Peticija - Uklonite zakonske zabrane vezane uz uzgoj i konzumaciju svog bilja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.09.2015
66
158
33
Planeta Zemlja
Interesuje me da li je i jedna online peticija ikada promenila išta?
Nije niti neće. Peticija nema ruke, tijelo...um da promijeni išta. Samo čovjek ima tu sposobnost. I što tjera primatelja peticije da promijeni išta? Ništa. On je "dobio" mandat, radi što ga volja pa se ti žali ustavnom sudu koji je opet dio iste mašine. Ako želite growati bez straha, prvo morate početi growati bez straha.
Što mislite zašto je medijima glavni posao sijanje tjeskobe i straha? Ljudi u strahu su podložni i prihvaćaju autoritet, koji u ovome slučaju kaže da je trava ilegalna pa ljudi u strahu ne growaju. Što mislite da bi se dogodilo kada bi se sutra svi probudili potpuno bez straha od progona zbog uzgoja? I oni koji growaju i oni koji bi ali se boje? Kada bi biljke počele nicati po balkonima, vrtovima, terasama....brzo bi se rasplinula iluzija zvana "zakon"

:joint2:
 
Poslednja izmena:
16.12.2014
353
246
43
30
Nitko se ne lisi osjecaja, ali sta ces, ici javno prosvjedovati obicno ne urodi plodom kao ni peticija, ali u ovom slucaju trosis vrijeme, pare, gorivo i ostalo da riskiras da u najgorem slucaju zavrsis u buksi jer je izbio neki nered, a u najboljem slucaju se vratis doma bez da si napravio neku razliku.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Meni su uistinu zanimljivi ti šatro borci za legalizaciju iz fotelje. Stavi dva tri linka i onda ajmo potpisujte ekipa, ja se trudim, ja se borim, ovo ono. A kad treba javno istupiti i izaći na ulicu i dati potporu oboljelima u borbi za legalizaciju i pravo na lijek onda se nađe tek šačica ljudi dok ostali bleje u ekran i traže izgovore zašto se nisu pojavili, pomalo tužno. Imamo hrpu udruga i pokreta za legalizaciju širom balkana, na žalost na čelu takvih udruga sjede ne educirani ljudi koji javno osuđuju uhićenja dilera, stvarno sramotno da se na taj način neko ide borit za legalizaciju. Nedavno sam se obratio dopisom jednoj poznatoj udruzi u HR u kojem sam im uputio kritike na neozbiljnost i davanje potpore dilerima. Samo sam im želio ukazati na njihove vlastite propuste i da to nije način da se bori za legalizaciju. Najsmješniji mi je bio odgovor njihovog dopredsjednika koji se ispričao na propustima i složio sa svime što sam im naveo u dopisu, te mi ponudio mjesto u vodstvu udruge :upiii:, toliko o ozbiljnosti. Sad se pokreće i Canabis social club Hrvatska koji se planira ustavno boriti za totalnu liberalizaciju kanabisa, a ideja im je da klub postane dioničko društvo za što im je potreban početni kapital od 200 tisuća kuna. Već su se tu nakupile i neke nekretnine pokretača kao zalog za početni kapital, traže se školovani i educirani ljudi koji su spremni pomoći, traže se sponzori i potpora svih udruga sličnog ili istog karaktera. Mislim da bi to moglo nešta promjeniti, iako i dalje gledam na taj projekt sa dozom rezerviranosti. Budemo vidjeli, a što se tiče peticija, ja je mogu napraviti za 30 minuta, al nema od tog vajde. Tko se želi borit, nek digne dupe iz fotelje, odljepi oči sa ekrana i ajmo u boj :makaze:.
 
23.12.2015
62
37
18
35
Koliko sam informisan Hrvatska je krenula dobrim putem ka dekriminalizaciji.
Video sam ovih dana da će oboleli u HRV dobiti PRAVE lekove. To mi se sviđa. A čitao sam i o nekim primerima gde su oboleli oslobođeni krivičnog gonjenja.
Kod nas u Srbiji je krenulo putem kojim je i Slovenija krenula. Odobreni su lekovi koji nemaju efikasnost i ne sadrže sve potrebne materije a preskupi su za građanstvo. Tri leka su zavedena dva su sintetička a jedan je ekstrat.
Potreban je dobar pristup, ne možemo odmah spominjati legalizaciju, to stvarno nikada neće proći. Prvo korišćenje u medicinske svrhe, onda dekriminalizacija pa tek tad možemo da pričamo o legalizaciji.
Podržavam vas na vašem putu. Ako vi uspete onda je to i za Srbiju lakši put. Jer valjda će se ovi naši ugledati malo i na vas.
 
