Ph vode / gnojenje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
Ovako trazio sam po forumu i googleu ali volio bih prije pocetka svog drugog growa sve rijesiti sa sobom. Zanima me kako vi snizavate ph vode i kako ga podizete.

Znam da postoje tekucine pod nazivom ph minus i ph plus koje se koriste u tu svrhu, ali cuo sam da te tekucine u sebi sadrzavaju neke tvari koje bi mogle biti stetne za uzgoj. jeli to istina ili..?? Jos sam procitao da je snizavanje ph vode moguce i sa limunovim sokom, ali da je tada ph snizen samo nakratko pa opet poraste.?

I jos me zanima slijedece. Ja imam pristup prociscivanoj kisnici koja je testirana i njen ph je 6.2-do-6.5.
E sada dolazimo do bitnoga, kako vi gnojite tu vodu. Dal prvo uzmete 5litara vode pa joj dodate sva potrebna gnojiva poput power zyme, tnt complex i sve sto ide u odredenom tjednu rasta , pa nakon toga mjerite ph i onda ga regulirate..?? Meni se to cini malo puno dodanih kemikalija. Ili svako gnojivo dodajete sa svojom zasebnom vodom.?
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Napunim punu kantu vode, ostavim u sobi da odstoji par dana. pH te vode bude 7.0-7.5, to smanjujem pH minus tekućinom i nemam nikakvih problema. Gnojivo koristim tako da uzmem litru vode i onda vidim koliko trebam dodati gnojiva na to. To svako gnojivo valjda ima određenu dozu, piše na internetu ili na boci od gnojiva. Kada gnojivo pomješam sa vodom pH padne jako, na negdje 3.0-4.0, dižem ga sodom bikarbonom, prstohvat na litru, i digne pH do 6.0-7.0.
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
Aha tako znaci, nisam znao da gnojiva smanjuju ph. Do sada sam gnojio i zalijevao bez kontrole. I to me je odvelo nikuda.. :(
Znaci soda bikarbona za plus ph, a limun za minus ph.. jedva cekam.. :))
 
  • Sviđa mi se
Reactions: impalla

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Nemam šta reči več ti kolega sve reko.
Jedino šta ja mogu nadodat na sve to ali bez uvrede naravno.
Mogo si si pročitat koji gotov dnevnik pa biš sve to tamo ljepo pročitao i vidio dosta drugih korisnih informacija i ideja za početak.
Nebudite ljeni čitajte gotove dnevnika!Tu su za vas!
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
Nego da ja priupitam neš na konkretnom primjeru... Evo već par dana zalijevam sa običnom vodom iz pipe, kojoj je sigurno ph divlji, prije nego što odem u veći grad dijeli me barem nekih 7-10 dana, do tada ću morati barem još 2-3 puta zaliti, biljčice su u prvoj fazi rasta sada i ne gnjojim ih ničim naravno... Pa me interesuje može li to bitno poremetiti razvoj biljke, dakle tih maksimalno desetak dana, a sada su iznikle znači imaju dva listića na sebi...

Pozzzzz
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
mr.dr.Smok je napisao(la):
Nemam šta reči več ti kolega sve reko.
Jedino šta ja mogu nadodat na sve to ali bez uvrede naravno.
Mogo si si pročitat koji gotov dnevnik pa biš sve to tamo ljepo pročitao i vidio dosta drugih korisnih informacija i ideja za početak.
Nebudite ljeni čitajte gotove dnevnika!Tu su za vas!

ja sam daleko od pocetka.. :)




################
Nego da ja priupitam neš na konkretnom primjeru... Evo već par dana zalijevam sa običnom vodom iz pipe, kojoj je sigurno ph divlji, prije nego što odem u veći grad dijeli me barem nekih 7-10 dana, do tada ću morati barem još 2-3 puta zaliti, biljčice su u prvoj fazi rasta sada i ne gnjojim ih ničim naravno... Pa me interesuje može li to bitno poremetiti razvoj biljke, dakle tih maksimalno desetak dana, a sada su iznikle znači imaju dva listića na sebi...

