Ph vode / gnojenje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Eto pa da se ja nađem pametan!!! ;)
Na pitanje broj jedan:
Što se dalo zaključit iz prijašnjih postova kolega.DA,NAJPRIJE POMJEŠAŠ ŠTA ŽELIŠ PROMJEŠAT PA ONDA SNIŽAVAŠ Ph VODE AKO TREBA.Zašto to tako ide?Zato jer neznamo kako če gnojiva reagirat ne Ph vode.To bar prvi put ili više puta dok ne vidimo.Poslje možeš ko kolega Falkon na prstohvat štelovat Ph vode.Zamisli sebe ideš štelovat vodu.Našteluješ je na 6,5 recimo i onda dodaš Hesi ili neko gnojivo koje je za našu biljku.Sa Hesijem češ imat Ph oko 5 kad dodaš sve šta treba u fazi vegetacije.I šta si napravio?SRANJE!
Zato uvjek umješaš hranu za biljke što im je neophodno pa im onda šteliješ kiselost hrane kako im paše.

Na pitanje broj dva:
Možeš koristit sve šta je kiselo za spuštanje Ph vode.Kao limu,sirče,limunska kiselina.....I kako kolega Haze reče kupite si Ph minus i mir.
Sad jedno pitanje za tebe.Kako misliš da jedna kuča koja je pri samom vrhu u proizvodnji gnojiva za našu biljku može napravit nešto da šteti našoj biljci?DI IMA TU ZDRAVE LOGIKE?????

E sad komentar na tvoj komentar!!
Moraš čitat forum jer to več piše u 100 postova!I da si pročitao koji od boljih gotovih dnevnika imo bi odgovore na ta tvoja pitanja.
I vjeruj nije nama teško pomoč nekom.Ali ovakvih odgovora smo miljone napisali a to su osnove.Koje po mom mišljenju svako nađe na ovom forumu ako izgubi koji dan na čitanju.Zato se nemoj ljutit kad ti se kaže pročitaj!Uzmi i čitaj.
Da si pročito moj dnevnik koji mi je u potpisu znao bi sve o Ph.A imaš ako si vizualan tip u mom potpisu i zavidnu kolekciju filmiča pa si pogledaj malo i sve če ti bit jasnije kolega.

Nadam se da sam pomogo!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gangula brat

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
brucos71
1.pitanje
recimo ako si u fazi vegetacije: uzmes 10l vode i sipas tnt,supervit,root,power zymw pogledas koliki joj je ph i zatim dodas ph minus growth. e sad koliko ces sipati ph minusa zavisi u mnogome. kod mene u gradu voda ima dosta visok ph,tako da na pomenuto gora ja sipam 5ml
2.pitanje
hesijev ph inus i plus nikako nije stetan,ja ga koristim od kad sam poceo da growam. doduse uvek tako radim da nikad ne preteram sa ph minusom da bi morao da dodajem ph plus. sto se tice inprovizacije,jednom sam samo koristio limun dok sam cekao da mi stigne ph minus,tako da za ostalo necu da garantujem
3.pitame
nisi postavio,ali ocu da ti kazem da je falkon svoje postove nakupio tako sto je pomagao ljudima a ti tvoje i sam vidis na koji nacin skupljas...
peace

hazeseker
u principu znas onu izreku "svaki cigan svoga konja hvali" tako da su ovi iz hesija isli toliko daleko da su pored ostalih stvari iskomplikovali i to sa ph minusom...
razlika bi trebala da je u tome sto ovaj za vegetaciju ima 38% nitratne kiseline, a za cvetanje ima 59% fosforne kiseline. inace oba isto skidaju ph vodi(upravo sam proverio da za istu kolicinu vode sa istom kolicinom ph minusa growth i bloom je rezultat priblizno isti...)


EDIT:sad sam video da ti je i dr smok odgovorio po pitanjima,ali ostavicu i ja svoj odgovor...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Zašto kupiti PH grow - i PH bloom - , tj. u čemu je razlika ?
Istina,razlika je vjerovatno u ničemu.Bio sam noob kad sam naručivao to,a sad neka ga za daljnje naraštaje:)
razlika bi trebala da je u tome sto ovaj za vegetaciju ima 38% nitratne kiseline, a za cvetanje ima 59% fosforne kiseline
Evo,sad mi je malo jasnije,valjda onda bolje oboje hehe:)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Grow je nitratna kiselina.Pošto u vege dajemo i onako više N od P i K,ovo je kao dodatak,dok je bloom fosforna kiselina,pa bi to bio dodatno P u cvjetanju...
http://www.vutra.tv/sf.html stoned free video,negdje oko 6. minute ...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Pitao si,ja ti dao odgovor...znao si ga i sam :p Boli me uvo,ja koristim za akvarije i super :)
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
hihi,hazeseker ne mogu ja tebi da kazem nesto sto ti vec ne znas,godine iskustva i znanja su na tvojoj strani. ali eto pitao si,pa reko da ne ostanem nedorecen pred brucosem71... ;)
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
Falcon je napisao(la):
E sad na kraju kad smo se istipkali..da jos napomenem-da je taj moj post bio upucen LegalizeIT-u a ne tebi...vidis,da si imalo obratio paznju,primjetio bi