Poslednja izmena:

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
@Ganger Hrvatska je dekriminalizirala vutru još ulaskom u EU, točnije 1.7.2013. Od tada svako posjedovanje se kažnjava novčanim iznosom bez ikakvih tortura. Od kraja prošle godine Hrvatska je i legalizirala kanabis u medicinske svrhe. Naše povjerenstvo za legalizaciju je odmah jasno reklo NE sintetici i slovenskom modelu. Na listu ljekova je uvršten derivat dobiven od cvijeta kanabisa i sam cvijet kao sušena materija. Sa time HR je postala jedna od najliberalnijih zemalja što se tiče medicinskog kanabisa.
Malo si pobrkao redosljed, jedan od preduvjeta ulaska u EU je dekriminalizacija, a nakon toga sljedi legalizacija u medicinske svrhe. Problem u HR je što još nema kanabisa niti derivata u lijekarnama, pa u slučaju da lječnički konzilij odobri nekom liječenje medicinskim kanabisom, taj je prisiljen kupovati je u Austriji ili drugim zemljama EU koje su odobrile isti lijek. Problem je što pacijenti da bi se mogli liječiti kanabisom moraju proći hrpu tortura, i imaju pravo na taj lijek tek ako se ustanovi da nakon dugotrajne terapije klasičnim lijekovima nema poboljšanja. I tek nakon tih svih silnih peripetija mora izaći pred liječnički konzilij koji daje odobrenje pacijentovom osobnom liječniku da prepisuje sirovinu kanabisa ili sami cvijet. Nove informacije daju naslutiti da bi do ljeta trebao početi uvoz kanabisa i derivata iz daleke nam Kanade, a radi se na tome da bi se imunološki prenamjenio u pogon za vlastitu proizvodnju medicnskog kanabisa.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xcx
23.12.2015
62
37
18
35
Znam da je 2013. u Hrvatskoj dekriminalizovan Kanabis ali nisam znao to za EU. Jer evo u Srbiji se ubiše sa pričama o ulasku u EU i svaka politička partija (izuzev ovih desno orjentisanih) pričaju i obećavaju ulazak u EU. A o dekriminalizaciji se malo priča. Više je priče o korišćenju u medicinske svrhe. Sad sam shvatio da to i jeste problem.
Ovde i dalje važi kazna 6 meseci do 5 godina. A ako odluče mogu podići i optužnicu kojom bi dobio 5 do 15.
Svakako Srbija treba da se ugleda na Hrvatsku ma kojim redom išle procedure.
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Puno je lakše naći novce i bezbolnije platiti kaznu nego dobiti u najboljem slučaju uslovno godinu i biti u psihičkoj torturi još godinama jer si zaveden kao krimos i ne možeš izvaditi uvjerenje o nekažnjavnju.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Uvjerenje o nekažnjavanju može dobiti svako ukoliko se trenutno ne vodi sudski postupak protiv njega, ukoliko nije trenutno na izvršavanju uvjeta ili kušnje, te ako protiv njega nije podignuta pravomoćna optužnica ili nepravomoćna novčana kazna. Više manje je svi mogu dobiti. Ja sam dobio uvjerenje kad sam izašao iz bukse i prošao kušnju od 6 mjeseci. Na taj način funkcionira svaka pravna država ;) .
Nije to problem, problem je što se u tom vašem trenutnom sistemu u Srbiji ili onom nekadašnjem u Hrvatskoj na taj način, manje više obične konzumente obilježava, tj. obilježavalo za cijeli život, i od njih pravilo kriminalce. Sve u svemu sjebano se takav "označen" čovjek osjeća pri svakom legitimiranju, prelasku granice i slično. Pogotovo kad si s obitelji, ideš preko grane, provjere te, pa ti kažu; "stanite malo sa strane". Nimalo ugodno. A kad se zamisliš da je to sve samo radi par grama vutre, obične biljke, koju su stigmatizirali i uzeli si za pravo da je svojataju, da brane prirodu i igraju se bogova. Uistinu tužno :(. Ja se samo nadam da će doći bolji dani za sve, siguran sam u to, samo je pitanje vremena. Tako tko god tvrdi da su kazne preskupe i da nije bolje, slažem se da jesu, ali kolika je cijena doživotnog pečata, to je pitanje. Živi bili pa vidili, Peace!
 