Pozzzzz
#################

Svako zalijevanje bez kontrole ph nije dobro ali za jednom je nece dotuci, samo nemoj puno puta. Ja sam tako radio pa sam dobio Ku....
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
LegalizeIT biljčice su ti male tako da i trebaju malo vode.Nemoj puštat da voda ostoji nego direkt iz pipe i nebi trebalo bit nekih problema.Bit če više problema ako je prezaljevaš u tom razdoblju.
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Ljudi dajte malo citajte forum!....ph vode mozes spustiti sa octom ili sa prstohvatom limunske kiseline (vrecica dostatna za par mjeseci kosta 1kn) na 1L i smanji se ph gradske vode sa nekih 7,5 na 6,5
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
pozdrav bruco71
ako vec koristis hesi trebao bi da znas da postoji i:
hesi PH minus GROWTH za vegetaciju
hesi PH minus BLOOM za cvetanje
hesi PH plus
i nema pametovanja ni komplikovanja kad je sve pojednostavljeno... a ja licno sam kupio ph plus kad sam pocinjao da growam i eno je stoji netaknuta skuplja mi prasinu...
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Falcon je napisao(la):
Ljudi dajte malo citajte forum!....ph vode mozes spustiti sa octom ili sa prstohvatom limunske kiseline (vrecica dostatna za par mjeseci kosta 1kn) na 1L i smanji se ph gradske vode sa nekih 7,5 na 6,5

To sam i ja mislio i radio neko vrjeme ... dok nisam skonto da nema smisla .... Kupite si ph - i ćao bao !
Ovo sa octom nije baš super ....meni su biljke klonile od octa tako da to više nikada neću prakticirati .
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Necu tvrditi za ocat(doduse nisam ga koristio nikad,ali sam cuo iz pouzdanih izvora-knjiga da je dobar za spustanje)..eto Haze kaze iz prve ruke da nije bas nekaj...ja koristim lim.kiselinu(imam i za mjeriti ph ali se vec ispraksiro,tako da kako sam i reko-preciznije-ide prstohvat+par zrna na 1L vode iz pipe(koja je prije toga odstajala koji dan),kojoj je ph kojih 7,5 da ga spusti na 6,5)i cisto sam zadovoljan,vidi se da pase biljkama..a u cvjetanju kad krene gnojenje,tko god koristi Hesi(kako je vec Haze gore napomenuo),nije potreban ph- zato sto u Bloomu vec ima za spustanje ph-a i bloom+phosphorus daju kombinaciju ph-,odnosno spuste vodu iz pipe na pozeljnu razinu(oko 6,5)
Ali kako Haze i kaze..kupite si ph-(nije skup) i mirni ste
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
prvo procitajte sto sam pitao a onda svi govorite da citam malo vise forum. ako ste tako vi nacitani foruma onda mi VI recite di se nalaze odgovori na pitanja koja sam ja postavio.??

Pitanje broj jedan:::
Dali se sva gnojiva zajedno miksaju u vodu pa joj se onda regulira ph ili se svako gnojiva daje zasebno sa svojom vodom kojoj se tada regulira ph.

Pitanje broj dva:::
Sto se jos moze koristiti za snizavanje ph i njegovo povecavanje( TJ sto vi koristite i kakva su vasa iskustva), dali je ph minus i plus od hesija stetan za biljke kada se dodaje vodi.??

nerazumijem cemu to da moram jos citat forum, pogotovo od nekoga tko ima ispod 200 postova, ako mi nemas nesto konkretno za rec molim bez toga. Sorry ako sam preostar ali moro sam te na to upozoriti. Jer moje je misljenje da na taj nacin skupljas postove. Zasto mi HazeSeeker nije prigovorio na pitanje vec je covijek uredno pomogao.. Bravo Haze i hvala
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Gle...zato sto si LJEN...zato sto postavljas pitanja koja se nadu u svakom drugom dveniku....ZATO sam napomenuo da CITAS....a sad ti reci da sam strog;)
P.S..a za sto bi to ja uopce "skupljo"postove...da ih isprintam i doma zid obljepim?:)
Ljudi ti lijepo odgovore,zajedno samnom(doduse,opomenuo te jesam da citas malo vise,samim tim sto upravo te iste odgovore imas u NOVIJIM postovima!!!)a ne pada mi na pamet da ti sad jos idem traziti odgovore na tvoja pitanja,bas zato sto napadas,umjesto da prihvatis konstruktivnu kritiku,a kad smo kod skupljanja postova,prije ih ti skupljas nego ja!
E sad na kraju kad smo se istipkali..da jos napomenem-da je taj moj post bio upucen LegalizeIT-u a ne tebi...vidis,da si imalo obratio paznju,primjetio bi
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
Pa hajde nadi mi ti tu hrpu dnevnika PAMETNI kad si tako snalazljiv. Ovakva pitanja se ne nalaze u svakom drugom dnevniku i zato sam ih postavio.