Nije mi namjera svadjati se, ali stvarno malo pretjerujete s poznatom frazom "prati forum", prije svega ja sam chitao forum godinu dana a da se nisam ni registrirao nikako, i to ne samo ovaj forum nego mnostvo stranih foruma i ostalih, nisam nashao podatak o nekontroliranom - kratkotrajnom zalijevanju biljaka u ranoj fazi vegetacije, pitao Vas, Vi mi odgovorili i ja zahvalan beskrajno na tome... Šta sad??? Možda i ima takav podatak negdje na forumu, neam blage, ako sam ja postavio pitanje na koje nisam mogao naci odgovor chak niti nakon "Searcha" foruma i meni se neko obrati "čitaj malo više forum"???... Pa mislim stvarno... :D... No bilo kako bilo... Peace svima, nemojmo se glupirati, nadovezujuci se na ovakve glupe nechije opaske kao shto sam ja sada ispo glup... HaHaHaHa... :D

LP Svima ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sargus

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
LegalizeIT je napisao(la):
Nije mi namjera svadjati se, ali stvarno malo pretjerujete s poznatom frazom "prati forum", prije svega ja sam chitao forum godinu dana a da se nisam ni registrirao nikako, i to ne samo ovaj forum nego mnostvo stranih foruma i ostalih, nisam nashao podatak o nekontroliranom - kratkotrajnom zalijevanju biljaka u ranoj fazi vegetacije, pitao Vas, Vi mi odgovorili i ja zahvalan beskrajno na tome... Šta sad??? Možda i ima takav podatak negdje na forumu, neam blage, ako sam ja postavio pitanje na koje nisam mogao naci odgovor chak niti nakon "Searcha" foruma i meni se neko obrati "čitaj malo više forum"???... Pa mislim stvarno... :D... No bilo kako bilo... Peace svima, nemojmo se glupirati, nadovezujuci se na ovakve glupe nechije opaske kao shto sam ja sada ispo glup... HaHaHaHa... :D

LP Svima ;)

Bar me je netko shvatio sto sam htio reci, i da zlo&naopako mi je dao nekakvih 5 kaznenih bodova. Sto je sada to??
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ništa strašno,to smo gotovo svi nekad dobili za nekorištenje pretrage.Sa 50 počinju neka sitna ograničenja.Možeš pročitati pravilnik mada ga je "obavezno" prije registracije,čisto da znaš na šta da pripaziš prilikom pisanja,ne ti nego svi mi.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
hehe budi sretan da je samo 5 :icon_lol:
nije to ništa strašno, vjerovatno si ga pogodio u živac ... a to nije teško

neznam čemu tolko frke oko toga, o tome je bilo dosta pričanja na forumu... jednostavno je, uzmeš vodu, zmjeriš ph, staviš gnojivo i onda opet zmjeriš i to je to... trebalo bi valjat..
ne spuštaju ph sva gnojiva, neznam, netko je negdje spomeno gnojivo koje spušta ph pa sa njim "možda" treba pazit, ostale samo šišaš!

