PH Down

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
Pozdrav svima . Odmah se ispricavam ako vec negdje pise odgovor ili vec ima thread , ali trazio sam i nisam nasao .

Inace nemam velikih problema sa PH ili uzgojem , ali uvijek mi se po glavi motaju neka pitanja na koje nemam odgovor jer jednostavno nisam probao ..jedino sto uspijem zakljuciti na temelju zdrave pameti, ali opet nije dovoljno jer su velike sanse da se varam

Recimo ovako.... pripremio si zemlju za buduci grow ciji je PH 7.0 ravno ! Fino si lijepo posadio i "mala" je izvirila iz zemlje i pocela da raste . Ono sto ne znas u tom trenutku je da je PH vode kojom zaljevas 7.8 - 8.0 ! Recimo da nisi gnojio nista .
Naravno da ce se ph s vremenom sjebati i da ce narasti do odredene vrijednosti .

Sad pitanje : da nista ne gnojis i dalje , i da ubuduce zaljevas sa vodom ciji je PH 7.0... da li ce se s vremenom ph stabilizirati isto kako se i sjebao ??
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Zemlja obicno drzi pH vrednost kolika je voda sa kojom zalivas! Ako ti je ph zemlje veliki logicno je da mozes smanjiti ph vode malo vise i tako normalizijes stanje kada se voda i zemlja pomesaju! I kada dovedes u red pH onda nastavis sa 6.8pH vode da zalivas!
Ako su ti velike saksija sve su manje sanse da ti pH varira mnogo!
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
nije moj slucaj...pitanje je vise informativnog tipa....pa nije problem smanjit ph vode...

mislio sam bez dodatka icega,...ph ti se povisi bez dodatka iceg u vodi ...

pa sam misliop da li ce isto tako smanjit...znaci bez dodatka icega . samo npr . zaljevas filtriranom vodom .
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
evo prilozena je slika PHScale...

pa za one koji ne znaju kako bi snizili ili povisili svoj ph...ovdje se sve jasno vidi , koliko koja tvar ima ph i sta mozete koristiti za povisit ili snizit ph .

 

terrible

Aktivan Član
31.12.2007
67
11
8
38
hehe, nego vidim da je ph urina oko 6. ako znamo da ima i natrija, kalija, kalcija, fosfora i magnezija teoretski bio bio pogodan za miješanje sa vodovodnom vodom. neka me netko ispravi što prije ako griješim...
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
da, to je moguce ali kao sto kaze elephantor s tim mjesanjem treba biti jako, jako oprezan
mislim da urin ima i neke lose sastojke tako da... treba znati tocno sta radit i kako .
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
pH rizosfere se smije za 2-3pH enote/jedinice:) razlikovati,od pH tla
promene Ph su odvisne od puno "dejavnika-čimbenika" kao naprimer: vlaga,zračnost tal,proizvodnja CO2 (biljke,mikroorganizmi),prehranjenost biljke,genotip biljke,korenska eksudacija,puferska kapaciteta tal

rizosfera je volumen tla,koja su pod uplivom aktivnosti korena. BTW to bi mogao neko iz biotehnične objasnit malo svima Ja znam samo jednog- Gloss:),sigurno vise njih posečuje ovaj sajt

Kad znate tačno zbog čega se menja ph, lakse se snadjete...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
koristniji je urin u hydro sistemima i to redko još ko koristi, navise u fazama vegetacije.Urin sadrži vitamine B takodje koji pospešije razgradnju masnoča,beljakovina...

Kad bi koristijo urin za zemljino dognojavanje ostavi zemlju odležati 2meseca barem.Isto kao vasi dedovi koji su ostavljali zemlju da odstoji nakon dognojivanja...nikad direkt na biljku!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
U pravilu je zemljin ph dosta tesko spustit. Zaljevanjem ces samo privremeno spustit. Dok god zemlja ima vapnenca i ostalih minerala koji se otapaju sa vodom, ph ce se vratit nazad.
Postoje nacini za spustanje zemljinog ph sa sumporom i jos nekim spojevima na bazi sumpora tipa aluminij sulfat, zeljezo sulfat i sl. Al to je vec ekstreman nacin i koristi se obicno za biljke koje vole jako kisela tla kao sumsko voce, bobice....i tak.
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Mislio sam da sam napisao post pre ned. dana al je bilo sa moba pa ga nema.Bio sam se lozio da podignem zasad borovnice a ovde u Vosi nije kiselo zemljiste pa sam malo istrazivao.Ph zemlje spustaju uz pomoc piljevine cetinara e sad koji odnos bi trebao na kubik zemlje treba saznati i onda je lako.