19.09.2015
66
158
33
Planeta Zemlja
Puno je lakše naći novce i bezbolnije platiti kaznu nego dobiti u najboljem slučaju uslovno godinu i biti u psihičkoj torturi još godinama jer si zaveden kao krimos i ne možeš izvaditi uvjerenje o nekažnjavnju.
Kazna za posjedovanje plus troškovi te na kraju može koštati 3,5000 eura. Malo tko ima toliki keš. Ljudi čine samoubojstva pod takovim dugovima. Ako ne platiš, ideš u zatvor, gubitak posla....imaš djecu? Jesi li svjestan što implicira takav dug? To je za posjedovanje, a mi tu pričamo o peticiji koja uključuje i uzgoj, a ljudi kojima bi ti radije platio kaznu, za uzgoj zatvaraju u prdekanu. Ne pada mi napamet od dva zla birati manje jer postoji i treći izbor, a to je sloboda. Tu stvar postaje duhovne prirode i pitanje je mindseta pojedinca. Jesi li u glavi kmet-rob ili slobodan čovjek? Slobodan čovjek će biti slobodan i u zatvoru. Koliko slobodnih ljudi stane u zatvore?

:joint2:
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Naravno da se slažem da treba totalna legalizacija, ali ne slažem da je gore platiti prekršajnu kaznu nego snositi sankcije kada te uhvate kao konzumenta ovdje u BiH. @No Joke ovdje ne možeš godinama poslije uslovne izvaditi uvjerenje o nekažnjavanju jer stoji još u registru tako da je osoba u toj situaciji diskriminirana za bilo kakav ozbiljan posao ovdje ili u inostranstvu. Po automatizaciji bi se trebalo poslije par godina to izbrisati, ali često se dešava da ne bude pa osoba mora ići to da naopomene i riješi. I da @yusername uvijek bih birao u zadatoj situaciji manje zlo ako nemam trećeg izbora. I koliko znam da prekršajna kazna u HR nije ni blizu koliko sam skonatao da si htio reći 3,500 eura.
 
19.09.2015
66
158
33
Planeta Zemlja
@Lazarus Led
Uvijek imaš treći izbor, a zove se sloboda. Ja biram slobodu. Ako nikome nisi štetu nanio, a pristaješ na kažnjavanje (biraš zlo) i potpišeš to, tim činom postaješ podanik drugome čovjeku (sucu...), daješ mu legitimitet i njegova savjest i karma su čiste. Ako izabereš slobodu, a čovjek-sudac te ipak kazni, onda on krši tvoju slobodnu volju, a time i kozmički zakon - Sva bića imaju slobodnu volju, ali nijedno biće nema pravo povrijediti ili nauditi drugim bićima. Prema tome, tko svojom slobodnom voljom "izabere manje zlo" sam si je kriv što je tako izabrao i nema pravo okrivljavati suce, državu, zakone, političare.....pristao si biti rob, bit ćeš rob. De facto.
Što se kazne tiče....za posjedovanje ide do 20,000 kuna što je oko 3,000 eur + troškovi......radije bi uzeo Golfa V za te pare :)

U dobroj vjeri....
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Sve ok druže, ali kakva karma i kakva svijest kad je zakon upitanju? Potpisao ti ne potpisao kazna ti je ista. Ja ne znam gdje si ti vidio tih 20,000 kuna. Lično znam lika koji je platio za posjedovanje oko 1,700 kuna pa mi to zvuči nevjerovatno. Daj mi dokaz da je to tako i ja ću prihvatiti da sam u krivu iako sa sigurnočću tvrdim da je kazna plaćena oko 1,700 kuna. Ako nisi potpisao ne vidim kakvu si treću opciju izabrao jer snosiš svejedno sankcije iz prve ili druge opcije. Ovdje važe zemaljski, državni zakoni a ne kosmički. Zakoni mogu da ti se sviđaju ili ne ali takvi su dok se ne promijene na ovaj ili onaj način. Ako te tu nafatuju u HR ako moraš dati golfa V potpisao ti ili ne, prihvatio ili ne daćeš ga makar ga po svojoj volji i kosmičkom zakonu htio zadržati.
 

