PH metar "bez" PH metra ** testirano

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Ali kolicina ph minusa i ph plusa koju treba dodat ovisi o elektricnoj vodljivosti vode (EC).
Sto je EC veci trebat ce vise ph plus/minus da se koregira. nemamo svi istu vodu, kod mene je ravno iz pipe PH 7,2 EC 0,7

Moj drug isto tako radi od oka, ja sam mu izmjerio prvi put pa on sada po tome na kapi ali nikad nisi 100%, ali opet bolje nego nikako
 
28.04.2014
46
15
8
jel ima kakve razlike ako odvažem 20g limunske iz vrečke od 100...pošto kod mene samo ovako pakiraju hh....i jel voda koju si ulio u bočicu odstojala ili direktno pipovača? :)
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
zasto bi imalo veze koliko stavis? samo nadam se da imas ph meter za provjerit.
sto se tice vode, svakako bi je pustio da odstoji bar koji sat i provrtio zrak kroz nju. a i temp. vode nebi da mi je ispod 20C kad zaljevam, daklem nemoj sa spine direkt ledenu vodu po bilju.
lp
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ganj@
28.04.2014
46
15
8
Hvala Stipe sad sam baš malo provrtio film opet i skontao da da je voda 24h :) sad ćemo napravit mix pa poslje doziranje hh ...jedino me kida ovaj Ph metar...nisam pri parama pa ću probat nać nekog da mi to odmjeri da vidim šta sam napravio

EDIT: i da zaboravio...što voda više stoji dali se Ph povečava ili ostaje koliko i nakon 24h,čisto ovako informativno? :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Ja sam neki dan zalivao sa bloom-om i merio ph veoma malo i beznacajno je spustio ph vode morao sam dodati punu dozu ph minusa kao i bez djubriva

Kako sam i obećao, kod prvog gnojenja odnosno dodavanja HESI Blooma sam izmjerio vrijednost. Voda je stajala više od 72 sata u kanti. PH nakon dodavanja preporucene doze ravno 6.5!!

Nole, obrisao sam ti post gore jer širiš dezinformaciju ili ti PH metar ne valja, što nije baš dobro...
 
01.01.2015
86
60
18
37
Kako sam i obećao, kod prvog gnojenja odnosno dodavanja HESI Blooma sam izmjerio vrijednost. Voda je stajala više od 72 sata u kanti. PH nakon dodavanja preporucene doze ravno 6.5!!

Nole, obrisao sam ti post gore jer širiš dezinformaciju ili ti PH metar ne valja, što nije baš dobro...
Bice da mi je dzubrivo onda neki fals teski meni se ne promeni jednu decimalu kad stavim punu dozu blooma ph metar mi je uredu :( ja se izvinjavam zbog dezinformacija al kod mene je tako ispalo
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Svaka čast majstore na ovome, bočica je napravljena, radi točno kako si opisao.
Mislim da će ovu metodu regulacije ph vode za zaljevanje pomoću tvog tutorijala mnogi koristiti.
Sretno u natječaju!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
07.03.2015
146
159
43
39
Bizzo, 20g limontusa, na 2dcl vode? A kod nas su pakovanja 10g limontusa... Ph vode, kako mi rekli u zavodu 7.5 - 7.6 sto znaci da trebam oko 65-70 kapljica na litru vode da bi napravio ph oko 6.5(10g limontusa na 2dcl vode)?!
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Kišnica je obično višljeg PH. Moje iskustvo govori oko 8. Međutim imaš primjera tu na forumu gdje je kišnica na 7.3 - 7.5. Ako nemas PH metar, primjeni ovo gore na tu vodu i biti ce sigurno bolje nego da nisi ;) Odnosno neces sigurno spustiti PH više nego što je dovoljno / potrebno.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
to zavisi od vise faktora, od specificne tezine tecnosti, promera rupice... kupi si spric u apoteci, uspi vode pa kapaj jedan mililitar i broj, tad ces znati tacno, moze biti 20 kapi, moze 40... kad kapa sa slavine 3 kapi mogu biti mililitar ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zevalicaaa

Froggy

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.07.2009
412
1.001
93
35
www.mrs.com
ok.. Ali bezveze mi je što je na prvom primjeru napravio fino 2x2 ml na litru vode a za ovaj drugi primjer je uzeo kapljice.. mislim bolje je sa spricom jer je preciznije.. :)
 
05.05.2015
1
0
1
35
mene zanima dali takva voda s dodacima limunske kiseline i samog limuna ili octa itd.itd može biti štetna za biljke?! nije li to prekisela voda za njih!?
npr.zalijem ih kad im svane i ako mi slucajno kapne po listovima dali im to može nanjet štetu,spalit listove ili tako nešto?!

ps možda su ovo nekom glupa pitanja, ali meni su od velike pomoći.
Tnx
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
urednik na forumu napravi tutorijal za upotrebu liminske kiseline kod regulisanja ph vrednosti i ti pitas da li moze biti stetno za biljke. moze drug, ako stavis kilo limunske na litru vode. a za kapljice vode na listovima i efekat istih se dosta pisalo i upozoravalo na forumu, ovo nije tema za takva pitanja