Peticija za vracanje Chat-a

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Da li ste za vraćanje Chata?

  • da, jesam za vraćanje Chat-a

    Votes: 4 6,3%
  • da, vraćajte Chat, kriziram

    Votes: 27 42,9%
  • da, vratite Chat, oćem da se ubijem

    Votes: 1 1,6%
  • da, vraćajte ga, dosadno je

    Votes: 5 7,9%
  • da, vratite Chat il begam sa foruma

    Votes: 2 3,2%
  • daj mi ga, daj mi ga, daj mi ga

    Votes: 3 4,8%
  • da, vratite ga da se kuckamo opet

    Votes: 3 4,8%
  • da bre, vraćaj bolan genjo, ruke ti utrnule :)

    Votes: 5 7,9%
  • oću chat, oću chat, oću chat, oću chat, oću chat

    Votes: 11 17,5%
  • da, vreme je za promene, glasam za Chat

    Votes: 2 3,2%

  • Total voters
    63

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Tropico je napisao(la):
Sumnjam da je svatko kako se prikazuje na chatu takav i u realnom zivotu....provjereno! ;)

pa ne možeš mješati virtualni i realni svijet, kao kruške i jabuke
nitko ti ne garantira da netko kako se prikazuje u realnom svijetu je zapravo takav a ne onakav, drugačiji. Sve se da dobro zakumuflirati, mogu godine i godine proći prije nego što saznaš kakav je netko u duši

Ali činjenica je da na chatu jer je instant komunikacija ostavljaš svoj trag, što više postova pišeš trag je veći, duži i uočljiviji. Samo je pitanje znati pročitati taj trag. Vjerujem da je to Maki mislio pod "odrazom nas samih" još kad se naduvaš, ostavljaš trag kao krdo bizona. Ne kažem da to nešto znači u smislu da je taj obrazac ponašanja i stvarno ponašanje osobe u stvarnom životu ali znači u smislu kakva u duši, a to je jedino bitno

Danas sam ženi koja mi je pokucala na vrata i koju prvi put vidim u životu dao 200kn da kupi djeci hranu i pelene, briznula je u plač, htjela mi ljubiti ruke... - e to je žalosno ljudi moji, kada pošteni ljudi moraju pregaziti ponos i prositi jer nemaju drugog izbora, hebo chat, cijeli svijet nam je u banani

