Ph vode / gnojenje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.11.2015
252
118
43
da.. jedino ako i takva ne treba da odstoji neko vreme? znaci ostavio sam prvo samo vodu u balonu 5 l, da odstoji pa skoro 2 cela dana (jer nisam bio prisutan) i ph mrdnuo nije.. onda sam uzeo sredstvo, dodao, i opet nista
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
imam ja pitanje dal temp vode ovisi o ispravnosti iscitanja ph vrijednoati ph metra?? tj dal ce istu ph pokazat i za toplu i za hladnu vodu?? i pobogu kakva je to voda temp 25c? topla il mlaka??
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Utjece ali nama to nije bitno. Razlike su mislim max 0.05ph. U kemiji je to mozda bitno, ali nama za uzgoj nije.
25 je mlaka :D ili sobne temp. topla nije sigurno.

edit: to za promjenu ph sam procitao na kalibratorskim tekucinama pa pise koliko je odstupanje ovisno o temperaturi pri kojoj se kalibrira. I stvarno su zanemarivo.
 
Poslednja izmena:
14.04.2016
41
39
18
119
Abu-Dabi
Citam ove postove vezane za nivo ph i ne vjerujem..
Takodje nailazim na pristalice sredstva ph- i ph plus koji "ne vole" i "odvracaju" postene vutrase da regulisu ph sa aditivima poput limuntosa (ph minus) i bikarbone (ph plus).
Pa ljudi zar nije bitno nariktati nivo ph na 6.5 pa bio to limuntos ili sredstvo ph-? Ili sam ja mozda izludio...
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Ph+ kod nas nema smisla jer nam je voda alkalna. To ameri vise koriste.

U pravilu svaka kiselina skida ph. Pitanje je koja je "zdrava" za nase biljke i kolko dugo drzi ph na toj razini.
Mislim da je fosforna kiselina najbolja opcija i najvise se koristi u ph-minusima za grow.

Slicno je i sa ph+. DIY opcija bi bila soda bikarbona koja dize ph ali isto tako nije pre zdrava za biljke jer nesto kao cannabisu ne pase toliko natrija ili nesto u tom smislu.