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
Neozbiljno ovo sve zvuči, pogotovo ovaj iznad mene sa živim zidom. Ti mora da si neki njihov, bar po pismenosti bi se dalo zaključiti. Hrpa propalih i vječnih studenata osnovala stranku, uhh jebo te kakav pothvat. De HR mladeži otvorite oči malo, pa Pernar i Sinčić su dva delikventa koji neznaju dvije poštene složit. Ako tako razmišlja nadolazeća mladež odoše kola niz brdo. Ja sam uvjek za mladost, al ne za takvu mladost, nego za mlade, školovane i stručne kadrove a ne neke jebivetre cigle i zidove. Pernar lizo guzu milanoviću dok ti vjerovatno nisi ni znao šta je politika. Sjeko vene javno da upozori ljude na nešta al je zaboravio na šta kad su ga uhitili. Ja sam školovaniji od sva četiri predsjednika te šatro stranke. I onda kažu vlast u banani, ma nije vlast u banani nego Vi koji ste ih birali i dali im glas. Strašno kalupirano društvo ograničeno na lijevo i desno, te hrpa mladih ljudi koja nema pojma o politici a glasove daje onima koji imaju nacrtan znak vutre na predizbornom plakatu.
Obrati se zidu pa mi javi šta kaže. Sve me strah kakva nas budućnost čeka, bila ona sa legalnom vutrom ili ne meni će biti isto, ali ovim mlađima koji Sinčića smatraju bogorodicom, jao si ga njima :( .
Pozdrav nepričaj gluposti u koje nisi upućen i neznaš ,živi zid je svoren protiv bankarskog sustava,tj sustava koji je neotplativ .Udruga franak i živi zid su napravili nešto za građane ,a to je smanjenje kamate franka koja je bila neotplativa.Ali nije to sve bore se i za dom -što znači da ti nemogu uzet jedinu nekretninu i nemogu te izbacit iz kuće ako si osto bez posla i slično,ili se razbolio pa nemoš otplačivat. A ti tipkaš po tipkovnici dok stotine ljudi ostaje bez svojih domova .Kad budeš pročito kako je nastao novac i mehaniku novca onda kometiraj i pljuj.Brate nemoj se ljutit moro sam
 
19.09.2015
66
158
33
Planeta Zemlja
Sve ok druže, ali kakva karma i kakva svijest kad je zakon upitanju? Potpisao ti ne potpisao kazna ti je ista. Ja ne znam gdje si ti vidio tih 20,000 kuna. Lično znam lika koji je platio za posjedovanje oko 1,700 kuna pa mi to zvuči nevjerovatno. Daj mi dokaz da je to tako i ja ću prihvatiti da sam u krivu iako sa sigurnočću tvrdim da je kazna plaćena oko 1,700 kuna. Ako nisi potpisao ne vidim kakvu si treću opciju izabrao jer snosiš svejedno sankcije iz prve ili druge opcije. Ovdje važe zemaljski, državni zakoni a ne kosmički. Zakoni mogu da ti se sviđaju ili ne ali takvi su dok se ne promijene na ovaj ili onaj način. Ako te tu nafatuju u HR ako moraš dati golfa V potpisao ti ili ne, prihvatio ili ne daćeš ga makar ga po svojoj volji i kosmičkom zakonu htio zadržati.
Što se kazne tiče evo ti zakon pa čitaj.
ako ti se neda čitati, ja sam ti izvadio....
"(3) Za prekršaj iz stavka 1. točke 2., 3., 4., 5., 6., 8., 9., 12. i 13. ovoga članka kaznit će se fizička osoba novčanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 20.000,00 kuna."
Što se ostalog tiče, tu se ne razumijemo.


:joint2:
peace
 
Poslednja izmena:

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Hvala na inf. Evo vidio sam da je početna kazna 5000 kuna kada te prvi put uhvate, a svako naredno se povećava novčana kazna do 20 000 kuna. Čak te mogu poslati i na liječenje. Zakon je vjerovatno izmjenjen jer je moj prijatelj garantovano prije par godina platio 1700 kuna. Bio si upravu!:thumb:
A baš kao što kažeš za ostalo se nerazumijemo! :rasta:
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Pozdrav nepričaj gluposti u koje nisi upućen i neznaš ,živi zid je svoren protiv bankarskog sustava,tj sustava koji je neotplativ .Udruga franak i živi zid su napravili nešto za građane ,a to je smanjenje kamate franka koja je bila neotplativa.Ali nije to sve bore se i za dom -što znači da ti nemogu uzet jedinu nekretninu i nemogu te izbacit iz kuće ako si osto bez posla i slično,ili se razbolio pa nemoš otplačivat. A ti tipkaš po tipkovnici dok stotine ljudi ostaje bez svojih domova .Kad budeš pročito kako je nastao novac i mehaniku novca onda kometiraj i pljuj.Brate nemoj se ljutit moro sam