odoh u off ali još se naježim kad se sjetim
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
eto, nije tesko biti fin, fala genjo... i hvala svim clanovima koji su glasali za peticiju... caskajte ekipa, al' voditev racuna o recniku na chatu, dovoljna je elementarna kultura i sve bude ok... bez vredjanja na bilo kojoj osnovi, bez teskih i ruznih reci, bez nepotrebnog psovanja... bice aktivirana opcija bana sa chata, nemojte to sebi dozvoliti ako ste voljni svratiti i druziti se... ja sam sada potegao da se chat vrati i vise to ne nameravam, ali sam spreman dati ban svakom ko se ne bude pridrzavao elementarnih pravila ponasanja u chat-room
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
Power svaka čast na trudu i uspjehu.. Mada nisam nonstop na chatu ima trenutaka kad imam vremena i malo bi se nasmijao i s razmjenio koju riječ s kime.. To da postoji opcija bana na chatu je odlična ideja i kako sam i prije napisao takvu opciju koristi večina chatova na kojima sam tipkao...
Ekipa pozdrav i držite se pravila ponašanja jer to je najmanje što možemo učiniti za vutra.org pošto je forum uvjek tu za nas i pomaže nam u našim brigama..
Peace out.. :hippy:
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Jeste da nemam obicaj daviti ljude oko sebe, pa tako i one virtuelne, ali bih skrenuo paznju na jednu malu, ali bitnu cinjenicu.
Za primjer cu navesti sebe, glavom i obrijanom bradom. Volim svratiti na forum, procitati nesto pametno, pogledati dnevnike uzgoja, na neki nacin upoznavati se sa clanovima koji su zivi stvorovi kao sto sam i sam itd. Direktna komunikacija izmedju osoba jeste nesto sto gradi vezu izmedju tih osoba, a direktnu komunikaciju mozemo ostavriti na chatu, gsm vezom, video linkom itd., indirektna komunikacija jeste ova preko odgovora na razne teme, a koju ja, s vremena na vrijeme, upraznjavam.
Sta se desava kada dodjem kuci sa posla, skuvam kafu, sjednem za racunar i ulogujem se na vutru, a zelim da se, za promjenu, malo dopisujem na vutra chatu?!
Desava se to da bivam uslovljen ispisati, nekakvih, 50ak postova da bih imao pristup!
Sagledajmo sada moj slucaj.
Sa vama sam nesto vise od godinu dana i u tih 14 mjeseci sam postovao 21 put, dakle, imao sam potrebu ili osjetio potrebu da se javim 21 put, ali to ne znaci da sam se ja u tih 430 dana, samo 21 put ulogovao na forum i nesto skrabao. Ako je uslov 50 postova da bi se dokazalo da je neko ozbiljan clan ili da ima tendenciju takvim postati, onda sam ja u totalnom out-u. Ovakvim tempom pisanja, vjerovatno cu na chat polovinom 2014 godine, iz prostog razloga sto mi ne pada na kraj pameti da pisem nesto samo zato da bih imao pristup chatu, a daleko od toga da me ne interesuje.
Zaista nemam namjeru da kritikujem forum, administratore, moderatore, prijatelje, clanove vec da skrenem paznju da ima i nas "navijaca" koji nemamo loptu u rukama, ali zato znamo da dajemo krila vama gore navedenim.
Zamislite da svih 14-15 hiljada clanova napise po 50 komentara da bi se ulogovalo na chat?!
Redovno pratim desavanja na forumu i zadovoljan sam, kako koncepcijom tako i sadrzajem foruma, pa vas, kao jedan u moru navijaca, molim da malo, samo malo izmijenite kriterijume za pristup toj mrezi zvanoj chat.
Neko prica samo da se prica, neko puno govori a nista ne kaze, dok neko ne prica, ali kada progovori svaka mu samarcinu vuce :))

Eto, ne zamjerite na ovom opsirnijem pisanju, ali osjetih potrebu da se javim po 22 put.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Odgovori na sve i svasta se ne pikaju tako da i dalje imas 21 post :)

Sve sto pises je shvatljivo ali nazalost neizvodljivo zato sto nije svako kulturan kao i ti. U ovom svijetu ima previse budala. Kad bi svi bili kao ti onda bi otvorili chat za sve i ukinuli pravilnik jer bi bio nepotreban. Ima stvarno gomilu tema na forumu pa nije smak svijeta ako se malo angazujes. Moze se uvjek naci nesto da se napise ne 15 tema za dan nego pomalo svaki dan.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Nemam ja nista protiv namjere da se budalama (kako si ih nazvao) uskrati mogucnost da provociraju koga stignu, samo sam napisao primjedbu da se ovakvim sredstvima borbe izoluju oni koji su dosta umjereniji od tih tzv. budala.
Nemoj misliti da ja od lijenosti necu da napisem nekakav komentar, mogu se ja nakaciti 2-3 sata na forum i ispisati 50-60 postova, ali ja stvarno nemam potrebu, odnosno ne osjecam da je nesto nedoreceno u temi i komentarima koje trenutno citam i smatram da bi sve sto bih napisao bilo ponavljanje i blebetanje.
Nije mi jasno, da li osim tog uslova u vezi broja postova postoje jos neki uslovi? Objektivno gledano, prije ce neko ko voli smarati i provocirati ispisati 50ak postova nego neko ko je ovde iz drugih razloga.

