i sada ct? Kakav je taj inline exthaus vent na izlazu.Po meni 2 venta za upuh ti sigurno ne trebaju, rade bih pojačao izlaz zraka. Radi li ventilacija stalno? :rasta: :respect:
 

bLuNt.z

Aktivan Član
06.09.2006
233
1.332
143
Satyaloka
:wave: Ima i pozitivna strana ako se potovi ne pune do samog vrha nego recimo 2-3 cm niže.Na taj način prilikom zalijevanja se neće prljati box a curice ako se počnu izduživat onda dodaš zemlju što će ih malo ustabilit.Možda nisi trebao WW topirat, dosta je ona gusta i razgranata sama po sebi(ali to sve što ti pišem je moje mišljenje pa bilo pogrešno ili ne).Lišće služi kao kolektor koji skuplja ajmo reći svjetlost što je pokretač svega.Mislim da nemaš potrebe tako učestalo folijarno špricat curke, ne vidim tu neku pozitivu.Koristiš li i sada ct? Kakav je taj inline exthaus vent na izlazu.Po meni 2 venta za upuh ti sigurno ne trebaju, rade bih pojačao izlaz zraka. Radi li ventilacija stalno? :rasta: :respect:

Hvala na savjetu! Testiram..; ovo mi je tek 3ci (ili 4ti?) indoor grow pa rek'o idem probat skinut to gore "kaj smeta" da bi joj doslo vise svijetla na nove cole dolje pa da vidim kak' ce se to razvijat usporedno sa Gsc i/ili White widow #2 sa kojom to ne planiram raditi ( vec cisti LST i defoliage). Cemo da vidimo ilitiga otom potom... no zelja mi je probat par tehnika pa vidjet rezultate buduci da se do sada nisam "usudio" previse eksperimentirati.
(btw upravo sam im upalio dan :D, 'zgleda jos divnije nakon micanja spomenutog lisca!)
Cijeli dan sam oko njih buduci da nemam pametnijeg posla pa cesto i spricam. Slozio bih se da nema smisla toliko spricat (2-3x dnevno) koliko ja to cinim, no ne vidim nis' lose u tome buduci da mi vlaga zna pasti ispod 40% (humidifier krep'o...). Ispravite me ak' grijesim. CT?
Trenutno mi je u funkciji samo jedan vk100 in-line (iz sobe u shator) i jedan 125 exhaust koji vuce kroz filter (da, znam da mi isti jos netreba) pa ide kroz cool tube i van u sobu (uskoro van kroz knauf - working on it). Ventilacija radi samo "'preko dana", dok spavaju upaljen je samo mali fan koji je situiran iznad vrhova biljaka tek toliko da pirka :)

::listomahanje:: :wave:
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
:wave:

komentar se odnosi na post br 59 na prošloj stranici , eo ne mogu sliku prenijeti, ali obrati pažnju

na 2 .slici na gornjem lijevom listu imaš nametnike, najvjerojatnije tripse, nema ništa opušteno ):
i ostatak lišća izgleda več izraubano, a ti ga još režeš

znaš što, imaš dobru opremu, jaku volju i razlog, samo ti još fali mentor :)
šteta bi bilo da propadne grow, a već od početka problemi...
 
Poslednja izmena:

Hammer 2 +5 bombi

Banned
Banovan
24.01.2019
1.347
8.977
258
:wave: Bar za sada ja osobno nebih koristio filter niti ct. Obavezno već danas namjesti da ti ventilacija radi 24h,prvenstveno izlaz zraka i bar jedan vent da ga mješa unutar boxa. To ti je vjerovatno i razlog što se javlja transpiracija. Čim to napraviš siguran sam da će živnut.Nemoj rezat zdravo lišće, osim eventualno kasnije kod lolipopa, defolacije itd. I nemoj ih jedno vrijeme folijarno špricat, ps ti si na potezu... :respect:
 
  • Love
Reactions: bLuNt.z

bLuNt.z

Aktivan Član
06.09.2006
233
1.332
143
Satyaloka
:wave:

komentar se odnosi na post br 59 na prošloj stranici , eo ne mogu sliku prenijeti, ali obrati pažnju

na 2 .slici na gornjem lijevom listu imaš nametnike, najvjerojatnije tripse, nema ništa opušteno ):
i ostatak lišća izgleda več izraubano, a ti ga još režeš

znaš što, imaš dobru opremu, jaku volju i razlog, samo ti još fali mentor :)
šteta bi bilo da propadne grow, a već od početka problemi...

Nisu to tripsevi, posipao sam biljke nekakvim BigPlant "izboljsevecem zemlje i biostimulantom" iz neznam kojeg razloga preko cijelih biljaka :D . Biljka 'zgleda izuzetno zdravo.. vec bi je nametnici ostetili a i presli na druge bijke (iz mog iskustva). Bacam nove fotke danas! pa me ispravite ako grijesim :)


:wave: Bar za sada ja osobno nebih koristio filter niti ct. Obavezno već danas namjesti da ti ventilacija radi 24h,prvenstveno izlaz zraka i bar jedan vent da ga mješa unutar boxa. To ti je vjerovatno i razlog što se javlja transpiracija. Čim to napraviš siguran sam da će živnut.Nemoj rezat zdravo lišće, osim eventualno kasnije kod lolipopa, defolacije itd. I nemoj ih jedno vrijeme folijarno špricat, ps ti si na potezu... :respect:
Got it!
Jos jednom.. CT? Nisam shvatio skracenicu.


HVALA NA SAVJETIMA!!! <3
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and jesam

Hammer 2 +5 bombi

Banned
Banovan
24.01.2019
1.347
8.977
258
Piše na početku dnevnika cool tube, neznam jel ga koristiš sada, ne vidim slike ali očito koristiš.Jesam ti nije sa sigurnosti potvrdila jesu li tripsi ili ne. Nisam obraćao pažnju ali vjerujem mladoj dami koja ti je željela skrenut pažnju na nametnike...
 
  • Love
Reactions: bLuNt.z

bLuNt.z

Aktivan Član
06.09.2006
233
1.332
143
Satyaloka
Piše na početku dnevnika cool tube, neznam jel ga koristiš sada, ne vidim slike ali očito koristiš.Jesam ti nije sa sigurnosti potvrdila jesu li tripsi ili ne. Nisam obraćao pažnju ali vjerujem mladoj dami koja ti je željela skrenut pažnju na nametnike...

Da, koristim cool tube od starta.. (CT!! ;D)


onda dobro, izgleda da imam tripsofobiju :D
anyway, good luck :watch:
CT je cool tube

Velim, postam fotke danas pa me ispravite ako grijesim! <3