Pet elemenata, marihuana i zasto je ona zabranjena

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
:thumb: Hehehe

U biti ljudi se jedva suzdržavaju da ne popljucaju sve... ali to je znak da ima u teksu energije da podigne smrad na površinu. Sve izrečeno iz života nosi snagu...

Ali uskoro bi mogla, a i oće u grejvijard;)
 
Poslednja izmena:

Mahnita

Aktivan Član
11.08.2015
234
1.014
143
43
Panny, Panny, Panny .... :D

Schaldon VS Leonard :ajnstajn:

Ne mozes znati ko si jer u svakom trenutku nastajes kroz vrijeme. Sve sto znas je to Da Jesi ali ne znas sta ces nastati. To po teoriji..univerzum i teorija velikog praska o_O
No po teoriji svijesti, snosimo odgovornost i obavezu prema tome Da Jesmo, sta jesmo i sta cemo postati. :spliff:??? :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

Rope73

Form
Poznanik Foruma
02.06.2015
591
4.662
163
50
@Napušena Vjeverica , potpuno te razumijem. Saznanje (kako ja zovem moj put kad se slozim) je tesko pretociti u rijeci a da i budes shvacen. Ljudski vokabular je premali za to. Ipak mnogi pokusavaju i jednostavno se gube u rijecima,shvataju se kao ublehe i tu im je i kraj. Rodjeni smo kao jedinke,shvatamo sve oko sebe kao jedinke,i odlazimo kao jedinke.
Tako je svacije "saznanje" samo i SAMO za njega/nju.
E,kako cemo "iskoristiti" saznanje nase...

Ja uspijevam apsolutni Zen da aktiviram,empatiju blokiram za stvari na koje ne mogu da uticem jer , u konacnici, nista nije bitno.
Higgs-ov boson oliti "bozija cestica",do sada najsitnija cestica otkrivena u postanku MATERIJALNOG , svaka situacija u Univerzumu je To tj,skup enormnog broja TOGA. Pas osjeti strah ali i mir nash. Na prvi filing reaguje,na drugi samo prodje kao da te nema. A i nema nas za njega jer smo u tom trenutku u apsolutnom skladu sa svom okolinom nasom.
E sad za biljkice najljepse :) . Gledao sam experiment,iste biljke,isti uslovi drugacija muzika . Samo gdje je biljka slusala hard core je pokazala neznatno bolje rezultate od ostalih. Ne cuju.Ba :) ali osjete vibru pa tako i nasu,nas sklad i tako reaguju. Tu se gubi i ta ljubav navodna prema njoj jer ona ne osjeca ona dozivljava...
Dobro jutrooo :)
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Rodjeni smo kao jedinke - netocno

shvatamo sve oko sebe kao jedinke - tocno

i odlazimo kao jedinke - netocno


Ne radas se sam od sebe. Nastajes od oca i majke.
Shvacamo sebe kao jedinke. Istinita tvrdnja ALI ne i cinjenica.
Ne odlazimo kao jedno. Da umres, umro bi i dio onih koji te vole. Makar smrt ne postoji, ona je samo prelazak jedne vrste energije u drugu.



No on-topic:

Pazite ovo.
2 covjeka posadili 2 biljke. Svi uvijeti rasta isti.
Biljka prvog slabije razvijena. Nikad je ne obilazi. Ne misli na nju.
Biljka drugog ko bor, ogromna. Svaki dan cuci i zuri u nju po 3h. Ne zaljeva, ne gnoji.

Zakljucak? P.S. ISTINITA PRICA, ja vidio na vlastite oci.
 