Pa sto onda pricas da ih ima na svakom drugom koraku kad ih nemozes nac, kao sad ti nepada na pamet. Reko sam ti da nepises nista ako nemas nesto pametno napisat.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Sto se jos moze koristiti za snizavanje ph i njegovo povecavanje( TJ sto vi koristite i kakva su vasa iskustva), dali je ph minus i plus od hesija stetan za biljke kada se dodaje vodi.??
Kako če biti štetan kad je napravljen za to. Napisali su ti da je najbolje kupiti ph korektor oriđiđi,i netrebaš improvizirati.Recimo na 5litara vode ja 10-15 kapi iz šprice spusti ph skoro za 1.Ovisi.Jako je to i mala količina treba.S obzirom da imam 2 litre (growth i blom) mislim da če taj korektor moči trošiti i moji unuci:))
Postovi nemaju veze šta spominješ,pamti ono šta je logično i provjereno.Nitko te u principu ne tjera da čitaš,ali bi trebao čitati malo pažljivije jer...ubjasne ti,a ti nakon 2 posta opet pitaš isto.Polako,nabavi sve šta se preporuča,plati se rugaj:))
Edit:i ljutnjom se ne dobiva ništa.
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Mogu li ja postaviti jedno pitanje ?

Zašto kupiti PH grow - i PH bloom - , tj. u čemu je razlika ?

Ja imam sva gnojiva i sve Ph downere , aditive i praktički sve što si možete zamisliti ....ali nemam grow - i bloom - ....jer mi jednostavno nema smisla ! Pa to je marketinški trik 100%.
PH - i PH + .... za godinu dana će ih rasčlanit na PH - i + za svaki tjedan growa? WTF????
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
Greenpower1 je napisao(la):
Kako če biti štetan kad je napravljen za to. Napisali su ti da je najbolje kupiti ph korektor oriđiđi,i netrebaš improvizirati.Recimo na 5litara vode ja 10-15 kapi iz šprice spusti ph skoro za 1.Ovisi.Jako je to i mala količina treba.S obzirom da imam 2 litre (growth i blom) mislim da če taj korektor moči trošiti i moji unuci:))
Postovi nemaju veze šta spominješ,pamti ono šta je logično i provjereno.Nitko te u principu ne tjera da čitaš,ali bi trebao čitati malo pažljivije jer...ubjasne ti,a ti nakon 2 posta opet pitaš isto.Polako,nabavi sve šta se preporuča,plati se rugaj:))
Edit:i ljutnjom se ne dobiva ništa.

Ma shvatio sam ja iz prve. Nego najvise me zanimalo iskustvo necije s time, kao sto si ti sad rekao ovo
15kapi na 5litara snizi ph za gotovo 1 i te sitnice.

A negdje sa forumu sam skicnuo da nije dobro snizavati ph sa PH MINUSOM-i meni je bilo nelogicno ali htio sam provijeriti. ipak je to kemikalija, a kad snizujes ph sa naprimjer limunovom kiselinom ipak je to nesto naraslo u prirodi pa sam mislio da je bolje s time nego necim kupovnim. Ako si me shvatio.

ZA HAZESEEKERA
Nadam se da si taj pitanje postavio slobodanu a ne meni. Sto se mene tice vegetacija bi trebala proci bez gnojiva,ili samo uz Power Zyme i super vit

EDIT: Ma nisam ljut, nego sam nakon dva mjeseca nabavke i mnogo ulozenog truda postavio pitanje a on mi kaze da citam malo vise i da sam to mogao naci na svakom koraku.. PS. Citam forum vise od 2 godine i imam iza sebe jednu biljozu od 180 cm visine koja je na samom kraju uvenula zbog bure i PH nekontroliranja.