PH metar "bez" PH metra ** testirano

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dragan1985

Aktivan Član
15.08.2014
129
313
63
Hm. Jedna interesantna informacija je ta da,ja eto kada nemam solucija kalibriram ne vodom,niti destiliram vodom već COCA COLOM ? haha
Ph branda Cole je 2,5 -2.7 generalno je uvijek oko 2,5 pa se prema tome ravnam...e sad ako nekome nije dosta neka proba izmj. ph krvi koji bi trebao biti od 7.35 -7.45 ( ne preporučam raditi doma niti bez nadzora ) ili generalno postaneš majsotr ko Bizzzo i netrebaš ništa :)
Dal stoji to sa colom jel još ko probao naime mogao bi kalibrirat ph metar i nemam tekucine za kalibrisat!! Dali ima još koja tekučina da se zna ph?

Malo istražio po netu i našao da soda bikarbona ima ph oko 8 isprobao i stvarno pokazuje ph 8 bilo koliko stavio sode u vodu! Dal može još ko da provjeri?
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Pikacu

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Tesko ces to tako kalibrirat. 1mol zasicene otopina natrijevog bikarbonata ima oko ph 8.3. E sad ti pogodi ph zasicene otopinu vode kojoj ne znas ph :D Al ako ces u grubo trebala bi bit nesto iznad 8.
Naruci buffere za 1€ i kalibriraj ga.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

dragan1985

Aktivan Član
15.08.2014
129
313
63
Dobro pustio sam sve skupa u šalici da vidim kako če kazat ujutro. Zanima me dal če biti viši ph! Ma nije tako skupo al poštarina košta 5€ pa ti računaj.

A gdje to ima za 1€! Možda kakav pet shoop?
 
Poslednja izmena od urednika:

dragan1985

Aktivan Član
15.08.2014
129
313
63
Rezultati su takvi da voda sa sodom koja je odstajala cjelu noč pokazuje isti ph znaci nije se digao nego je stabiliziran na ph8!
 

beren

Banned
Banovan
14.08.2012
37
8
8
55
Molio bi nekoga da mi kaže kako se ph metarAdwa čisti tekućinom za čišćenje, koliko dugo se elektrode drže u tekućini i sl. također me interesira kako se čuva kad se ne koristi? Je, može neko reći, sve ti to piše i jesam, sve sam to pročitao ali bi mi dobro došlo pojašnjenje od znalca
 
11.03.2016
102
173
43
40
Meni ph metar dosao sad nov al bez vrecica za kalibraciju. Gurnuo u casu vode iz cesme 16.8ph pokazuje wtf? Sta da radim? Pomoc
 
11.03.2016
102
173
43
40
Ma zuti kinez onaj. Prvo nemoj se smijati sad al bio sam poprilicno high i nisam skinuo onaj crni poklopac. Kakva konjina . I onda kad sam skinuo gurnem u casu svjeze vode iz pipe i pokazuje 6.8pH. Jel moguce da je voda skoro pa idealna. Negdje sam procitao da ni jedna voda obicna nije ispod 7, pa cak ni destilovana. Kesice moram cekati 25+ dana a sve mi je spremno cak su sjemenke u germinaciji. Da li da uzmem destilovanu pa da gurnem i nastimam na 7. Dest. ima 7ph na temp od 25C, neko opste pravilo.
 
Poslednja izmena od urednika:

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Općenito da bi naštimao vodu bez ph metra...trebalo bi znati bar ugrubo koliki ti je ph vode koju koristiš.Sve ostalo je lutanje magarca u magli ;)
Ja koristim bunarsku vodu kojoj se ph kreće od 6,9 - 7,3 ovisno o tome koliko kiše pada,koliko ta podzemna žila pokupi te kiše i šta ti ja znam čega sve ne.
Voda iz pipe (tzv,gradski vodovod) je zadnje vrijeme ph 7,3 pa bi se i tu usudio na 10 litara vode staviti 12 ml alkoholnog octa ... a da puno ne 'štrepim' ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and L0oD
11.03.2016
102
173
43
40
Sinoc sam ostavio casu vode i jutros gurnem 7.3 pokazuje. Mozda je i vec kalibrisan ajd znaj. Ma da se zadrzim samo u onom dozvoljenom rasponu kad zalijevam bicu zadovoljan. A kad kazes ocat jel mislis na razblazeni? Tako cu i ja onda. Imam 5 saksija po 30l kontam da je dovoljno litar vode za svaku na pocetku i da idem onda 5ml octa na 5 litara vode. Hvala jos jednom. Naruceni su oni ph testeri al znajuci kineze to nece za mjesec dana doci. Valjda ce me sreca posluziti.

Hvala ti puno od velike si pomoci. Kad bi jos neko ko ima kalibrisan ph metar stavio 1ml octa u 1l vode i da javi rezultat bio bi mu zahvalan. Al u svakom slucaju hvala puno.
P.S. Jel za biljku gori veci ili manji ph? Znam da je optimalni najbolji u svakom slucaju. Al zanima me koji bolje podnosi?
 
Poslednja izmena od urednika:

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Ovisi o biljci
Ja imam ww auto,voli 7.o ...ostalima odgovara od 6.5 - 6.8
Sve ispod toga i poviš toga šteti na nekakav način u indooru ;)
Imao sam sličan problem,nekalibriran ph kinez žuti pa sam po sjećanju nadodao u vodu alkoholnog octa ... na kraju kad sam kalibrirao ph metar uvidio sam da sam dodao previše octa ;)
Biljke su u 2-3 dana požutjele pošteno :D
Pretpostavka mi je bila da mi je voda ph 8
Naknadno sam utvrdio da ipak nije nego je puno manji :)
Evo da ti bude jasno i bez slike i da sada netko provjerava.
Sinoć sam zalio.
Ph vode 7.1
Količina vode 11 litara
Alkoholnog octa 9 ml
Izmjeren ph 6.7

Kad sam ugledao tu cifru,nije mi padalo na pamet da ponovo nadodajem još malo sirćeta :spliff:
jer sam zapalio pa mi je bilo odjednom mrsko :) ponovo to sve...šprica,sirće,pa to sve valja i promiješati.
Znaš ti ,kol'ki je to pos'o :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
11.03.2016
102
173
43
40
Znam bate hvala ti. Pokusacu nesto valjda ih necu sjebati. Naletio sam na par postova ljudi sipali obicnu vodu pa zavrsili grow bez problema. Al posto je voda uvek nesto veci ph gledacu da snizim malo s octom. Koristicu tvoju formulu 1ml na litar vode pa sta bude.
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
rastvori za kalibraciju su veoma stabilni, ako nisu otvarani i u njih direktno guran merac, kao sto na svakom od njih pise da se nikada ne radi, trajace ti bas dugo...

dakle ako imas bocu od recimo litar rastvora uvek odvojis malo pa u tome kakibrises da ne bi zagadio ceo litar i nemas problem