Mahnita

Aktivan Član
11.08.2015
234
1.014
143
43
Meni se cini da vi mijesate kruske i jabuke. Pricamo li o nama kao o beskonacnom skupu paralelnih univerzuma, kao o cesticama koje su sudjelovale u nastanku neke zvijezde, lutale kroz prostor i vrijeme vezale se kroz nas u beskonacnost .... ili pricamo o nama kao stvarnim bicima, tvorevinom svijesti?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: rKj420 and Blader

Rope73

Form
Poznanik Foruma
02.06.2015
591
4.662
163
50
Ovo je tema,off topik koju pricamo,u kojoj se ne moze koristiti "netocno" ni "tacno" ;)
Umno,mentalno,duhovno radjanje i "umiranje",ne ova "karoserija" koja nas nosi...na to sam mislio. Izgradjujemo (tj. pronalazimo u sebi svesaznanja koja se vec nalaze u nama) sebe sami ili ne radimo to.
U svemu tome smo jedinke.
Od nas kao pojedinca zavisi hocemo li imati priliku ili uopste znati da postoji prilika za znanje,sklad znanja (kao muzika,svaka nota uskladjena jedno DJELO), ritam...
Umiremo kao jedinka i prelazimo u drugi tip energije (ovisno o nasem stanju duha ,uma i nasem znanju i u koji oblik energije)
Poslije moje klinicke smrti,a i prije sam kao dijete bio zainteresovan za sve o cemu pricamo,sam bio zedan istine koju sam okusio i iskusio taj dan.
Nisam vidio ni Isusa ni blabla ijednog ,nije mi umrla misao o mojima. Osjetio bol dusevnu kako ce primiti vijest da sam mrtav ali mene NISTA nije doticalo,mene kao jedinku,pojedinca..za mene. Nego samo za moje najblize i to je bila samo misao koja je prohujala i nevjerovatan osjecaj NIRVANE.

Topik: Vjerujem ti za biljke jer i sam buljim u ovu moju djevojcicu prelijepu :) . Dozivljava moju pozitivnu energiju dok je gledam pa eto ;)

P.S. Dok sam pisao prvi post zvuk vibera i vajbera mi je krao misli :grrr::)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader and Mahnita

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Bravo ljudi...Um na puno načina može prikazat dinamiku kroz simboliku individualnu za tu jedinku zato živi,istražuj, igraj se, mašta je jedina granica...

Sve nosi u sebi znanje koje nas može naučit ako smo prazni, a ako smo puni onda cujemo samo sebe i kad pokusavamo druge razumit to radimo kroz svoje okvire shvačanja... znači laganini i polako i nije te briga...:zvizd:
 

Rope73

Form
Poznanik Foruma
02.06.2015
591
4.662
163
50
Ja sam od dana kad sam dozivio tj. prezivio kl smrt , sve ....svo svoje znanje ...tudje, koristio da analiziram sve cega se sjecam. Prolazili su mi moji roditelji i sestra kroz misli, i samo sam razmisljao kako ce reagovati kad saznaju da sam mrtav a, necu im moci reci da smrt NE BOLI. Poslije te misli imao sam mirenje sa sobom da sam mrtav. Teze mi je bilo kako ce oni prihvatiti,ustvari to je jedini teski trenutak bio.
Znaci,ne umiru ...ne odumiru u nama makar zadnjim trzajem mozdanih celija.
E sad,kad sam svario njih,pa sebe...nista vise nije bilo bitno. Nevjerovatan osjecaj , totalno rasterecen ovostvarnim problemima, ma i jednom osjecaju sto je svojstven homosapiensu. Bio sam ateista i poslije toga sam definitivno SVJESNO Ateista ostao.
Malo kao "Martin,divizija" ali :)
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
svi mi znamo da smrt ne boli,al smo zaboravili:)ako nije tajna,di si se nasa nakon napustanja tijela,u prostoru nekom,il si ti bio taj prostor sa svojom svijescu?
 

