PH vode-limun i snižavanje vrijednosti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
ma nije problem u kloru/kloraminu ja se ne brinem oko toga..i to sto kazes nisam nikad primjetio da im smeta..

nego taj ph koji varira tokom dana..i onda situacija, zaljevas istom metodom(isti broj kapi ovog onog) a ph vode u jutro 7, navecer 8..popodne 5 i eto sranja, ph lokova i slicno..
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Cudno je to malo da tako varira. Kolko ja znam voda se testira i na papiru bi trebao pisat ph i kolicina otopljenih tvari.
....al fakat se ne kuzim u to, iako razlika izmedju 5 i 8 ph je ogromna :D

Smatram, ako vec netko ima fluktuacije u ph ili neke osjetljive sorte, da koristi u najmanju ruku kalibrirani kineski ph metar jer to kapanje je.... jbga. kapanje :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Tih pola limuna mi zvuči malo puno, i ovisi opet o veličini limuna. Ja sam prešao na limetu, manje kapi treba neg s limunom i realno dvije limete su mi dovoljne kroz cijeli grow.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

dragan1985

Aktivan Član
15.08.2014
129
313
63
Imam pitanje oko ph vode! Znači par dana me neče biti doma imam pumpu na timer da mi na svaka 3 dana zalije! 2 puta če mi zalit.Voda če bit u kanisteru oko 10 litara. Možda zna ko iz iskustva kako je najbolje podesit ph? Ako naštimam ph recimo 6,2 koliko če približno iči ph gore kroz tih 6-7 dana! Znam, da je najbolje da sam testiram al možda ko od vas zna! Pozdrav svima!!
 

dragan1985

Aktivan Član
15.08.2014
129
313
63
Super! To nisam znao! Gledao sam te ph down po netu in nigdje nije to navedeno, da jednom naštelaš ph i da takav ostane! Ak je tak onda je to zaista super rješenje!

Gledam od našeg sponzora! Dal je to to? Ili?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Nije bas da ce vjecno ostat identican ph posto voda mijenja ph kako se tvari u njoj raspadaju ili isparavaju i kako se co2 iz zraka otapa u vodi.
Kako god, fosforna i dusicna kiselina (cesce fosforna) su puno stabilnija i zdravija rjesenja posto se radi o fosforu i dusiku koje biljka moze iskoristit za razliku od limunske i octene kiseline koje nisu bas korisne za nasu biljku.
Ovako za prvu ruku, limun ili ocat su ok, al za tankove, hidro i kad mora dulje stajat..... skoro pa nemoguce odrzat ph.
Bilo koji ph down ce radit posao. hesi, canna....
 
16.11.2017
3
2
3
39
koristio zadnjih nekoliko puta , običnu limunsku kiselinu kuhinjsku, 1 žličica na 10 l vode , ph sa 7,5 padne na 5,8 -6,0,
cure vrhunski prihvatile takvu vodu ,
za par kuna , možete izbječ skupe limun kick-ove
 
10.01.2019
11
1
3
52
Ja sam uzeo ovo, ne znam puno o kiselinama sem da je IZUZETNO korozivna :( . Raspadanje limuna koliko sam razumeo moze da navuce insekte ili tako nesto - mozda nisam lepo razumeo mehaniku. Azotna kiselina je kao superiorno i najbolje resenje i hrani biljku u isto vreme. Tesko mi je stelovati vodu sa njom jer isparava kao blesava i plasim se da je koristim :( - ne daj Boze da se prospe ili da prsne u oko :( . Ako postoji neko bolje resenje da gledam da bacim 750ml ove kiseline u PM i gotova prica. Video sam u Metro PH Down za bazene npr - to mi je dostupno. Naravno da koristim neki kineski PH metar i znam da ga kalibriram sto i radim - PH 6.4 - 6.5. Ima li ko savet neki. Evo slika u attachment da se vidi o cemu se radi.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    309,7 KB · Pregleda: 36
  • 2.jpg
    2.jpg
    209,7 KB · Pregleda: 38
  • 3.jpg
    3.jpg
    238,9 KB · Pregleda: 32

čićo mićo

Think Pink
28.02.2016
354
1.286
143
Ne znam što te muči? To što imaš na slici ti je ono što tebi treba za skidanje ph vrijednoosti.
LIjepo ti piše na deklaraciji za što služi,samo deri....:thumb:
 
10.01.2019
11
1
3
52
Plasi me ta kiselina, njeno isparavanje je vrv kancerogeno za udisanje(znas kako se "pusi" samo kad otvoris plasticnu bocu :( ) . Ne znam koliko je zdravo/nezdravo time da polivam biljku - danas svi se trude da gaje organic :(
 

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
Dusicna kiselina, normalno da se 'pusi"odnosno isparava, ak te to plasi toliko, kupi si limunsku kiselinu, najobicniju, i ona ce odradit posao, ak te i ta limunska kiselina plasi, ti kupi 3 kg limuna pa stisci sok a ak te cak i to plasi onda nemoj snizavat uopce i opet ce biljka dati rezultat,ne onakav kakav bi zelio ali ce dati
 
10.01.2019
11
1
3
52
Da zanemarimo "opasnot" od kiselina - koja je od svih navedenih najbolje resenje za biljku kad vec pricamo o tome? Raspadanje delova od cedjenog limuna po prici prodavca iz jedne radnje moze da navuce biljne parazite - sad koliko je to tacno...
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
koja je od svih navedenih najbolje resenje za biljku
po nekom pravilu, dusicna u fazi vegetacija i fosforna u fazi cvjetnja. iako je po meni najbolje odradit sve sa fosfornom jer je jaca i puno manje se trosi.
vecina komercijalnih ph minusa i je fosforna. al to je opet prica vise za coco i hidro uzgoj. ako imas kvalitetnu zemlju, ne bi smjelo bit problema i da ne korigiras ph.
 
10.01.2019
11
1
3
52
Izvinjavam se na off-u - postovacu u drugoj temi, treba mi jos jedan savet - koje sredstvo za kalibraciju PH metra najbolje da uzmem za duze vreme na nasim prostorima? Imam neku malu kesicu Milwaukee "7.01" koju "kao" mogu da koristim 3x . Ja sam vec 2x koristio - stoji otvorena. Najbolje bi bilo kad bih mogao da uzmem kolicinski vece pakovanje :)