Politika i pravo su mi struka, iako se trenutno ne bavim sa tim al sam prilično informiran. Pročitaj malo troškove koje stvara živi zid, a idu iz džepova poreznih obveznika. U njihovim akcijama, u kojima više odmažu nego pomažu, kad oni odu opet jadne ljude deložiraju. Nije niti zrelo stavljati ozbiljnu udrugu franak u isti kontekst sa živim zidom, to je prilično neozbiljno. I bitna je razlika između inicijatora i pokretača, mnogi su to inicirali ne samo živi zid. Što se bore za dom javno, na osnovu ustavnog prava na dom kao osnovnog ljudskog prava, to neznači da se i drugi ne bore. Pogledaj malo da se više stranaka trenutno zalaže da se ukine porez na nekretnine i zemljišta, jer na taj način se nezaposleni ljudi i ljudi sa malim primanjima još više osiromašuju i dolazi do toga da ih deložiraju. Mnogi rade na tome, trebaš malo pratit aktualna događanja. I šta sad još da ti objašnjavam se o novcu, haha. Vi komunjare ste baš ukalupirani. Jedina stvar kojoj treba stat na kraj u ovoj državi su "banksteri", i velike korporacije. Onda ide promjena par točaka ustava, koje vlada treba promjeniti. To je nemoguće jer su u cijeloj vladi jebene komunjare, koje su krale i koje će krasti i dalje i ići niz dlaku banksterima i korporacijama jer na taj način pune vlastite džepove. To što si pogledao koju epizodu "Zeitgeista" neznači da nešta mnogo znaš. Treba malo otvoriti oči, izviriti izvan kalupa. Ja razumjem da je tebi kao titoljupcu i komunistu to teško. Jedini način da se ovom lopovluku stane na kraj nije živi zid ili neka druga stranka. Mi, obični smrtnici smo ti koji trebamo da se ujedinimo, dignemo na noge i pokažemo da smo mi ti koji su ih postavili tamo di jesu. I onda, onda će se morati zamislit. Svi su složniji od nas, i toga mi je najviše žao. Gledamo kako nas potkradaju 25 godina, uzimaju nam sve, i šta radimo, ama baš ništa. Pa da smo u južnoj americi sve bi gorilo, al nema kod nas tog žara. To je ono što je uistinu zabrinjavajuće i ponekad mi je žao što nismo složniji. Dignimo novac iz banaka, i odoše u propast, onda svi na ulice pa da vidiš belaja. Ja sam uvjek tu, nisam samo za tastaturom, bio sam aktivan u nekim udrugama, volontirao sam za neke koje su se borile za bolje sutra i prvi ću ustat za pravdu, ali nemogu sam da ga jebeš. Aj da si rekao da se ne kužim u matematiku, nebi ti riječ rekao, al ovako sam sebe ubijaš u pojam jer takve te izjave baš unazađuju i dokazuju da si prilično plitak u načinu razmišljanja. I nemoj da se ljutiš, nije politika za ovaj forum, tu smo zbog drugih stvari. Zapali enega i uživaj :joint2:.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ima jedna stara poslovica,
Nemoj razbijati glavu sa stvarima koje ne možeš promijeniti.

Sistem, koji je uveden u bivšim republikama u bivšoj jugi nije slučajan. On je takav, da ne dolazi do kritične mase/ pobune ljudi/ i posljedica je, da to ne možeš promijeniti /sistem/. Svaka inicijativa u javnosti je pozitivna, zbog toga, da se oko dotične stvari priča / legalizacija vutre, primjer/.

Tako, da samo opušteno. Svi ste na neki način u pravu, jedino zbog tog sistema, je promjena neke stvari jakoooo dugotrajan proces / mladi će to promjeni / kada kuze da Jim peru mozak a oni to ne prihvaćaju. / ne nasjedaju propagandi sistema, politike /

Sada pustite politiku, vutra forum je na višem nivoju nego propaganda režimskog birokratskog sistema. / razumijevanje, da živite u najgoroj diktaturi kvazi demokracije/