Rope73

Form
Poznanik Foruma
02.06.2015
591
4.662
163
50
Sve oko mene je bilo isto. Tu sam gdje sam samo, sve oko mene sto se zbivalo nije me doticalo. Trebalo me je enormno boljeti tijelo...NIJE. Razgovarao sam sa nekim ,meni nepoznatim, ljudima koji, po svemu sto sam cuo kasnije od drugih...nisu bili tu. Mogu reci da sam i bio "tu",na Planeti a i u svom prostoru nekom, ogradjen od svega sto se zbiva tj, apsolutno nebitno sve . Tako da mogu reci da me je bilo i tu i tamo :). Mene fascinira brzina prihvacanja i mirenja sa smrcu i ne "samo" to nego,na neki cudan nacin joj se i radujem sada. Nisam suicidalan,ma jok...Obozavam ovaj jedini zivot koji imamo ,obozavam ljude koji su u njemu ustvari. Imamo svoje vrijeme u ovom obliku i nastojim ga iskoristiti sa sto vise smijeha a sa sto manje glupih nesuglasica.
To dvoje ljudi za koje se ispostavilo da ih nije bilo,su mi i rekli da nisam mrtav. Upravo u tom trenutku, a ja sam ih samo pogledao i konstatovao da sam i ja mrtav kao i oni, na njihov odg da nisam, osjetio tu enormnu bol koja je ,po meni ,trebala da bude odmah...(bolilo je narednih 6,7 mjeseci do suza).
To je moj dio price jer sve sto je i bilo stvarno za druge naravno ,sam cuo poslije. Nisam se pomjerio sa mjesta na kojem smo pogodjeni,oci mi otvorene bile nisam disao...Sve mi je opisao drug koji je bio do mene a njega nisam vidio tj.,nema ga nigdje od trenutka kad smo i pogodjeni pa tek par mjeseci poslije smo se sreli i pricao mi stvari koje je mogao da zna samo neko ko je bio uz mene i tom trenutku...
lako se zapetljam kad/ako pricam o tome. Misli moje su jedno i lako ih varim ali pretociti sve na "papir"..:) Roj misli pa valja to posloziti sve .
Sve je fizika i hemija. Na mapi nije bilo ni Isusa ni Petra,tunela... ;),osjecao sam opet radost i nekakvo rasterecenje cudno, od svega.
 

Pustinjak

Banned
Banovan
08.07.2014
65
79
18
kad smrt dođe,boljela ili ne,gaće se pune :poop: svaka čast tebi ako si taj strah prevazišao.
inače ovi što su ti rekli da nisi umro,kako su ti to rekli? mimikom,govorom,telepatski?
 

Rope73

Form
Poznanik Foruma
02.06.2015
591
4.662
163
50
Strah je od fizicke boli. Ja je nisam osjetio dok nisam skontao da sam ziv. Kako su se obratili...mislim da sam ih jednostavno cuo tj., cuo sam baku,zenu "nisi sine mrtav". Vremenski,koliko ja mogu da sastavim,to se sve dogadjalo dok su me pipali (puls,disem li) neki ljudi koji su mene ostavili a druga odnijeli (bilo zajebano pa smo samo ranjene nosili a mrtve ostavljali).
To ja ne znam nego ,ponavljam se jbga,drug mi je to ispricao.
Ovi me pipaju a ja sa starcima popricao u istom trenutku. 23 god je proslo od toga,ali nema dana kada makar 5min ne razmisljam o tome (nove ideje,novo tumacenje...) scena,ton su uvijek isti. Nisam iskopao iz sebe nista novo za taj dozivljaj osim ovo sto pokusavam da objasnim sebi jos uvijek pa i onon koga zanima.

Smrt ne boli Tita mi ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp and H2O888

SpontaniK

Banned
Banovan
16.08.2016
54
44
18
Postoje 4 elementa. Tekuće stanje. Kruto stanje. Plinovito stanje. Gorivo stanje. Tvore sve. Sve je jedno. A različito. Kompletna konstrukcija posložena u savršen redoslijed. Smjer kretanja su svi smjerovi. Pogrešno ne postoji u prirodi. Sve je ispravno samim time sto postoji. Primijeniti proizvoljno. Željeni smjer proporcionalan želji kretanja. Obrnuto proporcionalan okolini kretanja. Koliziju smjerova izbjeći. Kvaliteta smjera uspješnija ukoliko sličnija smjeru okoline. Usuglasiti smjerove na obostrani uspjeh i zadovoljstvo. Garantira uspjeh.