PeyoteCookies, LemonKush, ThaiSkunk, Critical kush, HPS&E27 Led bulbe grow experiment

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
@bigeskalibur Ne znam kako si to i iz čega točno protumačio je od Barnya samo peyote coockies fem sjeme ali dobio na poklon od prijatelja koji radi svoje sjeme, mozda nije sazrilo do kraja ili je transportom uništenom, moguće da je bilo i izloženi laganoj vlazi, jedna od prve dvije isklijala 10.11, sada ih je 7 još u maramica i čini mi se da za bar 2 ima san se da se otvore.. Druga od Barnya je Critical kush, danas sam ga dobio i odmah stavio na klijanje, vec se otvara sjemenja.. Ali Critical sam dobio u original pakiranju, dakle nije iz hommade uzgoja, kush je jedino regular, trenutno su 3 isklijala, a meni ne treba nego 1 pa se nadam jednoj zdravoj i čednoj curi:thumb:
:vutra:
lemon kush je bas najbolje klijao, prve 2 od 2 zatim 1 od 2 tako da drzi trenutno broj a u prednost u box, a trebao je biti igrač u sjeni::ludak::::listomahanje::
Vidjet cemo koliko ce ih pokazat jaja, valjda je bar 1 cura, siguran sam za sada jedino u Critical i Peyote
 
Poslednja izmena od urednika:

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Pozdrav društvo, evo prvi update. ::listomahanje::
Dan 8.
Najveća novost je da je toliko priželjkivani critical kush od Barnya napokon stigao, isklijao i vec izbio iz zemlje. :mario::
@Stanaccc hvala ti, bacim oko na "prvenac" vidio sam neke tvoje slike E27 growa sve pohvale za biljoze:thumb:
Nema nekih novosti osim sta me muče niske temperature jer nemam zatvoren box, zadnjih 2 dana je pod upaljenom svjetlom bila od 19-22, stoga je na režimu 24/0 dok ne rjesim box i grijanje koji je u izradi, o tom drugi put opširnije..
Do sada su u igri 3 lemon kush, 1 critical kush od Barnya, 2 peyote cockiees i 1 thai skunk, biljke koje su ili nikle ili su netom iskljale i cekam da izađu na površinu, dobivaju supervit s vodom, tek jucer sam ih prvi put normalno zalio. Prioritet su mi strainovi od Bf odnosno peyote i critical, njima cu posvetiti maximum, a ostalim društvu što ostane:confused:
Zezam se, ne bih ja zapostavio nijednu, ali kao što rekoh, radujem se indica a od Bf,a i lemon je regular pa se nadam bar jednoj curi.. Evo koja slika, ne otkriva mnogo osim nereda, još nisam poslozio sve kako treba, a kao što sam spomenuto ovdje su privremeno, prvih 20dana max i onda idu u diy box, trenutno radi 70w led E27, 4500k i 3000k IMG_20181118_170301.jpg
Critical kush IMG_20181118_170308.jpg peyote coockies IMG_20181118_170326.jpg IMG_20181118_170314.jpg
Thai skunk IMG_20181118_170320.jpg
Prvih par dana bile su na nekih 30cm udaljene, iskreno nisam mjerilo, Al bile su nekako bledunjave, posebno kushevi, odmakao sam ih na pola metra od ledica sad, na trenutke mi se cini da se neka pođe izduživat a druga do nje sasvim normalna. Al ne izdužuje se dalje na ovoj udaljenosti i stabilne su pa necu još spuštati svjetlo. Od 3, 2 su lemon kush malo blijeda, to pripisujem upravo svjetlu jer ne znam šta bi drugo bilo,međutim sta je da je, prestalo je.. Postoji mogućnost da sam zamijenio 1 peyote za 1 thai skunk, to je ovaj drugi."peyote" na slici, što je tek izašao iz zemlje.. Kroz koji tjedan sve ce se iskristalizirati.
Presađivanje ce ić ovaj tjedan, prvo u posude od 2 i 3l, poslije tek u finalne.
Nekakva je zamisao osnovna 4 biljke, a sad ako budu 3 ili 5,o tom ću odlučit uz put..
Ostajte mi dobri i zdravi i ljudi prije svega
peace:):spliff::wave::vutra:
 
Poslednja izmena od urednika:

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Pokušao sam dignuti temp na način da sam u keramičku vazu stavio grlo s običnom žaruljom od 75w,kamin kao, položio vodoravno ispod posuda, diglo je temp za 2 stupnja i pocelo dimit i osjećati se onaj smrad gorenja, isključio sam,nisam uopce skuzio šta dimi, mozda prašina ili guma... mada ne znam koliko bi još iznad tih 2 stupnja išlo gore jer je poluotvoreno, zato nekako cu izgurat još petnaestak dana, prigrijavat kako znam i mozda imat malo sporiju vegu u startu ali riješit ce se sve na vrijeme tako da nema panike :))
Edit : @Stanaccc misliš da žarulja ulazi u limenu, a grlo ostane gore gdje je odrezani i tu izljepit da ne curi svjetlo, oko grla? Postavio bi ispod ovog velikog podložka na kojem su sve biljke, samo dok ne upogonim ovaj novi, pravi box.imam i usb vent,(onaj što se koristi za hlađenje laptopa ili notebooka.),za limenu isto znam ali kazu da keramika bolje grije, ja ne znam što je meni pocelo dimit, mozda prašina ili nezz sta, nisam ni istrazivao, samo iskopčao iz struje, nekako se brzo u grijala vaza, mislim da bi sijalica pukla brzo od temp... Hvala na ideji, nesto cemo izvest, samo desetak dana još izgurat onda krece ozbiljno ::sex::
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Probaj sa limenkom od pola litre. Za grlo, gore se odreze i dobro izolirat, da ne prolazi svjetlo. Ako hoćeš, da se ugrije u sekundi, onda staviš halogenu 24w.tako nešto. Ona se zagrije brzo i jako, a ako hoćeš lagano, staviš štednu sa što manje Watta ova je 14w 15425651922978233021935931321230.jpg ,ali ima i manje. Ja imam timer po 15 minuta, 1 crna, pa razbacam 30min on, 15 min off, 45min on i tako dalje. Super grije. Udaljiš od biljaka i napraviš krilo (ja od deblje alufolije napravim kut). Da topli zrak ide prema biljkama. Bilo bi super, kada bi imao, mali usb ventilator, da lagano tera topli zrak, ali ne direktno. Stavit ventilator, da puše u limenku, prema krilu, pa od martinele:) . Aluminijskom folijom je pokriješ, da ne izlazi svjetlost, a i ona sa fino zagrije.
Mi smo se u vojsci, tako grijali!