Smatram da bi bolje rezultate selekcije ostvarili ukoliko bi se clanovi pratili po aktivnostima i po nekakvim doprinosima tokom odredjenog perioda nego da se uslovljavaju postovima npr. registruje se novi clan i pri registraciji dobije poruku, da novi clanovi nemaju pristupa chat-u dok im administratori ili moderatori ne odobre, a sve na predlog moderatora, prijatelja ili starijih, aktivnijih clanova, pa ako vam stariji clanovi daju sugestiju da odobrite chat nekom novom clanu, onda je to na povjerenje tih predlagaca, a ne na nekakvom skrabanju, a u medjuvremenu su ti novi clanovi porukom upoznati sa uslovima za pristup chatu i mogu samo da iscekuju da im se odobri pristup i to ukoliko budu mnogo fini. :)
Narod bi rekao "budala i krivih drva nikada nece nestati" pa se stoga moramo s tim pomiriti i ziviti.

Napisah ja i 23 post a jos uvijek mi se vodi 21, pametnije bi mi bilo da sam, umjesto ova dva veca u ovoj temi, ispisao 29 manjih u nekoj drugoj :)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Napisah ja i 23 post a jos uvijek mi se vodi 21, pametnije bi mi bilo da sam, umjesto ova dva veca u ovoj temi, ispisao 29 manjih u nekoj drugoj :)

29 manjih bi možda ličilo na spam:icon_lol:,a onda dobivaš po repu.Evo ja imam preko 700-to napisanih odgovora,sugestija,prijedloga,savjeta....i još puno više koji se nisu pikali.Isto nastojim da ne pišem nebuloze tipa,bravo stari,svaka ti dala...mada su to ponekad jedine riječi koje mi padnu na pamet.
Ali nije ni to dobro,moj pobro...postade ja ovisnik o čatu,a da nisam ni znao :icon_lol:,nego mi rekoše tako:tuzan
Ne sekiraj se,izađi malo van na sunce,trčkaraj po livadama,uslikaj pokojeg mrava...okini sliku na temi o mravima ili prirodi,uslikaj biljke kako rastu pa prezentiraj,ili opiči neku temu ludu,malo filozofiraj....i eto čata na brzaka:)
Šta je 50 postova za pametnog čovjeka......zamisli samo,kako li je tek 'budalama' to teško postići:icon_lol:
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
@ vutragenjo - da tjera ih, ali onoga koga zanima sta se sve pisalo na forumu nema potrebe na nesto tjerati, sam ce on od sebe da procita, a i da napise (hvala Bogu)
Evo npr. ovo dopisivanje sa tobom u ovoj temi mi bas prija, bez obzira sto se to ne boduje :) a nije mi ni bitno da li se boduje ili ne, samo sam u prvom komentaru spomenuo da to ne bi trebalo biti uslovljano ili da to ne bude jedini uslov.
Napomenucu jos jednom da me pogresno ne shvatite (percepcije dvije osobe, aktera istog dogadjaja na istom mjestu su potpuno razlicite, razlicite brige ih muce, razlicite snove sanjaju, iz razlicitih kreveta se bude, razlicite adrese itd. da ne smaram) dakle, moj komentar se odnosi samo kao mala sugestija, nikako kao kritika. Forum je genijalan zahvaljujuci svima vama koje se trudite da ga takvog odrzite, a ja sam samo clan koji koristi sve blagodati koje ste vi svojim trudom to omogucili, kako meni tako i ostalim manje aktivnim clanovima, bar sto se pisanja na forumu tice.

@venlo - Nisam ja zavisan ni na jednom chatu, pun ih je..(da ne kazem sta) na netu, nisam aktivan niti na jednom, s vremena na vrijeme priupitam nekoga od prisutnih nesto sto me interesuje i s tim je zavrseno. Plasim se da nisam bas najobjektivnije shvatio tvoj komentar, da li si ga formulisao kao kritiku ili salu?!
Kako bilo, za mrave cu da ti napisem esej, jer to stvarno zasluzuju :) a sto se filozofije tice (majke svih nauka) "svaka cast stari, skidam kapu" na ideji, bas bi mogao jednu filozofsku (hard core) temicu da postavim, i to u momentima snazne prirodne isnspiracije, ali bih ti preporucio da to citas samo kada budes inspirisan na isti nacin! :)
Ziv ti meni i veseo bio, a Bogami i inspirisan