ja sam na 9 litara vode stavljo cca 70ml plantelle - ako se ne varam, davno je to bilo... PUI su meni te kemije... :icon_lol:
uglavnom pisalo je u uputstvima, tako ti piše i na svakom gnojivu, pročitaj karakteristike i kako se ponaša u vodi, mora ti pisat dali spušta ph ili ne, ako ne spušta, natoči tu pročišćenu kišnicu u kante i zali s time, reko si da je ph te vode, 6,2+ to ti je ok... možda malčice pretjeruješ na perfekciju, zahvalna je to biljka, neće se ona buniti ako neku sitnicu ne napraviš po nekom "PISANOM" pravilu.. ja se nebih tolko zamarao da sam na tvom mjestu... ali to sam samo ja!
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
hehe,nasmija me ovaj decko-LegalizeIT,imas pravo;)tu smo da si pomognemo...i nema potrebe za prepiranjem..al da nadodam nesto zbog cega svima skoci zivac,a to je decki kad kazete-"citao sam ja godinu dana prije nego se registriro"...ili "vise sam cito forum nego u skolu iso" itd:)(ova druga fraza je izmisljena:))..e takve stvari decki nemojte tipkat jel su pod prvo smijesne i toliko toga govori protiv vas u toj vas tvrdnji da je ne ocito,nego preocito da se niste previse potrudili procitat i samim tim vec se dobi dojam muljatora sta hoce sve na laksi nacin,vjerujte puno lakse ce se primit nekog kad kaze,jbg,nisam imo vremena citat i zato pitam..i kvit!Jos jednom,izvinjavam se svima ako sam koga povrjedio,nije mi bila namjera...uzivajte!
P.S.SiD je potpuno u pravu sto je istipko..u vecini slucajeva sami kompliciramo i od ovoga radimo molekularnu kemiju:)...opusti se,pruzi biljci normalne uvjete za njen zivot i ljubavi i budi siguran da ce ti vratiti...pa to je korov koji bi izraso i iz kamena
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
To ti je da se kontroliraš.Već sam ti htio 20-tak proizvoljno zapaprit,al ajde,reko neću bit đubre :) Ne istiće nikad da se možeš podsjetiti zašto si dobio opomenu,jer to i je samo opomena.Ne želim bit baba roga nego želim da svi budemo opušteni :)
Ja, ako nisam našao na forumu,potražio sam drugdje odgovore na pitanja,ali ne svodi se sve samo na search i google-kad si daš vremena i isčitaš sve grow teme na sajtu,upiješ dovoljno znanja da možeš krenuti u realizaciju svojih zamisli.Neke češ provesti u djelo,neke se neće dobro pokazati a neke načeš ni realizirati.
Poanta je da ne možeš očekivati da ti neko crta!Možeš dobit pogrešan odgovor,na kraju krajeva...
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
zlo&naopako je napisao(la):
To ti je da se kontroliraš.Već sam ti htio 20-tak proizvoljno zapaprit,al ajde,reko neću bit đubre :) Ne istiće nikad da se možeš podsjetiti zašto si dobio opomenu,jer to i je samo opomena.Ne želim bit baba roga nego želim da svi budemo opušteni :)
Ja, ako nisam našao na forumu,potražio sam drugdje odgovore na pitanja,ali ne svodi se sve samo na search i google-kad si daš vremena i isčitaš sve grow teme na sajtu,upiješ dovoljno znanja da možeš krenuti u realizaciju svojih zamisli.Neke češ provesti u djelo,neke se neće dobro pokazati a neke načeš ni realizirati.
Poanta je da ne možeš očekivati da ti neko crta!Možeš dobit pogrešan odgovor,na kraju krajeva...

:hehe:
 
20.09.2011
5
0
0
43
To je sve sto umes? Pa nisam retard. Trazio sam vec i u smart shopovima ali kazu da je to ustvari ilegalno i da ne smeju da drze to. Pa me zanima gde su ostali nabavili. REcimo hesi ph-.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
xexe je napisao(la):
... Trazio sam vec i u smart shopovima ali kazu da je to ustvari ilegalno i da ne smeju da drze to. Pa me zanima gde su ostali nabavili. REcimo hesi ph-.

da, poznato je da je hesijev ph- na listi ilegalnih supstanci, omg :eek:hno:

edit:
Hesi pH Minus Growth -> 38% Azotne Kiseline
Hesi pH Minus Bloom -> 59% Fosforne Kiseline
 
02.12.2012
2
0
0
44
Poštovani, imam visok PH zemljišta, po analizi je 8,5. Kako isto spustiti na PH 6,5, navodno može sa sumporom, ali koje količine po m2 i kako se točno kemijski naziva taj sumpor. Čitao sam u vezi ovoga komentare člana s nickom "Svetilist", ali nije naveo izvor svojih tvrdnji. Kako mogu stupiti u kontakt s članom "Svetilist".
Hvala.
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
sa limunom ili octom,sircetom itd...

greska man,mislio sam da pitas za ph vode

Za smanjenje pH s 8,5 na 6,5 dodajte sumpor:
20 kg sumpora na 100 m[SUP]2[/SUP] pjeskovitog tla;
35 kg sumpora na 100 m[SUP]2[/SUP] ilovačnog tla;
30 kg sumpora na 100 m[SUP]2[/SUP] glinenog tla.