Nemogu editat.
Dimiti ti je počelo, radi ustajale prasine, ali 75w žarulja je prejaka. Nemože ništa biti, najvjerojatnije bi zarulja otišla, nebi prsnula. Zato i u lim, malu štednu žarulju, jer se lim zagrije za par sekundi. Moraš pazit ruke, kada to radiš! Odrežeš dno i odozgo sa klještima proširiš rupu, dok nije dovoljno velika, da grlo gurnes sa unutarnje strane. Pošto je gornji dio grla uži. Nema veze, šta če ostati okolo rupice, jer ih popunis, pokriješ, ogrneš alufolijom. Narezes je na trakice, pa obljepiš. A limenku na donjem dijelu, zarežeš na 4 mjesta, pa je malo raširiš, da žarulja ima više prostora i omotaš alufolijom ili možeš od komada lima to sve napravit.
Stavi im jednu od 6700k,ako imaš. Meni su se toliko nabile, da sad moram, držati dalje od rasvjete, da se izduže. Sretno, makar šta sve samnom prođu, izdržat če, do novog boxa:)
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Kod mene je podno grejanje,ali su biljke na stiroporu,a dogrevam trenutno sa CFL 13w 6500,ali je daleko pa nema smisla ,ima oko 25-30 cm. Ili smanjim "cug" , smanjim protok na pasivnom. Srecno i radosno ::listomahanje::
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Ja ih više ne koristim, ali napravit ču jednu, jer bu zima ove godine, a imam psa, koja si zna otvorit sva vrata u kuči. Dobro razmisljaš, što se tiče upuha(s keramikom nisam probao).Ja bi stavio alu foliju sa unutarnje strane, jer brže zagrije.
Prvi put sam se susreo s time u vojsci na straži,ali pomoću baterija.
Ja sam lani od velike konzerve za paradajz to radio i lim se nije usijavao. To ovisi o prostoru i velicini žarulje. Ako imaš veliku i tvrdu konzervu, staviš manju žarulju, ako ne grije dovoljno, staviš malo veču.
Ovo sa upuhom dobro zvuči, ali moraš pazit, da svetlost ne prolazi. Ja sam svoje omotao alu folijom, ko da nema sutra.
Jučer sam bio u Pevecu i grijači su od 80 kn na gore. Ima za 130 kn onaj što je bio na tv prodaji. Ide u utičnicu i ima regulator temperature. Limenka je za prvu pomoc.
Budem ovih dana napravio jednu, jer to nije loše za imat. Pogotovo tko sadi u podrumu koji ne grije i sl.
Što se tiče izbora materijala, sve ovisi šta imaš doma. Meni su ove velike konzerve najbolje, jer njih možeš rezat, proširit, kako ti treba. I objesit, da visi, ako je potrebno.
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Ima za 130 kn onaj što je bio na tv prodaji. Ide u utičnicu i ima regulator temperatur
450w, moze se narucit za 99kn +dostava, mislio sam Al kontam da jako isušiva zrak, mozda grješim, nezz.. Stavio sam halogenu žarulju 40w s e14 u keramičku vazu, već 2 dana temp ne pada ispod 23,24, a vani u sobi bude 16,17,18 IMG_20181121_155141.jpg
Edit, na 2 od 3 lemon kusha se frljokaju listovi,žućkasti listovi s malim fleka a, mislim da je mozda uzrok vlaga jer su ta 2 lemona jedini u posudama od 0.4 i 0.5l, i nikako zemlja da se osuši kao u ovom malim od 0.2.. , ako netko ima ideju sta bi moglo bit....
 

Prilozi

  • IMG_20181121_160253.jpg
    IMG_20181121_160253.jpg
    230,7 KB · Pregleda: 34
  • IMG_20181121_160244.jpg
    IMG_20181121_160244.jpg
    226,5 KB · Pregleda: 27
Poslednja izmena od urednika:

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Ove u posudama od 0.2 su maloprije preAđene, kusheve nisam jer su u duplo vecim posudama, a nikako se ne suši zemlja pa mislim da je mozda to uzrok ovog žućenja, čim se osuši presađujem
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Ma valjda ce se do sutra posušit pa cu ih normalno presaditi jer zalio ih prije 3dana,s vrlo malo vode, sad je unutra ok 24 stupnja, uspio sam malo dignut temp i upalio usb vent da malo isuši brže.. Jel ti imas mišljenje od cega su onakvi listovi @420Florist? Jel moguce da su bas zato jer se sporo suši i niske temperature, jer samo su one takve u velikim čašama
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc and Hermic